obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Je pouze jeden originál lásky, ale na tisíc způsobů."
W. Shakespeare
obr
obr počet přístupů: 2915578 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39857 příspěvků, 5778 autorů a 391973 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Kamir: Má matka je Smrt a já jsem její posel ::

 autor Sirnis publikováno: 24.02.2009, 11:44  
...
 

Zdravím všechny,

Prvně se chci omluvit, že toto není tak úvahový text, jako spíše otázka. Uplynulo totiž plus mínus měsíc rok od doby, kdy jsem zde na saspi uveřejnil dílo: "Má matka je Smrt a já jsem její posel". Myslím si, že už jsem to říkal i během vkládání jednotlivých pasáží příběhu, ale řeknu to znovu. Nějak mě ten motiv příběhu napadl z ničeho nic, ani jsem nečekal, že se tak chytne a prostě mě samotného překvapil snad ještě víc, než Vás všechny, kterým se líbil. A jelikož toto dílo nebylo nějak plánované - pokračoval jsem v něm, protože se Vám tak líbil - a skončilo takovým, jak bych to sám nazval polokoncem..
Tak teď bych chtěl sdělit, snad pro některé milé překvapení, že se k němu plánuji vrátit a začít s prací na něm přesně do konce příštího týdne, tedy do neděle 22.2.2009.
Avšak proč to vůbec říkám?
Ono věnuji se psaní již nějaký ten pátek (řekl bych, že to bude něco málo kolem tří let) a jak šel čas, tak se snad i mé schopnosti, co se týče psaní formovaly (teď nemám na mysli pravopis, protože to je kapitola sama o sobě ... ;-)) a jak jsem psal víc a víc, zkoušel různé styly, tak jedna věc mi vždycky tak nějak chyběla. A to zdroj podnětů, kde bych našel nějaké tipy k psaní. Ať už stylistice nebo prostě pronikl do toho psaní hlouběji. Samozřejmě musím sdělit, že pár lidí, s kterými jsem se tak nějak "seznámil" skrze to psaní mi poskytlo dost základních podmětů a něco jsem si od nich i vzal, ale jak už to tak bývá, pořád je mnoho co se učit. A tak jsem dá se říci i pátral. Hledal na internetu, ale mnoho věcí tam nebylo...
Avšak i v naprosté tmě se někdy objeví to světélko naděje a tak i já, když jsem jednoho dne loňského roku bloumal na internetu, narazil na jisté lektorování rukopisu, které jsem samozřejmě využil. Přeci jen získat nějaké poznatky profesionála, kterým jistá Mgr. Markéta Dočekalová je mi přišlo k duhu. Samozřejmě to lektorování rukopisu jsem bral svým vlastním způsobem jako názor na styl mého psaní, ne jako práci na tom konkrétním díle z mého repertoáru, ale to je zas něco jiného...
Zkrátka, jak jsem tak posílal některé své texty, patřilo k nim i zaslání ukázky "Má matka je Smrt a já jsem její posel". A jelikož toto dílo dopadlo mezi ostatními nejlépe, tak jsem si řekl, že by si zasloužilo jistou péči.
Díky lektorování rukopisu jsem se též od paní Dočekalové dozvěděl, že si dala tu práci a napsala něco, co se nám všem pisálkům asi nejvíce hodí. A to konečně nějakou příručku s fakty a poznatky k psaní, které jsou jednak po kupě, jednak v tištěné formě a jednak psány rodným jazykem a někým, kdo má zkušenosti jak v psaní, tak i v učení nás pisálků a začínajících autorů...
Takže tuto učebnici (http://www.grada.cz/katalog/seznam/tvurci-psani-2_4666/) momentálně studuji, beru si z ní pro mě cenná fakta, poznatky, informace, rozebírám si možné rady a tipy a chystám se vrhnout na celou trilogii o osudech Kamira.
Ano, četli jste správně, trilogii. Ono během psaní prvního příběhu mě napadly možné události, které bych rád obsáhnul. Takže prvotní seznámení s mužem v těle malého chlapce s mocí vládou nad životy obyčejných bytostí vystřídá dospělý jedinec snažící se zabránit své matce Smrti v opětovném získání vlivu v normálním světem a přitom se stane kolem v soukolí nicoty za ovládnutím celého světa a nejen toho živých, ale i mrtvých, kde k závěru bude Smrt zničena.
A třetí kniha by měla pojednávat o urovnání běhu světa, nového vládce na trůnu v říši mrtvých a trochu více romantična v podání lásky jež nemá nárok na existenci, ale přesto tam někde je...
A teď k zásadní otázce. Jelikož budu začínat s prací na trilogii hezky od začátku - budu procházet celou jedničku, předělávat stylistiku, občas něco umažu, něco přidám něco úplně změním, aby ten příběh mohl být onou trilogií, tak se tedy táži, chcete, abych vkládal znovu předělaný příběh sem na saspi?
Přeci jen už jsem to dílo jednou vložil, takže nechci zbytečně zabírat místo, které by si zasloužilo nějaké dílo někoho jiného, kdo si to svým příběhem zaslouží.
Takže pokud chcete Kamira hezky od začátku až do konce trilogie, tak dejte tady k tomuto vysvětlování komentář a rozhodněte, případně se vyjádřete k příběhu pokud vás něco zaráželo nebo by se mělo upravit...

Takže je to jen a jen na Vás...
První vložení příběhu bude případně po 22.2.2009, takže buď se můžete nebo nemusíte těšit, rozhodnutí je jen a jen na Vás všech...


 celkové hodnocení autora: 89.0 %

Příspěvek je zařazen do kategorie Výstřely do tmy, nelze tedy hodnotit.

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: [ - ] tisk příspěvku 
 počet komentářů: 9 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 281 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 bába čurchlastka 16.11.2011, 21:12:47 Odpovědět 
   Zdravím! Příběh Kamira jsem nečetl, ale přesto mi nedá se zastavit nad jednou věcí v Tvých příštích plánech. Nesedí mi myšlenka "zničit Smrt". Ona sama je zničením. Zároveň je branou přechodu do jiné existence. Možná jsem úplně mimo, protože Tvá Smrt může být skutečnou a živou vykonavatelkou, pak je to v cajku. Jinak Ti přeju spoustu inspirace a dobrodružných zážitků při komponování příběhu.
Zdraví bába č. ;-)
 Anna Arbes-Gruberová 27.02.2009, 12:23:14 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Hydra ze dne 27.02.2009, 9:40:31

   S tím docela souhlasím.:-D Já jí mám doma taky a vůbec to neni špatný, můžu jenom doporučit.:-)
 Hydra 27.02.2009, 9:40:31 Odpovědět 
   To zní skoro jako zamotaná reklama na knihu Dočekalové.
 ze dne 27.02.2009, 15:11:30  
   Sirnis: tak dělat reklamu jsem tedy vůbec nezamýšlel
uvedl jsem to jen proto, že je tam opravdu dost informací, které prostě u nás nejde nikde získat, ani z internetu (teď myslím z českých stránek => případně nejsou někde na netu pohromadě nebo aspoň já to nikde nenašel...)
 Miky 25.02.2009, 10:26:20 Odpovědět 
   Eh....?
 Matylda Kratinová 25.02.2009, 10:11:27 Odpovědět 
   do toho, do toho... ;-)
 DaNdÝ 24.02.2009, 14:36:03 Odpovědět 
   nechápu moc vo co tu jde... taky nevím jistě esli tu vlastně prozrazuješ jak ty budoucí díly tvý trilogie dopadnou, to mi přijde divné, ale vpodstatě asi je logický, že dyž tu chceš pokračovat s nějakým dílem, který bude pozměněný tak ho sem máš dát znovu, ale je to trochu i vo tvý odpovědnostike čtenářům, abys ho pozměnil a vylepšil tak, aby si to zasloužilo. Ostatně zrvna na tuhle tvojí sérii sem se asi chtěl kouknout, no já si teda počkám.
 Šíma 24.02.2009, 14:30:58 Odpovědět 
   Písálkové? No fuj! ;-)))

Předělávej a piš! Zda dát sem opravenou a upravenou verzi již publikovaného příběhu, to zůstává na Tobě. Na udanou webovou adresu se mrknu, jeden se učí psát celý život... Hihi! Jinak tento textík vidím opravdu jako takový výstřel, ale alespoň se dozvíme něco o Tvých nápadech a pocitech ze psaní a o psaní... Držím palec... ;-)
 m2m 24.02.2009, 11:44:51 Odpovědět 
   Myslím, že všichni chápou, proč VDT.

Dle mě je to možná i zbytečné sem vůbec psát.

·. )
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Iriska
(1.7.2020, 12:30)
Tala
(25.6.2020, 10:23)
crook
(24.6.2020, 21:22)
Dany
(21.6.2020, 15:45)
obr
obr obr obr
obr
Sen o snu
Cal
Posedlá láskou ...
Petra Karasová
Drahá
Robert Hlavatý
obr
obr obr obr
obr

Snívanie
Soulmate
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr