obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat."
Erich Fromm
obr
obr počet přístupů: 2915697 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39814 příspěvků, 5810 autorů a 392510 komentářů :: on-line: 3 ::
obr

:: Dvojčata letní a zimní noci-4.kapitola ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Dvojčata letní a zimní noci
 autor Lady ze Selen publikováno: 23.02.2009, 20:49  
Tentokrát tu máme akci i tajemství no nechte se překvapit. :)
 

Lukas, Sarah, Dracia i Peter museli na hodinu obrany proti černé magii přímo běžet. Tak dlouho v síni rozebírali ty padouchy, až pomalu zapomněli na vyučování. Když přiběhli do třídy, málem se srazili s učitelkou, která právě vcházela. „Posaďte se laskavě na svá místa!“ řekne přísně profesorka a přejde do čela třídy. „Mé jméno je Ravia Grey.“ V tu chvíli se její jméno objevilo na tabuli a po několika okamžicích, opět jako mávnutím kouzelného proutku zmizelo.„Budu vás učit obraně proti černé magii. A ocenila bych, kdybyste chodili včas!“.
Všichni čtyři opozdilci by nejraději použili neviditelný plášť, jenže s pohledů jejich spolužáku jakoby si spíš oblékli plášť největší viditelnosti. Dracia se omluvně pousmála směrem k profesorce Grey.
„To je děs!“začne potichu chrlit Sarah. „První hodina, a my přijdeme pozdě! Taková ostuda!“
„Kuš!“ sykne na ní Dracia a pozorně poslouchá Raviu, která jim vykládá základy obrany.
Hodina se nekonečně vlekla. Lukas si začal skládat z pergamenu vlaštovku, když se konečně ozval zvonek ohlašující přestávku.

„Kdo si aspoň něco s dnešní hodiny pamatuje, dokáže si poradit s vysvobozením úkolu,“ řekne učitelka a ukáže na klícku za sebou, kde jsou jakási obludná stvoření. Klícka není příliš velká, protože ani zvířátka očividně moc místa nezabírají, přesto vypadají nebezpečně nato, aby se jim mohli otevřít dvířka „Vidíte mavatoria! Kdo mě poslouchal, dokáže je jednoduchým trikem přimět, aby mu vydala zadání pro domácí cvičení. Je pro každého jiný, takže je zbytečné vzít si jeden pro čtyři lidi, přijdu na to. A ten, který už nebude chránit svůj poklad se podstatně zmenší asi o polovinu, Upozorňuji, že ten, kdo úkol neodevzdá, bude přísně potrestán!“ Grey sebere všechny svoje věci a kráčí ke dveřím. „Tak se tu pěkně bavte a nezapomeňte, že máte další hodinu! Pa!“ usměje se profesorka a nechá prváky svému osudu.

„Tak pojďte,“ zvedne se Dracia a jde ke kleci s mavatorii. „Nemáte náhodou nějaký delší brk?“ podívá se směrem ke kamarádům.

„No, bude tohle stačit?“ ukáže jí Peter svůj- „A co s tím budeš dělat?“

„Vysvobodím naše domácí úkoly.“ odpoví jednoduše černovláska.

„Ty víš jak?“ podiví se její dvojče.

„Samozřejmě!“ usměje se Drac a strčí brk do klece s nebezpečně vypadajícími obludami. Začne jednoho z nich lechtat na břiše a z intimních partií vyletí první domácí úkol.

„Fůj!“ pronese znechuceně Sarah.

„No, tak každý si vysvoboďte svůj úkol. Tady máš.“ podá brk Sarah.

„Říkali, že je trošku cáklá, ale takhle…“ zakroutí hlavou Sar a pustí se do osvobozování.

Za pár minut už mají všichni čtyři svůj úkol a jdou na další hodinu. Nebelvír má bylinkářství a Havraspár kouzelné formule a tak se museli dvojčata rozdělit.

Sešli se u oběda a sdělovali si své poznatky. Tentokrát seděla děvčata u stolu nebelvírského a ani jim to nepřipadalo nějak divné. Nebelvírští by si jich pomalu ani nevšimli, kdyby nebylo Foxera.

Tenhle zrzoun měl pěkně proříznutou pusu a každého otravoval. Když už byl tak protivný, že to se to nedalo vydržet, poslal nebelvírský ředitel děvčata k jejich stolu. Holky se pomalu loudaly ke stolu, kde se necítily zdaleka tak dobře jako se svými bratry. Bylo to pro ně tak neznáme a skličující. Mnohem víc než nějaký Foxer. Obě si připadaly samotné, i když byly spolu, obě bojovaly s tím, která z nich se první svěří té druhé. Nakonec to padlo na Drac.

„Ty Sarah,“ začala, „nebyla bys raději s bráchou v Nebelvíru?“ zeptala se naprosto přímo a bez chození kolem horké kaše.

„No…nevím, tady je taky hezky, ale přece jen sem s ním vyrůstala… Nevím,“ řekla neurčitě, protože ona to doopravdy nevěděla. Líbilo se jí být v moudrém Havraspáru, ale bez bratra to prostě nebylo ono. Bude muset trávit večery bez něj a scházet se budou prakticky jen u jídla a to jen když bude mít Foxer dobrou náladu a nevyhodí je od nebelvírského stolu.

Dracia se na ní povzbudivě podívala a po krátkém přemýšlení vyslovila to, na co Sarah čekala „Nějak to vymyslíme, uvidíš! Jsme přece v moudrém Havraspáru!“ Tím ukončila smutnou debatu a začala už svojí ohranou písničku o úkolech.

Odpoledne měli havraspárští ještě péči o kouzelné tvory, a pak už jen večeři a slastné volno. Zato nebelvírští měli namáhavé lektvary.

Děvčata se večer snažila vymyslet, kde a jak se sejít s bratry. Uvažovala o nejrůznějších možnostech, především třídách, které by mohli být otevřené, když tu najednou zaťukala na okno Petrova sova.
„Hele koukej!“ ukázala za okno Sarah a pustila sovu dovnitř. Sova jí upustila dopis na stůl a zase rychle odletěla.
„Je to pro tebe,“ zkoumala už dopis Dracia „Asi od tvého bráchy.“

„Ukaž!“ vytrhla jí blondýna dopis a začalo ho číst.

„Tak co píše?“ zavrtěla se nedočkavě její kamarádka.

„Prý ví, kde se setkat!“ podala dopis Dracii, aby si ho mohla také přečíst.

„Čtvrté patro vlevo?“ podívala se podiveně Dracia „Co to má být?!“

„V sedm hodin. Kolik je?“ hledala hodinky, které si sundala při péči o kouzelné tvory.

„Za deset minut sedm!“ řekla Dracia „Rychle sbal to, musíme jít nebo to nestihneme!“

„No jo!“ Sarah hodila všechny věci do tašky a ani se neobtěžovala jí donést nahoru, prostě jí nechala u stolu.

Dracia a Sarah běžely do čtvrtého patra, kde podle návodu zabočili doleva. Vlevo byly tajemné dveře, na kterých bylo, nejspíš né nadarmo, napsáno:

"ŽÁKŮM VSTUP ZAKÁZÁN"

„Drac? Vážně tam chceš jít? Vždyť to vidíš!“ řekla Sarah a ukázala na nápis.

„Ale no tak,“ Dracia vtáhla Sarah dovnitř a za sebou nehlučně zavřela dveře. Vypadalo to, že v místnosti plné podivných skříní a knihoven nikdo není. Černovláska otevřela první skříň, kterou potkala.

„Jů! Mrkni na to!“ zavolala na Sarah. Její hnědé oči pomalu přecházeli z jedné křišťálové koule na druhou. Koule byly průzračně čisté, nebyl v nich ani jeden obvyklý obláček tajemství. Sarah to nevydržela a jedné se dotkla, v kouli se pomalu rozrůstala mlha. Blondýnka jí vzala do ruky a chvíli do ní koukala.

„Vypadá to, že nad Londýnem je pěkná mlha!“ řekla s mírným úšklebkem.

„Cože?!“ podívala se na ní nechápavě kamarádka.

„No že je ta koule plná mlhy, no - a já zrovna myslela na Londýn. I když je pravda, že babiččina koule je plná mlhy pořád.“ pronese zamyšleně.

V tu chvíli děvčata zaslechnou kroky na chodbě, rychle zavřou skříň a v domnění, že jsou to jejich bratři, se postaví do středu místnosti. Jaké to bylo překvapení, když to byla slečna Menty, jejich ředitelka, a Luna s Didérií.

„Děvčata co tu děláte?! Vy jste neviděla ten obrovský nápis?!“ oboří se na havraspárčata profesorka.

„Ale paní profesorko…“ snažila se něco podotknout Drac

„Slečno!“ skočila jí profesorka do řeči „Dělám to nerada, ale za porušení řádu odebírám Havraspáru za každou třicet bodů a už vás nikdy nechci vidět v okruhu třiceti metrů od této místnosti. A zapište si za uši, že si to ohlídám.“

„A co je tu vlastně tak tajného?!“ pronesla drze Dracia.

„To není nic pro tvá ouška a teď všechny hybaj na kolej!“ ukázala nesmlouvavě prstem směrem k havraspárské věži.

Všechny čtyři šly pomalu ke koleji. Vrhali na sebe pohledy, které kdyby vraždili, už by tu všechny leželi v kaluži krve.

„Vy bonzačky!“ osopila se Sarah na Didérii a Lunu hned jak byly z doslechu učitelky.

„Můžete si za to samy!“ vypískla Luna.

Dracia se na Lunu podívala tak zlověstným pohledem, že raději vzala svou kamarádku za rukáv a co nejrychleji pádily pryč.

„Tak to je v čudu!“ zaúpí Sarah. „Teď to určitě vyblejou všem co potkají!“

„Klid, protáhneme se spolkou do ložnic a pudem rovnou spát.“

A opravdu se co nejméně nápadně proplížily společenskou místností havraspáru a zalezly do ložnic. Oblékly se do nočních košilek a usnuly neklidným spánkem.


 celkové hodnocení autora: 80.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 42 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 taira 23.02.2009, 19:19:33 Odpovědět 
   Zdravím,
byla jsem zvědavá, co se z dalšího dílu dvojčat po mimosaspiovité korektuře vyklube, a tady to mám. :)
To, co teď napíšu, bude znít dost divně, ale je to pravda - teprve při čtení tohoto dílu jsem si uvědomila, jakým stylem píšeš a dokázala jsem si ho vychutnat. Velmi stručným, zkratkovitým, s určitým nadhledem a laskavě úsměvným. Vzato kol a kolem, je to jeden z nejpříjemnějších HP-apokryfů, jaký mi kdy přišel před oči.
Což je asi jediné, co tu budu rozvádět, všechny ostatní výpisy kladů a záporů máš na mailu s první textovou verzí.
 ze dne 01.03.2009, 20:41:51  
   Lady ze Selen: Děkuju! Hlavně za tu korekturu, byla jsem na lyžáku takže moc času nebylo a tak se chci pustit do další kapitoly co nejdřív. No prostě asi to v nejbližší době přiletí na tvůj mail :) Máš radost? NE?! Nevadí :D
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
marker.publishers
(27.10.2020, 20:24)
Emmajackson2711#
(23.10.2020, 08:22)
Filion
(14.10.2020, 22:49)
Koala
(14.10.2020, 20:43)
obr
obr obr obr
obr
Posel smrti V: ...
Lukaskon
Plán na neděli ...
Bajaja
Hlas srdce
Nikis
obr
obr obr obr
obr

Poslouchám ticho myšlenek...
dita k.
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr