obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Bojíš-li se smrti, kde nalézáš odvahu žít?"
estel
obr
obr počet přístupů: 2915546 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39814 příspěvků, 5772 autorů a 391782 komentářů :: on-line: 2 ::
obr

:: Smlouva ::

Příspěvek je součásti workshopu: Vánoce poslepu
 autor Irena Mayer publikováno: 01.01.1970, 1:00  
Minipovídka o vilnosti, naivitě a pravidlech hry...
 

Prsty měla rozpíchané do krve a přesto dál pokračovala v té hnusné práci. Přece jí řekl, že když to nenajde, nebude svobodná. Chtěla být svobodná, chtěla být sama sebou a chtěla to strašně moc.
Nešlo jen o ty ostré jehly. Cítila i lepkavou nečistotu, bůhví, co to bylo. Snad krev? No její určitě. Prsty ji pálily, zabořené do misky se solí by na tom nebyly hůř. Prodírala se hlouběji a zase se vracela na povrch té špinavé páchnoucí věci, ve které to někde bylo. Její svoboda.
Jak se to vlastně stalo? Jak se ocitla v této situaci? A jak je možné, že je to tak nepříjemný zážitek? Tohle opravdu nečekala. Jenže cesta zpátky není. Dostala zaplaceno předem. Dostala zaplaceno hodně. Nikdy by ji nenapadlo, že může udělat takovou blbost. Kdyby viděla, mohla to najít hned. Ale o to právě šlo, byla to práce pro slepou.
Škubla paží po zvlášť hlubokém píchnutí a hned se jí to vrátilo z druhé strany. Hřbetem ruky jí projela ostrá bolest. Ještěže je to tak malé, ještěže tam nemusím vlézt celá. Nahé tělo se třáslo odporem. Ano, byla nahá, to byla součást té hnusné hry. V poměru k částce, kterou dostala, jí to nepřipadalo těžké. Vlastně si myslela, že to bude legrace. Nebyla!
Pak ucítila na nahém zadku jeho ruce. Zpocené, s ostrými nehty. Ne! To snad nemyslí vážně! A pak si uvědomila, jak rafinovaně tu smlouvu napsal. Ano, myslel to vážně. A nebylo kam uhnout, pokud si nechtěla prsa a břicho rozdrásat do krve. Slyšela jeho zrychlený dech. Nehty jí přejely po stehnech. Automaticky se stáhla dopředu a zaskučela bolestí, jak narazila tělem na ostré špičky.
"Hledej, holčičko, hledej," zašeptal přerývaně.
"Když to včas najdeš, nemusí k ničemu dojít." Prudce se nadechl a pevně jí sevřel boky.
"Dám ti ještě chvíli času." Jeho dech jí ovanul šíji a hned nato vlhký dotek na krku. Zvedl se jí žaludek.
Znovu zuřivě zabořila ruce do té hnusoty. Proč to tak páchne? To přece není možné. Je to jako... ach bože, on to tady snad celé označkoval. Bylo to určitě ono, smradlavá a lepkavá tekutina, která se mísila s její krví. Hledala dál. Už to přece musí najít. A co když... co když to tam vůbec není? Co když to tam nedal?
Chlípné ruce na jejím těle vystřídalo něco jiného. Zatím si to jen pohrávalo s její kůží. Zatím se ještě nic nezvratitelného nestalo. Ještě má šanci. Olízla si slané rty, nadechla se a naposledy vnikla dovnitř. Raději já do té hnusoty, než on do mě... Něco vlhkého ucítila na zádech, přejelo jí to po páteři. Ještě jednou hrábla a najednou to měla! Tu obálku se smlouvou. Když ji najde a podaří se jí to roztrhat, může jít. Může jít domů! Tak to bylo domluveno.
Vlhká věc jí klouzala po zádech dolů a ona začala vší silou trhat papír. Tu jedinou ozdobu vánočního stromku, která pro ni znamenala tak moc.
Zasmál se a prudce do ní vnikl.
Některé hry se nehrají podle pravidel...


 celkové hodnocení autora: 97.8 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 5 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.2 uložit příspěvek 
 známka poroty: [ - ] tisk příspěvku 
 počet komentářů: 13 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 49 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Leontius 22.12.2008, 22:00:57 Odpovědět 
   Uh, no docela zajímavé :-D Určitě se to vymká ostatním příspěvkům workshopu a přitom to splňuje pravisla na jedničku. Nehledě na skutečně povedené zpracování. 1
 Alan Dark 21.12.2008, 13:59:48 Odpovědět 
   Až na nezřetelné téma Vanoc dobré :)
 VanillaSky 19.12.2008, 22:56:02 Odpovědět 
   Pri prvej vete som si myslela, že Tvoja hrdinka bude niečo šiť. Ked mala rozpichané prsty. Potom síce neviem v čom sa hrabala a hladala obálku, ani s kým podpísala zmluvu. No prí čítaní narozdiel od tv sa dá využiť väčšia predstavivosť. Vianoc tam podla mňa malo byť viac. Ved téma Workshopu sú Vianoce. Ale ináč sa mi poviedka páči.
 nooble 19.12.2008, 17:30:18 Odpovědět 
   Kam se hrabe Vávra, který si nedbale vychutnával poslední lok svého oblíbeného turka a ještě přitom labužnicky pomlaskával. Tuhle věc bych na divadelních prknech tedy rozhodně vidět nechtěl! Sílný doušek kávy. Ostře vygradovaná pointa u mě vyhrála. Ale číst už to raději snad ani nebudu :)
 Valenis 18.12.2008, 18:43:15 Odpovědět 
   Fakt působivé, člověku nedá, aby si to nepředstavoval! Jen souhlasím s Viktorem, že ty Vánoce mi tam nesedly. Jinak fakt bezvadný. :)
 Viktor 17.12.2008, 15:38:14 Odpovědět 
   ... tohle je ve své vyšinutosti dobré, byť ty Vánoce jsou tam našroubovány přes závit... :o)... jsi kandidát na na nominaci...
 mistrovamarketka 17.12.2008, 13:49:32 Odpovědět 
   Brrrr.... připomíná mi to 120 dní sodomy. Jako horor je to opravdu působivé dávám jedna. PS: Zajímalo by mě, v čem se to, proboha, hrabala?
 Tuax 17.12.2008, 0:36:39 Odpovědět 
   Zdravím,
je takové odporné svou podstatou.

Plné vjemů, pocitů, myšlenek. Je vtom zoufalství, naděje i snaha nepřipustit si realitu. Zároveň je to i dost kruté a vyobrazuje to, co je běřnou součásti života. Pravidla se vytvářejí, ale nedodržují, stejně jako zákoníky atd. Je to o morálce, o daném jedinci. Pokud mu jsou určité hodnoty ukradené a je mu to všechno fuk, tak spoléhat na pravidla a zvyklosti, nemá smysl. To je už předem prohrané. A nejhorší je, že tito jedinci si jsou tohoto vědomi a dokáží toho plně využívat.

Z mé strany mi přijde zadání splněno, délkou, obsahem i zpracováním. A výhrady k němu nemám, snad jen, že v anotaci by mohla být zmíňka, že číst toto jen na vlastní nebezpečí.

Jak už jsem zmínil v jiném komentáři, ještě že dnes není štědrý den...
 ze dne 17.12.2008, 0:57:36  
   Irena Mayer: Díky, hezky si to vystihl.
A nemysli si, že mi bylo dobře, když jsem to psala... jenže "ono se to takhle chtělo napsat" - nakonec, znáš to sám.
 Šíma 17.12.2008, 0:20:53 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Šíma ze dne 16.12.2008, 22:21:28

   Ještě mě napadlo, když jsem si pročítal Tvou reakci na můj komentík, nechybí Ti v nadpisu jedno písmenko? Který šotek Ti jej umazal, jde přeci o "smlouvu", že jo? Také jsem to tak četl, až teď se dívám na nadpis a mračím se na sebe, že jsem si toho nevšiml... :-DDD Hezký večer přeji a hodně čtenářů také! ;-)
 ze dne 17.12.2008, 0:27:42  
   Irena Mayer: Díky, já to vůbec neviděla, až teď... jenže jak to opravit, že? Asi nijak :(
 Šíma 16.12.2008, 22:21:28 Odpovědět 
   Drsné... Mé zvrhlé druhé "Já" si vše dokonale představovalo... Horor jako vyšitý, ale jak se zdá, těch "Vánoc" je tam (trošinku) málo. Dívka je sice slepá a snaží se vyvléknout z "práce", ke které se "upsala", ale až na onen vánoční stromek... Jeden také neví, kde se ona nebohá dívka nachází. Možná v nějakém pokoji, možná v nějaké "díře" v suterénu... Chybí tam více vnějších podnětů, například sluch, přestože jsou ostatní smysly docela dost zastoupeny (hmat, čich). Ale i tak dokáží vyděsit! Nechci však pátrat po tom, v čem se to vůbec hrabala! Fuj! Brrr! Bleeee! Takže tady je hororové téma splněno na Jedničku, ale i tak nedám čistou! Jo, podle pravidel... Ani život s námi nehraje čistou hru! Tvá hrdinka neměla kam uniknout a protože byla také slepá, byla také tato hra o to krutější... Domluvím se ze svým druhým "Já" a uvidíme. Zatím jsem žádné dílko do WS-ka neznámkoval...
 ze dne 17.12.2008, 0:02:39  
   Irena Mayer: Ahojky, díky za koment.
Pobavilo mě tvoje ""Vánoc" je tam (trošinku) málo" - myslím, že na tak krátký text je tam Vánoc dost :)
Sluch je zastoupen stejně jako ostatní smysly (hmat, čich, chuť), přece slyšela, co jí říká... a moc se mi líbí, jak sis to všechno představoval, ať už v pokoji nebo ve sklepě, na tom přece nezáleží...
Hlavně, že to účinkovalo, tak jak mělo. A známka je mi fuk, tím se netrap :)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
TheaK
(16.5.2020, 11:57)
Ka
(11.5.2020, 21:51)
BukBird
(3.5.2020, 22:07)
Kakofonie Osudu
(2.5.2020, 20:00)
obr
obr obr obr
obr
Vzduchem bez kř...
micromys
Witch and vampi...
Mon
Family
Desdemone
obr
obr obr obr
obr

Co skýtá
Jiří Ondra JL"
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr