obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Osud si cestu najde."
Vergilius
obr
obr počet přístupů: 2915373 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39509 příspěvků, 5743 autorů a 390408 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Srdce IV. ::

 autor Sirnis publikováno: 17.01.2009, 7:28  
Tak múza šibalka se mi zase do hlavy vloudila a musím říci, že zanechala mnoho podnětů, jako v případě Kamira, takže je snad jak doufám na co se těšit v mém obvykle snad trochu neobvyklém podání...
 

Než však Michael stačil projít vstupní branou, zahradilo mu cestu pět hromotluků, kteří jen v ušpiněných starých hadrech, načichlých potem a kdo ví ještě čím vším, se mu s planoucíma očima vydali vstříc. Nemělo cenu ustupovat nebo utíkat, neboť Michael dobře věděl, že zezadu k němu míří dva další. Kráčel dál vpřed, klidně a vyrovnaně, dokud se nedostal na metr od nejbližších protivníků. Potom zastavil a čekal.
Dvoumetrový svalovec oblečený jen do ošoupaných jeansů se před Michaela postavil a jakmile promluvil, přebil veškerý zápach v kanalizaci svým smrtícím dechem: „No to mě podržte, kdo se to k nám vrátil? Sám bývalý člen rady!“ Nikdo však na jeho slova nezareagoval, a tak mluvil dál. „Věděl jsem, že se vrátíš, ale nikdy by mě nenapadlo, že zkusíš projít přes vstup, kde budu JÁ. Máš kuráž, ale ta ti dneska proti Ragovi nepomůže.“
„Budeš tu remcat dál nebo už něco uděláš,“ odvětil Michael aniž by se podíval veliteli hlídky do očí. Potom bleskově uhnul před úderem od jednoho ze strážných za svými zády. Ale než mu mohl útok oplatit, zasáhla útočníka Ragova pěst. Michael se tentokrát na muže podíval.
Rag se na to krutě usmál a řekl: „Ty jsi můj. Jenom můj!“ Pak zahájil boj pravým hákem, následovaným hned levým, ale ohromná síla mu k zasažení menšího a hbitějšího cíle nijak nepomohla.
Michael jen uhýbal a kroužil okolo Raga aniž by držel nějaký bojový postoj. Prostě jen nechal hromotluka, aby se unavil. Ale ani po několika minutách to nevypadalo, že by se únava chtěla dostavit. Ostatních strážných se bát nemusel, ti se rozestoupili tak, aby mu pouze zabránili v úniku. A tak se ocitl v chodbě o výšce dva a půl a šířkou tří metrů, kde krom stěn pokrytých divným slizem na něj kromě chladu dotíral i bojechtivý svalovec jemuž páchlo z úst tak, že by s tím mohl jít někam vyhrávat ocenění. Tedy pokud by někdo hodnotil sílu a těžkost zápachu.
Michael měl toho prostě už dost. Nejen, že mu před nedávnem někdo odcizil srdce, nestačilo, že se musel vrátit do města upírů ani to, že mu návrat vybavil vzpomínky, které mělo Zapomnění dávno vymazat z jeho mysli, ale teď tu ještě byl donucen uskakovat před tlapami rváče, na kterého by se dříve ani nepodíval. Postavila se mu do cesty spodina, jenž mu nesahala ani po kotníky a hlavně, která měla před ním ve strachu zalézt do kouta. Tedy kdyby ještě byl na své pozici v hierarchii upírů a nepotkal jej další karambol v řadě.
Rag už začínal dýchat trochu víc. Sice byl nemrtvý, ale i on měl jistou zásobu energie, kterou bylo nějak nutno doplňovat. A jelikož nebyl „Nadřazený“, tak přístup k čerstvé, sladké, báječné a lahodné krvi nejlepší jakosti mu nikdo neumožnil. Ne, on stejně jako ty kanálové krysy – Vyděděnci – se musel spokojit pouze s tím málem, co mu upírská monarchie zanechala. A to přesně viděl v Michaelovi. Toho, kdo jej držel v blátě, když mu žízeň křičela, běsnila a trhala mysl, ale on musel poslouchat. Oni měli v rukou moc, po které toužil. Druhou věcí, co zesilovala nenávist bylo, že nebyl přímý člen upírské monarchie. Ne, oni jej pouze přijali mezi sebe a dali mu titul. Jemu, který ani nebyl čistokrevný. Jen proto, že z něj některý jiný upír udělal jednoho z nich a povedlo se mu pár věcí, tak jej posadili mezi ty nejvyšší, nejmocnější a nejmíň žíznící, zatímco on za svou stoletou službu u brány nedostane ani doušek pravé krve. Dostane pouze břečku – mix lidské se zvířecí, nejčastěji krysí, krví – stejně jako další. A Triumvirát mu ani nedovolí vyjít nahoru, aby si krev obstaral sám. A proč vůbec? Bojí se o ty své ubohé zpohodlněné zadky, které by jim mohla přijít nakopat banda těch odporných upírobijců.
Michael dobře věděl, co se honí jeho protivníkovi v hlavě. Sice nebyl jeden ze „Starších“, ale i jemu se časem podařilo osvojit jisté zvláštní schopnosti upírské šlechty. A kdo by také nebral čtení v něčí mysli a manipulaci s myšlenkami. Tedy samozřejmě u někoho, kdo je k tomu dostatečně svolný, což u svalovců a těch, kteří se v duchu bouří je úplná hračka.
Rag hleděl na Michaela a nenávist v něm stále více rostla. Tolik toužil roztrhat toho muže na kusy. Přál si jej vidět pomalu umírat v těch nejhorších bolestech, což upírům mohla způsobit snad jen stříbrná panna, krutý to vynález upírobijců. Pak si ale najednou Rag všiml, že Michael jen tak odevzdaně stojí před ním. Docela by řekl, že zaslechl: „Nebojuj se mnou. Ty i já víme, s kým by se mělo bojovat. Kdo je pravý nepřítel. Kdo souží všechny upíry jako jsme ty a já. Ti jenž se sami opíjejí krví, ale nás nechají, aby nám žízeň spálila mozek a udělala z nás pouhá zvířata.“
Michael zůstal stát, ale Ragovi oči viděli, jak si před ním kleká a vztahuje k němu prosebně ruce. Jak jeho uši slyší: „Jsi silný. Ty, jedině ty dokážeš sjednotit upíry, přetrhnout nám okovy a konečně uhasit tu prokletou žízeň. Ale nejprve musíš zničit šlechtice. Udělej to. Pobij je všechny. Znič ty, kdož nás nechávají trpět, zatím co sami pijí dosytosti. STANOV NOVÝ VĚK!!“
Michael se skoro válel smíchy. Dobře věděl, že jeho trik zabral. Nejen, že způsobí malé problémy šlechtě, ale zároveň je zaměstná natolik, že si nepozorovaně dojde najít odpovědi a potom v klidu a tichosti zmizí.
Raga přešla veškerá zloba a nenávist k Michaelovi. Byl jediný z ostatních strážných, kteří byli pod vlivem mentálních sil, ale byl také největším predátorem u této brány a tady bylo zákonem to, co řekl. Ostatně i jeho podřízení a další, kteří žili jako dobytek v chlévě v „předsíni“ města upírů byli nespokojení se svým údělem. A nebylo to jen tady. Poté, co Triumvirát vyhlásil, že žádný upír nesmí pod trestem smrti opustit stoky a vyjít si na lov se kanalizace proměnila v patronu dynamitu, jejíž zápalná šňůra doutnala a hrozila, že se každou chvílí vznítí, aby posléze exploze smetla všechno. A i když šlechta a několik prastarých doposud třímalo v rukou otěže moci, on, stejně jako další velitelé stráží bran a přilehlých obranných osad upírů se tajně scházely, aby rokovali o možném vzbouření. Rag poté ukázal na Michaela a svým podřízeným řekl: „On není náš nepřítel. Je to přítel a spojenec.“ Potom se otočil a všichni společně s Michaelem zamířili do upířích slamů.


 celkové hodnocení autora: 89.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 1 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 4 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 17.01.2009, 10:52:32 Odpovědět 
   Co lidé netuší? Že tam hluboko dole v upířím městě to jenom vře a spodina není spokojena se svými pány... Ono se to také může obrátit proti lidem a zatím kontrolované krmení (například bezdomovci, kteří nikomu nechybí) se může přenést i na obyčejné lidi a to pak může být mela! Hlad je hlad a hlad po krvi je asi ještě horší... Tolik mé spekulace! ;-)

Nezlob se, ale musel jsem se zamyslet nad příběhem. Zatím je náš hrdina někde na předměstí a já jsem stále zvědavý, jaké to bude, až vkročí do města. Nakonec, pokud se i on stal vyděděncem, nebude to mít lehké. Chybky jsem přehlížel, i když se mi taky zdá, že by to chtělo místy trochu učesat slovosled... ;-)

Ale pšt, Jednička je tam!
 amazonit 17.01.2009, 7:28:03 Odpovědět 
   Tento díl je velmi dynamický, působivý a vpravil nás do dalšího děje, vidíme, že to bude ještě velmi napínavé.
Výhradky bych měla ke členění textu, působí to velmi nahuštěně a hůř se to tím pádem čte.
Někde bych trochu ,,uhladila" slovosled.
Vím, může se to zdát jako maličkost, ale i maličkosti dokážou dílko hodně zvednout...
Pak je tu již dobře známý problém s interpunkcí...

-kde krom stěn pokrytých divným slizem na něj kromě chladu ´- opakuješ kromě, což je zbytečné

-ale Ragovi oči viděli- obě i=y
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Livinginthedream
(7.12.2019, 22:31)
Antonio
(25.11.2019, 23:53)
Albína Alba
(25.11.2019, 01:02)
Amy
(23.11.2019, 22:43)
obr
obr obr obr
obr
Kalich života -...
Trenz
Fyzikálně-magic...
Džordž J.S.
Arinae
Rikel
obr
obr obr obr
obr

PREDATOR IN HOLOCAUST (Predáto...
Michal Chocholatý
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr