obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Bojíš-li se smrti, kde nalézáš odvahu žít?"
estel
obr
obr počet přístupů: 2915443 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39644 příspěvků, 5754 autorů a 391003 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Zbarvení krav a jeho vliv na výsledný produkt ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Tendenční plácání o ničem, aneb abnormální úvahy
 autor Leontius publikováno: 01.06.2008, 16:17  
Znáte ze srazu někteří. Tvrdíte, že se vám to líbilo a mám to umístit na SASPI. No řekli jste si o to. Nehledejte v tom vyšší smysl, ani to neberte vážně. Je to jen text na objednávku, nic víc, nic míň.
 

Renomované vědecké kruhy doposud velmi zanedbávaly onu lákavou možnost výzkumu vlivu zbarvení srsti sudokopytnatých savců (konkrétně tura domácího) na kvalitu a vlastnosti jejich mléka. Málokdo si uvědomí jaké výsledky by podrobný výzkum mohl přinést. Budu tedy muset vycházet z všeobecně dostupných podkladů a důkazů.
Prvním důležitým postřehem je, že přímá souvislost mezi zbarvením skotu a zbarvením produktu neexistuje. Naše české krávy přes všechnu snahu nevydojí nic jiného než běžné plnotučné mléko, bez ohledu na to, zda je jejich zbarvení bílé, hnědé či kombinované. Ovšem naší drazí švýcarští sousedé nás již několik let náležitě přesvědčují o tom, že chov skotu barvy fialové umožňuje získání kvalitního mléka s přidaným obsahem cukru, kakaové hmoty, sušené syrovátky a emulgátoru. Tím docházíme k prvnímu pravidlu. Fialová = čokoláda. Na kolik je tento jev závislý na Alpském podnebí není možné rozhodnout, avšak vzhledem k pověstné Švýcarské neutralitě a vyhýbavosti nevylučuji také možnost utajených genetických experimentů. Stranou ponechme rovněž dohady, že část produkce Milky v Rakousku je ovlivněna přítomností nedaleké jaderné elektrárny Temelín.
Druhou podezřelou barvou je červená. Slavná Veselá kráva je mnohem tajemnějším subjektem než její fialová soukmenovkyně. U Milky máme k dispozici filmové záběry z reklamních shotů, zatímco Veselá kráva je známá jen z obalů příslušných sýrů, kde vidíme pouze její umělecky stylizovaný portrét. Máme tedy věřit oněm zkazkám, že její mléko je vhodné pro tvorbu sýrů? Možná se jen výrobce snaží udržet své vzácné exempláře ve skrytu a nevystavovat je kamerám ani fotoaparátům, což by mohlo vést k úbytku kvality, vlivem stresu. Tohle si zaslouží další šetření, jinak se ve výzkumu dále nepohneme. Může se přece jednat jen o chytrý marketingový trik, neboť červená barva může vyvolávat jisté asociace. Případně bude nutné prověřit, zda se provozovatel inkriminované firmy nenachází na seznamech StB, čímž by se mohlo potvrdit, že rudé zbarvení Červené krávy je jen další bolševickou provokací, či dokonce diverzním aktem vůči suverenitě České republiky.
Jaké jsou další možné aspekty a příčiny vlivu pigmentu na kvalitu mléka? Hinduistické náboženství nám předkládá neopomenutelnou myšlenku, že lidská duše se po smrti přenese právě do krávy. Je tedy možné, že zbarvené a jakost skotu odpovídá kvalitě člověka jenž se převtělil? Ta myšlenka je však v mých očích scestná, neboť různorodost skotu nedosahuje takových rozměrů, aby mohla pokrýt lidskou rozmanitost.
To vše však může změnit moderní genetika! Naší skvělí dnes dokáží za pomocí sáhodlouhých vzorců DNA a RNA hotové zázraky. Kdyby od zbytečného klonování Einsteinů obrátili pohled právě na toto nadějné odvětví, možná by se dříve dočkali plodů své práce. S malým přispěním bychom tak mohly mít duhově zbarvené krávy, jejichž produktem bude multi-vitaminový džus či jiné nápoje včetně kávy, získávané z extrémně čilých a aktivních krav. Přítomní notorici se můžou rovněž dotázat, zda je možná existence skotu produkujícího etanolové produkty o příslušných procentech a jiných kvalitách. Inu zajisté to možné bude, avšak obávám se, že to nepovede k očekávanému snížení cen, neboť životnost takového dobytku bude zajisté nižší než u jiných, např. krav Actimel.
Nyní ukončeme naši exkurzi do budoucnosti. Jsem rád, že jste si našli čas a doufám, že jste si uvědomil nepřeberné možnosti jaké možnosti nabízí skutečný výzkum dané problematiky. Přispějte tedy prosím na mé konto a již brzy se dočkáte výsledků. Děkuji.


 celkové hodnocení autora: 98.4 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 17 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 28 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 72 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 mistrovamarketka 10.04.2009, 12:19:29 Odpovědět 
   Milý Leontie, dovolím si s tvou odborně fundovanou, vysoce neortodoxní a brilantně zpracovanou úvahou nesouhlasit v jednom bodě: i onu tajemnou červenou alias Veselou krávu jsme měli možnost (po nervydrásajícím čekání a tápání) spatřit v televizi - v záři reflektorů se nám dokonce nabízela ve srovnání s krávami jinými, například příliš tlustou, nudnou či dokonce s krávou "naprrrrosto bez chutý" ... A co dodat k tebou načrtnuté (naprosto novátorské) teorii o souvislosti barvy krávy s člověkem, který v ní byl v předchozím životě převtělen? Myslím, že odborný svět v úžasu konsternovaně zírá a v Bruselu se již zakládá speciální účet, na který poputují všechny dostupné i nedostupné granty Evropské unie, aby v plné šíři podpořily výzkum v této oblasti... A mně se nabízí i možnost - pochopitelně značně politicky ožehavá, dokonce tak žhnoucí, že by si jistě zasloužila tvé další odborné zpracování - že by červená barva Veselé krávy mohla signalizovat převtělení minulých............ pssssst.......... komunistických kádrů?? Pak by ovšem - a nad tím je také potřeba se hluboce zamyslet - Milka naznačovala posmrtné pokračování jistých církevních hodnostářů, což zase příliš nesouhlasí s onou hinduistickou ideou celého převtělování.... ;-) Soudím, že nemůžeme kráčet vstříc světlejším, mléčným zítřkům, pokud tyto problémy nebudou náležitě definovány ujasněny a zpracovány, proto tě vyzývám, abys ty - ten první, statečný pionýr, jenž se nebál zpracovat téma tak kontroverzní a destabilizující celosvětovou rovnováhu - pokračoval ve svém ušlechtilém díle... Tobě budiž dík a ode mne jedna. :-D
 Tracy Harper 10.04.2009, 11:38:55 Odpovědět 
   Mohlo by jít o velice zajímavý výzkum :D
 seńorita chiquita 17.11.2008, 1:17:56 Odpovědět 
   To mě po*. Dala bych to přečíst všem vědátorům, docentům a vysokoškolským pedagogům, aby viděli, že někdy to může být i docela komedie ;-). Dostal mě estébácký sýr, krávy dojící etanol, no prostě všechno:-) Pěkná parodie!
 ze dne 17.11.2008, 18:47:30  
   Leontius: Jsem rád, že se líbilo. Všechno může být kmoedie, když se fórek dostane ke správným lidem :-) Třeba právě STB už po mně asi jde :-D
 kyklop 17.10.2008, 22:01:16 Odpovědět 
   rozhodně to má svůj vtip, ale není to žádná přehnaná parodie líbilo=)
 ze dne 17.11.2008, 18:45:48  
   Leontius: Díky za zastavení :-)
 m2m 14.07.2008, 18:18:25 Odpovědět 
   Přednes byl nezapomenutelný. A pokud můžu být upřímný, pamatuju si ze čtení tak pět šest človíčků a jejich dílka. A tohle je jedno z nich. :-)
 ze dne 15.07.2008, 9:13:54  
   Leontius: Přednes? No nevím, byl jsem docela nervní :-), ale díky za tvou paměť.
 Hanulka222 14.07.2008, 18:17:03 Odpovědět 
   Občas hrubka nebo stylistický nedostatek, ale jinak bavilo úplně stejně jako na srazu. 1.
 ze dne 15.07.2008, 9:13:10  
   Leontius: Díky za zastavení. No jo, tyhle hříčky moc nekontroluju :-)
 lucinda 12.06.2008, 19:51:47 Odpovědět 
   Hned z počátku mi vrtalo v hlavou, cože nám máš v úmyslu sdělit a až jsem došla k fialové - cvak - jsem přestala přemýšlet a začala se bavit. ;)
 ze dne 12.06.2008, 20:52:03  
   Leontius: Děkuji, ode mne není vše třeba brát vážně... :-)
 Imperial Angel 09.06.2008, 10:01:16 Odpovědět 
   Takhle jsem se po ránu už dlouho nepobavila :)
Ani nevím, co dodat. Tohle prostě nemá chybu...Jedna!
 ze dne 09.06.2008, 10:41:44  
   Leontius: Díky za zastavení. Jsem rád, že takováhle šílenost dokáže ještě pobavit. A to i po ránu :-).
 Aenica 06.06.2008, 18:27:31 Odpovědět 
   Šíma už vše řekl, já dodám jen za sebe, že ses mi skutečně trefil do šálku čaje. A propos, pokud někdy dostanu darem polofermentovanou krávu, budu převelice šťastná :) Jinak jsi opět správně vsadil na novinářsky zručnou satiru, lehkou nadsázku a vědeckou nezúčastněnost. Vše dohromady skvěle kombinuješ a správně vyvažuješ, takže čtenář ani na moment neodtrhne oči a zatím se mu ve druhém patře luhuje čaj, který už v další pročtené minutě získá nejspíš konzistenci betonu.

Trochu bych tě ale chtěla zbrzdit, protože při tvém množství publikací ti často utečou překlepy a to je vskutku ostudné pro taková díla, která vydáváš. Jinak skutečně nemám co vytknout, výborné :)
 ze dne 06.06.2008, 18:56:30  
   Leontius: Jejda, pardon za ten čaj, to bylo ode mě barbarské :-) Ale jinak díky za zastavení a fajn komentík.
 Jan Hajek 02.06.2008, 19:26:49 Odpovědět 
   Perfektni... :)))) Taky přispěju na výzkum. Téma mé bakalářské práce tedy bude... "studie vlivu přidaného mineralizovaného dřeva do potravy Turů domácích za účelem produkce benzínu..." 1
 ze dne 03.06.2008, 18:42:52  
   Leontius: Heh, děkuji, třeba to klapne....
 Te Bi 02.06.2008, 14:42:50 Odpovědět 
   Skvělý!
Člověče, asi bych ti i přispěla. :)
 ze dne 02.06.2008, 18:54:24  
   Leontius: Ok, adresu mám v profilu. Heh, díky.
 Fuxik(5) 02.06.2008, 14:18:59 Odpovědět 
   Toto jsem od tebe slyšel naživo a musím říct, že je to velice povedené. Už jen to téma :D
 ze dne 02.06.2008, 18:53:56  
   Leontius: Díky. Škoda jen, že téma není zcela moje :-D
 Tuax 01.06.2008, 22:50:48 Odpovědět 
   Pobavilo ;) Tyhle ztřeštěné verze myšlení, tvářící se věrohodně, jsou vždy lahodou pro duši. Pěkně jsi se toho zhostil.
 ze dne 02.06.2008, 18:53:26  
   Leontius: Díky. Sem tam mě tyhle ztřeštěné věci baví napsat. Jsem rád, že se líbilo.
 Šíma 01.06.2008, 18:21:54 Odpovědět 
   :-DDDDD

Lekl jsem se a hned 2x (když jsem viděl název příspěvku a jméno autora). Při čtení jsem si oddechl a v duchu se řezal (chechtal s milým úsměvem na tváři).

Ano, zamyšlení je to velmi důležité. Zajímalo by mě, jak zabarvené krávy by dojily třeba "colové produkty", nebo naopak produkty z vinných hroznů... ;-)))

Líbilo, dal jsem Jedničku a řekl si, že se našel konečně někdo, kdo se zamyslel nad šíleností některých reklamních kampaní a krmení nás konzumentů (nejen reklamy) senem! Tedy, zatím jsme lidé a ne skot (krávy a býci), takže by se jisté firmy podle toho měly chovat... ;-)
 ze dne 02.06.2008, 18:52:44  
   Leontius: POvedl ose mi vylekat Śímu? To nebyl účel, ale je to onavýsost zajímavé :-D. Ona to nebyla ani tak satira, jako spíše textík na objednávku.
 Albireo 01.06.2008, 16:16:56 Odpovědět 
   Redaktoři se shodli, že je to skvost - jenom se nějak nedohodli, kdo to publikuje.
 ze dne 02.06.2008, 18:51:20  
   Leontius: Díky moc. Zbytečně se nehádejte :-)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
karin.kimberly
(13.2.2020, 19:55)
Wade Milbot
(8.2.2020, 22:42)
wavawe6611@bizcomail
(8.2.2020, 06:04)
elizabeth139
(3.2.2020, 06:34)
obr
obr obr obr
obr
Cena odvahy - 1...
Anne Leyyd
Věštec z Mezize...
Bredy
Porušování prav...
PavelKastl
obr
obr obr obr
obr

[nevybr?no]
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr