obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Bojíš-li se smrti, kde nalézáš odvahu žít?"
estel
obr
obr počet přístupů: 2915451 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39668 příspěvků, 5755 autorů a 391137 komentářů :: on-line: 4 ::
obr

:: Manifesty lidskosti ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Tendenční plácání o ničem, aneb abnormální úvahy
 autor Leontius publikováno: 03.12.2007, 6:19  
Tady si můžete přešíst 4 takové menší jakoby manifesty které jsem z vlastního popudu, nebo na přání zaměřil proti určitým "společenským" jevům. Neberte je příliš vážně a snad Vás i pobaví.
 

<b> Chaotický pořádek není nepořádek, ale evoluční vrchol sytému ..aneb Není nepořádek jako nepořádek, tenhle je MŮJ </b>

Mnoho lidí, nadává na neuklizené pokoje, stoly na kterých se povaluje množství předmětů. Tito lidé často vyzývají jakési tajemné božstvo jenž nazývají „Pořádek“. Tito nebezpeční fanatici mu pravděpodobně ve skrytu přinášejí krvavé oběti a obhajují ho za každou cenu. Co je ovšem pořádek? Dokáže na tuto otázku někdo jasně odpovědět? Vše závisí na vnímání světa. Někteří odpůrci pořádku argumentují tímto: „Na co pořádek? Inteligent se vyzná i v nepořádku.“ Zde ovšem narážíme na problém. Nejenže je toto konstatování příliš suché a hrubé, ale také nevyjadřuje skutečnost.
Hovořme nyní o pořádku jako o systému, uspořádání objektů vzhledem k jejich postavení, povaze, okolí a jiných rysů. Nuže zde můžeme použít rozdělení Pořádek : Nepořádek. Ovšem pozor! Mnoho lidí nepřipouští existenci jiné, VYŠŠÍ entity. A tou je „Chaotický pořádek (CHP)“. CHP je dokonalost sama. Než přejdeme k jeho podrobnému rozboru je nutné ustálit si několik pojmů.

Pořádek – imaginární, nedosažitelné uspořádání. Laiky mu jsou často přisuzované 2 relativní vlastnosti:
a) Vypadá hezky
b) Vyznám se v něm
Určitého stupně je MOŽNÉ dosáhnout, ovšem je třeba neúměrného množství energie, která nestojí za konečný výsledek, jež je velmi krátce trvanlivý. Tudíž je tento systém v kruté realitě nepoužitelný.

Nepořádek – nejčastější systém. Trvanlivý, všudypřítomný a (bohužel) odmítaný. Nespotřebovává energii. Ovšem ve světě nezasvěcených laiků nepoužitelný. Je pro ně „škaredý“ a „nepřehledný“.

Málokdo si uvědomí čeho lze ovšem dosáhnout. Tyto dva pojmy proti sobě stojí jako nesmiřitelní nepřátelé, ale na vrcholu evoluční pyramidy leží něco jiného. Naneštěstí v sobě skrývá více nepořádku než pořádku. Tímto vrcholem je právě Chaotický pořádek (dále jen CHP nebo jsem línej)).

Ještě pár pojmů:

Uživatel (osoba A): vlastník, tvůrce a jistým způsobem symbiont CHP
Pozorovatel (osoba B): zpravidla nezasvěcený laik, nedokáže pochopit zde uvedené skutečnosti a hlavně mnohem inteligentnější (nepořádek je inteligentní, ale o tom viz. níže) CHP ho identifikuje jako vetřelce, a odmítne mu plnit funkce propracovaného systému.

Nyní si probereme vývoj:
1) Osoba A se stane „osvícenou“, pochopí bezvýznamnost pořádku a nechá tedy ( bez nutného dodávání energie!!) systém volně vyvíjet.
2) Osoba A udržuje se systéme stály kontakt.
3) Dostává se od vzájemného soužití (symbióza)
4) Osoba A nerušeně žije svůj život spolu se vznikajícím systémem.
5) Systém se stane CHP.

Toto je velmi významná chvíle. Dá se velmi stěží odlišit od předchozích fází, ale nyní si zpravidla uživatel uvědomí nezpochybnitelné výhody, které svým chytrým tahem získal:
- nespotřebovává energii
- díky symbióze je součástí systému, má dokonalý přehled
- jeho vzácný majetek je chráněn před zloději, vetřelec je zpravidla vypuzen CHP
- CHP žije a je inteligentní, trvanlivý a nejlepší!!!

Zhoubou CHP jsou právě osoby B. Nejsou zpravidla přímo vetřelci, zpravidla se jedná o rodiče a spolubydlící. Ti jsou vyloučeni z tohoto perfektního systému a tudíž jsou naneštěstí identifikování jako narušitelé. CHP proti nim využívá všechny obranné formy ve své nejmocnější podobě. Osoby B cítí potřebu se bránit a od prvního vizuálního kontaktu hází vlastníkovi klacky pod nohy. Vytváří tak zbytečné a hloupé nepřátelství, místo toho, aby akceptovali dokonalost CHP. V nejhorších případech se dokonce pokusí CHP reorganizovat. Toto končí mohutnou bitvou, kterou nedokáže CHP vyhrát. Lidská blbost je všudypřítomná (jak říká Einstein)… já mohu jen dodat že je taky mocná. CHP bídně zahyne a osoba A ztrácí půdu pod nohama. Ztratil dokonalá systém, který se stal jeho přítelem, ztratil přehled o svých cennostech a jeho život je nyní v troskách.

Proto apeluji na všechny vyznavače pořádku aby se zamysleli nad smyslem svého konání. Stojí vám vydávána energie za to, aby jste stvořili dočasný a křehký systém? Není snad CHP se svými nároky na údržbu, sebeobranou a životem dokonalý? Představte si že jste osoba A. a že jste součástí tohoto řetězce… Pociťte dokonalost samu.

Pro méně chápavé jedince zkrácená verze:

TENHLE NEPOŘÁDEK JÉ MŮJ, JÁ SE V NĚM VYZNÁM A TO MI BOHATĚ STAČÍ!!! STOJÍ VÁM ZA TO ŠTVÁT SE S UKLÍZENÍM?!

Děkuji za přečtení mého článku a doufám, že jste si z něj něco odnesli.

Leontius
30. prosince 20:57

Napsáno jako manifest. Jako vyjádření vůči hrozbě zničení mého CHP.<b> Řeči proti vysávání, aneb nekonečný a předem prohraný boj </b>

Vysávání. Pro mnohé jak neoddělitelná součást lidského života. Aspoň jednou do týdne zapnout vysavač, ztrácet čas a ničit si záda. Málokdo si uvědomí bezúčelnost tohoto počínání. „Prach jsi a v prach se obrátíš“. A prach (a jiný nepořádek) je taky všude kolem. Částečky se neustále vznášejí všude kolem a vytvářejí svůj vlastní mikrokosmos. Nezbavíme se ho nijak. I oblíbená Americká grilovací metoda pomocí napalmu popřípadě jaderných hlavic je neúčinná. A přesto si někteří naivní spoluobčané myslí, že můžou tohoto nepřítele zničit za pomocí pouhého vysavače. Na jejich naivitě se vyžívají pokoutné společnosti jako Elektrolux, které přicházejí se zaručeně účinnými vysavači, na kterých ovšem můžeme zaregistrovat jen jedno navýšení. A to navýšení ceny. Kdybyste měli třeba ten nejvýkonnější vysavač, přestali byste vysávat tak často? Pochybuji. Především prach je nesmrtelný. Vždy tu byl a bude. Vrací se, obnovuje se, vzniká. Je to koloběh trvalejší než koloběh vody v přírodě. Je všude ve vesmíru. Tak jako je vodík nejčastější prvek v galaxii, tak prach je nejčastějším makroskopickou částečko. Pokusy ho vymítit u mě vzbuzují vzpomínky na bájného Řeckého Sisýfa, který byl odsouzen v Podsvětí k tomu, aby navždy valil těžký kámen do kopce. No, myslím že by stačilo, aby vysával a utíral prach. Trest by to byl zhruba stejný.

Jenže co tedy s prachem? Technologie nám nepomůže. Vědecký výzkum by akorát přinesl další deprimující poznatky. A přitom má každý člověk tu nejsilnější zbraň u sebe hned od narození. Je zdarma a zůstane nám až do smrti. Tou zbraní je lidská vůle.

Proč se znepokojovat něčím co ani nestojí za zmínku? Jemná vrstvička prachu vás nezabije, ani vás neporaní.Nezabraňuje vám v konání povinností. Když mu věnujete příliš mnoho pozornosti, tak vše poukazuje na to, že máte spoustu volného času. Pokud tvrdíte že jste zaměstnaný člověk, ale přesto vás pohled na nevysátý byt rozčiluje, stáváte se otroky vlastní ješitnosti. Vždyť ta nejmenší částice ve vašem domově vám překáží v konání důležitějších věcí! To je téměř nebezpečná úchylka. Člověk kterého něco takového vytočí je zcela jistě nebezpečný cholerik a měl by být vsazen do ústavu! Člověk, který je psychicky na výši, nepotřebuje ani zatnout zuby na to aby dokázal prach ignorovat. Dokážete to i vy?

Vždyť prach může být i užitečný. Vzpomeňme si už jen třeba na Alfréda Nobela a na to jak vytvořil z nestabilního nitroglycerinu dynamit. Prach. Nejprestižnější vědecká cena je financována z výdělku za něco, jenž vděčí za svůj vznik prachu. Prach na Měsíci uchovává otisky bot prvních lidí, kteří kráčeli po jeho povrchu. Prach, který po výbuchu sopky přikryl Pompeje nám umožnil odhalit život v té době.

Tak proč vysávat? Proč se nekonečně lopotit v boji proti nepříteli, který se neustále vrací a navíc je tak nepatrný. Dokažte svou nadřazenost lidského druhu nad neživým světem, dokažte že ovládáte sami sebe! Dejte prachu šanci!

Leontius

<b> Rozvoj a budoucnost, aneb „nesedím u compu, ale zdokonaluji se!“ </b>

„Na světě nebude třeba víc, jak 5 počítačů.“
- Thomas Watson, ředitel IBM

Zajímává věta, co říkáte? Rozhlédněte se kolem sebe a myslím, že 5 počítačů naleznete aspoň v okruhu 50 metrů. Jak si vysvětlit toho pomatence, který tohle řekl? Vždyť IBM je prestižní počítačová firma. Jo aha, já nedoplnil rok. Tahle věta padla roku 1943, tedy v době, kdy byl počítač teprve vyvíjen jako pomůcka pro dělostřelectvo. Tento člověk se nesetkal s Billem Gatesem ( heh, Word mi jméno svého „otce“ upravil z Gatese na Matese) a nikdy ani nesnil o internetu. Dnes však počítače řídí moderní společnost a využíváme je téměř všichni. Je to studnice informací, je to neocenitelná pomůcka. Tohle nemůže nikdo popřít. Sice se bez něj lidstvo obešlo neuvěřitelně dlouho, ale zkuste si představit, jak by to vypadalo, kdyby najednou všechny zmizely. Moderní civilizace jsou na nich existenčně závislé. Nezbývá než tedy se s nimi naučit pracovat a zdokonalovat je a tak i sami sebe. O tomhle problému, ale mluvit nechci.

Každý mladý člověk, kterému je počítač zprostředkováván skrze rodiče jistě někdy narazil na jejich tuhý odpor. „Zase sedí u toho počítače.“ (obměňte podle své rodiny). Rodičovská oblíbená věta. Uvědomujete jak málo informací v sobě obsahuje? Počítač je dnes téma obsáhlé a nelze jej vtěsnat do jedné věty. Rodiče se nikdy neptají na to co jejich potomek u počítače dělá.Může chatovat, může se vzdělávat, může tvořit, může se bezpečně a klidně odreagovávat, ale v jejich očích prostě „sedí u počítače“. Jak pokrytecké. Uvědomujete si vůbec, jaké jsou možnosti tohoto stroje? A to především od dob vynálezu internetu. Té neviditelné sítě, která sbližuje celý svět. Člověk může být v kontaktu s kýmkoliv. Začleňuje se do společnosti. Rozvíjí svou etiku, vybrušuje své komunikační dovednosti. Rozšiřuje své sociální cítění, obzory, získává nové přátele. Může hovořit cizím jazykem s někým ze zahraničí. Poznává nové kultury a prakticky procvičuje jazyky. Může někomu pomáhat v problémech. Může svobodně a beze strachu prezentovat své názory a třeba se mezi nim najde i nějaký, který pohne světem. N internetu se může připravovat do školy, hledat odpovědi na své otázky. Nalezne zde bezpečnou zábavu.Samozřejmě se na počítačích hrají i hry, ale rodiče by si měli uvědomit, jak bezpečná zábava to je. Venku čeká jistě mnoho nebezpečí než doma. Bláboly o hráčích, kteří vystříleli školu prý kvůli PC hře, jsou smyšlené. Vždy se jednalo o psychicky narušené jedince, kteří by si záminku našli tak jako tak. Zbabělým odpůrcům se tyto argumenty ale hodí.

A také si uvědomte, kde je budoucnost. Počítače se od roku 1945 ( kdy byl vytvořen první skutečný) jen vyvíjejí a pronikají dál. Dosud je nepotkal úpadek, ani nebyly zastaveny. Brzy je bude potřebovat každý a znalosti budou stále potřebnější. Kam to třeba dotáhl Bill Gates? Vyhrál pár šupů v pokeru a dnes je nejbohatší člověk na světě (vyhřívané chodníky hovoří za vše). Takže jak můžeme vidět budoucnost? Kdo neumí s počítačem, pro něho budoucnost není. Tyhle mašinky nejsou inteligentní a potřebují inteligentní a zkušené lidi pro svou práci. A těmi se stanou jen ti, kteří s PC běžně pracují.

Člověk, který „sedí u compu“ se zdokonaluje. Získává znalosti z celého světa. Vytváří nové věci. Poznává nové lidi. Stává se užitečným pro svou a hlavně budoucí generaci! A vy (rodiče) jim v tom bráníte?! Zamyslete se.

Leontius

<b> Proč nesnáším matematiku </b>
Zřejmě nebude nutné upozorňovat na to, že v celém článku mluvím o matematických operacích složitějších, než např. sčítání a odčítání. Bez těchto základních dovedností se člověk zkrátka neobejde. Ovšem jakékoliv vyšší znalosti jsou pro člověka, který se nadále nehodlá zabývat přidruženými obory, zbytečné. Ale vezměme to po pořádku.
Co na matematice nenávidím především? Stručně řečeno: potlačuje individualitu. Každý člověk má svou osobnost a nemá rád, když ho někdo potlačuje. A takovým utlačovatelem je matematika. Nikdy nepřipouští diskuzi a k cíli vede jediná, nezáživná cesta. Zkrátka, jedinec zde nemůže nic prosadit. Je zde jenom špatně a dobře. Na matiku nelze nahlížet z více úhlů, pouze chladná logika a nic víc. Snad v každé jiné vědě je možné prosazovat vlastní teorie, ať už špatné nebo správné. Dokud je neověříme, zůstává prostor pro diskuzi, pro improvizaci. Výsledky můžou být překvapivé, mohli jste mít pravdu a budete nadšeni, nebo jste se mýlili a budete se muset více zamyslet. Výsledek může být nejasný, mlhavý a možná bude třeba dalšího testování. Avšak v matice je výsledek jen jeden, nechutně jasný, neoddiskutovatelný. Prostě v jiných vědách uplatníme větší množství rozmanitých dovedností, nikoliv v matematice.
Navíc matematika je jen naznačuje. Dokud nevyužijeme znalostí matematiky ve fyzice nebo chemii, zůstávají příklady jen směsicí čísel. A co je na číslech tak úžasného? Asi to nebudou jejich oblé tvary a protáhlé čárečky. Čísla jsou nezáživná a nudná. Pokud nemají svůj význam, tak jsou zbytečná a my ztrácíme čas něčím, co je k ničemu.
Je možná hezké, že x = 0,0001544, ale proč?! Co to znamená? Zjistíme z toho smysl života? Uvaříme tím něco kromě vlastního mozku? Jenom bezcenná a bezduchá čísla.
Nemůžu popřít, že matika je významná ve fyzice a podobných vědách. Nelze opomíjet pokrok, kterého jsme díky nim dosáhli. Ale čísly přece veškerou pravdu nevyjádříme. Když nejsme schopni spočítat jakou silou je cihla padající ze střechy přitahována k zemi, neznamená to, že nám nespadne na hlavu. Gravitace tu prostě vždy bude a funguje. Tím, že jí přiřadíme hodnotu, nic nedokážeme. Můžeme počítat a počítat, jenže dokud neodletíme ze Země tak ten šutrák bude pořád padat dolů stejně rychle. Čísla jsou příliš neflexibilní, příliš imaginární. A když už si myslíme, že vše víme, stejně najdeme výjimku, která to vše popírá. A tak tvoříme další pravidla. Neustále a donekonečna. Proč se s tím štvát? Metoda pokus – omyl nás vychovává už tisícovky let a my si teď myslíme, že jsme dost na úrovni, abychom od ní upustili?
Shrneme si to. Matematika (sama o sobě) nemá význam. Nic jí neřekneme, ničeho jí nedosáhneme, nedá se o ní diskutovat, nedá se o ní přemýšlet. Jako taková nemá žádnou kladnou vlastnost. Ale třeba ve školách musí tenhle nesmysl obtěžovat každého. I toho, kdo nemá sebemenší zájem stát se fyzikem nebo chemikem. Tak proč se tedy vyučuje všude? Proč není součástí výuky jen těch, co mají zájem. Matematika je pouhý nástroj. Jak dlouho vydržíte koukat na ležící kleště? Kleště, které nepoužijeme k práci, jsou na nic. Stejně jako matematika, pokud není aplikována, ale aplikovat ji můžeme jedině v jiném oboru. Proč se tedy s daným oborem nesjednotí a nevytvoří tak fungující pár?


Leontius


 celkové hodnocení autora: 98.4 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 7 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 17 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 66 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Amemmaita 22.12.2008, 22:17:39 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Amemmaita ze dne 22.12.2008, 21:48:22

   :-) já zas díky za koment ve WS :-)
 Amemmaita 22.12.2008, 21:48:22 Odpovědět 
   dost mě to zaujalo, dílo se mi četlo skvěle a i jsem se musela pousmát snad u každého odstavce
 ze dne 22.12.2008, 22:16:07  
   Leontius: Díky za zastavení a zhodnocení mých nejstarších dílek :-)
 Aenica 24.05.2008, 18:05:01 Odpovědět 
   Opět jsi dokázal, že jsi mist satiry. Správně volená slovní zásoba, která zvlášť v první části na mě působila, jako bych nad sebou viděla kněžkou ruku a silný hlas mi kázal: "Prach jsi a v prach se obrátíš. Nevysávej své spolubratry, ty kanibale!" Jsem ráda, že je tu na SASPI něco nového.

Ale aby ti ta sláva nestoupla do hlavy, zabuším ti na ni výtkou nespočtu chyb a překlepů. Doufám, že máš řádné mžitky před očima.
 ze dne 24.05.2008, 20:01:50  
   Leontius: Jouvej. Jo už je vidím, máš samozřejmě pravdu. Dovolil jsem si publikovat stará dílka bez toho, abych je řádně zkontroval. Děkuji za tvůj čas a krásný komentář. Fajné kázání :-)
 Tuax 10.05.2008, 11:16:16 Odpovědět 
   Pobavil jsem se a dozvěděl jsem se zase více o Tobě, o tvém smýšlění i jednání. :)

Nepořádek alias "Řád a Chaos" - tady na mě výrazně kouká slušně zvládnutá kombinatorika, kterou mám osobně taky rád. Osobně vím, že když něco uklidím, tak pak spoustu věcí nemůžu najít a když neuklízím tak vím o všem co kde leží. Ale to záleží vždy na každém člověku, jak se k tomu staví.

Vysávání alias "Ztráta času" - nic není absolutní, prach může být prospěšný, ale dokáže i zabíjet. Z této úvahy spíše ční vzdor ztrátám času s činnostmi, které nepovažuješ za potřebné. Na druhou stranu nemůžeš odepřít některým lidem to, že i při stírání prachu, nebo vysávání, či uklízení obecně si výborně zarelaxují :)

Počítače alias "Nepochopení" - spousta věcí se dá díky počítačům zvládnout, spousta se dá u nich dělat, ale člověk potřebuje k životu více prostoru, než kamrlík s klávesnicí, monitorem a myší. Počítače jsou momentálně asi nejvyšším stupně lidského výzkumu v tom, aby si co nejvíce ulehčili život. Přijde mi, ale, že ten život si sice ulehčují, ale taky ho ztrácejí...

Matematika alias "Tohle mi hlava nebere" - každý má buňky na něco jiného. Znám lidi, kteří takhle odmítají například hudbu, tělocvik, čtení (znám dva lidi co za celý svůj život nepřečetli žádnou knihu, krom učebnic ve škole), dějepis - a v podstatě se stejnými argumenty jako ty. Holt, každý je trochu jiný, někdo rád holky, jiný zas vdolky :)

Celkově příjemné počtení, ale s příliš jednostraným pohledem na věc. Což bylo, ale zřejmě i smyslem sepisování těchto zamyšlení. Tak snad není na škodu, že jsem se trochu rozepsal, ikdyž ke každému tomu tématu by se dala vést diskuze a nejen odpověď na pár řádků.
 ze dne 10.05.2008, 19:12:09  
   Leontius: Jednostranost - ano. Tohle jsou skutečně především manifesty, takže jsem musel pilně argumentovat :-D. Jsou to starší dílka a vidím na nich mnoho chyb, přesto jsem rád, že se líbila. Mimochodem novější verzi té matiky jsem rozšířil ve škole, ale chytli mě. Hnus :-)
 lucinda 07.05.2008, 10:44:01 Odpovědět 
   Četla jsem to s nadhledem ;))
Má matka, i když jsem dávno svou paní, mě při každé návštěvě hubuje!
"Lucino! Musíš umýt i ty vypínače, vypadá to hrozně!"
(Vzhledem k tomu, že mám děti, nebudu se k tomu vyjadřovat.)
Líbil se mi čtivý styl ;)
 ze dne 07.05.2008, 15:17:47  
   Leontius: Heh, argumentuj tím mojím. Jso to už starší dílka s hromadou chyb, ale jsem rád, že se libily.
 Nancy Lottinger 18.01.2008, 22:18:57 Odpovědět 
   Tak jo, nebrala jsem topříliš vážně :-))) Nutilo mě to číst dál...

Jen bych upozornila na pár nedotatků - občas mi nehrajepořádek slov ve větě a dost ti chybí čárky.

1 :-)))
 ze dne 19.01.2008, 19:10:21  
   Leontius: Děkuji za přečtení. Tyhle dílka patří do doby, kdy jsem je po sobě moc nekontroloval, bohužel. Ale svůj účel splnily. Provokace a pobavení vrstevníků :-D (Většinou...)
 Karel Čížek 04.12.2007, 22:46:13 Odpovědět 
   Wow! Čtyři kardinální kraviny se kterými nelze souhlasit ani za pytel sra*ek. *Hehe*
 ze dne 05.12.2007, 15:41:35  
   Leontius: Nikde jsem neříkal, že by s tím měl někdo souhlasit (místy s tím nemusím souhlasit ani já) a taky jsem to nepsal proto, abych lidi nějak významně přesvědčoval.
 Šíma 03.12.2007, 20:53:00 Odpovědět 
   Pořádek vs. nepořádek: Také nerad uklízím, leč to mám v popisu práce. Ale zde se jedná patrně o pořádek v určitých věcech. Jednou jsem slyšel vtip, jak se pozná blbec od normálního člověka... Blebec má na stole naprostý pořádek, kdežto bordelář se ve svém zbatku hravě a sebejistě vyzná... :-D

Výsávání: Nesnáším gymnastiku s luxem, ale každou sobotu luxuju celý barák (2x 3+1). Možná jsem tak trochu sado-maso (jinak to nevidím a nedovedu si to vysvětlit). Vysavač jsme už 2x opravovali (po záruce). Kdo by dával prachy servisním firmám, že? Zatím ta rachotící krabice, která na jedné straně prach do sebe saje a na druhé vyfukuje (podle kvality filtrů a prachového sáčku), funguje a spokojeně si hučí (o vysávání mám na rozdíl od vysavače - jiný názor)... :-D

Počítače: Počítač už nějakou dobu používám, hlavně Internet. No, zdá se, že se z mnoha lidí stali závisláci na této technologii. Na kompu (peklostroji) lze dělat kde co... Otázkou je, co by se stalo, kdyby najednou všechny ty rachotiny (které také úspěšně sají prach ze svého okolí) zmizely a lidstvo by bylo bez počítačů! Možná by to byl konec světa...

Matematika: S matematikou kamarád nejsu. Vždy jsem měl průměrné známky (nechtělo se mi učit). Ale když jde jeden do obchodu je dobré, pokud si umí zhruba vypočítat (v hlavě), kolik v tom "krámě" zase nechá peněz (chechtáků)...

No, dílko (jako celek) je zajímavé. Snaží se o sobě vlastní (humorný) pohled na věc a jeden se při čtení nenudí... Co se týče "překlepů a nedoklepů", nějak jsem se na ně nesoustřeďoval (nejsem hnidopichem). Co do kritiky, vždy je možné něco napsat lépe... :-D

P.S. Neutírám prach na parapetu (vnitřním), ze zásady a také jsem za to náležitě peskován... ;-)
 m2m 03.12.2007, 12:08:36 Odpovědět 
   ... plus pár nedoklepů.
Každopádně by se dalo o jistých tématech polemizovat - prach a matika především.
Btw, co máš proti Chemikům? :-D
 ze dne 03.12.2007, 14:19:09  
   Leontius: Ale nííc. Jen mi to prostě neleze do hlavy, matika, chemi, fyzika. A zrovna ten článek proti matice jsem ve škole vyvěsil anonymně vedle kabinetu. Mělo to celkem úspěch (u studenstva) :-D Chemikářka to objevila zrovna když jsem byl poblíž. Cituji: "No podívejte co si ti studenti dovolí napsat..." Měl jsem co dělat, abych se neprozradil.
 amazonit 03.12.2007, 6:18:26 Odpovědět 
   určitě hodno zamyšlení, zajímavé, úsměvné, podnětné a s mnohým se lze ztotožnit
psáno lehce, čtivě
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Victor Lancel
(24.2.2020, 14:11)
karin.kimberly
(13.2.2020, 19:55)
Wade Milbot
(8.2.2020, 22:42)
wavawe6611@bizcomail
(8.2.2020, 06:04)
obr
obr obr obr
obr
Nekropotence44
kilgoretraut
***
Betwithell
Předmluva
Stanislav Klín
obr
obr obr obr
obr

Zahradní restaurant
kudlankaW
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr