obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Láska je jako Opera. Člověk se tam nudí, ale vrací se tam."
Gustav Flaubert
obr
obr počet přístupů: 2915454 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39673 příspěvků, 5755 autorů a 391166 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Posmrtný život ::

Příspěvek je součásti workshopu: Co si myslím o...
 autor Dennisshka publikováno: 19.04.2008, 18:14  
NIc moc,ale je to první, tak se ještě určitě zlepším:)
 

Někdo si možná myslí,že vůbec začít takové téma jako posmrtný život,je úplně zbytečné.Jenže co pak,až umřeme??
Možná že odejdeme na lepší svět,kde se mají všichni rádi a všichni si pomáhají.Naše tělo ale neodcestuje.Jenom duše,a ta se vlije do nějakého člověka,kterému se hodně podobáme.
Druhá možnost,je tato.Nebe a peklo.Říká se,že hodní,milí,pracovití lidé půjdou do nebe.
Peklo čeká na lumpy,zlosyny atd.Právě tomuto lidé nejvíce věří a doufají,že oni se do nebe dostanou.Jelikož už neexistují odpustky,tak by stejně čtvrtina těchto lidí skončila v pekle.
Třetí varianta říká asi tohle.Duše bude plout po světě a bude dohlížet na ty dole.A to je asi podle mě ta nejlepší možnost.
Převtělit se do dalšího člověka či skončit v pekle?Radši ani jedno.Budu takový dozorce nad mojí rodinou,přáteli atd.


 celkové hodnocení autora: 74.6 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 6 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 2.7 uložit příspěvek 
 známka poroty: [ - ] tisk příspěvku 
 počet komentářů: 22 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 114 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Axis 08.05.2008, 14:30:06 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Axis ze dne 07.05.2008, 23:58:16

   Ale ano, oni i mají pravdu. Ale to právě NEZNAMENÁ že z tebe spisovatel nebude!!! JE ti 14 let! Kolik znáš 14 letých spisovatelů? Těmi se stanou ti, co pořád píšou, čtou, žijou, učí se.
Když má někdo naprosto výjimečné štěstí, třeba se mu zadaří ve dvaceti letech. Když ve třiceti, je to ještě pořád klika jako hrom!!! Když ve čtyřiceti, tak dobře... No a pak kdykoli potom až do smrti... :-)
Někteří neprorazí za celý život! Ale to ještě pořád neznamená, že nejsou spisovatelé! Třeba je jen společnost ještě nedokázala strávit a uznají je třeba za 100 let...
No a pak je samozřejmě taky opravdu možné, že z něj nikdy nic nebude :-)

Ale jestli to chceš zkoušet, tak zkoušej, zkoušej... jsi mladičká a más STRAŠNĚ moc času :-)
 Axis 07.05.2008, 23:58:16 Odpovědět 
   Tak to je soda.... takhle se pustit do 14 leté holky, to zírám. Zírám, nevím co bych dodal...
Dennisshko, zvykej si, svět už je takový... pokud tu vydržíš, máš můj obdiv. Pokud ne, vůbec se nebudu divit...
 ze dne 08.05.2008, 9:11:51  
   Dennisshka: Já to moc neřeším - je to jejich názor . Stejně mají asi pravdu , spisovatel ze mě nebude . A dík za komentář . :)
 Teressa 07.05.2008, 22:34:26 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: estel ze dne 07.05.2008, 18:19:15

   :) Jasan
 estel 07.05.2008, 18:19:15 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Teressa ze dne 07.05.2008, 17:49:49

   Ať už to bylo jakkoliv, ať je to příště lepší, ne? :)
 Teressa 07.05.2008, 17:49:49 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Teressa ze dne 07.05.2008, 17:46:34

   No i když ... asi ... to možná taky ne... možná ... no ... já už to radši nebudu pitvat :D
 Teressa 07.05.2008, 17:46:34 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: estel ze dne 23.04.2008, 18:36:14

   Koukni se na to trochup sychologicky XD Já si spíš, že to nemyslí vážně myslim, že se prostě bránila, protože ji třeba mrzel tvůj komentář, tak tam napsala něco, abyto nevypadalo. Takhle po netu se dá blbě zjistit, jak to myslela ...
 Black Cherie 30.04.2008, 20:39:42 Odpovědět 
   Po pravdě řečeno - první pokus se zrovna nevydařil. Doporučuji začít lehčími žánry, na kterých se můžeš "zapracovat". Úvaha patří mezi nejnáročnější, zkus pro začátek vyprávění - něco pěkného ze života ;-)
 čertíček244 29.04.2008, 7:07:06 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: estel ze dne 22.04.2008, 22:03:36

   D: estel má pravdu. Můžeš být ráda, že někdo věnoval čas a energii na to, aby ti napsal, co je potřeba zlepšit a kde jsou chyby. Taky mohla napsat jen: je to blbé a dát hroznou známku, jako někteří tady. Měla by jsi jí spíš poděkovat a né se zlobit
 Leontius 23.04.2008, 21:06:13 Odpovědět 
   Chtělo by to na tom ještě dosti zparacovat. Pohdička, jde vidět, že jsi schopná se nad podobnými věcmi zamyslet, ačkoliv ještě postrádáš dostatek zkušeností. Pokračuj ve psaní, máš na to!

Jen pár postřehů (možná se budu opakovat):
- mezery ze interpunkcí
- ty dva otazníky - je lákavé je použít, vypadá to naléhavěji. Jenže v mých očích to nepůsobí příliš efektivně. Radši se tomu vyhni.
 AmonAmarth 23.04.2008, 19:26:18 Odpovědět 
   je to prvni dílko; prostě nevyslo úplně podle představ, to se stává. Příště se povede líp a bude vymalováno -.^
 estel 23.04.2008, 18:36:14 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: estel ze dne 22.04.2008, 22:03:36

   Trefa, beru psaní vážně. Budeš se divit, ale je nás tady, na serveru věnovaném psaní, víc. Divné, co?
Aby bylo jasné – a chci, aby to jasné bylo – to, že něco napíšeš, ještě nemusí znamenat vůbec nic. Ale pokud už to publikuješ, pokud se pod to podepíšeš, pokud to necháš někoho číst, zkrátka, pokud to zveřejníš, přejímáš za to jakousi zodpovědnost v kontextu literatury. Tohle není hra, tohle není pouštění lodiček po potoce, tohle není ani školní slohovka. Lidé tu nad tím tráví čas a nejsou to lidé, kteří by ti něco dlužili, není to tvá rodina ani tví přátelé. Vůči nim ty máš povinnost snažit se být co nejlepší. Pro mne neexistuje něco jako „je to jen článek“, pro mne neexistuje „jen článek“. Je to literatura. A literaturu beru vážně, ano.
A ne, ne každý je báječný spisovatel. Ale někdo se alespoň snaží. Někdo ano. Nevěřím ti, že jsi tomu „jen článku“ dala maximum. Je to rychlý sled nápadů, nešikovně zpracovaný. Ale i kdyby tohle bylo tvoje maximum, pochybuji, že bys takhle odpovídala na pokus pomoct ti. Neodpovídala. Ty literaturu vážně nebereš a já se s tím prostě budu muset smířit. Příště ti hodím nějakou ošklivou známku jako ostatní a důvody si nechám pro sebe. Zlepšit se očividně nechceš.
 estel 22.04.2008, 22:03:36 Odpovědět 
   Máš vůbec aspoň přibližnou představu o tom, co je to úvaha? Proč jsou na tomhle literárním serveru všichni tak líní uvažovat? Proč ty jsi líná uvažovat? To snad umí každý, ne? Reprezentujte se sakra trochu slušně!
Dobře, už jsem v klidu. Nechci v podstatě nic jiného, než aby si po sobě autoři své texty četli a aby nad nimi přemýšleli. Aby věděli, proč to udělali takhle, aby věděli, co tím chtěli říct. U úvahy je to o to důležitější. Fajn, jsi tu nová, takže nebudu křičet :-)
Dívej se na to takhle, každá literární činnost, každý kousek textu by měl čtenáři něco přinést. Může to být prosté pobavení, ačkoliv taková díla někdy sklouzávají k povrchnosti a k prázdnosti. Vždycky, když začínáš psát, uvědom si nejdřív, proč píšeš, o jaký svůj názor se chceš podělit, co tím chceš říct, jak chceš, aby to vyznělo. Tím dostaneš rámec příběhu, to nejdůležitější, pojítko, které tomu dá smysl. Tohle také obvykle stojí za tím, že se to čtenáři nevykouří z hlavy okamžitě po přečtení. Tohle ti tu schází, bohužel. Navíc ti schází onen akt uvažování. Vypsala si seznam a to ke všemu ještě neúplný. Je to jako když si během jízdy v autobuse poznamenám na ruku nějakou poznámku, nápad na povídku. Ale tím to přece nekončí, ne? Musím si nad tím doma sednout, promyslet to, dát tomu formu. Všechno chce svůj čas, nic nesmíš uspěchat. Podívej, uzávěrku WS máš až za hodně dlouho, i kdyby byla uzávěrka to, co by tě mohlo ospravedlnit. Proč sis to prostě nenechala ležet v paměti počítače, aby ses k tomu mohla později vrátit? Proč jsi to nenechala dýchat?
„Někdo si možná myslí, že vůbec začít takové téma jako posmrtný život, je úplně zbytečné. Jenže co pak, až umřeme??“ S dovolením jsem tam doplnila mezery, bez nich se mi nad tím špatně uvažuje. S první větou v podstatě souhlasím, ano, přijde mi to zbytečné. Ta druhá ale fakt zbytečnosti nepopírá. Vlastně vůbec nenavazuje, vždyť je tam dočista zbytečná. Kdyby, zbytečná, ona je tam vlastně hloupá, protože ve mně navozuje představu, že až zemřeme, budeme potřebovat v posmrtném životě nějakou mapu, kterou bychom si měli vytvořit už teď. Že je strašně důležité si to pečlivě promyslet a vymyslet. Ale tohle stejně nikdo nevymyslí…
„Možná, že odejdeme na lepší svět, kde se mají všichni rádi a všichni si pomáhají. Naše tělo ale neodcestuje. Jenom duše, a ta se vlije do nějakého člověka, kterému se hodně podobáme.“ Jsem šťastná za to možná v první větě, žel, pak se nějak vytrácí, všechno nabývá na konkrétnosti a ty píšeš, jako kdybys měla posmrtný život v malíčku.
„Druhá možnost je tato. Nebe a peklo. Říká se, že hodní, milí, pracovití lidé půjdou do nebe.
Peklo čeká na lumpy, zlosyny atd. Právě tomuto lidé nejvíce věří a doufají, že oni se do nebe dostanou. Jelikož už neexistují odpustky, tak by stejně čtvrtina těchto lidí skončila v pekle.“ Nó… co k tomu dodat? První věta není propojená s druhou, navíc ta první je dost křečovitá a zdůrazňuje pocit seznamu. Pátou a šestou větu bych spojila úže, snad čárkou. Šestá věta zase nabývá moc konkrétních obrysů, jde jen o domněnku věřících lidí, tak je ji třeba prezentovat.
„Třetí varianta říká asi tohle. Duše bude plout po světě a bude dohlížet na ty dole. A to je asi podle mě ta nejlepší možnost.“ Zase, první věta je typicky seznamová, navíc jí chybí návaznost, druhá věta je s ní ve vztahu VH – VV a je tedy třeba je propojit, protože ta první jinak nedává smysl (ona je stejně zbytečná).
„Převtělit se do dalšího člověka či skončit v pekle? Radši ani jedno. Budu takový dozorce nad mojí rodinou, přáteli atd.“ Tak zaprvé, protože jsi vynechala spoustu možností, je teď trapné tento fakt přehlížet. Za druhé je tohle hodně slabý závěr.
Podívej, kdybys trvala na tomto tématu, uvědom si laskavě, že je to téma tak obšírné, než abys ho mohla tímhle způsobem obsáhnout. Proto by bylo lepší pojmout to obecněji, abys tam mohla zapasovat všechno a nebylo by to jen takové směšné torzo. Takže, papír, tužku, popřípadě klávesnici a zkoušet znovu. Hlavně neztrácej odvahu se ke svým textům vracet a upravovat je.
(Jako příspěvek WS zatím nehodnotím.)
 ze dne 23.04.2008, 18:42:05  
   duddits: D: Nic proti, ale já dostat k nějakému svému textu smysluplný, konstruktivní kritiku delší než text samotný, spíš poděkuju...
 ze dne 23.04.2008, 17:36:19  
   Dennisshka: to bereš nějak moc vážně,ne??Je to jenom článek!!A každý není báječný spisovatel, ale aspoň se snažíííí, víš??
 Karel Čížek 21.04.2008, 1:20:23 Odpovědět 
   Vždycky jsem si přál číst nějaký text, který by teorie o posmrtnu stavěl do souvislostí vědeckých, historických, náboženských a bůh ví jakých jiných. Jde o to, že je tady něco jako termodanamika a entropie, která všechny tyhle optimistické teorie efektivně popírá.
No nic, chtělo by to text víc mnohem rozvést...
 Silence Dogood 20.04.2008, 22:19:43 Odpovědět 
   Psalo se tu o tom, že se někdo zajímal o posmrtný život? A jak to skončilo (ten zájem)? Prostě jenom tak - lusk! - a už mě to nezajímá? Podle mého názoru by si posmrtný život zasloužil více řádků, víc osobnosti přenesené do textu a i zmínění se o reinkarnaci )po smrti se převtělíme do zvířete, podle toho, jak jsme žili).
 Adéla 20.04.2008, 13:18:03 Odpovědět 
   touto otázkou jsem se také zabývala často..dicela dobrá úvaha ale chtělo by to více rozvést a popřemýšlet hlouběji..ale jinak nevim nevim:o)
 Šíma 19.04.2008, 21:54:14 Odpovědět 
   Jednou dobou jsem se také zajímal o posmrtný život... Kdo ví, jak to vůbec je, jednou se to určitě dozvíme všichni! Ne každé dílko se podaří (vidím to na sobě). Držím palce v další tvorbě a věřím, že napíšeš mnohem lepší dílka. Jako úvaha je to opravdu poněkud slabé! ;-)
 Tuax 19.04.2008, 21:38:27 Odpovědět 
   Máme tu nastíněny posmrtné možnosti dle vědomostí autorky. Ale ne všechny. Možnost splynutí s vědomím země Akašé, možnost zbloudilých duší a nevím co všechno ještě koluje za zvěsti... Taky mi zde chybí vyjádření samotné autorky co si o tomto vůbec sama myslí. Nastínila otázku, dala nějaké možnosti, ale sama se k nim nevyjádřila. Stačilo by jen rozvést zamyšlení nad jednotlivými možnostmi, které sama uvedla. Byl by to plus. Tak pro příště ;) Tématicky "Co si myslím o..." mi to přijde nenaplněné. Po přečtení stejně nevím co si autorka myslí o posmrtném životě.
 Fenrir 19.04.2008, 20:35:24 Odpovědět 
   Autorka sice sdělila možné varianty posmrtného života, avšak co víc? Nic mi to nedává, dále nad tím neuvažuji..forma je neohrabaná, je to pouhé sdělení na pár řádcích.. Chce to cvičit kreativní psaní.
 Albireo 19.04.2008, 18:14:03 Odpovědět 
   Zapomínáš na čtvrtou variantu, o níž jsem já přesvědčen: Až zemřeme, nebude tu nic, o čem bych věděl. Vědomí umírá s člověkem, protože sídlí v jeho v tu dobu již nefunkčním mozku.
Mimochodem - po tečce, čárce a ostatních interpunkčních znaméncích se dělá mezera.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Victor Lancel
(24.2.2020, 14:11)
karin.kimberly
(13.2.2020, 19:55)
Wade Milbot
(8.2.2020, 22:42)
wavawe6611@bizcomail
(8.2.2020, 06:04)
obr
obr obr obr
obr
Doba počítačová
Lollo
Odi et amo 14
Mon
Ledové peklo - ...
MKN
obr
obr obr obr
obr

Povídka
florinka
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr