obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Kdo žije z naděje, zemře hlady."
Walter Benjamin
obr
obr počet přístupů: 2915693 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39806 příspěvků, 5809 autorů a 392469 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: FLAMINGO-DEN KDY SE VŠECHNO ZHROUTILO ::

 autor Fajgencí publikováno: 06.02.2008, 22:48  
Hrají-Cinema Bizarre,Simple Plan,
Sharity-Yuno Fosterová,Veronica Bouvier,Kiara,Kagome,Gabrielle,Anne a spol.
 

Sharity a její kamarádky Kagome a Kiara se spolu byly podívat po obchodech. Všechny tři byly totiž zvědavé, jestli už je v prodeji nové cédéčko jejich oblíbené skupiny Nightwish. Celý den pobíhaly po Berlíně a prolezly snad všechny obchody s cédéčkama, na který narazily. Ale pořád nic. Jediný, na koho narazily byla jejich spolužačka Rebeka, které všichni říkali Orube, podle toho komixu WITCH. Orube, tedy vlastně Rebeka se strašně moc chtěla přidat k té zvláštní trojce, pořád je pronásledovala, kopírovala jejich styl oblečení a poslouchala stejnou hudbu. Nejvíc to vadilo černovlasé Kiaře, to, jak za nimi Rebeka dolízá jí fakt už začínalo pěkně štvát. Stejně jako dneska. "Ahoj holky, co hledáte?" byla okamžitě zvědavá Rebeka, jakmile je spatřila. "Nebuď zvědavá, nebo ti naroste ovčí vlna!" odsekla jí Kagome, ale Rebeka byla neodbytná. "Hledáte Nightwish?" přelámala tento název obtížně, noboť anglina nebyla zrovna její silná stránka. "To není NIGHTWISH ale NAJTVIŠ!!! A už za námi přestaň dolejzat!!!!" vykřikla Kiara, která toho začala mít tak akorát dost. "No tak sorry no!" urazila se Rebeka a nafoukle opustila prodejnu. Sharity nic neříkala ale v duchu jenom vrtěla hlavou. "Ty jo ještě minutu v její přítomnosti, a vyzvrátila bych snídani!" zamumlala vztekle Kiara. "No to snad ne?!" vyjekla Kagome. "Ale jo." potvrdila jí to Kiara. Jenomže výkřik nepatřil nechutné větě, kterou pronesla Kiara, ale vysokému, černovlasému mladíkovi, který stál u jednoho z regálů a zaujatě si něco prohlížel. "No snad to není...?" vydechla nábožně Kagome. "A kdo?" starala se ihned Kiara, na svoje nechutenství už zapomněla. "Luminor." dořekla to Kagome, s pohledem upřeným na mladíka. Ten se otočil, usmál se, ale pak se zase věnoval svému cédéčku. "No je to von!" vyjekla vítězně Kagome. "Ale néni!" snažila se jí zchladit Kiara. "A je to Luminor! Přeci poznám Luminora!" trvala na svém Kagome. "Ale prosím tě, co by tady dělal?" divila se Kiara, která ještě pořád odmítala uvěřit tomu, že by Kagome mohla mít pravdu. "No tak se ho zeptejte." pronesla blahosklonně Sharity. Oběma hádajícím se dívkám přeběhl mráz po zádech. "Cože?" vyjekly najednou. Ale to už se Sharity otočila a houkla na potencionálního Luminora: "Hej ty tam, JSI Luminor?" Ten onen se otočil a s úsměvem pravil: "A kdo jako bych měl být?" Sharity se SPokojeně otočila ke svým kamarádkám,které byly ještě v šoku ze Sharitiny otázky. "Vidíte." dodala. "Ee, ty..jseš...vážně Luminor?" vypravila ze sebe po chvilce Kiara. "No né asi, snad Pierre ze Simple Plan!" zakoulel očima Luminor. Kagome se rozesmála. To už byli venku ze dveří, Lumi šel těsně za nimi. Když tu náhle.
Kiara, která byla pořád mimo z toho, že v obyčejné prodejně cédéček narazila na Luminora, klávesáka a vedlejšího zpěváka Cinema Bizarre, nedávala pozor na cestu. V plné rychlosti se na ní zleva vyřítil stříbrný mercédes a smetl ji z přechodu. Kagome se okamžitě přestala smát a strnula. Vzápětí se ozvalo kvílení motoru, řidič se snažil zdrhnout z místa činu. Kagome to probralo a rozběhla se k místu, kde Kiara ležela......
Jediný Luminor zachoval chladnou hlavu, i přestože jím všechno otřáslo a zavolal sanitku a policajty.
Přivolaný lékař zjistil, že Kiaře se už nedá pomoci. Kagome, která svírala mrtvou kamarádku v náručí se hystericky rozplakala. Ani Sharity neměla k slzám daleko, ale úmyslně je zadržovala, aby se nerozbulela před Luminorem. Nakonec to ale vzdala; křečovitě se držela dopravní značky a snažila se, aby se nezhroutila k zemi.
Luminor k ní přistoupil a položil jí ruku na rameno. Vzhlídla k němu, a pak se mu vrhla do náruče, že ho málem porazila. Luminor ji objal a tichým,jemným hlasem ji utěšoval. Celou ulici rozblikaly policejní majáčky, atmosféra měla příchut' smrti....To be continue.


 celkové hodnocení autora: 67.6 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 3.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 4 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 61 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Lexi 27.02.2008, 16:19:13 Odpovědět 
   Ty píšeš o Cinema Bizarre jo???
 ze dne 05.03.2008, 16:17:40  
   Fajgencí: ale jistě zlato. Je to má nejoblíbenější skupina.
 Pavel D. F. 06.02.2008, 22:47:45 Odpovědět 
   Když jsem před nějakým časem působil jako editor na Literu, takovýchto pokusů o povídky na téma známé osobnosti a jejího fatálního setkání s „plebsem“ jsem tam viděl hodně. Většinou na téma skupiny Tokio Hotel. Tvoji hrdinové jsou pro mě úplně cizí. Takže nevím, jestli budu hodnotit toto dílko fundovaně.
Ale po obecné stránce si snad troufnout můžu. Je to pokus o jednoduchý příběh, jehož jádrem je setkání a smrt. Mnoho by se dalo udělat lépe. Začal bych členěním na odstavce a přímou řečí na novém řádku. Tím člověk nic nepokazí, text je přehlednější a lépe se čte.
Zatímco začátek příběhu je celkem dost rozvinutý, konec se zdá jakoby useknutý – všechno se to tak nějak najednou semele. Atmosféra smrti je přítomna jen v závěrečné větě, čtenář ji z kontextu necítí. Přitom smrt kamarádky musí přece přinést silné emoce, což by se dalo využít, zobrazit to drama, nějak ozvláštnit.
Celkově to vidím jako horší průměr, ale pokrok od posledního Tvého prozaického pokusu se zaregistrovat dá, takže hodnotím trojkou a budu rád, když příště opět nějaké zlepšení uvidím.
 ze dne 07.02.2008, 16:08:21  
   Fajgencí: Pokusím se nezanedbat Tvé rady a psáti lépe než před časem.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Emmajackson2711#
(23.10.2020, 08:22)
Filion
(14.10.2020, 22:49)
Koala
(14.10.2020, 20:43)
Barbuch S. D.
(14.10.2020, 07:48)
obr
obr obr obr
obr
Zázraky se dějí
Siggi
Bludná duše
Bajaja
Když šly, tak š...
Tomáš Najman
obr
obr obr obr
obr

Slečny
Jeroným Večer
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr