obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat."
Erich Fromm
obr
obr počet přístupů: 2915377 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39516 příspěvků, 5744 autorů a 390432 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Srdce II. ::

 autor Sirnis publikováno: 06.01.2009, 6:41  
Tak tohle je něco s upírskou tématikou...
 

Desetiletá dcera Mortnových, Sára, stále ještě po náročné operaci setrvávala v bezvědomí. Malá dívka se zlatavými vlásky byla od narození veselým dítětem a rostla stále víc do krásy. Tolik zvídavá a tolik pobožná, jak ji k tomu vedli rodiče a její kmotr otec Rafael. A dokonce i teď byla v rukou božích, když v jejím pokřtěném zesláblém těle vězelo nečisté srdce neznaboha. Ba co hůř, jednoho ze synů samotného ďábla!
Otec Rafael šel na chvíli vystřídat rodiče Sáry a posadil se u jejího lože, aby si Bill s Klárou mohli jít na chvíli lehnout. I když dobře věděl, že ani jeden z nich nebude schopen zamhouřit oka. Sám na tom nebyl o mnoho lépe. Hleděl na Sáru, z jejíž tváře přímo čišela nevinnost. Vzal její pravou ruku do svých a ponořil se do modliteb. Modlil se za spásu, za zázrak a naději pro čistou duši jednoho dítěte, které si toho díky nemocnému srdci již tolik vytrpělo. Prosil boha o pomoc a doslova žadonil, aby Sáru ještě nepovolával k sobě.
Když pak jako zázrakem v odpověď na modlitby otce Rafaela začalo transplantované srdce naplno pracovat a kněz ucítil stisk dětské ruky, úlevně si oddechl. Avšak jeho šestý smysl se ozval. Smysl, díky kterému dokázal přežít na místech, jež jsou semeništěm toho nejhoršího zla v celém městě. Bleskově tasil stříbrný nůž z pochvy v pravé botě a otočil se, připraven zabíjet jakéhokoliv služebníka temnot. Nicméně nikdo jiný v nemocničním pokoji nebyl. Jen on, Sára a prázdnota.
Chvíli otec Rafael setrval v bojové připravenosti, než nakonec skryl svou zbraň a usadil se opět na židli vedle Sářiny postele. Přišlo mu to celé podivné. Již patnáct let lovil démony, černokněžníky, upíry a jiné stvůry a doposavad jej jeho smysly nikdy nezklamaly. A přitom byl tak blízko od zdroje zla, které nevinnou čistou krev začalo poskvrňovat…

Blížilo se svítání a na skládku dopadaly sluneční paprsky ještě dříve, než vtrhly do města a ukončily vládu temnoty. Stohy odpadků, mezi nimiž se povalovalo všechno možné. I jedno tělo lovce, který se sám stal lovnou zvěří.
Michael ležel mezi černými igelitovými pytli. Na sobě měl jen drahé kalhoty, kožené vycházkové boty a zakrvácenou rozepnutou košili, která odkrývala nevzhledně vypadající ránu mezi žebry, z níž doktor Berg vyjmul srdce.
Krysy se proháněly po skládce a hledali něco k snědku. Rejdily lidským odpadem a dostaly se až k Michaelovu tělu. Ta nejodvážnější z nich vyběhla po levé noze a zastavila se na rozkroku, kde se posadila na zadní a jako romantická duše se zadívala k východu, kde první paprsky začaly dopadat na skládku.
Uplynulo přesně pět hodin a droga, kterou Alex použila na Michaela přestala účinkovat. Michaelovo tělo zareagovalo jako na povel. Odpudivá rána na hrudi se začala zavírat. Nejprve se žebra vrátila na svá místa, poté je pokrylo svalstvo a nakonec se kůže zacelila bez jediné památky na skalpel doktora Berga.
Jen letmo se sluneční paprsky dotkly Michaelova těla, ale to bohatě stačilo, aby se tělo nemrtvého začalo třást a chystalo se ke svému konci.
Krysa v Michaelově klíně se chtěla zděšeně vydat úprkem pryč, ale než se stačila rozeběhnout, pevně ji stiskla mužská ruka, která hlodavce přesunula ke smrtícím ústům, kde se do drobného těla zabodly dva špičáky, jež okamžitě začaly vysávat tu trochu krysí krve. Avšak životodárná tekutina nedokázala upírovi doplnit síly stejně rychle, jako mu je slunce odebíralo. Michael pouze krysu zbavenou krve hodil mezi odpadkové pytle a ze zbylých sil donutil své tělo vstát. Již přes dvě stě let jeho oči neuviděli východ slunce. Už tolik času strávil mezi stíny, že teď, když věděl o svém zániku jej vítal s nadšením. Konečně skončí jeho prokletí, konečně dojde klidu.
Avšak slunce nezapálilo Michaelovo tělo, ani jeho duši nezničilo, jak o tom slýchával od svých učitelů, kteří jej měli na starosti v jeho prvotních dnech po znovuzrození. Ne, on žil. Stále byl tou bytostí temnot, která pila krev a zabíjela, aby sama mohla žít. Ale přesto všechno Michael dobře věděl, že není vše stejné. Stále tu bylo něco …
„Moje srdce!!“ vykřikl Michael zděšeně a obě své ruce si přiložil na hruď v naději, že zachytí tlukot nečistého srdce, ale nic neucítil. Nevěděl sice, co se stalo, ale jako každého upíra, tak i jeho dokázalo zničit jen pár věcí. První a pro něho už neplatící slunce, druhou stříbro a třetí dubový kůl přímo do srdce. A i když byl mezi upíry vyděděnec, který se poslední léta ostatních stranil, tak představa, že se některý z jeho nepřátel zmocní jeho srdce se mu velmi, ale velmi nelíbila.
Michael byl naplno ponořen do svých úvah, že si sotva všiml muže, který k němu přicházel. Na sobě měl vysoké gumové holínky a montérky. Bylo jasné, že je to popelář starající se o chod skládky. „Hej pane, jste v pořádku?“
Michael ještě trochu vysláblý avšak plně při smyslech sebou praštil mezi pytle, jako kdyby omdlel. Počkal si, až muž k němu dojde a vyčkal přesně do chvíle, kdy se k němu dobrotivý člověk sklonil, aby zkontroloval jeho puls. To bylo také to poslední, co udělal, než se mu do krku zabořily dva tesáky a vysály mu všechnu krev z těla. Michael sice nerad vysával dobrotivé lidi, ale pořád byl upír a žíznivý upír vysaje krev i nejlepšímu příteli…


 celkové hodnocení autora: 89.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 1 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 6 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 06.01.2009, 11:52:54 Odpovědět 
   Zajímavé... Slunce jej nespálí a existuje i bez srdce, ale proč ne? Uvidíme, co bude v dalším díle! Hrozně mě zajímá, co se bude dít s onou dívkou, která má v těle upíří srdce. Že by tím byla její "nevinnost" poskvrněna a také ona začne toužit po krvi? Vždyť kněz, který ji hlídal pocítil přítomnost nečistých sil (zla), avšak bez fyzické existence jakékoliv bytosti "z druhé strany". Jdu se podívat, jestli jsem viděl předešlou část, bo si nemůžu vzpomenout... Hezký den přeji! ;-)
 amazonit 06.01.2009, 6:39:46 Odpovědět 
   Další díl byl opět napínavý a zajímavý, ač bylo o upírské tématice napsáno již mnohé, tohle má i ,,nové" prvky, celkem nápadité jsou věci jako ta transplantace, to, že jsi nechal upíra bez srdce přežít.
Zkrátka máš našlápnuto velmi dobře s velkým ,,manévrovacím polem. Můžeš zavést příběh, kam budeš chtít... Snad nezapadne někam k fádnosti...


-Krysy se proháněly po skládce a hledali něco k snědku - proč je každé příčestí minulé s jiným íčkem?

-Michael pouze krysu zbavenou krve hodil mezi - to pouze je tam tak trochu zbytečné a nesedící

-kteří jej měli na starosti v jeho prvotních dnech po znovuzrození - v prvních dnech jeho znovuzrození
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Zuzka
(10.12.2019, 11:24)
Livinginthedream
(7.12.2019, 22:31)
Antonio
(25.11.2019, 23:53)
Albína Alba
(25.11.2019, 01:02)
obr
obr obr obr
obr
Tigredal a Osud
Dr.Str.
Raz tak, raz ta...
Ivett
Katapult
Tomáš Pytlík
obr
obr obr obr
obr

Nalgašský průsmyk - třetí část
Ekyelka
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr