obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Slunce tak neupřímně tvoří klam dokonalého světa."
NelaS
obr
obr počet přístupů: 2916102 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39836 příspěvků, 5847 autorů a 393429 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Zítřek ::

Příspěvek je součásti workshopu: Zítřek
 autor mrakyviselynizko publikováno: 16.03.2008, 19:48  
Zřejmě to bude opět nepochopeno :-))
 

Co očekávat od zítřejšího dne?
Možná nic převratného, snad ani nic převrátivšího či vratného.
Může se stát, že nestihnu ranní autobus do práce, který se pak při cestě porouchá, rozkvedlá, nebo se dostaví šofér do mikrospánku a třeba to ani nebude mikrospánek, jen si vzpomene, jak se včera večer pohádal se svojí ženou. Vzpomenout na svou ženu si může i řidič protijedoucího vozidla, který spěchá do práce z typického důvodu, že zaspal. Taktéž je pravděpodobné, že zaspí i podruhé, a to v době, kdy se na rovném úseku bude pokoušet motocyklista předjíždět neosvětleného cyklistu. Ten může být neosvětlen, aniž by si to uvědomil, je přeci ráno a taky se mu chce spát a jistě spěchá do práce. Motocyklista je zase nervózní, že musí dávat pozor a zpomalit zrovna ve chvíli kdy spěchá a v tom samém momentu, kdy spěchá přes cestu přeběhnout zatoulaný zajíc. Zajíc nespěchá do práce a jistě nemá v hlavě manželku, neb zaječí manželky neumí hysterčit a je i velká pravděpodobnost, že je vyspaný, takže je reálné, že mezi všemi účastníky provozu, co mají tak na spěch, bez úhony prokličkuje, což se nebude moci říci o ostatních. Zrovna tak ale mohu přijít na zastávku, čekat na svůj autobus a poslouchat ticho ostatních lidí, kteří nervózně přešlapují, koukají na hodinky,myslí na to, co je čeká děsivého v práci, jak se nevyspali, jak se s někým včera pohádali, a pak z té nudy je probudí zpestření v podobě světel autobusu vycházejících z ranní tmy.
A co zítra v práci? Je spousta možností, pokud se stereotypně dopravím autobusem a zdárně dojdu ke své milované firmě – i to nemusí být jednoduché, například zatoulaný pes se vzteklinou, opilý a agresivní pravičáci, nemocný holub se střevní chřipkou, nakažené hejno vran z masa krav trpících šílenou nemocí, průtrž mračen, vichřice …
Pokud budu zodpovědný, tak si nezapomenu svačinu,když si jí udělám již dnes, což znamená, že zítra si jí udělám také. Mohl bych se pohádat s mistrem, mít špatnou náladu, přenést ji na ostatní, ti zase na další, mě by se mezitím ta nálada zlepšila,ale pak by jí na mě opět někdo zpět přenesl a já bych si jí pak mohl odnést i domů.
Raději tedy budu doufat v tu lepší náladu,se kterou bych se mohl zítra z práce odebírat.
Snad mi i zítra pojede počítač i internet. Pokud bude hezky, tak vyrazím na kolo a zaběhat do lesa, v opačném případě zůstanu přišpendlen na židli u netu a budu si číst o tom, jak tají ledovce, jak to vlastně není pravda a zítra ta pravda klidně může být jiná než dnes. Třeba se nějaká hvězda pokusí o sebevraždu, nebo se dovím, že české modelky neměly na večírek, pořádaný nějakou agenturou, co na sebe protože peníze na výrobu drahých šatů byly použity na to, aby nebyl v Africe hlad.
V případě hezkého počasí se nedovím nic a vyjedu na kole a opět mě může kdykoliv a na jakémkoliv místě někdo přejet autem, a když ne mě, tak někde někoho zaručeně. Když budu mít štěstí a nepíchnu či nebudu účastníkem nehody, dojedu do lesa, kolo si schovám, opět předpokládejme, že důkladně, a také ve vhodný čas,kdy nikdo nebude mít v úmyslu hledat a krást kola, a pokud ano,že nebude mít pilku a že to bude nešika, a nebo že bude loupit ve chvíli, kdy se z běhu budu vracet. Včasný a ten správný návrat bude záviset asi na tom,že počasí hezké zůstane, že neuklouznu na koním trusu či kravím lejně. V lese se také nemusí potulovat žádná divá či nakažená zvěř a hlavně nesmím být tolik fyzicky a psichycky unavený z práce.
Když to vyjde, nachytám zloděje, a ten doufám uteče. Když ne, zloděj uteče i tak,pak bude záležet na tom, zda to teda byl šikula, nebo zda bude taky zítra v práci a bude mít špatnou náladu.
Zítra ale zřejmě doběhnu opět ke svému neodcizenému kolu a pojedu domů.
Doma bude jistě pohoda a já se v klidu najím a půjdu spát.
Ráno vstanu a budu si chtít užít popozítří ,ale co když se náhodou stane že se opět probudím do zítřku? Náhoda je blbec a návraty do minulosti už tu byly. Teď se jedná o to,zda bude teda pořád zítřek nebo popozítřek. No pokud by se to stalo,měl bych se na to asi raději připravit. Ideální bude si zítra zapsat – zapsat vlastně ne, neb co si zapíšu zítra,tak bych při návratu časem zapsané opět neměl, nezbývá tedy než si všechno zapamatovat. Čísla, co padnou ve sportce,sportovní výsledky, katastrofy či těžké zločiny,kterým bych mohl zabránit. Počkat, to bych ale zase změnil celý zítřek a pokud by se stalo, že bych se pak probudil po pozítří,teď už bez časových změn, mohl bych se probudit úplně někde jinde a třeba bych si ani nepamatoval, to co jsem prožil dodnes. Raději o zítřku nepřemýšlet.


 celkové hodnocení autora: 75.2 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 2 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.5 uložit příspěvek 
 známka poroty: [ - ] tisk příspěvku 
 počet komentářů: 3 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 31 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 16.03.2008, 21:16:41 Odpovědět 
   Nemůžu si pomoct, ale tento text mi připadá jako trochu nepodařená úvaha na téma: Co čekat od nových zítřků... Ono celek možná nebyl myšlen zle, ale text ničím neoslní, sice se v něm tu a tam najde vcelku dobrá myšlenka, ale zdá se, že tomu stále něco chybí... Možná bych byl poněkud trapný, kdybych napsal, že to chce více zapracovat! Vím také, že ne vždy se dílo podaří, přes všechnu možnou snahu autora... Někdy mám také den, ve kterém mi všechna práce připadá zbytečná, jaksi marně vynaložená a ztracená! Ať už dělám cokoliv, není to ono! Možná to chce nechat dílko chvíli uležet a vrátit se k němu později! Jasně, v tomto případě jde o čas a WS-ko nepočká, kolik zbývá času? Ještě alespoň dva týdny? Snad neurazí Dvojka! A držím palce v další tvorbě! ;-)
 ze dne 16.03.2008, 21:50:38  
   mrakyviselynizko: Děkuji za hodnocení,bohužel mým problémem je,že si s tím právě nechci trápit hlavu a většinou to napíšu naráz během dne. Holt má trpělivost se psaním něčeho hodnotného je v dáli. Snad se mi podaří věnovat tomu psaní více času .-) S tím že je to nedotažené souhlasím .-)
 endless 16.03.2008, 20:28:27 Odpovědět 
   ...já myslím, že by to chtělo ještě trochu dotáhnout a doladit. zkrátit některé věty, víc rozčlenit..... a nebát se přemýšlet o zítřku- tím, že se před ním uzavřeš, jeho příchodu beztak nezabráníš. lépe j být připraven. i na nejhorší .-)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
YellowSkye
(29.7.2022, 08:38)
IndigovaRuze
(24.7.2022, 09:11)
Bath
(14.7.2022, 15:52)
Personal Mastery
(8.7.2022, 13:20)
obr
obr obr obr
obr
(S)prostoduché ...
Roman Manoch
Brackenridgeova...
brackenridge2010
Rozvážná chvíle...
tuky
obr
obr obr obr
obr

Con los Colegas - 13. kapitola...
Wheelies Devotee
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr