obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Láska neotáčí světem."
F. Jones
obr
obr počet přístupů: 2916112 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39836 příspěvků, 5847 autorů a 393429 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: Zítra ::

Příspěvek je součásti workshopu: Zítřek
 autor Kaileen publikováno: 25.03.2008, 19:00  
 

Zítra


Už zítra. Musím se dobře vyspat, abych si mohl svůj úspěch vychutnat. Ulehl jsem brzy, chtěl jsem, aby zítřek přišel co nejdříve. Byl jsem šťastný, polštář byl tak příjemně měkký a povlečení vonělo čistotou. Jen usínat s ní, s tou pravou, jíž jsem před půl rokem potkal, bylo krásnější než tohle. Věřím, že od zítřka nám už nic nebude stát v cestě. Nestihl jsem dokončit myšlenku a usnul jsem.


Ráno mě vzbudil zvuk budíku. Obvykle jsem ho neslyšel rád, ale dnes mělo být všechno jinak. I když to nebylo mým zvykem, vyskočil jsem z postele hned. Po ranní hygieně jsem se převlékl a dopřál si bohatou snídani. Dnes mi rozhodně nesmí kručet v žaludku, to bych se dost ztrapnil. Pak jsem si ještě rychle vyčistil zuby a vyrazil na autobus. Místenku jsem si koupil předem, posadil jsem se na své sedadlo a čekal až se rozjedeme do nové budoucnosti. Včera byl poslední den starého života, s nímž jsem sice byl spokojen, ale moje partnerka ode mne čekala víc a já jsem ji nechtěl zklamat. Dnes se mi to všechno zúročí. Neřekl jsem jí nic, chtěl jsem ji překvapit. Jakmile autobus konečně vyrazil, spustil se ve mně proud myšlenek a vzpomínek na minulost.


Před půl rokem jsem přestoupil na nové místo, kde pracovala také Teri. Aniž bych ji dříve znal, byl jsem na ni zvědav. Když jsem ji poprvé spatřil, nebyl jsem z ní právě nadšený, ale ona ze mne také ne. To jsem poznal. Od první chvíle mě však na ní něco přitahovalo. Rád jsem s ní trávil čas, i když jsem zpočátku byl nesmělý. Byla starší nežli já, vyjadřoval jsem jí tedy úctu, ke které jsem byl vychován. Připadalo mi nepřirozené tykat naprosto cizí ženě, která byla navíc mojí nadřízenou. Jakmile jsem si na to zvykl, zlomil se ten umělý odstup mezi námi a začali jsme se sbližovat. Měli jsme mnoho společného a v mnohém jsme si naopak nerozuměli, neustále jsme však o něčem debatovali. Těšilo mne, že ji umím rozesmát, v tu chvíli jsem byl vždycky šťastný. Zamiloval jsem se do ní, ale věděl jsem, že někoho má, a tak jsem jí nechtěl komplikovat život. Nakonec se mi čekání vyplatilo a ona sama přišla s tím, že ke mně chová city a chtěla by se mnou být. Srdce mi poskočilo. Sešli jsme se a bylo nám krásně. Pak se to dost zkomplikovalo a ona stojí před volbou, zda já nebo on.


Ve vší té nejistotě mě přivedla na myšlenku, abych začal psát. Inspirovala mě a já vymýšlel jeden příběh za druhým. Mé snažení se vyplatilo, byl jsem ve správnou dobu na správném místě a měl jsem spoustu věcí, které jsem mohl nabídnout. Když si vydavatel přečetl má díla, byl nadšen a nabídl mi smlouvu. Až ji podepíšu, nebudu už muset jezdit autobusem. Koupím si auto. Ale až poté, co o tom řeknu Teri. Jistě bude nadšená a vybere si budoucnost se mnou, ne s tím otrapou, který si říká muž, přestože je jen nepodařenou karikaturou.


Dojeli jsme na místo. Vypnutí motoru autobusu mě vytrhlo z myšlenek. Teď jen ať se mi cestou nic nestane, abych se třeba neušpinil a neutrhl si ostudu. Dorazil jsem v pořádku, pan Wintr mě přivítal a přátelsky mi potřásl rukou. Šly jsme nejdříve do jeho kanceláře, kde už na stole ležela smlouva. Vysvětlil mi její obsah a pak na chvíli odešel, abych si ji mohl v klidu přečíst. Když se vrátil, vzal jsem do ruky přichystanou propisku a podepsal vstupenku k novému životu. Blížilo se poledne, proto jsme šli na oběd. Pan Wintr se mě vyptával na všelijaké věci, připadal jsem si, jako bych našel nového přítele. Na druhou hodinu měl sjednanou další schůzku, proto jsme se v restauraci nemohli déle zdržet, ale oba nás mrzelo, že už se musíme rozejít, protože jsme si opravdu dobře rozuměli. Popřál mi štěstí, a to nejen ve psaní, zavezl mne na autobus a odjel.


Jakmile jsem dorazil zpět do místa mého bydliště, rozběhl jsem se rychle do práce, abych tu šťastnou novinu oznámil Teri. A kdyby mi nevěřila, mám v kufříku kopii smlouvy, kterou jí mohu ukázat. Pak ji vezmu na večeři, tu si po celodenní dřině zaslouží, doprovodím ji domů, rozloučím se, ona mě však pozve dál a na zprávy se rozhodně dívat nebudeme. Třeba až zítra, dnes jistě ne. Dorazil jsem do kanceláře, právě se oblékala a chystala k odchodu. Vypadala dnes jinak než obvykle, ale nad tím jsem si hlavu nelámal. Vychrlil jsem ze sebe, co úžasného se mi přihodilo a čekal, že mi padne kolem krku. Místo toho mi sdělila, že se rozhodla náš vztah ukončit. Prý se jí zdál sen, prý už na to nemá sílu, prý by ten chudáček skončil pod mostem nebo by se zabil a co já vím co ještě. Takže včera jsem chtěl, aby už bylo zítra, ale dnes mám pocit, že jsem ani neměl chodit spát, protože pak by zítra nepřišlo tak brzy a já jsem mohl být o pár hodin déle šťastný.


 celkové hodnocení autora: 99.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 3 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.3 uložit příspěvek 
 známka poroty: [ - ] tisk příspěvku 
 počet komentářů: 8 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 51 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Miky 04.12.2009, 22:53:51 Odpovědět 
   Jak už psali jiní, trochu méně uspěchaný konec a řekl bych - skvělé :)
 ze dne 05.12.2009, 3:36:10  
   Kaileen: Díky. Teďka bych to taky psala jinak, mít dnešní zkušenosti :-)
 Charlotte Cole 24.10.2009, 11:19:55 Odpovědět 
   Konec je vskutku docela uspěchaný. Pak mi vadilo neustálé používání slovesa být ve všech jeho tvarech. A samozřejmě odstavce... Nebudu známkovat. Nevím, nějak se mě to nedotklo. Přišlo mi to takové neosobní, text mi nedal tolik prostoru, abych s postavou začala soucítit.
 ze dne 24.10.2009, 11:29:43  
   Kaileen: Díla "na zakázku" mi prostě nejdou, taky proto už workshopy nepíšu.
 Te Bi 26.03.2008, 18:05:55 Odpovědět 
   Kupodivu, přestože zdánlivě osobní, zdá se mi to trochu neosobní. :) Přes nepříjemnost hrdinovy situace z toho nevyzařujou emoce, zůčastněnost. - Po formální stránce je to napsáno dobře, ale tohle mi tam moc chybí...
 Šíma 26.03.2008, 14:57:07 Odpovědět 
   Konec je vlastně takovou ledovou sprchou... Láska bývá slepá a zítřky nejisté! Vždy se může najít někdo, pro koho se ten druhý může rozhodnout, kdo ví? Patrně záleží na lásce, jak je silná a kolik toho vydrží!

Pardon, zase jsem se rozkecal! Dílko je napsané čistě popisným stylem. Sice neurazí, ale moc mě nenadchlo! Pokud by však člověk nečetl mezi řádky! Ono zítra je zde docela "nejistě" popsáno. Zítra bude Tvůj hrdina zase sám, ale má smlouvu a když se jedny dveře zavřely, snad se otevřou zase jiné! Třeba zítra...

Známku? Na Jedničku se mi toto dílko nezdá! Zítra však hodnotit nebudu, proto dám Dvojku, kdo ví, jak bych se zítra rozhodl! ;-)

P.S. Možná mi z toho "zítra" už také trochu haraší v palici! Hezký den a hodně plodných múz a klidných chvil pro další psaní!
 endless 25.03.2008, 20:20:45 Odpovědět 
   Jediná škoda, že závěr je trochu moc useknutý.....
 OH 25.03.2008, 19:09:28 Odpovědět 
   Ahojky, K. Pěkně a svižně napsáno. -Přivedla mě na myšlenku psát- , to je podivné, to nějak moc nechápu v tom ději.
Líbilo
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
YellowSkye
(29.7.2022, 08:38)
IndigovaRuze
(24.7.2022, 09:11)
Bath
(14.7.2022, 15:52)
Personal Mastery
(8.7.2022, 13:20)
obr
obr obr obr
obr
Volnost a svobo...
Straba
Žít jenom krátc...
Bajaja
Poetička
Marbal Škutin
obr
obr obr obr
obr

Třída Speciál
Dědek
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr