obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Slova jdoucí ze srdce, hřejí tři zimy."
K. Čapek
obr
obr počet přístupů: 2915578 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39857 příspěvků, 5778 autorů a 391973 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: A nebyla to ani ta minuta ::

Příspěvek je součásti workshopu: Nejdelší minuta
 autor yvenka publikováno: 24.08.2007, 2:11  
Původně to mělo mít jiný konec, ale nakonec to dopadlo takto.
 

„Tak dělej! Co tam tak dlouho děláš?“ zabušil Karel na dveře koupelny. „Jestli nepohneš, tak ty Piráty nestihneme! Já nakonec do toho kina jít nemusím,“ neodpustil si uštěpačnou poznámku.
„Jó, dyť dělám,“ ozvalo se dutě za umakartovou stěnou panelákového jádra.
„Děláš, děláš, ale trvá ti to,“ zamumlal Karel a netrpělivě přešel k oknu. Z nudy zabořil ruce do kapes a po hmatu zkoumal obsah. Nějaké účtenky, tužka, kostka,… Kostka? Vytáhl ji a vztekle hodil na stůl. Kde se to tady vzalo?
Zdena v koupelně sice slyšela, že Karel něco říká, ale nerozuměla. Pořád jen brblá, jako by tady ráno nezacláněl skoro hodinu, pomyslela si. „Ještě minutku,“ zakňučela přes dveře trochu prosebně a trochu omluvně. Vydrží, vždycky vydržel. Stejně mu dělá dobře, když mi to sluší. No, tak přijdeme o předfilm. Aspoň všichni žrouti snědí ty svoje hrůzy a nebudou při filmu otravovat s chroustáním, honilo se jí hlavou.
„Fajn,“ ozval se Karel z druhé strany, „dávám ti posledních 60 sekund. A stopnu si to, to můžeš být klidná.“ Podíval se na hodiny v obýváku, které visely přesně naproti chodbě. Koupili si je ve výprodeji v obchoďáku. Zdena si tenkrát pochvalovala, jaká to byla výhodná koupě. Dneska se ti to líbit nebude, ušklíbl se Karel při této myšlence. Už ho ty průtahy docela rozčilovaly. Když on dokázal odhadnout čas, tak proč to nefungovalo u ní! Z koupelny se nic neozývalo, tak přitvrdil: „Připrav se, začínám počítat – šedesát, padesát devět, padesát osm.“
„Jasně, za chvilku jsem venku.“
Karel byl jasně rozhodnut neslevit. Navíc se mu do toho kina dnes zatraceně nechtělo. Takže nakonec spojí příjemné s užitečným. Jednička se mu docela líbila, ale ke dvojkám nikdy vřelý vztah neměl. Navíc Zdena se bude celou dobu rozplývat nad tím svým hezounem a na to tedy opravdu náladu neměl. Zkontroloval červenou vteřinovku na hodinách. Trhavě se pohnula a Karel nahlas počítal: „Čtyřicet šest, čtyřicet pět, čtyřicet čtyři, čtyřicet tři.“
„Už jsem skoro venku,“ ozvalo se z koupelny.
Vůbec nemusíš pospíchat, pomyslel si sarkasticky Karel, ale nahlas nic neřekl. Nebude ji přece dráždit. Místo toho vykoukl z okna. Už se šeřilo, bylo znát, že léto pomalu končí. Venku bylo celý den dusno, ještě teď večer beton v ulicích horce vydechoval a Karel si už představoval, jak stráví zbytek dne v křesle u televize. Jo, to tak. Ještě se táhnout do kina. Pěkně si kecnu u bedny, blesklo mu hlavou, otevřu si pivko a bude mi dobře. Tak jak jsme na tom? „Třicet sedm, třicet šest, třicet pět,“ odpočítával s gustem Karel nahlas a sledoval mrskající se ručičku na hodinách. Byl tak zabraný do svých myšlenek, že si nevšiml klapnutí koupelnových dveří. „Třicet …“
„Můžeme. Jsem hotová. A nebyla to ani ta minuta,“ prohodila zvesela Zdena.
„Jo, ta poslední,“ zavrčel Karel a došel si pro klíče. Takže se tomu kinu nevyhne…


 celkové hodnocení autora: 94.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 6 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.5 uložit příspěvek 
 známka poroty: [ - ] tisk příspěvku 
 počet komentářů: 11 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 46 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Petr.6.Suchy 15.12.2007, 12:45:35 Odpovědět 
   Pointa mě příliš nenadchla.
 JAB 30.11.2007, 10:52:07 Odpovědět 
   poměrně dobře napsáno, ale chybí tomu za a příběh a za b něco originálního.
 Red-Horse 14.10.2007, 20:10:29 Odpovědět 
   Bezva, líbilo se mi, jak tam líčíš myšlení obou partnerů. Jinak Karel má pravdu dvojka je slabší :).
 Mathew 31.08.2007, 19:58:10 Odpovědět 
   Ano, jako bychom to neznali. Pořád zkoušíte naši trpělivost. =o) Hezké workshopové povídání, nemám námitek.
 Alyssa 25.08.2007, 12:09:28 Odpovědět 
   Možná to není tak akční jako Piráti, ale nakonec, je to příspěvek do workshopu, a tak je myslím úplně v pořádku, že je trochu jiný. Tvoje zapracování motivu pirátů mě pobavilo, i toho hodu kostkou ses zhostila jinak, než ostatní autoři (aspoň co jsem zatím četla). Není to vůbec špatné!
 Marcus Oplus 24.08.2007, 15:17:59 Odpovědět 
   Musím jen přikyvnout tomu co tu již bylo řečeno... Děj nebyl vlastně o ničem a napětí jedině v tom jestli stihne vyjít z koupelny do 60 sekund není skoro o ničem, styl psaní je dobrý. Ale je tu něco co se mi líbilo a nevím co to bylo...něco co mě nutilo neodthnout oči od obrazovky... a nevím co... možná myšlenky, pocity "hrdinů" nevím..ale nakonec to nebylo tak špatné...komplexně ;)
 Šíma 24.08.2007, 13:51:37 Odpovědět 
   Netvrdím, že to není zajímavě napsané! Piráti i koska tam jsou, tak co? ;-) Snažil jsem se vcítit do poněkud rozporuplných pocitů jednoho z hrdinů (chtělo se mu do toho Kina na ty Piráty, nebo nechtělo)! ;-) Když pomyslím, jak dlouho dokáží být ženy a dívky před zrcadlem, aby se potom líbily, trochu mě zamrazí a polije studený pot! Nezávidím jejímu protějšku, možná to bylo opravdu nejdelší minuta před jejich odchodem do kina! A že tam je málo akce? Vadí to? Kdoví... Nakonec jde o docela zajímavé zpestření tématu o Pirátech a házení kostkou! ;-)
 marge 24.08.2007, 13:28:13 Odpovědět 
   Líbilo se mi to, bylo to skvěle napsané. Možná by tam seděl nějaký zajímavější konec...takové to "něco" co dělá z dobré povídky výbornou.-)
 Imperial Angel 24.08.2007, 12:13:05 Odpovědět 
   Tady musím souhlasit s Tomášem P. - proti stylu jakým je příběh napsán opravdu nic nemám, protože je pěkný a čtivý...ovšem ten děj mě opravdu moc nenadchnul, ono takovéto čekání určitě dlouhé je a docela i lituju Karla...jenže přece jenom je zajímavější příběh, kde se děje něco tajemného nebo nebezpečného ;)
 Svetla 24.08.2007, 12:09:10 Odpovědět 
   Velmi zdařené. Co se týče hodnocení Tomáše, málokterou holku zajímá v povídce napětí a podobně. Pokud povídka nemá zajímavý děj a přesto zaujme, tomu se říká umění. Pokud jde jen o ten děj, připusťme si, že jde o konzumní literaturu, což není ještě úplně nejhorší, nebo dokonce velmi často o literatutu brakovou. Takže si, yvenko, nezoufej. Mně se to líbilo moc.
 Tomáš P. 24.08.2007, 10:31:07 Odpovědět 
   Je to pěkné, ale... Není to čtení pro mě, mám v povídkách raději napětí, nějaký zajímavý děj... Čekání na upravení se dívky... No, nevím, jako nejdelších 60sekund mi to nepřipadá, ale styl psaní je určitě dobrý. : )
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Iriska
(1.7.2020, 12:30)
Tala
(25.6.2020, 10:23)
crook
(24.6.2020, 21:22)
Dany
(21.6.2020, 15:45)
obr
obr obr obr
obr
Kolikrát?
Dívka za zrcadlem
24. Mluví a hov...
pilot Dodo
Neocortext47
kilgoretraut
obr
obr obr obr
obr

Snívanie
Soulmate
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr