obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Bojíš-li se smrti, kde nalézáš odvahu žít?"
estel
obr
obr počet přístupů: 2915549 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39823 příspěvků, 5772 autorů a 391823 komentářů :: on-line: 2 ::
obr

:: Jako kočka a pes? ::

Příspěvek je součásti workshopu: Pes a kočka
Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Takové malé zamyšlení...
 redaktor Šíma publikováno: 06.05.2009, 8:46  
Je tady nové WS-ko a s ním i "nový" šíma, takže pokud jde o délku textu, vypadá to na jednu normostranu, což je velmi zajímavé... Hihi, že by šímovi došel dech? Zvířátkům zdar a šotkům též! ;-)))
 

      Bylo, nebylo... Ne? Tak dobře, začneme jinak, všichni je známe. Že je neznáte? Kočku a psa? Tyto dva nevinné reprezentanty ze zvířecí říše s němou tváří? K čemu všemu je přirovnáváme? Vlastně si to ani nezaslouží, když říkáme o lidech, že jsou jako ti dva, však víte. Ono v mnoha ohledech jsou zvířata (a zvířátka) lepší než lidé. Sice mnohdy čůrají (a také dělají hromádky) na koberci v našich domovech, ale nehádají se spolu jako my (lidé). Ano, zajisté, často mezi těmito dvěma druhý šelem (psovitých a kočkovitých, či obráceně, jak je libo) dochází k mnoha roztržkám, ale to není nic nového ani v našem lidském světě. Jenže... Zvířátka nevlastní zbraně a nezabíjejí se pro potěšení, moc a slávu. Je jim to tak nějak u zadku, pokud to tak mohu říci.

      Kočka a pes. Tito dva naši věrní společníci ze světa zvířat se mezi námi lidmi docela zabydleli. Jsou jich mezi námi tisíce. Na každém kroku můžeme zahlédnout někoho z nich, jak mňoukají, nebo štěkají na něco ve svém okolí a hrají si, či se za něčím neustále honí... Nebo také můžeme šlápnout do... Do jejich ještě teplého a kouřícího exkrementu, který tak pěkně drží na podrážce našich bot a děla je nebezpečně kluzkými. Pak bychom je nejraději (své milé a něžné chlupaté miláčky) nakopali do zadků a vystřelili například na Měsíc, ne-li na Mars, nebo ještě dále. Není to švanda, jak rychle dokážeme změnit názor? A stačí jedno malé (nebo větší) psí, či kočičí hovínko.

      Čím se ještě liší od nás lidí? Lidé většinou na rozdíl od nich nemají blechy. Taková blecha v kožichu, mnohdy hezky huňatém, dokáže nadělat pěknou paseku. A přiznejme si to, tito malí a krvelační příživníci jsou docela drsnými houmelesáky, kterých se není snadné zbavit. Co s nimi? Pro ně neexistují holobyty, jako pro neplatiče nájmů ve světě lidí, sice nemusí kočky ani psi platit nájem, vodné, stočné, elektřinu, ani plyn, ale také musí být z něčeho živi a spoléhat se na ty vysoké dvojnohé tvory není vždy to pravé ořechové. A málem bych zapomněl, psí a kočičí samičky nečekají na výplatu a nechtějí, aby za ně samečci hlídali děti!

      Kdybyste se na malý okamžik zamysleli, čím byste chtěli být? Kočkou, nebo psem? Ono to mají v životě o dost jednodušší, než-li my (představitelé lidské rasy). Stačí se podívat na ten přeceňovaný sex a sexuální pud. Takový voříšek si skočí na svou psí slečnu kde se mu namane a je mu jedno, jestli svou bohulibou činnost provádí na rušné ulici, nebo někde vedle supermarketu. A lidé se mu ještě smějí. Copak by se stalo asi s těmi lidmi, kteří by si to rozdali na rušné ulici? Určitě by skončili v base za vzbuzování veřejného pohoršení a narušení mravní výchovy mládeže. Psům a kočkám je to jedno, i když, alespoň ty kočky to provádějí pod rouškou tmy, ale jsou zato o moc hlučnější a proto se jejich projevy lásky a souboje o kočičí samičky nedají poslouchat. Zajisté, také my se hašteříme o svá „něžná pohlaví“, ale že bychom se neustále museli dávat do onoho pomyslného boje o nadřazené a jedinečné postavení v samčím světě (o tu, či onu, samičku), to patrně asi nehrozí...

      Že zde pletu páté přes deváté? No, patrně ano. Kočky ani psi počítat neumí a pokud ano, pak určitě jen do deseti. Tušíte správně, nemusí také chodit do školy, do tanečních, do kina, do divadla, do hospody, do práce, ani za jiným druhem zábavy. Je jim to jedno. Prostě jen žijí své kočičí a psí životy a nás lidi mají (jak se říká) na háku. Pokud... Pokud také netouží po trošce lásky a té lidské přízně, teple domova a hojnosti žrádla (jako v sedmém nebi). Ano, toho všeho se jim mnohdy dostává, přestože i za hrozby vyhoštění a vyhození z domu, protože lidská přízeň je velmi nejistá a vrtkavá. Takže až někdy budete říkat, že ti dva jsou jako kočka a pes, zamyslete se a neurážejte tyto nevinné tvory, kteří žijí i lépe, než-li my lidé, přestože máme vše, co nám poskytuje ona „lidská civilizace“ a její výdobytky.

      A ještě... Raději už nic a nezapomeňte své čtyřnohé miláčky podrbat za uchem a dát jim čistou vodu do misky a nějaké to žrádlo, ať si o nás nemyslí nic špatného. Buďme rádi, že tyto němé tváře nemluví, protože kdyby ano, určitě by mohly vyprávět... A to je vše, přátelé! Zdraví vás vaše kočka a pes.


 celkové hodnocení autora: 96.8 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 19 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.2 uložit příspěvek 
 známka poroty: [ - ] tisk příspěvku 
 počet komentářů: 52 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 83 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Dandy518 01.08.2014, 1:53:23 Odpovědět 
   17. 07. 2014

Místy hravý jazyk. Připadá mi, že kočky a psi chráníš víc než lidi. I oni mají své mouchy a někdy jsou to přímo masařky.
 ze dne 01.08.2014, 14:10:48  
   Šíma: Zvířátka mám rád. Dík za zastavení a komentík.
 Charlotte vL 21.07.2010, 23:43:57 Odpovědět 
   Po prvnim odstavci jsem si rikala, to snad nepsal sima...:D ma to hlavu a patu... ale pak uz to zase zacalo byt spravne silene... A co se tyce kocka nebo pes? Ja jsem pro kocku :). Nejakou hodne divokou :) ale budu chtit, aby me nekdo drbal za usima dal takovymi blaznivimi dilky jako ty... Diky...
 ze dne 22.07.2010, 0:11:03  
   Šíma: Hlavu a patu? Mají snad mé texty hlavu a patu? Autor sám o tom pochybuje! ;-))) Potěšení na mé straně... Ono to zase tak světoborné není, že jo a doma máme taky kočku a psa! ;-)))
 Aini 25.03.2010, 13:12:25 Odpovědět 
   Zmínka o fejetonu mě nakopla směrem k nim a nelituji. Našla jsem další hezké a milé dílo, které hodnotím jedničkou bez váhání. Ještě budu zvažovat přání, čím bych chtěla v příštím životě být, zda znovu člověkem, jjj - - - kočkou.
:o))
1*
 ze dne 25.03.2010, 15:01:53  
   Šíma: Ahojda, děkuji za zastavení a komentík! Jsem rád, že se aspoň trochu líbilo... ;-)))
 Kondrakar 31.01.2010, 16:09:08 Odpovědět 
   Šímo, šímo, ty jsi vážně nepoučitelnej. Vůbec netušim co s i z tohohle mam vybrat. Snad asi jen to, že kdybych se měl rozmyslet jestli mam bejt psem či kočkou, tak bych hlasoval pro psa. Nu a s tim rozmnožováním, Dokážeš si představit, že bys šel třeba koupit rohlíky k snídani a u krámu potkal souseda jak souloží s nějakou slečnou? Já těžko. U koček ano-už jsem to zažil.
 ze dne 31.01.2010, 19:08:34  
   Šíma: Hm... Máš pravdu! ;-) Díky za zastavení a komentík!
 Vanessa Kuzníková 14.05.2009, 0:26:34 Odpovědět 
   A nepovidej, že nejsi rád, když jsem šokovaná. Děláš mi to schválně já to vím ;-)
 ze dne 14.05.2009, 11:31:32  
   Šíma: Tak jo, přiznávám (bez mučení - bojim, bojim), milá Vendo, máš pravdu! Chtěl jsem tě šokovat, ale jen malinko... ;-) Drž se!
 ze dne 14.05.2009, 10:15:51  
   Šíma: :-DDD
 Vanessa Kuzníková 13.05.2009, 23:08:53 Odpovědět 
   Jsem trošku šokováná krátkou délkou tvého textu avšak příjemně překvapená obsahem což je u tebe většinou naprosto normální (že se ti daří).
Já bych chtěla být blechou, protože ta jak známo lidi nepovažuje za vhodné návštěvy.
Zvířátka mám ráda i zablešené hlavně, když drží, když se s nimi chci pomazlínkovat. Blech se nebojím, protože ty jak známo na lidi nejdou.
Forma tvého textu má zvláštní nádech a ten mě trošku znervozňuje.
 ze dne 13.05.2009, 23:14:52  
   Šíma: Pokud jen malinko, pak to nevadí, ale pokud více, pak budu pro změnu nervózní zase já! Dík za zastavení a komentík a jsem rád, pokud se tento textík líbil (i to, že trochu šokoval)! Hezký večer. ;-)
 zrcadlo 12.05.2009, 17:15:01 Odpovědět 
   Tady jsem váhala, jestli za jedna, nebo za dvě, ale moje favoritka je lepší, takže: 2 (jedna mínus tu není...)
 ze dne 12.05.2009, 18:57:04  
   Šíma: Zdravím Tvou favoritku a děkuji za známku i komentík! Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! Ještě jednou dík a přeji hezký den! ;-)))

P.S. Budu si pamatovat to "jedna mínus"! :-DDD
 Dev 12.05.2009, 13:51:05 Odpovědět 
   Já nevím, přišlo mi to jak lepší slohovka nějákého deváťáka. Jop, místy jsem se pobavila, ale chtělo by to nějáký šmrnc a trochu ucelenosti. Tedy pro mě. Nápady pěkné, zpracování mi jaksi pokulhává :(
 ze dne 12.05.2009, 14:01:00  
   Šíma: Jejda, jak hluboce jsem klesl... ;-))) Díky za kritiku a zastavení! A jsem rád, že Tě to i místy pobavilo! Nakonec, nebylo by špatné se znovu přenést v čase do školních lavic, jeden neměl alespoň žádné starosti, jen se učit, učit a zase učit... Hezký den přeji! ;-)))
 Agibail 09.05.2009, 17:25:59 Odpovědět 
   ... žiji v paneláku a proto je pro mě toto Tvé kočičí a psí dílko velkým přínosem :-)) Odcházím dokonale poučená a pobavená :-))
měj se fajn A.
 ze dne 09.05.2009, 22:32:33  
   Šíma: Díky moc! ;-)))
 Dědek 08.05.2009, 21:52:55 Odpovědět 
   Skutečně buďme rádi, že naši zvířecí miláčkové neumí mluvit, jinak by to byly romány, které by ani Šíma nevymyslel.
 ze dne 08.05.2009, 22:27:31  
   Šíma: Ahoj! Máš naprostou pravdu! ;-)))

Dík za zastavení a komentík. Ano, ani šíma!!! :-DDD
 Amater 08.05.2009, 8:38:23 Odpovědět 
   Ano copak by Boo-kocour vyprávěl. Nejspíš jen to, že ho nedrbu po kožíšku, kdy chce a pak stejně mně terorizuje víc než já jeho. To je na dlouho.
Libilo se mi to a zvlášť konec i příjemně se to četlo.
 ze dne 08.05.2009, 11:53:12  
   Šíma: Díky, zvířátka sice nemluví, ale pejsci alespoň vrtí ocáskem (pokud ho mají) a kočky vrní "blahem"! Hihi! Hezký den přeji a ještě jednou děkuji za přečtení i komentík! ;-)
 Danuše 07.05.2009, 22:18:20 Odpovědět 
   Hi hi, kolikrát jsem si říkala, kdyby naše kočka mohla mluvit... ta by nám to asi vytmavila :-)) ale stejně jí závidím, když ráno musím do práce a ona se líně otočí na druhý bok. Asi bych chtěla být kočkou v příštím životě, u nějakých hodných lidí. Jako jsme třeba my:-))
I když, co my víme o jejich starostech a problémech... Napsal jsi to moc pěkně!!! za 1.
 ze dne 07.05.2009, 22:34:39  
   Šíma: Děkuji! Jsem rád, že se líbilo! Jo... Ještě, že ty čičinky a pejsci nemluví! ;-)))
 Ina 07.05.2009, 18:43:44 Odpovědět 
   Od autora "tvého formátu" bych čekala, že si při volbě obsahu daného tematu vybere něco obtížnějšího, než to, co se okamžitě nabízí při vyslovení PES a KOČKA (srovnání s námi, lidmi).
Nicméně i toto ve fejetonech mnohokrát zachycené téma jsi pojal s nadhledem, precizně teoreticky připraven - nezbývá, než konstatovat...1
 ze dne 07.05.2009, 18:58:07  
   Šíma: Díky! ;-)

Ono, mezi námi, chtěl jsem se trefit (alespoň přibližně) do jedné normostrany a také jsem hledal "poměrně lehké téma", které by se dalo zpracovat tak, jak se mi to povedlo. V opačném případě by to bylo delší a ukecané... Takže je škoda, že jsem si nevzal něco jiného, než se mi nabídlo? Hm... Jsem však rád, že se Ti i tak toto dílko líbilo, přestože je na šímu poměrně velmi krátké a tak nějak "odlehčené"! Snad se mi příště povede něco "hutnějšího"! Ještě jednou dík za zastavení a komentík. Vážím si každé konstruktivní kritiky! ;-)

P.S. "Autor mého formátu?" Že bych byl sám sobě onou pomyslnou laťkou? No, pak jsem možná nepřeskočil, ale to nevadí... Nejsi prvním čtenářem, který mi říká, že si jen tak hraju s písmenky a že bych měl začít "seriózně psát"... Třeba na tom něco bude, kdybych nebyl jen tak lenivý, bo psát pro psaní dá hodně práce, ale někteří to umí a ani se nezadýchají... Hihi!

Hezký den a omlouvám se za tento poněkud delší komentík. Ještě chvíli a bude delší než můj "soutěžní text"! ;-)))
 Adriana Bártová 07.05.2009, 13:22:24 Odpovědět 
   Ttak nevím, co tím chtěl autor říci, snad, že lidé jsou chudáci, že musí chodit za zábavou a že nemohou souložit na parkovišti u hypermarketu? To snad, probůh, ne?! Kolik je Vám pane roků, že takhle naivně smíšlíte, nehledě na to, že se tahle rozprava nadobro rozchází s názvem: Jako kočka a pes. Pokud já vím, tak tohle je rčení, které vyjadřuje jejich věčnou a nesmiřitelnou rivalitu, nikoliv to jací jsou miláčci a srovnávat životy psů a koček a lidí? Copak to jde? Díky domestikaci se tyto dva živočišné druhy dostaly do naprostého područí člověka, a to pro ně určitě není příznivé, jejich životy nejsou jednoduché, protože jsou odkázáni na nás lidi, kteří mnohdy hodně zapomínáme, že už se tito tvorové nedokáží o sebe sami postarat. Necítím z této práce nic, co by mě k něčemu ponoukalo nebo mi ukázalo věci v novém světle a teď budeme spolu jako kočka a pes. Ale ráda bych ještě dodala, že i psi a kočky mají své povahy a že vždy nebývají tak mírumilovní, jak je zmiňujete. Mám doma kočku i psa, tak vězte, že vím o čem mluvím. Doma se milují, na ulici by se sežrali, tak si z toho potom vyberte. Jo a co se týče toho nevázaného sexu-ten jim taky řídíme my lidé, bohužel, voříšků volně pobíhajících venku už, zaplaťpánbůh, moc není.Adriana
 ze dne 07.05.2009, 13:35:06  
   Šíma: Díky za zastavení a pěkný komentář, vlastně reakci! Trochu jsem přeháněl, to je pravda, také netvrdím, že je tohle stoprocentní fejeton a že jsem se držel tématu, přestože jsem psal o životě lidí, koček a psů. Doma máme dvě kočky a dva psy, takže také vím své! Hihi! ;-)))

P.S. Jde tu přeci o nadsázku, ironii a humor a bůh ví, co ještě! A nesmíme zapomínat na jedno, je to prostě šímovina a tento fejeton se prostě také trochu zvrhnul a není tím, čím se zdá být! Hezký den přeji a možná jsem naivní, možná ne, možná jím chci být...
 zrcadlo 07.05.2009, 10:01:30 Odpovědět 
   Toto dílko si vede zatím nejúspěšněji...
 ze dne 07.05.2009, 10:37:05  
   Šíma: Díky, neříkám, že nejsem rád! ;-)))
 Lyrie 07.05.2009, 7:33:14 Odpovědět 
   Fejeton se tváří být poučným, nabádavým a seriózním, ale pod tou formální slupkou ve mně dokáže rozbušit emoce, prostupuje mnou něha při myšlence na mé chlupaté drahoušky a zároveň se ve mně zvedá mírný nesouhlas - i kočky i psi se dokážou porvat, pozabíjet, mezi sebou i mezi vlastním druhem a nejsou to nijaké malicherné rvačky, ono, kdy byl takový boj o sousedovic Micku bojem malicherným? Chlupy lítaly na všecky strany, na krku vykousaná kůže, maso, chlupy, veterinář, antibiotika, panička na zhroucení :-)) A to nemluvím o psech, co se dorvou kvůli vůdcovství ve smečce. Pak že jim nejde o moc, muhehe.
Pobavilo, poučilo, donutilo k zamyšlení. Za jedna.
 ze dne 07.05.2009, 9:42:58  
   Šíma: Ahoj, máš pravdu, ale měl jsem na mysli převážně naše domácí mazlíčky... Ono, když se jeden podívá na zdivočelé chlupáče (psy i kočky), nebo rovnou divoké představitele kočkovitých a psovitých šelem, je to patrně o něčem jiném, jenže... šíma trochu přeháněl a nadsazoval! Hihi! Díííky za komentík i zamyšlení, jo, není to na světě jednoduché a jednoduché to nemají ani naši mazlíčci! ;-)
 Apolenka 06.05.2009, 23:30:55 Odpovědět 
   Tváří se to moc dobře ... no jako fejeton. Zbytečně nehýří, je takový inteligentní, vhodný pro seriozní plátek. Ještě jsem je všechny nepřečetla, ale z těch co jsem už přelouskla, je tenhle nejlepší. Jedna.
 ze dne 07.05.2009, 9:40:40  
   Šíma: Ty jo! Děkuji! ;-)

P.S. Nějaký "konkurent" se možná najde! :-DDD
 Dina 06.05.2009, 23:03:12 Odpovědět 
   Já tě, Šímo, nepochopím:D
 ze dne 06.05.2009, 23:07:42  
   Šíma: "Nesnaž se šímu pochopit, je to nemožné!" :-DDD

Dík za návštěvu a komentík! ;-)
 VanillaSky 06.05.2009, 22:18:45 Odpovědět 
   Toto bude asi Šímov njkradší text :) aj ked priznávam, že všetky tvoje dielka som ešte nečítala. Ale toto sa mi znova páči. Inak pes tiež čaká, že za svoju poslušnosť dostane niečo dobrého, takže v niečom sa nám ludom podobá a možno nielen tým :) . Vela zdaru pri dalšej tvorbe.
 ze dne 06.05.2009, 22:57:22  
   Šíma: Někteří lidé tvrdí, že zvířata nemají duši a řídí se jen instinkty, já věřím tomu, že se nejen dovedou učit (ta inteligentnější - myslím savce), ale že nám svým způsobem i rozumí a umí to dát najevo! Dík za zastavení a komentík. ;-)
 Haxo Angmark 06.05.2009, 22:13:09 Odpovědět 
   Lehce stravitelné, dost neutrální, nikoho neurazí, leckoho pobaví a asi je to slohově fejeton. Nedělá problém dočíst do konce. Klidně si to dovedu představit v nějakém časopise, tedy po vychytání mušek. Závěrem snad jen otázka, napíše, nebo zkusí "nový Šíma" napsat něco pro Šímu netypického?
Nějakou parádní šílenost a šlehu do palice? Psaní Ti jde, mohlo by to být interesantní.
 ze dne 06.05.2009, 22:54:11  
   Šíma: Tak to nevím, musel bych se zeptat "nového šímy"! ;-))) Dík za zastavení a komentík!
 Guardianes 06.05.2009, 18:39:41 Odpovědět 
   Zdravím Tě,
ve druhém odstavci bych možná trochu poupravil: "...někoho z nich, jak mňouká, nebo štěká...", ale to je jen taková drobnůstka v jinak příjemném čtení.
Psa v hospodě jsem už viděl vícekrát, ale v divadle, s výjimkou lišky Bystroušky, jsem na žádné zvíře ještě nenarazil.:-))
Neumím posoudit útvar jako takový, ale pokud mám hodnotit text jako celek, líbil se mi a hodně mne pobavil. Takže za jedna.
 ze dne 06.05.2009, 18:50:08  
   Šíma: Děkuji za návštěvu a komentík! Určitě by se dalo ještě "pilovat"!!! ;-)))
 OH 06.05.2009, 13:25:46 Odpovědět 
   Zdar, Šímule, nepodceňuješ trochu ty láskou jatý lidičky? Však na to skočej taky všude, na odiv leckdo taky a ještě jsou na to hrdý, a kočka i pes taky čekaj na plat za práci, si vzpomeň jak čekaj na nějakej ten mls když chytla myš nebo odehnal listonoše...
Líbilo, je to vyložená šímovina.
 ze dne 06.05.2009, 18:51:12  
   Šíma: Díky, možná jsem trochu více přeháněl a byl "jednostranně založený", ale pravdou je, že mám ta chlupatá stvoření rád! ;-)))
 janie 06.05.2009, 10:47:02 Odpovědět 
   tak mě tu máš pane! :)
vtipnost, hezky to plyne, nezadrhává, tuším-li správně, tvé múzy odvedly tentokrát skvělou práci! :)
ještě se vrátím se známkou,)
jane
 ze dne 06.05.2009, 12:28:02  
   Šíma: Děkuji za komentík a zastavení! ;-) Trochu mě neposlouchá myš, ale protože tu jde o kočku a psa, tak se jí vůbec nedivím! :-DDD
 Altro 06.05.2009, 10:29:28 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Altro ze dne 06.05.2009, 10:17:50

   Šímo, já chválím každýho :D Ale když chceš tedy cupovat.. je tu ve mně taková skrytá nemoc, něco jako špatný gen. Zdálo se mi to i trochu moralizující, až moc obranné na tyto malé tvorečky...

Ale neber to nijak zle, je půl jedenácté ráno, před chvíli jsem přijel od doktora, mám nějakou střevní chřipku a natrénovanej sprint směr záchod... Takže už ano nevím co říkám :D

Altro
 ze dne 06.05.2009, 12:26:54  
   Šíma: Že by šíma "moralizator"? :-DDD
 Šíma 06.05.2009, 10:26:17 Odpovědět 
   Ano, milí přátelé a spolutvůrci, tedy nejen Ty (Altro), trhejte mě a cupujte, pohybujeme se přeci nejen ve zvířecím světě a tam na nějakém tom zoubku, nebo drápku nezáleží a ani toto dílko není dokonalé!

WS-ku zdar! ;-)
 Altro 06.05.2009, 10:17:50 Odpovědět 
   Zdravím,
Oh, gratuluju... Máš tu první fejeton co jsem četl :D, První odstavec mi přišel spíše úvahový ale pak jsi to, jak je u tebe známo, rozjel. Inu jdu dál, cestou necestou, ještě, že je nás jen 10.

Altro
 ze dne 06.05.2009, 10:25:38  
   Šíma: Děkuji za pochvalu! ;-)))

P.S. Nevěděl jsem, jak se rozjet, ale kolečka mne naštěstí nezklamala a múzy tlačily ze všech sil, ještě teď funí a otírají si čela a klepou se na ně! Měly chudinky co dělat! Hihi!
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
TheaK
(16.5.2020, 11:57)
Ka
(11.5.2020, 21:51)
BukBird
(3.5.2020, 22:07)
Kakofonie Osudu
(2.5.2020, 20:00)
obr
obr obr obr
obr
Životabudič
vivia
17. Sýrovice
pilot Dodo
Miluj jí smrtel...
Ondřej Sedlák Nový
obr
obr obr obr
obr

Krychle
Alan de la Pont
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr