obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Manželství je památka na lásku."
H. Rowland
obr
obr počet přístupů: 2915485 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39721 příspěvků, 5762 autorů a 391373 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: Mor nevyležíš. ::

 autor Bereniké publikováno: 07.09.2008, 16:57  
Omlouvám se předem za zatěžování zbytečnostmi.
 

"Když hoši vylili mlíko do kanálů, tak nám teď museji prodávat máčenej sejr. Ajdam pětatřicetiprocentní. Co to je? Já chci sejra, ne umělou hmotu!" řekl Bastien Kilián Kristián Sedmirybničnatý a v tom momentě skonal na lavici, již vytesal jeho prapředek pro svou nejmilovanější ženu, které poté zahnul s milenkou, která povila dítě, jenž dostalo jeho ctěné jméno a nikdy se nedozvědělo, že se stane otcem sestřenice ženy Bastiena Kiliána Kristiána Sedmirybničnatého, kterýžto svého času vedl v Sedmirybničnu největší černé obchody s latimériemi povidnými, jaké historie arktického městečka kdy zažila.


 celkové hodnocení autora: 94.2 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 14 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.6 uložit příspěvek 
 známka poroty: 5.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 60 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 132 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Ester Lajlá 22.09.2008, 17:54:35 Odpovědět 
   U mě za 1 kometko je to roztomilé...vtipné chrlící jako Ty :o)
 m2m 20.09.2008, 15:09:39 Odpovědět 
   Opravit interpunkci, změnit sáhodlouhé souvětí na kratší věty, aby byl zachován glanc vtipného abstrakna a změnit název. Toho je opravdu pro takovouhle koninu škoda.

Jinak...já nevím, dle mě to přijde nehodnotitelné a hlavně jako naprostá kravina, ale je to tím, že já na takovéhle ujetiny nejsem. Bohužel, ať se autorka nediví, že souhlasím se seňoritou - tohle bych já osobně, i kdybych to byl napsal, nikdy ven nevypustil. Je to blbina a autorka to moc dobře ví.
Je škoda, že lidé se už mezi ostatními lidmi prezentují tímhle...

Nezlobte se, lidi, fakt je mi to líto. Já jsem prostě mimo...
 ze dne 21.09.2008, 20:15:50  
   m2m: A víš, že teď nevím? Pač ve tři odpo, to je pro mě ráno a nějak jsem se zamotal. Nebo jsem to zmotal. Protože vím, že jsem myslel "jenž" - dítě, jenž... je nesmysl.

Takže pardon, tohle je moje chyba a moje blbost... Holt, i mistr pekař se někdy upeče...
 ze dne 21.09.2008, 19:57:29  
   Bereniké: Ano, je to blbost, však já proti tomu neprotestuji. Ovšem nepokládám svůj tah za nepromyšlený - vím, proč jsem blbost napsala a vím proč jsem ji sem dala - a to ze zvědavosti. Všiměte si, že je to má první próza zde a taktéž první v tomto duchu. Zajímaly mě reakce a názory - zajímalo mě, jestli to bude coby nesmyslné ihned odsouzeno. Tvá reakce je pro mě jedna z těch očekávaných. Ale člověk může být často překvapen.
když se tedy vrátím i ke komentáři senority o tom, že se zde vrší velké množství nepromyšlených a zbytečných experimentů - berme to z toho druhého pohledu - možná i za cenu toho, že bude spousta nekvalitních a blbých příspěvků, je přece třeba zkoušet nové věci. neříkám, že to pokaždé bude to pravé. ale všechno se vyvíjí, i literatura se vyvíjí,i amatéři se vyvíjí... a když se to nezkusí, zamrznou všichni tam kde jsou a brzy se vyčerpají. je třeba hledat nové věci, a ne každý kdo hledá najde. neozančuju se za žádného průkopníka ani za nic podobného. jen říkám svůj názor na věc.
Potom mám ještě dotaz - kde je špatně interpunkce, prosím? Zde jsem zřejmě mimo zase já. Děkuji za radu.)
 kafetka 17.09.2008, 11:42:06 Odpovědět 
   Hele, to je takovej nesmysl, že jsem se po dočtení nachytala s vykulenýma očima a bylo mi z toho prostě dobře... nesmysly vládnou světu, svět je mimo! Všechno je relativní množte se!... Postě jsi to tady všechno vychrlila a četla jsem maxirychle a až otevřu svůj bar- maximimopeople, tak jsi prostě zvaná :D
 Mab 15.09.2008, 23:10:17 Odpovědět 
   Hodnotím a oceňuji především tu "novou formu". Bylo to osvěžující, i když to nebylo zrovna lehké čtení. Donutilo mě to zamyslet se, ale ne zas tak moc těžce, takže optimální hladinka=)) Připomíná mi to tak trochu jednoho finského autora dvacátého století (jehož-jméno-si-nepamatuju). Je to jasný, až ukázkový text tohoto typu. Ukazuješ nám velikost toho našeho malého pestrého světa. Taky absurditu všedních myšlenek a zamlčování pravd a skutečností se ti povedlo hodit do fajného kontrastu...
Dávám za jedna, už pro to rozvíření zdejších vod. Už dlouho jsem neviděla tolik komentů pod jedním článkem=)
 Ekyelka 12.09.2008, 1:25:12 Odpovědět 
   Asi jsem klesla až na samé dno deprese - já ve vztahu název-text smysl vidím, resp. druhé je vysvětlením prvního.
Mléko vylité do kanálu mi připomnělo nedávnou (pár let zpátky) situaci mlékárenských společností, kdy vládě hrozily právě tímto aktem v případě, že nedostanou přiměřené dotace, naopak latimerie podivné (nebo povidné? Radši bych byla za překlep, neb v opačném případě mi celá konstrukce padá pod stůl) odkazují na pravěk, tj. rozpětí myšlenky je nadčasové, zahrnující všechny epochy našeho vývoje.
Blahobyt, na nějž ukazuje předlouhé jméno nebohého Bastiena Kiliána Kristiána Sedmirybničnatého, stejně jako původ a přízvisko, evokující nakupené bohatství stejně, jako jistý typ nekalých obchodů (rybničnatý, vodnatý, voda... podvodný... ach, ty asociace!) v prapočátku tohoto rodu (viz. obecné znalosti o principu vzniku příjmení) je dalším střípkem velmi komplexní mozaiky: nezáleží na aktivech a pasivech.
Umístění městečka až do Arktidy, tedy do světa téměř bájného, jako bývala Atlantida či kterékoliv jiné pohádkové/legendární město (místo obecně), má setřít jakékoliv rozdíly etnické, společensko-historické a národnostní.
Zkrátka - do geniální, vymazlené věty se vešla jednoduchá a velmi zaprášená myšlenka, že mor nevyležíš. Můžeš být odkudkoliv, jakkoliv bohatý, můžeš být kdokoliv, ale smrti se nevyhneš.

Ovšem v kontextu serveru je dílo nehodnotitelné prostou známkou. Je exkluzivní raritkou, zcela mimo běžný rámec vnímání textů coby literatury.
 Stella 11.09.2008, 21:30:56 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: seńorita chiquita ze dne 07.09.2008, 19:12:10

   No to bude asi tím, že je to opravdu AMATERSKÝ server. Takže si tu tak každý zkouší psát právě to, co jemu se zdá hezké, víš:-) A je moc velká škoda, že ty, jako redaktorka, to nedokážeš pochopit. Dávat známky, je tady podle mě velká chyba. Někomu to může vyloženě otrávit psaní. Někdo se nad tím jen usměje. Jsem ráda, že jsou tady takové výkyvy. Poslední dobou čtu jen 4 a 5. Potřebuju se totiž odreagovat.
Sice to jsou někdy fakt šílenosti, ale dobrá vylejvárna mozku.
 ze dne 11.09.2008, 22:19:56  
   seńorita chiquita: Ano, máš pravdu - amatérský, ale pořád literární - a to slovo samo už obsahuje určitý přílib, co náhodný příchozí bude očekávat. S tím souvisí, že ne že nedokážu pochopit, že si každý píše, co se mu líbí, ale spíš, že mě občas zaráží, jak málo autorů skutečně váží, co vypustit, a co ne. Na jednu stranu to chápu, ze začátku jsem vše střílela do publikace téměř po dopsání, a teď se taky sama na sebe zlobím, co za hovadiny jsem kolikrát vypustila. Ne, že dnes by šlo o skvosty, ale minimálně se za ně nestydím.

Co se týče známek, ty mi vždy zaváněly cejchováním, protože ne každá trojka je stejná jako trojka další, a ne každá pětka má tu samou váhu jako pětka jiná. V případě Bereniké to nebyla ani ta pětka, co se střílí dílkům s absolutně neoriginálními klišé, ale pětka za potopení potenciálu textu. Myslím, že nejlépe to vystihla taira ve svém komentáři. Mohla to být legrace k potrhání, absolutní absurdita, ale zůstalo to jen u nástřelu. Jako když postavíš krásnou rovnou zeď u nového domu, ale neomítneš ji.
 Gracian 11.09.2008, 19:06:16 Odpovědět 
   Eh! - Zdá se mi to jako nonsens, ale asi to bude originální projev moderní tvorby. Hodnotit jej raději nebudu, modernímu umění moc nerozumím.
 Mitochondrie 11.09.2008, 14:29:12 Odpovědět 
   Připomělo mi to /proti blbostem sám sobě blbostí od PV/, no už tu bylo mnoho řečeno, pro mě - asi začnu používat hlášku mor nevyležíš místo máš to marný nebo tak něčeho...občas je dobrý si něco takového přečíst, občas to může otevřít oči...leč toto mi připadá nedotažené...a nebo přetažené (kdyby to končilo smrtí na lavici...) dávám stoličku s hvězdičkou
 Michaela Doubravová 09.09.2008, 20:46:59 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Michaela Doubravová ze dne 09.09.2008, 16:51:07

   chápu ;)
 Michaela Doubravová 09.09.2008, 16:51:07 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Michaela Doubravová ze dne 08.09.2008, 18:25:04

   Jasně, hodilo mě to jinam, než jsem chtěla :D
 ze dne 09.09.2008, 17:46:33  
   Bereniké: já vím. to bylo jen takové... zkrátka já si někdy nemohu odpustit takové nesmyslné poznámky;)
 NEUROBEAT 09.09.2008, 14:46:58 Odpovědět 
   snad se neurazíte, když napíšu, že tomu dokonale rozumím.tedy, vlastně né tak obsahu, jako umístění.děkuji.)
 ze dne 09.09.2008, 14:58:26  
   Bereniké: urazím se velmi;)
 Michaela Doubravová 08.09.2008, 18:25:04 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Michaela Doubravová ze dne 07.09.2008, 18:24:17

   No to máš asi pravdu, já kolikrát vypustím úplnou hovadinu. Takže ani tohle nezatracuju, čtenáři se vždycky najdou (i jak je vidět z komentů výše) ;)
 ze dne 09.09.2008, 9:43:30  
   Bereniké: níže;)
 Meluzína 08.09.2008, 12:06:59 Odpovědět 
   Tohle je naprosto dokonalé!
 Polední.bouře 08.09.2008, 12:03:16 Odpovědět 
   To není na 5.0. ale na 6.0. A komentovat, ono jaksi není co.
 ze dne 08.09.2008, 14:07:19  
   Bereniké: 6.0! ano, říkám si, nebylo by výborné, zařídit ještě jeden stupeň? :)
 paryba 08.09.2008, 11:43:04 Odpovědět 
   Nesouhlasim s hodnocemi poroty. Nesouhlasim s tim, ze je to nesmysl. Nesouhlasim s tim, ze chybi souvislost mezi nazvem a textem. Souhlasim castecne s tairou v tom, ze kdyby to byla uvodni veta neceho vetsiho, bylo by to vyborne. Ja jsem nadsena a davam za 1. Rada si prectu dalsi... PIS!
 ze dne 08.09.2008, 14:15:43  
   Bereniké: jako zájemci o další takové texty se pokusím vyhovět.))
děkuji.
 Vopice 08.09.2008, 11:15:18 Odpovědět 
   Po pravdě, celkem nechápu tu 5 od poroty. Připomělo mi to Charmse a toho miluju. Smysl - nesmysl, nelze pátrat po důvodu ani příčině. Dyť stejně jednou zjistíme, že většina toho kolem nás byla a je absurdní. Líbí.
 ze dne 08.09.2008, 14:14:40  
   Bereniké: Charmse? Skutečně?? To byl jeden z prvních autorů, kterého jsem četla naprosto dobrovolně, a takovéhle jeho krátké texty, jako Modrý sešit no. 10 nebo třeba Vypadávající stařeny, jsem uměla, a myslím, že ještě umím nazpaměť.) nicméně jsem se nesnažila nijak napodobovat Charmse, pouze uznávám, že je docela dost možné, že mě takto osudově ovlivnil. Děkuji.))
 taira 08.09.2008, 10:51:49 Odpovědět 
   tedy...
když se člověk setká s takovým textem, začne litovat redaktory, že musí hodnotit.
Proč?
- očividně to je vypilované a propracované; Mor nevyležíš má cosi jako autorský záměr a tak se ho prostě drží
- autor má styl a dobré vyjadřování
- je to text toho druhu, kde nemá smysl se ptát, zda je či není myšlen vážně - svým způsobem je to jedno. A chybí nějaká objektivní kritéria, na jejichž základě by se měl hodnotit. Jakékoli hodnocení podobných děl bude založeno na názorech hodnotícího na literaturu, psaní a konec konců na takové prostotě jako "líbí-nelíbí"
hodnocení
- osobně mi chybí souvislost mezi názvem a odstavcem
- kdyby to byla první věta delší povídky, bylo by to ženiální, zvlášť, kdyby text dále pokračoval v tomto duchu; prostě to má šťávu
- jako redaktor bych dala 3 s poznámkou, že se jedná o absurdní hříčku a můj postoj je poznamenán přístupem k tomuto žánru. Na absurditu to je výborné, ale cosi mi v tom chybí... klasičnost? kontext? Připadám si, jako bych měla hodnotit obraz, kde je na prázdném plátně nakreslený jeden drobný lístek. Ten se mi líbí, ale okolní nevyužitý prostor už ne.
Nicméně redaktor nejsem, nemusím hodnotit, a protože se necítím dostatečně kompetentní něco takového páchat, tak žádná známka nebude. Na to jsem příliš konzervativně založený tvor. :-)
 ze dne 08.09.2008, 11:04:14  
   Bereniké: O děkuji, takového komentáře se mi snad ješště nedostalo... přiznávám, že je to přesně takvý, o kterých se mi zdává v nejtajnějších snech. děkuji tedy vekmy za něj, neboť je velmi přehledný a já jsem z něj úplně u vytržení..))
děkuji, a tu známku jsi klidně mohla dát, protože člověk by měl možná využít toho, že může přispět nejen komentářem, ale i jiným způsobem hodnotit to které dílo.
děkuji ještě jednou.)
 Viktor 08.09.2008, 10:34:14 Odpovědět 
   Konsultoval jsem tento příspěvek a Arkadijem Leontijevičem Vsjepoleserskim a došli jsme ke společnému závěru, který formuluje basální fakty, jež s přihlédnutím k percepční absorbci absudrních diferencí výše uvedeného textu a za uvážení tristní predikce vývoje jeho dějové linky a syžetu kombinované s fatálním kontrapunktem famózního nonsensu, postulují spektrum soudů, jež je v souvislosti s relevantními vjemy zcela iracionální. Vzhledem k výše uvedeným nepopiratelným faktům jsme následně nuceni konstatovat:

"No... kurva!"
 ze dne 08.09.2008, 14:11:58  
   Bereniké: Ó! To je nádhera, ale prosím, formuluje basální faktA, nikoli fakty :) víte, pane Viktore, to je zvláštní, že znám jednoho Viktora, který má podobně obrovskou slovní zásobu, a přitom to vůbec nejste vy, nebo´t vy jste trochu jiná generace, zdá se mi. Začínám si tedy myslet, že všichni Viktorové trpí na velkou slovní zásobu, čili se toto jméno stává prokletím svého nositele. Pozor na to.

Děkuji.
:D
 Ada Mišková 08.09.2008, 10:28:10 Odpovědět 
   Surrealismus is not dead 8))) Nečetlas náhodou Pavla Řezníčka? Já jsem autor, takže se jednoznačně přidávám na jejich stranu...
 ze dne 08.09.2008, 14:16:38  
   Bereniké: ó je to možné, ale asi jsem měla zavřené oči, nebo tak nějak... možná v nějakém vytržení, ale při plném vědomí určitě ne. ovšem děkuji, děkuji.))
 Ada 08.09.2008, 10:23:22 Odpovědět 
   Tak jsem večer usínala a v hlavě mi neběželo, co budu druhého dne vařit, co musím nakoupit a udělat, ale běžel mi tam krátkometrážní nezávislý snímek Mor nevyležíš...
Připomíná mi to celé:
"Řekni jabko." "Jabko." "Máš na hlavě zahrádku."
NEBO
"Ježku, ježku, máš na hlavě plešku."
"Slone, slone, ty jsi ale debil."

Zkoušela jsem to několikrát, spousta lidí se tomuhle nesměje, já se směju, směju se už několik let a stejně se budu smát, až si řeknu po letech Mor nevyležíš.

Podle mě je ten příspěvek hotov, nedej Bůh, abychom se něco víc dozvěděli o lokalitě nebo rodinných či nerodinných vztazích...
Nepotřebuji ho anaylzovat, nechám se jen fascinovat...a možná i sama sebou...
 ze dne 08.09.2008, 14:17:45  
   Bereniké: on je hotov, ano, proto, aby si každý mohl domyslet, co se mu zlíbí. je to jen takový náznak, a pak už je jen na čtenářově fantazii, jak moc absurdní další okolnosti si vymyslí.))
 Angile 08.09.2008, 10:18:31 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Angile ze dne 08.09.2008, 10:17:55

   PS: Omlouvám se za to, že jsem tak nepozorný... * na tvém*
 Angile 08.09.2008, 10:17:55 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Bereniké ze dne 08.09.2008, 10:02:15

   Ve své podstatě je na tvé díle krásně vidět nevyrovnanost v hodnocení mezi autory a redaktory. Pokud dobře vidím tak o 100%. Redaktoři za 5 vs. autoři za 1. Kdo má tedy pravdu? Nebyla by nejlepší známka trojka?
 Bereniké 08.09.2008, 10:02:15 Odpovědět 
   nenávidím kapustu. jestli záliba v kapustě dává smysl, toť otázka na nějakou delší diskusi... a jelikož mě zrazuje můj vlastní mozek, bohužel jí asi nyní nejsem schopna.))
 Angile 08.09.2008, 9:59:31 Odpovědět 
   Mám rád kapustu. Dává to smysl?
 ze dne 08.09.2008, 14:07:55  
   Bereniké: ...dává kapusta sama o sobě smysl?
 Bereniké 08.09.2008, 9:57:04 Odpovědět 
   Nemohla jsem to, vážění označit jinak, než jako zbytečnost, neboť se tím nedotýkám ničeho, na co by se dala vést jakákoli diskuse - zřejmě. Nicméně toto v mých očích JE hotové a já na tom nehodlám nijak dále pracovat, záležitost je to stará už nějaký ten pátek, a kdybych se mezitím rozhodla s tím něco udělat, už by se jistě dávno stalo. Čili pro mě to není nedotažené - souhlasím však, že se to ostatním tak může jevit. Nicméně i to, že název nesouvisí s textem je záměr - vím, že mnoho lidí nemá rádo, když něco nedává smysl. Já naopak miluji nesmysl. Samozřejmě uznávám všechny vaše názory, ač mám, jak zřejmo, na svůj text vlastní náhled, který opouštět nehodlám.

Děkuji za veškerá vaše vyjádření, jež shledala tento text alespoň hodným komentáře.)
 Michael Flannery 07.09.2008, 22:23:54 Odpovědět 
   << Co to je? Já chci sejra, ne umělou hmotu!" řekl Bastien Kilián Kristián Sedmirybničnatý a v tom momentě skonal na lavici, již vytesal jeho prapředek pro svou nejmilovanější ženu >> ... :D ležím tady v křečích smíchu :D ... Já si prostě nemůžu pomoci, ale miluji absurdity, co nemají zbla smyslu a dokáží mě rozsemát. Kdybych teď na místě nedal za 1, budu mít špatné sny :). Promiňte všichni - 1 za mou bránici.
 ze dne 09.09.2008, 9:55:44  
   Bereniké: och, nenapadlo mě, že by to mohlo někoho pobavit, ale když, tak tedy děkuji.) na tu bránici ale pozor. je to velmi citlivý a taktéž velmi důležitý sval.
 endless 07.09.2008, 20:13:58 Odpovědět 
   Škoda toho názvu.
Je excelentní. O zbytku už se to bohužel říct nedá.
 SneZhulak 07.09.2008, 19:57:01 Odpovědět 
   nějak brzo ti došel dech
 ze dne 08.09.2008, 14:05:47  
   Bereniké: nevadí, naberu druhý. jako pasivní kuřák trpím na mizející plíce... smůla, a veliká.
 seńorita chiquita 07.09.2008, 19:12:10 Odpovědět 
   Tak a já jsem byla jedna z těch nekompromisních pětek. Přesně tohle dělá z amatérského literárního serveru literární pokusník - ty dva pseudotermíny označují dvě rozdílné věci. Je mi až líto, jak se Saspi stává skladištěm nepromyšlených, nedotažených či odbytých textů. Autorka sama v perexu označila svůj výtvor za zbytečnost, nemůže se tedy teď zlobit. Sama sebe jsi shodila - ukázala jsi slovní a stylistický potenciál, ale spatlala jsi jej do nesmyslu. Proč jsi to alespoň nerozvinula v nějakou vtipnou parodii? Vždyť ten základ tam je. Možná by chtělo stokrát přemýšlet, než něco odpublikuju. A platí to tady u hodně věcí.
 Ada 07.09.2008, 18:59:18 Odpovědět 
   Já bych tedy rozhodně ocenila název - jako sdělení, s tím zbytkem ještě bojuju, něco mě na něm fascinuje a já ještě nevím co...
 Šíma 07.09.2008, 18:55:46 Odpovědět 
   :-DDD

No... Textík je to krátký, až jsem se lekl, ale něco v sobě má... Takový zakletý náboj a obrovské množství absurdity a hravosti! Asi dám Jedničku! ;-)
 OH 07.09.2008, 18:39:41 Odpovědět 
   Ahojky, konečně mě tento týden někdo pohladil, ačkoliv pouze písmenky. Takových i když určitě ne tak úderných textů já napíšu týdně tak 4-5. Všecka ta chu´t vyblít ze sebe všecky ty absurdity a podrazy všedního dne, bodnout nesmyslně do papíru nebo do klávesnice, jako do mě bodá každej den svým ránem a nejvíc jak je možno na celej svět zařvat něco stejně nesmyslnýho, jako do mě celej ten blbej svět hustí od narození, jinak řečeno, dávám za jedna a hvězdičku na vrch: *
 Michaela Doubravová 07.09.2008, 18:24:17 Odpovědět 
   To nemyslíš vážně, že ne?
 ze dne 08.09.2008, 13:38:20  
   Bereniké: toť otázka, zda myslím takvou věc vážně;) na to mají přijít čtenáři. já jsem pouhý nástroj svého ubohého textu, který mě stvořil k tomu, abych za něj zodpovídala.)
 Kaunaz Isa 07.09.2008, 18:04:40 Odpovědět 
   Co TOHLE dělá na literárním serveru?
 ze dne 08.09.2008, 13:39:26  
   Bereniké: snadná odpověď: je to tu. člověk je věčný pokušitel...:))
 Albireo 07.09.2008, 16:56:30 Odpovědět 
   Obsah nemá nic společného s názvem a je nesmyslný. Moje soukromá známka by byla čtyřka, ale celkově jsem se přiklonil ke shodnému hodnocení 3 dalších redaktorů 5.0
 ze dne 09.09.2008, 16:32:24  
   Albireo: Ano, je to zjednodušené hodnocení. Detailní a zasvěcené by musel napsat kunsthistorik, jenže ten nebude hodnotit tisíce děl na amatérském serveru.
 ze dne 08.09.2008, 13:51:17  
   Bereniké: děkuji:) předem podotýkám, že nijak neprotestuji proti známce ani slovnímu hodnocení - mám však k tomu také co říct. jde to ovšem nyní lehce mimo mne - skutečně je nutné, aby to dávalo smysl? je také nezbytné, aby název odpovídal textu, či nikoli? je to zkrátka absurdní záležitost, kterou jsem stvořila, neboť mě zajímaly vaše reakce. nemám nic proti tomu, že se vám to nelíbí, lidský vkus je všemožný a jemu nelze nic vytýkat, ovšem došla jsem k závěru, že to, oč jsem se snažila, se vyplnilo do posledního puntíku. slovní hodnocení však pro mě akorát zopakovalo mně již známou informaci o tomto textu, z čehož mi nezbývá než usoudit, že jste mi právě poskytli lehký návod na jakési ideální dílo - název vystihuje podstatnou část textu, text sám ho přiblíží, nic nepřebývá, ničeho není příliš málo. můj problém je bohužel v tom, že já pouze toto jako ideální dílo bohužel nemohu přijmout - bůh ví, třeba vy také ne, jsem přecejen dost nepozorný člověk. zkrátka se mi zdá, že jsme to v tomto případě až příliš zjednodušili.
Děkuji přesto za publikaci i hodnocení.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
kapsymedu
(30.3.2020, 15:36)
Abisek
(26.3.2020, 11:55)
Stargazer
(22.3.2020, 08:44)
GibonFafaust
(11.3.2020, 22:57)
obr
obr obr obr
obr
Hunold a Elina ...
Ellien
Tatínkovi
bumik
(Revoluční rok)...
Rebekka
obr
obr obr obr
obr

Chtěla bych
velvetka
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr