obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Když chce osud někoho zničit, udělá z něho hlupáka."
Publilius Syrus
obr
obr počet přístupů: 2915669 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39769 příspěvků, 5802 autorů a 392320 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Den Steva Quinna ::

 autor Tweener publikováno: 25.04.2008, 14:20  
Muž, který už nemá co ztratit. Steve Quinn přichází.
 

Očekával jsem co bude dál. Jakou hru hrají Tony Sampson a Harry Jackson v mém životě, co jsou zač a o co tady jde?
"Doktore, co tady děláte?" zeptal jsem se. "Na tuto otázku vám velmi rád odpovím a prosím říkejte mi Harry, doktore je v té to situaci moc oficiální" řekl doktor tedy Harry. "Povím vám celý můj příběh a byl bych velmi rád kdyby jste mně nepřerušoval" řekl Harry. Vytáhl si doutník a zapálil si. Okem jsem koukl po Tonym. Stál stále na stejném místě a v ruce držel pistoli a byl připraven ji kdykoli použít. "Jako mladý jsem nechtěl být doktor ale psycholog" povídal Harry. "Jenže jsem neprošel u závěrečných zkoušek a z projektu na konci roku který se jmenoval Zkoumání lidské duše a povahy jsem vyhořel taky a tak jsem se dal na medicínu, později jsem začal plánovat svůj vlastní experiment. O deset let později jsem ho rozjel" dovyprávěl Harry.
"Jaký experiment a jakou v něm hraji roli?" zeptal jsem se. "Víte když jsem začal pracovat jako doktor poznával jsem spoustu nových lidí. "Většina byla jako vy neměla moc příbuzných a byla pro svět celkem nepotřebná". A tak jsem jim všem nalhal že mají různé smrtelné nemoci a zbývá jim málo času než zemřou. "Potom jsem je zkoumal, studoval a pozoroval je několik dní a čekal co udělají v posledních hodinách života" povídal Harry. "A vy jste má obět číslo 4". "Můj pokusný králík" řekl Harry a potom se usmál.
"Takže nemam žádnou srdeční vadu?" zeptal jsem se s nadějí v hlase. "No ve vašem případě to není zas taková lež, nezbývá vám rok ale dva týdny". "Ty prášky které jsem vám předepsal byly jen obyčejné vitamíny a sledoval jsem vás pomocí Tonyho, kterého jsem si najal". "Když jste nebyl doma Tony vám do bytu nainstaloval minikamery a já vás sledoval ve dne v noci" přiznal se Harry. "Co se stalo s ostatními "pokusnými králíky"?" zeptal jsem se na otázku která mně pálila na jazyku. "Všechny jsem je potom zabil, byli už nepotřební a vy jste mně taky překvapil". "Zbavil se domácího, nechal postrašit svého šéfa ale mohl by jste mně prozradit takže taky zamřete" řekl a otočil se k Tonymu.
"Tony prosím pistoli" řekl. Tony k Harrymu přistoupil a podal mu ji. Když měl doktor zbran v ruce potěžkal ji a vystřelil. Čekal jsem že mně zasáhne kulka, ale nezasáhla. Koukl jsem se a Tony ležel na zemi s prostřelenou hlavou. "Proč?" zeptal jsem se Harryho který stál u Tonyho mrtvoly. "Byl nepotřebný a mohl mně prozradit, byl pouze na peníze a pro ně by udělal cokoli, nemohl jsem riskovat". Potom přistoupil ke mně, namířil na mně a řekl: "Otočte se Steve". Otočil jsem se, potom jsem jenom pocítil ránu na temeni a sesunul se k zemi.
Zajímalo by mně jak to bude dál. Zemřu rychle nebo pomalu a bolestně?
Probral jsem se. Hlava se mi točila a pořádně v ní třeštilo. Porozhlédl jsem se a koukl se kolem. Byl jsem tak v 10 metrové jámě. Byla plná červů a hnusně slizká. Najednou mi to došlo. Ten povědomý smrad, byl jsem na městské skládce. Čekal jsem co bude dál. Za 5 minut jsem slyšel couvání velkého vozu. Slyšel jsem jak se zastavil a někdo z něho vystupuje. "Víte Steve mám to naplánované, dojel jsem si do města a "vypůjčil" jsem si míchačku a mam pro vás ještě jednu dobrou zprávu" řekl Harry. Mlčel jsem. "Je plná betonu a nyní mně omluvte musím se dostavit zpátky do svojí ordinace". "Sbohem, Steve" řekl a odešel. Potom jsem zaslechl bouchnutí dveří a do jámy se začel vlévat beton.
Přemýšlel jsem. Za několik minut mně beton zalije a Harry Jackson bude mít na svém seznamu už čtvrtou mrtvolu. Strach ze srdeční vady byl zbytečný, zalije mně beton a já tu budu ztvrdlý kdovíjak dlouho. Beton mi sahal po pas, ale v tom se ze zhora spustil kabel. Nikdy jsem nevěřil na zázraky, ale hned jsem se chytil a začal šplhat. Šaty které jsem měl nasobě byly pokrité betonem, byly zátěž, ale nedalo se nic dělat. Občas jsem se nohama opřel o stěnu jámy abych nespadl. Nakonec jsem vylezl a uviděl siluetu svého zachránce. Když přišel blíž tak jsem podle vzhledu poznal že je to bedomovec.
"Proč jste mně zachránil?" zeptal jsem se. "Jenom protože jsem bezdák nemusím být zlej, kámo". "A navíc na týhle skládce žiju už 5 let a kdyby se tu našla tvoje maličkost, chlupatý by mně zabásli a šel bych tvrdnout do lapáku". Chvíli jsem si s ním povídal a potom jsem odešel. Byl čas naplánovat POMSTU.
Nejdříve jsem si došel pro čisté šaty do svého bytu, a byl čas si obstarat zbran a věděl jsem kde ji najít. Sešel jsem dolu po schodech a zastavil se u bytu na kterém byla policejní páska a na ní bylo napsano MÍSTO VYŠETŘOVÁNÍ. Byl to byt Flinta. Podlezl jsem pásku a k mému údivu bylo odemčeno. Vstoupil jsem. Byt páchl zatuchlinou a nevyvětraným vzduchem. Začal jsem prohledávat šuplíky a pod spodním prádlem (nebylo to spodní prádlo, ale spíš oblečení pro slona) jsem našel malý revolver. Policie zřejmně usoudila že je případ uzavřený a není se tu co zdržovat. Odešel jsem z bytu bylo 20:12 a já si to namířil rovnou do ordinace za Harrym Jacksonem. Plán byl jednochý - zabít ho.
Za 15 minut jsem byl tam. Bylo už sice zavřeno, ale budova byla stále odemčená a na nějákých chodbách se svítilo. Došel jsem před dveře Harryho pracovny a otevřel je. Seděl v křesle a mířil na mně zbraní. "Myslel jsem že jste mrtvý, ale když jsem uviděl na minikamerách že jste byl ve svém bytě, tak jsem vás očekával". Minikamery jak jsem na ně mohl zapomenout. Rozhodl jsem se. Skočil jsem stranou a kulka se zarila vedle mně do zdi. Z podlahy jsem vystřelil a trefil Harryho do nohy (na druhý pokus). Z bolesti upustil zbran, probehl s kulhající nohou kolem mně a vyrazil po schodišti nahoru (jak mohl být tak blbý a neběžet dolu). Vstal jsem a rozeběhl jsem se za ním. Asi po čtyřech patrech jsem byl nahoře.
Otevřel jsem dveře a dostal pěstí do břicha. Zbran mi vypadla. Harry na nic nečekal a vrhl se po ní a já měl stejný nápad. Chvíli jsme se o ni prali, ale nakonec jsem jí získal já. Rychle jsem vstal a namířil jsem na ležícího Harryho. "Na co čekáte Steve, zmáčknete spoušt a stanete se tím čím já, vrahem". Nevěděl jsem jestli mám vystřelit. Zápasil jsem sám se sebou a ruka se mi chvěla. V tom sem si najednou vzpomněl, na to jak mně zneužil ve svém experimentu, jak zastřelil Tonyho a nakonec se pokusil zabít mně. Zmáčkl jsem spoušt a zazněl výstřel. Harry Jackson byl mrtev. Ležel na střeše s prostřelenou nohou a kulkou v srdci. Bylo mi divně, začal jsem pocitovat nevolnost a najednou jsem začal zvracet. Za chvíli jsem odešel.
Několik dní jsem se skrýval v opuštěné továrně a přemýšlel jsem. Kvůli mně zemřel Tony Sampson, Garry Jones (jak jsem se dozvěděl v novinách, na svoje zranění zemřel) a já sám zabil Harryho Jacksona. Bylo mi divně, můj život byl ubohý a nudný, ale pak se obrátil vzhůru nohama. Blížil se můj čas, jestli Harry nelhal měl bych během dne zemřít. Vstal jsem ze země a chtěl se jít napít. Když to přišlo, velké trhání u srdce, jakoby chtělo vyskočit z hrudi. Spadl jsem na zem a zavřel oči. Byl to můj čas. Steve Quinn zemřel v opuštěné továrně, sám bez rodiny a přátel. Jeho život začínal ted někdě jinde.

Konec příběhu Steva Quinna.


 celkové hodnocení autora: 76.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 2 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 2.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 4.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 1 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 40 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 25.04.2008, 21:48:26 Odpovědět 
   Motiv pokusů na nevinných a nic netušících obětech není až tak nový, ale ledascos vysvětluje! Příběh se vine pomalu ke svému konci a nemá žádné vedlejší dějové linie (odnože). Prostě se točí (jen a pouze) okolo našeho hlavního hrdiny. Vše se zdá až příliš jednoduché a souvislosti mezi událostmi se mi zdají málo propracované...

Konec je takový, jaký je! Hrdina umírá na nemocné srdce, avšak pomsta je vykonána. Příběhu však celou dobu chybí větší hloubka a podrobnější popis děje i samotných hrdinů. Prostě se tu není čeho pořádně chytit, přestože se příběh tváří (snad jen naoko), že má navíc. Možná by byl samotný děj více líbivý, kdybys na něm více zapracoval a nevytvořil jen prvoplánový příběh o muži, který nemá co ztratit!

Chybek je v textu dost. Schází Ti znaménka na konci přímé řeči. Stačí se podívat kolem sebe do knih a časopisů, abys viděl, jak správně používat uvozenou řeč, která reprezentuje mluvené slovo. Také by bylo dobré odsadit (odřádkovat) mluvu jednotlivých hrdinů, aby se čtenář neztrácel v textu. Mluva hrdinů uprostřed odstavců nevypadá moc pěkně...

Místy vypadá samotný text dost nevypsaně a poněkud kostrbatě a samotné dialogy by tu a tam snesly nějaké to "pilování"! Také jsem si všiml místy chybějících čárek. Myslím, že nemá cenu vypisovat všechny "prohřešky", protože by byl tento komentář delší, než-li tento díl! Každopádně neházej pero pod stůl a piš dál! Uvidíš, že jednou najdeš svůj styl a vypíšeš se...

Vypadá to na průměr! Dal bych za Tři (s odřenýma ušima)...

P.S. Pozor na opakování slov ve větách za sebou! ;-)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
APV
(18.9.2020, 13:40)
xcvx
(9.9.2020, 11:54)
Alexandr Heartless
(7.9.2020, 14:47)
houseofcandy
(7.9.2020, 12:01)
obr
obr obr obr
obr
Kapitán Arkos -...
Akras
ŽRÁDLO
Tilda
Naposledy poprv...
afi
obr
obr obr obr
obr

Dvě strany jedné mince
čuk
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr