obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Láska je svátost, kterou je potřeba přijímat na kolenou."
Oscar Wilde
obr
obr počet přístupů: 2915698 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39814 příspěvků, 5810 autorů a 392510 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: Multikulturní buranismus ::

 autor Alan de la Pont publikováno: 29.05.2008, 14:01  
 

Multikulturní společnost je důležitá… Pro koho přesně? Rusové, Ukrajinci, Bulhaři všech zemí spojte se! Tito “poctivý“ dělníci jsou pro nás dnes už nepostradatelnou součástí… Pro koho přesně?

„Nic nemít, vy pšít zitra.“

Věže, zahajte palbu! Nepřítel na obzoru. Kdo? Multikulturní buranismus. Odpad všech koutů světa. Nepotřebná součástka čerpající státní peníze. Naše peníze. Náš stát. Naše dědictví! Nebudeme zase přehánět, ale část z toho se vytratilo do horoucí prdele. Nechceš být za lůzu? Vrať se domů. Nejlepší, co člověk může udělat, když je shozen na dno odpadkového koše – vzít roha…

„Davaj sem ten štémpél, ti povídám!“

Co je horší? Nejhorší je typ člověka, který ostatní uzemňuje. Bere jim sny a naději. Potlačuje jejich kreativitu. Snaží se je normalizovat. Uzavírá je do skořápky strachu. Roztahuje svou prachbídnou existenci na všechny světové strany a plive do světa leptající sliz. Příliš nebezpečné… Je třeba vydesinfikovat tu zasranou podlahu.

„Óóóbčanství za korunuuu…“

Myslíte, že tu práci by nikdo jiný neudělal? Ale udělal! Za solidní prachy hodně lidí. Až příliš mnoho lidí! Kdo to bude platit? Kapitalistická společnost, a když ne, tak adios… Kdo tu potřebuje firmy, které platí špatně natolik, že pro českého člověka je pracovat v ní nerealistické? Kdo přesně? Na co? Nerentabilní plácání do vody…

Šmelina, podvody, krádeže a kriminalita. Výsledek multikulturního buranismu. Přemejšlej, než uděláš nějakou kravinu! Kam se cpeš?! Chceš tady udělat díru do světa? Jdi si rapovat o zkurveným světě o dům dál. Tady není místo pro další bordel. Máme ho tu habaděj…

„Sakra… Šéfe, začíná se nám to tu vymykat kontrole.“

Nazývejme věci pravými jmény. Můžeme si hrát na liberální humanisty, ale v moment, kdy nám dcera přitáhne domů Ukrajince, jde loajálnost stranou. A tak je to se vším. Liberální patolízalství… Komu poslouží? Chcete se prát za práva lidí? Zameťte si nejdřív na vlastním dvorku. Je tam příliš mnoho svinstva. Koneckonců dobro už dávno prohrálo svou bitvu se zlem. Zlo mělo, má a bude mít vždy navrch.

„Zavřete dveře! Už sem táhne…“


 celkové hodnocení autora: 95.6 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 3 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 2.3 uložit příspěvek 
 známka poroty: 3.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 15 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 26 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Rikitan 31.05.2008, 17:24:59 Odpovědět 
   Multikulturní buranismus. Jak přesné Dříve byli za burany ti z vesnice a dnes? Dnes mám pochybnosti.
 BaD 30.05.2008, 20:48:06 Odpovědět 
   No jo, ani já tě nepotěším.
Už jsem si zvykl že kritizuješ, ale tohle je pro mě trochu moc přímé. S názory autora se ne vždy ztotožňuji a i když mám pro tebe slabost, hledím vždy jen na formální, nikoli obsahovou stránku věci. A poněvadž je zde upozaděna jdu tiše dál.
Ovšem neupírám ti právo na názor ať je jakýkoli, ale tohle je tak přímé, že se to na "uměleckém" serveru nemůže uchytit.
 ze dne 30.05.2008, 22:03:22  
   Alan de la Pont: Asi máš opět pravdu. Co dodat...
 Emilia W. 30.05.2008, 19:51:23 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Emilia W. ze dne 30.05.2008, 18:52:55

   "Nejhorší je typ člověka, který ostatní uzemňuje. Bere jim sny a naději. Potlačuje jejich kreativitu. Snaží se je normalizovat. Uzavírá je do skořápky strachu. Roztahuje svou prachbídnou existenci na všechny světové strany a plive do světa leptající sliz. Příliš nebezpečné… Je třeba vydesinfikovat tu zasranou podlahu." To bylo zajímavě napsáno, autore. A jistě, že na to denně narážíme, že náš to rozčiluje i trápí. Ale co takhle zvednout hlavu a zkusit hledat sám sebe ?
 ze dne 30.05.2008, 22:02:28  
   Alan de la Pont: Pokouším se o to a děkuji za zajímavé zamyšlení. Najít sám sebe se nemusí podařit ani za celý život, takže doufám, že se mi to za pár let podaří... Zatím budu rozervaně řvát na všechny světové strany.
 Emilia W. 30.05.2008, 18:52:55 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: čuk ze dne 29.05.2008, 14:00:14

   A mě tu zaujala narážka na starší lidi (viz čertíček), kteří by se měli pomalu klidit a nezabírat mladým pozice. Ale biohužel, prodloužili odchod do důchodu a budou prodlužovat stále, tak mají mladí lidi holt smůlu. Víš čertíčku, kolik let trvá než se stane holobrádek, co yšel fakultu lékařem nebo právníkem? A je to strašně těžká cesta plná pádů a nejistot, ústrků a natlučeného sebevědomí. Zdá se , že v tomto světě zvítězí je ti nejlepší a ne ti, kteří si myslí, že jim všechno spadne do klína. Myslím, že nikomu neuškodí se nad během tohoto světa zamyslet.
 čertíček244 29.05.2008, 21:01:48 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: čertíček244 ze dne 29.05.2008, 20:59:03

   PS: samozřejmě .. že si trochu protiřečím, máme dost studentů na právníky, lékaře apod. Jenže na jednu stranu, kolik tady dělá lidí, kterým je víc jak šedesát .. a zrovna v učitelství, lékařstí to platí dvojnásob ... neubírají i oni práci?
 čertíček244 29.05.2008, 20:59:03 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: čertíček244 ze dne 29.05.2008, 20:30:42

   já si zase říkám, že člověk, který o tu práci stojí, jí bude dělat ... ale to je jedno, musel by se od základů změnit celý systém, protože někteří "naši spoluobčané" (a vůbec to není žádná rasistická narážka .. tady na rase prostě nezáleží) si dokážou spočítet, co se jim vyplatí a co ne ... pokud stát bude mít takový přístup, jako má doteď , není se čemu divit ... na jednu stranu: proč naši odborníci utíkají do zahraničí? (lékaři, zdravotní sestry a učitelé? ... těch přeci nedostatek není, spíš schází!)
 čertíček244 29.05.2008, 20:30:42 Odpovědět 
   Soudě dle tvého věku ještě studuješ...(nemyslím to nijak zla, jen konstatuji a spíš hádám) ... dělám ve stavebnictví a pokud jde o problém s přistěhovalci nebo tak ( o tom asi tvůj příspěvek, dle mého chápání je) .. víš, nebýt jich ( tedy některých) tak nám nemá, kdo stavět baráky ... ano, někdy se stane, že uberou práci "našim", ale bez nich bychom byli ztracení ... ti co dělají, dělat chtějí, narozdíl od některých domácích a musím říct, že konkrétně ve stavebnictví je to dost znát a někteří jsou fakt machři, který bys tady v Čechách marně hledal ... holt máme dost právníků, doktorů, ale chyběj právě ti lidi, kteří dělaj rukama. .. a vím o čem mluvím, zamyslela jsem se nad tvoji úvahou, a výsledek máš tady ( sice bez známky, ale to ti snad neva) .. možná, že by jsi se na oplátku mohl zamyslet nad tím, co jsem napsala já .. do čehož tě tedy vůbec nenutím. :o) Hodně štěstí do další tvorby.
 ze dne 29.05.2008, 20:44:09  
   Alan de la Pont: Konečně se bavíme o podstatě úvahy... uff... Ano, přesně o tom, co si napsala tento text je. Už nestuduju, ale to je jedno...
Chápu, že jsou mezi nimi i velmi dobří a schopní lidé (o tom nepochybuju), ale problém je, že zahraniční firmy sází na jejich nízké náklady a to zcela vytlačuje z trhu práce české dělníky, kteří za takové peníze dělat nemůžou a nechtějí. Nehledě na to, že příliv cizinců je strmě soupající, tedy začínají se množit situace, kdy cizinci usedají na naše pracovní pozice ne z důvodu, že jsou prostě lepší, ale z důvodu, že jich je víc a víc a pracovních pozic s tím úměrně nepřibývá... Tak si myslím, že přílišná otevřenost směrem k východu je tak trochu nadbytečná, ubíjející a zbytečná...
 Uskar-Arah 29.05.2008, 15:33:51 Odpovědět 
   Nejdřív se to zdálo jako rasisitický škvár, pak jako totální blbost a nakonec to vyvrcholilo v poučení, které popíralo vše řečené předtím. Alespoň tak jsem to pochopil já.
"Jdi si rapovat o zkurveným světě o dům dál." Dávám za 3.
 ze dne 29.05.2008, 20:15:46  
   Alan de la Pont: Tak to bych pochopením nanazval. Spíš výplod bujné fantazie...
O rasu nejde - ta je prakticky stejná. Máš snad pocit, že my a Ukrajinci (a jiní jmenovaní) jsme diametrálně odlišní? Já ne...
 čuk 29.05.2008, 14:00:14 Odpovědět 
   Tak tohle je hodně divnej příspěvek. Úvaha silně útočná a přitom zabalená do okolků, aby se řeklo všechno anebo nic.
Na jedné straně stojí člověk, který chce vše normalizovat, uzemňovat, brát sny a naději. O kus dál cítím narážky na cizínce- přistěhovalce. Cizí pracovníky.Samozřejmě na kapitalismus, který je nadnárodní a tiskne rukou trhu ty, kteří se nechají.
Správně zameťme si u vlastního prahu. Ale kdo jsou ti v pozadí, kteří sypou prach a dělají bordel? Kteří si za korunu nechají koleno vrtat nebo lépe řečeno vrtají koleno jiným?. Byli to Češi, ti nejotrlejší, kteří vše zkurvili a vezou se na vlně dál. Cožpak naše vlastní instituce, zákony a morálka fungují dobře? A kdo český nároz spotvořil? Dějiny, okupace, totalita. Není třeba vytvářet pojem multikulturní buranismus. Jako kdybys seděl na několika židlích. Stačí přemýšlet, správně řídit a nastolit morálku, která by měla kultivovat řeč peněz. Ale kdo to udělá? Když i umělci se chtějí skvít na pochybných rautech a pódiích? Ještě že amaterrští spisovatelé ne, i když tady jsem už našel dost bláta.
Měl bys promluvit jasněji, analytičtěji a nemíchat emoce do výkladu, ne-li zesměšňování Máš-li odvahu, piš otevřeně.
Takhle se nedá diskutovat, jo, kdybys přijel v pátek nebo v sobotu do Plzně na svobodných 24 hodin, tak bys tam mohl podiskutovat i vystoupit, mezi mladými.
 ze dne 29.05.2008, 23:10:54  
   čuk: Problém s přistěhovalci je všude a má různé příčiny a těžko se řeší. Přistěhovalci se mezi sebou různí, jsou takoví i onací.
Ale neměla by se vyskytovat všeobecná xenofobie. A že mají nižší výplaty, to přece není jejich věc, ale důsledek poměrů, odkud přišli a taky využívačnosti našich zaměstnavatelů. Samozřejmě že na trhu vytvářejí jakýsi dumping práce a mezd, ale to je zase věc norem a zákonů,. ostatně na nás Čechy se ve vyspělejšších státech často dívají podobně.Howgh.
 ze dne 29.05.2008, 20:09:54  
   Alan de la Pont: Analýzy a podrobné výklady nechám jiným - zasvěcenějším. Vzhledem ke komentářům, nemám ani chuť nějak reagovat a rozvíjet tuto nepochopenou debatu...
O rasismu, nebo útlaku z mojí strany nemůže být řeč... směšné... Narážím pouze na problém s přistěhovalci, který se začíná rozpínat a nikdo se k němu ještě pořádně nevyjádřil. Podnět k analýzám, ale ne mým, protože já nejsem analytik. Všechno ostatní hoďte spolu s předsudky za hlavu...
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
marker.publishers
(27.10.2020, 20:24)
Emmajackson2711#
(23.10.2020, 08:22)
Filion
(14.10.2020, 22:49)
Koala
(14.10.2020, 20:43)
obr
obr obr obr
obr
Myšlenka noci
modrásek
Než se zjeví
cvrcka
Do neznáma - Po...
Rilian
obr
obr obr obr
obr

Vlak bez kolejí
Jan Urban
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr