obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Všechno, co vidíme nebo v co věříme, je jen pouhým snem ve snu."
E. A. Poe
obr
obr počet přístupů: 2915420 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39594 příspěvků, 5749 autorů a 390798 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: Zpráva z 15. výroční schůze Klubu Samotářů ::

 autor Vlaďka publikováno: 18.06.2008, 12:54  
Dílko, inspirované jednou dámou, která už tak obrůstá mechem, izolovaná ve svém bytě, že jsem uvažovali o zakoupení permanentky do Klubu Samotářů....pokud něco takového existuje :o))
 

Úvodní slovo předsedy Klubu Samotářů, pana Chucka Borise

„Vážené členky, vážení členové,
jsem opravdu potěšen, že vás mohu zde v kongresovém sále hotelu Lonely Heards přivítat již po patnácté v tradičně tak nízkém počtu. Zdá se, že tentokrát opravdu všichni dodrželi první bod stanov našeho klubu, který zní: „Povinností člena je neúčastnit se žádných akcí, organizovaných klubem.“ V době, kdy nás tolik vlivů připravuje o náš intimní prostor, vnucuje nám kolektivní aktivity a sociální kontakty musím říct, že jsem na vás pyšný. Zatleskejme si prosím… Děkuji.
Je to velký pokrok oproti loňskému zasedání, kdy se dva neukáznění členové na výroční schůzi dostavili a byli jsme je tedy nuceni z klubu vyloučit pro toto závažné porušení pravidel. Dále jsme přišli o tři členy z Montany, kteří se rozhodli oženit (kdo prý má to stádo krav dojit), jejich návrat očekáváme do tří let a jednu členku z New Yorku, která adoptovala dvojčata. Nyní předávám slovo finančnímu referentovi, panu Wolfu Lonelymu, který vás seznámí s tím, jak jsme loni hospodařili. Pane kolego, máte slovo.“

„Vážené osamělé, vážení osamělí, v roce 2007 bylo vybráno na příspěvcích celkem dvě stě třicet osm tisíc sto dvacet dolarů. Plných třicet procent částky bylo vydáno na uhrazení storno poplatku cestovní kanceláři Going-Nowhere za zrušení třídenního klubového výletu po kasínech Las Vegas. Tato záležitost ale ještě není zcela uzavřená, zvažujeme soudní žalobu. CK nás neinformovala dostatečně předem, že není možné zajistit každému účastníkovi k dispozici jedno prázdné kasíno. Dokonce nás referentka CK odbyla slovy: „Stejně byste nedorazili, tak nepruďte!“
Polovina částky pokryla zásilku nových bezpečnostních řetízků ke dveřím, které jsou oproti původním a zastaralým tvořeny ocelovými očky stejné mohutnosti, jaké se používají pro přenášení betonových dílů jeřáby. Tyto řetězy vám zajistí stoprocentní ochranu před nečekanými návštěvami, dealery, dětmi a tchýní. 326 členů obdrželo řetězy ve verzi VIP s vlastními iniciálami vyrytými do posledního článku, jako odměnu za desetileté členství v klubu.
Zbylých dvacet procent částky převádíme do dalšího roku, kde budou sloužit k pokrytí aktivit dle Programu akcí. A teď předávám opět slovo panu předsedovi.“

„Děkuji, Wolfe. Určitě jste, milí členové, zvědaví, co jsme pro vás připravili. Jaký je Program akcí pro rok 2009. Tak tedy…

Březen - Třídenní seminář virtuálních setkávání, seznámení se s možnostmi komunikace on-line, s nabídkou chatů, zájmových serverů a s technologiemi ochrany identity. Součástí programu je i přednáška psychiatra MUDr. Strangera o osobnostních typech a nejčastějších psychických úchylkách účastníků virtuálního života, pod názvem „V ulicích beránek na netu vlk.“ Doktorka Poctivá vás poté seznámí s nabídkou anatomicky tvarovaných polštářků, sedátek a speciálních nápojů, které umožňují několikadenní pobyt u PC bez nutnosti změny polohy nebo opuštění místnosti. Partnery akce jsou soukromá psychiatrická léčebna Final Solution v Grand Canyonu a továrna na zpracování kaktusů Tequilla Desert.

Červenec - Prezentace široké nabídky pousteven dle katalogu firmy Living Alone. Možnost měsíčního nájmu, případně zakoupení nemovitosti do osobního vlastnictví. Pro sociální fobiky jsou samozřejmostí 3D webové prohlídky z bezpečí vašeho domova.

Prosinec - Každoroční bál Klubu Samotářů, který se již tradičně nekoná v secesním sále hotelu Nobody. Program zahrnuje výuku tanců pro jednoho (Valčík bez partnera, Rumba ala sám sobě inspirací a Blues pro mé ruce). Hraje skupina Adams Family Revival Band. O půlnoci se opět dočkáme volby miss. Loni by učinila ohromný dojem nová členka klubu, slečna Kiki, kdyby se dostavila. V den konání bálu však podlehla záchvatu endogenní deprese a strávila tak celý večer s lahví burbonu a třemi baleními papírových kapesníků s jahodovou vůní, takže místo sebe poslala pouze fotografie z ánfasu a z nudistické pláže. Škoda, opravdu jsme se těšili, že ji konečně nepoznáme.

Čestné uznání obdrží pan John One-And-Only z Ohia, který je zakládajícím členem klubu, a po celých patnáct let se poctivě neúčastní všech akcí, které kdy Klub Samotářů pořádal. Vzpomeňme například jeho dnes již legendární nepřítomnosti v soutěži Isolated Man před devíti lety. Tak dokonale se od všech a všeho izoloval, že se nedostavil ani k prezenci účastníků. Možná neuniklo vaší pozornosti, že mu v loňském roce vydalo nakladatelství Magoor knihu s burcujícím názvem: „Co by ze mě mohlo být, kdybych chodil mezi lidi“ (a sám si v doslovu odpovídá „Strašné hovado“) a které se jen za první měsíc prodalo dvacet tisíc kusů po celých Státech.
Diplom mu bude zaslán poštou na dobírku, kde si ho pan One-And-Only slavnostně nepřevezme, protože již tři roky nepouští dovnitř ani pošťáka. Spolu s listinou neobdrží i nejnovější technologické zařízení firmy Siemens: „Keep your hands off“, které nabíjí vchodové dveře proudem o napětí 10 000 voltů a zajišťuje tak, že vás opravdu nikdo nikdy nebude obtěžovat… nebo když, tak pouze jednou. Pane Only, jsme na vás hrdi.

Vážení přátelé, těším se na další setkání, které se bude konat 15. února příštího roku a doufám, že zde bude opět tak hojná neúčast jako letos.
Loučím se s vámi již tradičně našim klubovým pozdravem:
„Nechoďte mi na oči ani kdyby hořelo!“

(Pane vrchní… nechte ty chlebíčky doručit Armádě Spásy.

Já ti říkal, Wolfe, že jich nemáš objednávat tolik! To jsi finanční referent?!)

______________________________

Slovníček pro neanglofily:

Wolf Lonely - Osamělý Vlk
Lonely Heards - Osamělá Srdce
Keep your hand off- Dej ty pracky pryč
Isolated Man - Izolovaný Muž
One-And-Only - Jedinečný a Jediný
Magoor - Magor
Final Solution - Konečné řešení
Going Nowhere- Nejedeš nikam
Living Alone - Osamělý život
Stranger - Podivín


 celkové hodnocení autora: 98.2 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 11 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 19 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 44 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 sirraell 19.02.2009, 11:52:40 Odpovědět 
   Taky znam par takovych lonely hearts, bohuzel jimi vsak nejsou z vlastniho pricineni ci volby... Dobry napad, jeste lepsi zpracovani, za 1
 čuk 19.06.2008, 8:14:25 Odpovědět 
   Pěkný absurdní textík.Naduřelá touha po samotě může být trestem i záchranou. Musím se pochlubit: před léty jsem založil Divadlo pro nepřítomného diváka (divadlo jednoho herce) Kdy kromě premiéry a derniéry jsem hrával pro prázdné uzavřené divadlo. Na plakátech bylo psáno: divákům nepřístupno. Vytvořil jsem o tom i několika stránkový manifest. Ač se projekt zdál být šílený, poskytoval prostor, který se nenaplnil. Dané téma hry jsem po premiéře pravidelně zpracovával v literárním časopise formo povídek jako varianty na motivy, ale nikdo se do hry nezapojil. Tak jsem asi desetkrát hrál svou hru Pánové, já vím, kdo zabil Hamleta, v které jsem obhájil Claudia. Bohužel literární reakce byly nulové a ani zájem, jak se po deseti reprizách děj dotvoří ( neb literáti mohli navrhovat své varianty či fóry k textu).
 ze dne 19.06.2008, 9:33:16  
   Vlaďka: Vidím, že jsi už dávno dovedl k dokonalosti to, co já jsem tady jen nadhodila. :o) Díky, Čuku.
 Šíma 18.06.2008, 17:57:20 Odpovědět 
   Nelíbilo, nebyl jsem tu, nečetl jsem a nedal jsem Jedničku! :-DDD Jen by mě zajímalo, kdo potom nenapsal tento komentík! ;-)

P.S. Někdy je osamělost hezká, ale většinou jde o smutnou záležitost, která leze na bednu... Povedlo se! ;-)
 ze dne 19.06.2008, 9:32:17  
   Vlaďka: Samota je fajn, když sám být nemusíš... Díky :o)
 kalinka 18.06.2008, 15:03:38 Odpovědět 
   S dovolením: Hearts!
Jinak navýsost pobavilo:o)
 ze dne 18.06.2008, 15:07:07  
   Vlaďka: ANo, já vím...v orginálu už to mám opravené, ale tady to nejde. Jak to tu jednou dám s chybou, už to nejde opravit. Jinak...díky :o))
 Black Cherie 18.06.2008, 14:52:47 Odpovědět 
   Určitě to do knížky svaž :-) Jednu čtenářku máš jistou :-) Možná i víc - tvoji povídku tady četla celá kancelář a opravdu jsme se málem počůraly smíchy
 ze dne 18.06.2008, 14:56:13  
   Vlaďka: Tak zdravím celou kancelář a až se rozhoupu, tak to svážu :o)Díky :o)
 paryba 18.06.2008, 14:42:27 Odpovědět 
   Bezvadny! :-)
 ze dne 18.06.2008, 15:00:27  
   Vlaďka: ... Děkuji :o)
 Albireo 18.06.2008, 14:21:52 Odpovědět 
   Krásná ujetina! Samozřejmě jedničková
 ze dne 18.06.2008, 14:25:04  
   Vlaďka: Díky, Albi... (Možná už bych i ty ulítlotiny mohla svázat do knížky... uvidíme)
 Jeňýk 18.06.2008, 13:40:41 Odpovědět 
   Nečetl jsem to a nenapíšu žádný komentář :o)
 ze dne 18.06.2008, 13:56:30  
   Vlaďka: Tak ti tedy nepoděkuji za neprovedené hodnocení :o)
 Kačís 18.06.2008, 13:16:33 Odpovědět 
   Hm, každopádně originál každým coulem. U mne za 1!:) k.
 ze dne 18.06.2008, 13:59:21  
   Vlaďka: Děkuji :o)
 amazonit 18.06.2008, 12:53:56 Odpovědět 
   nechali jsme tě dlouho čekat, až jsem to nevydržela a vzala si to..., promiň za to zpoždění...
těžko říct, zda je to smutné nebo veselé, vesele napsané, ale spíše smutné a tak nějak reálné...virtuální svět vytlačuje skutečné mezilidské interakce, uchopila jsi to opět s nadhledem a uvolněností v psaní tobě vlastní
jinak mě napadlo, že ti,co přišli na kongres, včetně mluvčího asi budou také vyloučeni, že?
 ze dne 18.06.2008, 13:17:21  
   Vlaďka: Nikdo nepřišel, poučili se z loňska. Výjimku mají jen předseda a finančník :o) Díky :o)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Hithyshi
(24.1.2020, 13:50)
PetitAte
(13.1.2020, 09:49)
Marcela41
(10.1.2020, 09:22)
Banik
(2.1.2020, 09:56)
obr
obr obr obr
obr
Rouhání
Betwithell
KRUH VĚRNOSTI
ECHO PARAZIT
Psanec Paul „Ko...
Danny Jé
obr
obr obr obr
obr

Zůstaň..
Diedre
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr