obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Ženy jsou jako sny - nikdy nejsou takové, jaké bys je chtěl mít."
Luigi Pirandello
obr
obr počet přístupů: 2915454 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39673 příspěvků, 5755 autorů a 391166 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Co si myslím o bulváru ::

Příspěvek je součásti workshopu: Co si myslím o...
 autor Tracy Harper publikováno: 20.04.2008, 12:43  
Něco o bulváru aneb za co utrácíme škváru:-)
 

Jednoduše: nenávidím bulvár. Je to hrozný svinstvo. Jedinečná příležitost, jak se za pouhých 19 korun dozvědět, která hvězda si nechala udělat plastiku, kdo se ,,zaručeně" vdává, žení nebo rozvádí, kdo koho podvádí a s kým, kdo má nějakou strašnou nemoc nebo který politik se nechal podplatit.
Většina z toho je ale buď naprostá lež nebo je to alespoň dost přikrášlené. A i kdyby to všechno byla pravda, koho to zajímá, kdo s kým chodí nebo jak má velký prsa? Možná chorobný drbny, mě teda ne. K čemu mi to bude? Chleba si za to nekoupím a manželství nebo státní kasu tím stejně nezachráním.
Taky nechápu, co jsou některý lidi schopný udělat nebo si vymyslet kvůli senzaci. Je to hnus. Člověk si nemůže ani koupit na ulici hamburger, aby ho nepronásledovalo hejno paparazziů. Někteří fotografové jsou ochotní strávit celý den i noc před domem nějaké hvězdy, aby ulovili pár pikantních snímků.
Před bulvárem si zkrátka nikdo nemůže být jistý. Nějaký zpěvák dá své známé, kteou dlouho neviděl, pusu na tvář a hned je to jeho milenka, kvůli ní se rozvádí a čeká s ní dítě, dvakrát za sebou se opije a už je alkoholik. Slavná herečka nemá dva roky chlapa, obejme na veřejnosti kamarádku a podezřívají ji, že je lesba, adoptuje dítě a šup, je neplodná, shodí pár kilo - anorektička.
Když už bulvár otiskne pravdivou informaci, dělá, jako by to byla akční sleva. Prostě těží z cizího neštěstí. Když je třeba někdo slavný opravdu vážně nemocný a musí na operaci, v reklamě na jistý deník, který ,,se čte líp", to vykřikují, jako by si opravdu užívali tu informaci, že pan X zažívá ,,Bolesti! Utrpení!" nebo že paní Y právě potratila.
Bulvár je prostě hyenismus a já bych každému, kdo s ním má něco společného, přála, aby měl někdy příležitost ochutnat svou vlastní medicínu.


 celkové hodnocení autora: 97.6 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 2 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: [ - ] tisk příspěvku 
 počet komentářů: 7 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 60 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 BaD 27.04.2008, 9:41:40 Odpovědět 
   Myslím že ve sloupku v deníku 24h by to brali všema deseti. Jako novinařina fakt dobrý a vzhledem k tomu, že se tady i takovýhle věci občas objevují a někteří autoři se na ně vyloženě zaměřují nezatracoval bych to. Na kategorii do které to zapadá je to hezký v krásné literatuře by se to přirozeně ztratilo.
 Leontius 23.04.2008, 20:53:47 Odpovědět 
   Z nějakého důvodu bych to spíše nazval "živější recenzí" než úvahou. Ano používáš klasické prvky, ale spíše pro zdůraznění vlastních názorů, namísto přimění k zamyšlení. S celkovým vyzněním souhlasím a úvaha by to teoretický býti mohla. Spíše ale taková školní....
 estel 21.04.2008, 23:49:03 Odpovědět 
   Je to živě napsané nic. Jak tohle souvisí s úvahou, probůh? Co to komu přinese nového? Vždyť nic nerozebíráš, zase jen fakta a fakta, proč? Kdo tohle neví, ten ať zaleze pod kanape a stydí se ukázat se světu. Na napsání všeobecného názoru není nic odvážného, nic nového, nic zajímavého, nic čtivého, nic, co by někoho mohlo zaujmout. Úvaha rozebírá, analyzuje, řeší, předestírá nové a nové vhledy, ukazuje něco původního, podává čtenáři další pohled na věc. Co z toho jsi obsáhla? Nic. Sepsání poznámek, to je na úrovni prvňáka. Abys mohla napsat úvahu, musíš nejprve přemýšlet. Takže si zkus nad to samé sednout ještě jednou a tentokrát se opravdu zamysli. A pokud to nejde, najdi si jiné téma, ale tohle skutečně ani s velkou dávkou fantazie úvaha není.
A čísla prosím rozepisuj, tady se časem šetřit nemusí.
Pro mne je tohle prázdné, bez obsahu, beze smyslu a tudíž zbytečné. Jako příspěvek WS alespoň prozatím nehodnotím, ale trvám na tom, že by se to dalo napsat o hodně lépe.
 Karel Čížek 21.04.2008, 1:38:25 Odpovědět 
   Bulvár je zlo....

Pěkně nenávistný názor (líbí se mi věci zaujaté a nesmlouvavé), který ovšem tak nějak není úvahou a jednostraný pohled mu podráží nohy.

...ale když to lidi zajímá...
 Šíma 20.04.2008, 18:36:59 Odpovědět 
   Souhlasím, bulvár je špína! Nechybí zde také pohled z "druhé strany"? Na očerňování a hledáni senzací není nic pěkného. Jako "plnotučná" úvaha se mi to také nezdá... Ale zamyslel jsem se také! ;-)
 Tuax 20.04.2008, 14:49:16 Odpovědět 
   Pěkně sepsáno v duchu téma "Co si myslím o...", ale jaksi autorka zapoměla na na plnění téma úvahy. Je zde jasně vybarvený postoj k bulváru, ale to je všechno. Argumenty jsou rázné, ale chybí u nich zamyšlení.Třeba zmínka o fotografech. Napadá mě hned otázky. Na kolik to je pro ně osobně potěšením a nakolik je to pro ně jen práce? Jací lidé jsou pro práci v bulváru tím pravým materiálem? Byl bych schopný pracovat pro bulvár? Pokud jo, tak za jakých podmínek? Když ne, tak co si myslím o lidech, kteří ano? A to jsou jen jedny z mála otázek, které by mě napad, nad kterými bych se zamyslel. Ano, své stanovisko bych tam pořád uvedl, tak jak to je zde sepsáno, ale nechybělo by tam zamyšlení. Něco co přijme čtenáře k tomu, aby se sám zamyslel a přijal něajaké východisko. Toto je pouze seznámení čtenáře s postojem autorky.

Nechci nijak být ošklivý, jen poukázat na to,m jak to pro příště uchopit lépe. Protože toto mohla být moc pěkná úvaha ;)

Osobně si bulvár nekupuju, ani ho nesleduju.
 Liliam 20.04.2008, 12:46:19 Odpovědět 
   Napsané slušně, jen mi chybí prvek uvažování. Neřešíš tu žádnou otázku, nebo jsem ji alespoň nikde neobjevila. Koukáš na problém jen z jedné roviny. Přečetla jsem, můžu více méně souhlasit, ale to je opravdu všechno.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Victor Lancel
(24.2.2020, 14:11)
karin.kimberly
(13.2.2020, 19:55)
Wade Milbot
(8.2.2020, 22:42)
wavawe6611@bizcomail
(8.2.2020, 06:04)
obr
obr obr obr
obr
Začátky
nevimjakou
Prohra nebo výh...
Kordula
Gramofón
Edmund Elat
obr
obr obr obr
obr

Povídka
florinka
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr