obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Mnohem lepší je žít bez štěstí než bez lásky."
William Shakespeare
obr
obr počet přístupů: 2915590 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39873 příspěvků, 5780 autorů a 392023 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: Srdce III. ::

 autor Sirnis publikováno: 13.01.2009, 14:45  
Tak zas ta trocha do mlýna ... poslední dobou mi nejde nějak "slina" v psaní tak s tím budu muset krapet něco provést...
 

Bill se opět nořil do hlubokých vod svých myšlenek vedle postele své dcery v nemocnici a zatím co jeho žena rdousila své jediné dítě v strašlivém mateřském objetí, on stál jako socha válečníka na stráži. Pohledem přejížděl z dcery na dveře pokoje v nepřestávajícím rytmu, které trvalo už skoro půl hodiny. Otec Rafael mu řekl, že si musí něco jít zařídit, a tak převzal naplno roly strážce. Uvnitř jeho nitra přitom sváděly boj výčitky svědomí s radostí. Stále si nedokázal odpustit, že pro záchranu Sáry koupil něčí srdce. Ostatně jak by si také mohl odpustit takovou věc?! I když vpravdě ani sám netušil, že koupí zrovna srdce upíra…

Michael se nemohl nabažit slunečního svitu. Procházel se bezstarostně po městském parku a schválně ještě zdravil všechny dobré duše, které on jako upír nemohl nikdy potkat v noci v nějaké zapadlé uličce. Chvíli se smál jako sedmiletý hoch a chvíli zas dělal kraviny jako puberťák. Byla to jako droga. Pro něho snad ještě lepší, než opojení lidskou krví.
Ale i když bylo světlo návykové, musel se vrátil k důležitějším věcem. Svou situaci si cestou ze skládky do města dobře promyslel a došel k několika závěrům. Zaprvé shledal, že i když jeho nepřátelé jsou schopní různých věcí, tak za odcizení srdce přímo jemu z hrudi nemohou. Také když už by jej jednou měli ve svých spárech, proč by ho pak pustili? Alex potkal čirou shodou náhod a i když si v poznámkovém bloku ve své hlavě udělal bod – „Dokončit to rande“ – tak nejprve jeho kroky směřovaly do míst temnějších, než kterákoliv jeskyně v celém světě. Do městských stok. Musel přeci vědět, co se mu to přesně stalo a co pro upíra znamená: Nemít srdce!?
Když potom konečně v chudinské čtvrti města nalezl to správné víko kanálu, kterým kdysi podnikl útěk před temnotou upírského města a všech jeho obyvatel, lehce si povzdechl nad tou ironií a aniž by čekal na noc, vstoupil přímo do chřtánu dravce v jehož čelistech trčely dva neustále nenasytné tesáky. Do života, který sám nikdy nechtěl mít, ale který mu osud přinesl. Vrátil se téměř tam, kde jeho nekončící noční můra začala.
Michael dvěma prsty uchopil poklop od kanálu a jako nic jím mrštil do vzdálené uličky mezi spící bezdomovce. Jednoho z nich zabil, když mu poklop rozdrtil lebku, ale i přes sladkou a lákavou vůni krve, která mu zavadila o nos, seskočil do kanálů mezi krysy, potkany, netvory a tuny lidských výkalů.
V drahé vycházkové obuvi se brodil těmi nejodpornějšími věcmi, jaké kdy člověk mohl spatřit. A jelikož hladina odpadní vody mu sahala skoro ke kolenům, jeho nohy v nasáklých botách čvachtaly, když se chvílemi v kanalizačním bludišti dostal na suché místo.
Po celou cestu k jednomu z mnoha vstupů do upírské metropole na sobě cítil pohledy desítek páru očí. Byly to pohledy vyděděnců, upírů, kteří dopadly nebo spíše nedokázaly se naučit žít na vlastní pěst potom, co je za různorodý prohřešek vyloučili z rodiny. Ti pak spolu s ghůly, krysodlaky a další havětí stok se praly o ty zbytky, které jim „Nadřazení“ nechávali.
Konečně Michael stanul před vstupní branou do města upírů. Na první pohled se nedalo v bludišti kanalizačních chodeb bránu rozeznat a necvičenému oku by připadala jako každá jiná chodba ve stokách, ale pro upíra a všem tvorům noci se okamžitě zbystřili všechny smysly, jak o ně zavadila moc temnot.
Michael se z hluboka nadechl a potom vykročil vstříc temnotě, nikoli tmě, protože jako upír viděl dokonale, ale jen zlo a zase zlo se nacházelo a číhalo na každém rohu v městě upírů.


 celkové hodnocení autora: 89.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 1 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 8 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 13.01.2009, 21:25:40 Odpovědět 
   Pokud jeden netuší, kdo mu "ukradl srdce", nejspíše by se měl vydat za někým, kdo by to vědět mohl a v "upířím městě" by to patrně někdo vědět měl... Logicky to do sebe pasuje a já jsem zvědavý, co bude dál a jak takové "upíří město" vůbec vypadá! Pořád mi však nejde do hlavy, zda může i takový upír žít bez srdce, protože i když je určitým způsobem "nemrtvý" a živí se krví, něco musí tu jeho "upíří krev" pohánět v jeho žilách, ale protože o tom vím "kulový", tak to nechám tak! ;-)))

Tento díl se mi zdá malinko krátký, ale i tak je vcelku zajímavý a napínavý, jen k "dokonalosti" mu něco chybí... Že je to jen prostá a obyčejná fráze? Hm... Je, ale když múzy stávkují, nedá se nic dělat! ;-)

Jedna (s chloupkem)

P.S. Viděl jsem v textu také jednu chybku, kterou amazonit přehlédla, ale při dalším čtení jsem ji už nenašel... Že by upíří magie? Každopádně dál trap své múzy a piš, bo jsem zvědavý, jak bude příběh pokračovat! ;-)))
 amazonit 13.01.2009, 14:44:44 Odpovědět 
   Tento příběh budí poměrně dost zvědavosti ve čtenáři, tedy v té mé určitě, i když se mi zdá, že malinko polevuješ a doufám jen, že nesklouzneš k obehranosti, ve které se jeden ocitne dřív, než by si myslel.
Zatím se tak ovšem neděje. S napětím tedy budeme čekat, jak se příběh vyvine.
Zdá se, že jsi v tomto díle byl nesoustředěný při psaní, protože jsou tu takové zvláštní věcičky - jako je špatné vyskloňování, no a chybek jsi se také zcela nevyvaroval.

-Pohledem přejížděl z dcery na dveře pokoje v nepřestávajícím rytmu, které trvalo už skoro půl hodiny - jestli tu nemělo být - který trval

-vyděděnců, upírů, kteří dopadly nebo spíše nedokázaly se naučit žít na vlastní pěst - dopadli, nedokázali

-ale pro upíra a všem tvorům noci se okamžitě zbystřili všechny smysly - ale upírovi, zbystřily
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Sericho
(13.7.2020, 08:23)
biceps
(11.7.2020, 21:54)
Iriska
(1.7.2020, 12:30)
Tala
(25.6.2020, 10:23)
obr
obr obr obr
obr
Poslední chvilk...
System23
Psanci černých ...
Lester
To český rybníč...
Centurio
obr
obr obr obr
obr

OSLAVA
Čorny
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr