obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
» MTP 2009
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (2)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Láska je jako Opera. Člověk se tam nudí, ale vrací se tam."
Gustav Flaubert
obr
obr počet přístupů: 2141026 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 28999 příspěvků, 4550 autorů a 303490 komentářů :: on-line: 14 ::
obr

:: Tisíckrát použitá fráze ::

 autor maisho publikováno: 07.10.2008, 18:57  
O tom jak nás vydírají lidé kterým zlomíme srdce
 

Zlomila jsi mi srdce
Tisíckrát použitá fráze
Prostor připravenej k vydírání
Útěk za hranice reality
Nikotin ani vteřiňák nepomáhají
Omlouváš se a k ničemu to nevede
Napínáš mě, vodíš za nos
Nedá se to vydržet
Rockový hvězdy z plakátů
v koupelně rozhazujou
hvězdej prach
Jak mě děsí tahle omezená
životnost vztahů
Postrauma trvá...
Toxicita se zvyšuje
na práh únosnosti
Všechno je poprvý a ...naposledy


 celkové hodnocení autora: 96.6 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 4 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.5 uložit příspěvek 
 známka poroty: 4.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 8 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 55 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Jenny 10.10.2008, 13:18:33 Odpovědět 
   mně ta nedává smysl ten prostor připravenej k vydírání... přece když mi někdo zlomí srdce, tak proč si dál ještě víc ubližovat a citově vydírat..nevím no, prostě mi ten smysl uniká. jinak ovšem souhlasím s tím, že zlomit srdce je používaná fráze.
 Ada 08.10.2008, 17:31:09 Odpovědět 
   Ještě jsem zapomněla, možná to není nic "novátorského", ale já tomu věřím a už v půlce mi ten kluk "vadí" :-)
 Ada 08.10.2008, 17:23:04 Odpovědět 
   Nějak poslední dobou nestíhám, občas tady něco rychle "zhltnu", dnes to bylo několik posledních publikovaných básniček, u žádné jsem necítila potřebu něco napsat, ale jedinou Tvoji jsem si zapamatovala - tedy ne celou, ale pocit z ní zůstal...a tak jsem se vrátila...nemyslím, že jsi si přišla pro radu, jak dosáhnout toho, aby jsi se nenechala vydírat apod. Budu se vyjadřovat jen k dílu samotnému - mně se líbí -porozchodová toxicita je opravdu zhoubná, vše co se stane je poprvé a naposledy, protože nikdy už nic nebude naprosto stejné, maximálně podobné /všeobecně/ - hážeš dost trvdé a pravdivé fráze, mísí se v nich sadistické i masochistické tendence, nevole, smutek a možná i trochu strach...Možná nehážeš, možná pliveš až místy "zvracíš" Mně ta forma přijde úměrná sdělení i opisované situaci. Mně se to prostě líbí!
 leafe 08.10.2008, 12:01:42 Odpovědět 
   Četl jsem si komentáře, něco je na tom pravda třeba tam jiskra není, ale co když změním způsob četby (rychle a sekaně po řádcích a je s toho fenomén. Není to na 1 ale ani na 5. A průměr taky. A to je dobře nebo ne? no nic přeji hezky den:-)
 kulkul 08.10.2008, 8:47:01 Odpovědět 
   Téma zajímavé a nosné, báseň myšlenkově silná, pesimistická, plná negativní zkušenosti, jak se správně rozejít a co se děje když se to nepovede. Láska přichází a odchází jak sama chce, na jak lidi chtěji. Láska je absolutně spravedlivá. A kdo opravdu miluje, tomu odmítnutí srdce nezlomí. Odmítnout je třeba zřetelně a úplně. Pak už se vydírat nedat, nenechat si vnutit vinu.
 JAB 08.10.2008, 0:23:40 Odpovědět 
   Vše bylo vyjádřeno v hodnocení redaktora.
 Rajmund 07.10.2008, 19:45:34 Odpovědět 
   Buď rád, že to nebyla ruka bejzbólovou pálkou.
 endless 07.10.2008, 18:54:34 Odpovědět 
   Popis konce jednoho vztahu, hořký a bez energie.
V redakci se nad tímhle textem poměrně živě diskutovalo. Ať už ohledně publikace či vrácení a také zda fráze v textu obsažené jsou autorským záměrem (a že jich tam je požehnaně) či jen následkem nedostatku invence (jak se nakonec shodla valná většina).
Budu ráda, pokud nás vyvedeš z omylu, protože jinak tahle báseň až na verš "Nikotin ani vteřiňák nepomáhají" mnoho nového nenabízí.
Záměr přitom nemusel být zcela marný, sestavit báseň z tisíckrát použitých klišé, jež běžně slýcháme. To by však musel být text ozvláštněný ještě něčím víc, tady chybí ta zásadní jiskra. Výmluva na fráze nedostačuje, je to spíš mrtvá ozvěna.
Známka je orientačním průměrem.
obr
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768. Prohlžeče: IE 6.0, Opera, Firefox.
© 2005-2012 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Blog o hypotékách, Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
OprsklinaPlott
(24.5.2012, 18:02)
Jay
(23.5.2012, 16:28)
Kostka
(22.5.2012, 19:55)
mikhal
(22.5.2012, 18:14)
obr
obr obr obr
obr
Následnice
Kiqi
Dobrou noc...
Jean Larycu
SMLOUVA S ĎÁBLE...
Tonyend
obr
obr obr obr
obr

Pro Tebe
Šuši
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr
obr
Kde nejčastěji hledáte zatoulanou inspiraci?
obr
obr obr obr