obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Dobré dílo poslouží jako potrava pro duši, špatné i jako podložka nohy stolu."
Pavel Sečkář
obr
obr počet přístupů: 2915778 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39713 příspěvků, 5825 autorů a 392907 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Jak jsem dostala jezírko ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Domove líbezný
 autor Apolenka publikováno: 20.04.2009, 20:17  
 

"Apolenko, chtěla bys mít na zahradě jezírko?" šeptl mi můj muž Bivoj sobotního večera do ucha a furiantsky dodal: "Znám člověka, který mi s tím pomůže."
Oči mi zvlhly dojetím ...
... uviděla jsem sebe samu, jak kráčím po sluncem prozářené pěšince vinoucí se kol rozkladitého jalovce a voňavých trojpuků. Míjím své zeleninové záhonky a mířím k tajemnému zákoutí zahrady, kde se ve stínu škumpy třpytí křišťálově čistá, puškvorcem vroubená hladina. Hýčkána rajským klidem usedám na lavičku a hledíc přes záplavu kvetoucích pobřežních rostlin, pozoruji zlaté rybky špulící na mě růžové tlamičky zpoza lotosových květů ...
... přitiskla jsem se k Bivojovi a vděčně hlesla: "Chtěla."

V neděli ráno mě probudil děsivý hřmot. Jen jsem vyhlédla z okna, podlomila se pode mnou kolena. V naší okrasné zahradě rejdil bagr a zuřivě plenil veškerou zeleň, která se mu přimotala do cesty. Vztekle zakousl kvetoucí kdoulovec, nato se pustil do mohutného šeříku a hravě sežvýkal početnou skupinku dřevitých třezalek. Když to vše vyplival stranou, vrhl se ještě na párek plnokvětých azalek a nakonec si narval do chřtánu i největší chloubu naší zahrady - letitý tamaryšek.

Zmasakrovaná flóra se povalovala všude, kam jsem pohlédla, a v zemi už zel kráter větší než zastavěná plocha našeho domu. Rozprostíral se od hraničního plotu až k rohu domu a rozděloval náš pozemek na dva samostatné celky. A tomu běsnění velel můj drahý Bivoj, který nadšeně pokyvoval hlavou a vábivými pohyby rukou lákal ten hřmotný stroj k další ničivé akci.

Vyběhla jsem z domu a zaječela "DÓÓÓST, VANDALOVÉÉÉ!!!" s takovou razancí, že Bivoj poskočil a v bagru chcípnul motor. Z okénka se vynořila veselá mužská hlava a bodře se mě zeptala:
"Tak co, paninko, spokojená?"
Zalomila jsem rukama a zmrazila tu tvář nejošklivějším pohledem, jakého jsem schopna. Bagrista se ušklíbl, pak se obrátil na Bivoje a ucedil:
"No potěš vás pánbůh, šéfe, tady jsem skončil; dáte mi pět tisíc korun!"

Bivojovo sebevědomí bylo rázem tvrdě pošlapáno. Vyprovodil bagr ze vrat, upřel na mě vyčítavé oči a nechápavě zavrtěl hlavou.
"Děvenko, já se v tobě nevyznám."
Po chvilce usilovného přemýšlení ještě dodal svým dramatickým basem (v dětství navštěvoval dramatický kroužek):
"Chtěl jsem ti udělat radost ... máš to u mě prohrané, víckrát už po mně nic nechtěj!"

Spadla mi brada - šlo do tuhého. Zkusila jsem osvědčená prosebná kukadla a žadonila:
"Ale lásko, budu potřebovat ještě pořádnou lávku nebo raději pontonový most. Jak jinak se teď dostanu ke svým zeleninovým záhonkům a k sušáku na prádlo?"
Bivoj pohodil hlavou a počastoval mě vyčerpávající, leč zcela neuspokojivou odpovědí:
"Chtěla jsi jezírko? Máš jezírko! Další blbosti po mně nežádej, opustily mě síly!"

***

Časem získala moje zahrádka zcela osobitý ráz ... pevniny je zde poskrovnu. Celou šíři našeho pozemku obsadil rybník pokrytý žabincem, v jehož kalných vodách se prohání hejno nenasytných, zlovolně vyhlížejících ryb.

Pěší přístup na druhý břeh je odříznut, ale už jsem se zdokonalila v ručkování po plotě. Příležitostně prolézám záchodovým okénkem v zadním traktu domu. V poslední době trénuji vrh koulí Petangue, abych až přijde čas sklizně, dokázala přeházet kedlubny odrůdy Gigant přes vodní plochu.

Není radno upustit něco do vody ... co se s mlasknutím propadne ke dnu, je nenávratně ztraceno. Naše tři ratolesti smí proto kamarádit pouze s dětmi, které se prokáží dokladem o úspěšném absolvování plaveckého kurzu (ve výjimečných případech lze nahradit písemným prohlášením obou rodičů o zproštění naší odpovědnosti).

Děti už netouží unikat mi na náves. Všechen volný čas teď dobrovolně tráví u svého rodného domu, kde s hlučnou bandou kamarádů neúnavně pobíhají po břehu rybníka a dlouhými klacky pošťuchují naše právem naštvané ryby. Navzdory tomuto řádění ryby rostou, rostou, rostou ... Chvíli co chvíli se odsud ozývají výkřiky jako "týýý vado, to je obluda" nebo "ty jóóó, ta má držku".
Bivoj v poslední době zvážněl a už dvakrát jsem ho přistihla, jak si tajně čte v příručce "Nejčastější chyby při zřizování zahradních vodních nádrží".

Když jsme se včerejšího večera usadili do zdupané trávy na břehu našeho vodního díla a z bezpečné vzdálenosti pozorovali neklidně se vlnící vodní hladinu, Bivoj mě schoval ve své náruči a ustaraně mi zašeptal do ucha:
"Apolenko, co nejdříve ti budu muset zvětšit jezírko."


 celkové hodnocení autora: 99.6 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 51 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 102 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 457 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 fool 07.12.2016, 11:07:35 Odpovědět 
   Apolenko, Apolenko, povídka je čtivá. Chybí v ní sice popis, co jste udělali s tunami vytěžené hlušiny, jak je zajištěn přítok vody a nepropustnost podloží... ale hlavně se mi nezdá, jak se vyjadřuješ o Bivojovi. Připadá mi to, jako bys z něj záměrně dělala hlupáka...
 ze dne 24.12.2016, 9:19:36  
   Apolenka: Milý Jindřichu, velice děkuji za návštěvu a podnětný komentář. Až dosud jsem se domnívala, že píšu dobrotivý humor... že v každé mé povídce, řešící nějakou konfliktní situaci, je čitelná vzájemná partnerská úcta a láska. Dnes jsem došla k poznání, že čtenář to může vidět jinak. Ne, že by mě toto poznání nezamrzelo, přesto jsem ti za tvá upřímná slova velice vděčná.
 Helen Zaurak 27.08.2015, 11:11:08 Odpovědět 
   Velmi živě a poutavě napsáno, Apolenko, smála jsem se tolikrát při čtení tvého úžasného textu! :-)
Přesto, vnímám i jakýsi moment smutku... ale když hlavní postava Tvé povídky s nadhledem vyřešila patálie s jezírkem, úsměv jasně převažuje.
Moc pěkné! :-))
 ze dne 05.09.2015, 14:08:42  
   Apolenka: Děkuji za návštěvu, milá Helen. Pokud tě moje povídka pobavila, jsem tomu moc ráda. I já sama se při psaní povídek bavím... všechny jsou z mého osobního života, proto je píšu s láskou a lehkostí. Dle mého soudu mám na saspi lepší povídky, než je zrovna tato (i když se ocitla v topce). Snad nejlepší vztah mám k té úplně první "Brouci, brouci, samí brouci..." Budeš-li mít čas a náladu, zkus se na ni podívat.
 aegitalos 01.07.2015, 12:21:56 Odpovědět 
   Apolénka – Jezírko /saspi/
Poviedka má príjemnú atmosféru, bohatosť jazyka a vtipné detaily. Vadí mi tam, že rozvášnená hrdinka schopná vraždiť, náhle prejde do priateľského muchlovania so svojim býkom, či akože sa volá? Bivoj. Dúfal som, že to len tak nenechá. Potom to už je krásna rezignácia. Všetko v ironickom duchu, mám také diela rád.
Určite nie som z tých brutálnych manželov. Ani by mi nenapadlo ničiť zeleň kvôli blbému bazénu, skôr by som žene zakázal ten okázalý luxus – myslím bazén.
 ze dne 05.08.2015, 15:22:48  
   Apolenka: Ale Milane, to není žádný bazén, ale přírodní jezírko... dnes v něm plave nejméně padesát ryb. Přeháním (styď se, Apoleno!), ale čtyřicet, to už ano. A ty si snad myslíš, že by Apolenka upadla do rezignace? Ho hó! To je jen moudrá taktika, víš, díky které jsme pořád spolu.
Omlouvám se, že jsem nereagovala dříve - dlouho jsem tu nebyla, ale věř, že mě tvá milá návštěva převelice potěšila. Veliké díky.
 lada34 03.06.2014, 7:15:22 Odpovědět 
   Humorné, vtipné moc mne to pobavilo. Super.
 ze dne 21.10.2014, 19:12:45  
   Apolenka: Děkuji za milou návštěvu, potěšila mě. Moc se omlouvám, že jsem tě přehlédla a nevšimla si dříve. No, stalo se, snad mi promineš, mrzí mě to.
 Arda 17.05.2014, 17:23:27 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Arda ze dne 06.05.2014, 20:36:22

   Alenko, nebudeš mi to věřit, ale ten můj Bivoj už má rozbitý nos... Není radno mít rozkopanou zahradu a motat se po ní s alkoholem v hlavě.
 ze dne 17.05.2014, 19:43:55  
   Apolenka: Věřím ti to, věřím... jak bych mohla neuvěřit, když mám doma Bivoje? :)))
 Arda 06.05.2014, 20:36:22 Odpovědět 
   Pobavilo...
Právě máme rozkopanou zahradu (neodtékal nám odpad a můj "Bivoj" se snaží o nový trativod. Už přeskakujeme měsíc přes dlouhou díru v zemi (i pes pochopil, že to musí oběhnout) a několik sousedů (Bivojů) právě sedí v garáži a u bedny piva přemýšlejí, co by ještě rozkopali...
Tohle psal sám život. Moc milé a inspirující. Zpříjemnilo mi to večer... Dávám jedničku!
 ze dne 17.05.2014, 17:18:15  
   Apolenka: Za taková slůvka moc děkuji, Aničko. Taky mě potěšilo, že se v tom neplácám sama, když po světě běhá tolik dalších Bivojů. Oni snad od sebe opisují... možná i spolu chodili do vyšší bivojovské školy. Ať je to tak či onak, čeká nás moře práce... máme co napravovat.
 Romana Tamová 31.10.2012, 18:17:10 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Romana Tamová ze dne 24.02.2012, 9:13:02

   Apolenko, zlatíčko, omlouvám se, že jsem se půl roku neozvala, ale léto mám hrozně nabité.
Knihy už vyšly obě, ale já mám doma jenom od každé jeden výtisk a po jedné se to nevyplatí objednávat. Pokud by jsi na tom trvala, tak časem až toho bude víc.
Mám pro tebe jiný tip. Vyšlo to i v E-knize, což je dost levné a dostaneš se k tomu na www.knihovnicka.cz v sekci současná literatura nebo pod mým jménem nebo taky na www.romanyzdarma.cz pod mým jménem, ale bohužel bylo by to bez věnování ale zase bys to mohla mít uložené v PC. Napiš jak se rozhodneš, ale radši prosím na mail:tamara.ludvova@seznam.cz
Přeji Ti moc a moc krásný večer a zítra se chystám to tady malinko prošmejdit, tak doufám, že mě nezklameš.papa tami
 ze dne 01.11.2012, 14:43:11  
   Apolenka: Ahoj tami, tak jsem se přece dočkala - děkuji, jdu se podívat na odkazy a pak napíšu.
 Mouvela 26.06.2012, 18:09:46 Odpovědět 
   Velmi humorné. Ale nedoporučuji u toho něco pít:-)
 ze dne 27.06.2012, 16:26:06  
   Apolenka: Právě jsem se napila, ale nic se nestalo. Něco mi snad hrozilo?

Děkuji, Lucinko, za návštěvu, za zájem, za komentík, za všechno...
 Kostka 19.06.2012, 23:23:21 Odpovědět 
   Já chci taky takové jezírko, moc a moc! ^^ A postavila bych si vor! Ha! :D
Krásně milé povídání :) Kdyby šla k jedničce přidat hvězdička, tak by se mi to tady hodilo.
 ze dne 27.06.2012, 16:21:39  
   Apolenka: Mnohokrát děkuji za miloučký koment, Janičko, ten si budu pamatovat. Já myslela, že už to nikdo nečte a ejhle...
 kulička 19.06.2012, 22:20:47 Odpovědět 
   velice příjemné čtení, životaplné
 ze dne 27.06.2012, 16:15:49  
   Apolenka: Tvůj komentík, kuličko, je též velice čtivý. Děkuji.
 Romana Tamová 24.02.2012, 9:13:02 Odpovědět 
   Jen jsem v rychlosti nekoukla a ejhle. To by bylo aby mi někdo neudělal hezké ráno.
Vše už tady bylo řečeno, a tak mohu říci, "jen tak dál."
Moc Tě zdravím.
 ze dne 03.04.2012, 13:43:17  
   Apolenka: Zdravím tě, Tamuško. I ty jsi mi udělala hezká rána a večery... celou řadu. Dočetla jsem se, že už ti vyšla kniha. Pokud máš ještě volné výtisky, můžeš mi jeden prodat? Samozřejmě s hezkým věnováním. Adresu pošlu ve vzkazníku.
 Aki 08.12.2009, 10:53:44 Odpovědět 
   paráda :o) navíc skvělá inspirace, jezírko na zahradu budu chtít taky :o) ale aby ženská neremcala, nechám jí tam podél plotu pěšinku, aby nemusela ručkovat a házet kedlubnama :o))
 ze dne 28.12.2009, 19:01:56  
   Apolenka: Děkuji ti, milý Aki, za přečtení, komentář i známku. Omlouvám se, že jsem nepoděkovala hned, ale v poslední době jsem tu zřídka. Věř, že mě tvoje návštěva moc potěšila.
 ciko 04.11.2009, 15:57:14 Odpovědět 
   Doufám, že Tvé umístění(zasloužené) v top rozptýlilo Tvé obavy ohledně přijetí slůvek ostatními.
 ze dne 06.11.2009, 15:57:46  
   Apolenka: Milý Františku, velice ti děkuji za tvoje upozornění. Že jsou má dílka v TOP, jsem zjistila až po tvém komentíku. Věříš, že mě to dříve vůbec nenapadlo? Je to věc, která samozřejmě neobyčejně potěší, ale zároveň cítím obrovskou vděčnost za zájem čtenářů, kteří u mne ztratili čas, moje textíky si přečetli, napsali mi nádherné komentíky a k tomu ještě mi nadělili jedničky. Moc si svých čtenářů vážím... je to jejich zásluha. Myslím, že teď se mi budou třást kolena ještě více, než něco vložím.
 ze dne 05.11.2009, 10:24:50  
   Apolenka: Nerozptýlilo.
 Latent_Fay 04.09.2009, 16:26:29 Odpovědět 
   Okouzlující jako vždy! Přesně to jsem teď potřebovala... :o)
 ze dne 10.09.2009, 18:20:24  
   Apolenka: Děkuji, Jani, za milý komentík i jedničku.
 amazonit 31.08.2009, 11:55:26 Odpovědět 
   Když tě jeden začne číst, nemůže přestat a zůstane ti věrný. Máš opravdu hodně čtenářů a je jasné proč:-)
 ze dne 03.09.2009, 5:47:02  
   amazonit: Jak můžeš chytit druhý dech, když jsi žádný neztratila, nebo pokud ano, není to znát:-)
 ze dne 02.09.2009, 15:22:29  
   Apolenka: No Drážo, ty se mnou umíš zacvičit... tak krásný komentík si ani nezasloužím. Je to hotový doping. Už se mi do psaní ani nechtělo, ale po tvých dobrotivých slovech chytám druhý dech a JDU DO TOHO. Mnohokrát ti děkuji.
 Danuše 30.08.2009, 13:04:17 Odpovědět 
   Teda Apolenko :-))))) už jsem se dlouho tak nezasmála !!! Je to úžasné počtení. Moc zdravím a posílám jedničku :-)
 ze dne 02.09.2009, 15:13:27  
   Apolenka: Danuško, ta tvoje pochvala tak zahřála... hned jsem dostala chuť zase něco sesmolit. Děkuji za tvá krásná slova a za jedničku taky.
 dascha 18.06.2009, 20:11:57 Odpovědět 
   O jezírku čtu nyní podruhé a prvně dávám jedničku. Pozdě, ale přece
s díky opět, jak jinak :-)
 ze dne 19.06.2009, 20:39:00  
   Apolenka: Ježiši, Dášenko, já tě dnes nacházím hned u několika svých povídek. Moc mě to těší a velice ti děkuji za čas, který sis pro mě udělala. A za všechna vlídná slova, kterými jsi mě zahrnula. Ale na druhou stranu mě mrzí, že sama jsi tak dlouhou dobu nic nepublikovala. Je to škoda, protože tvoje dílka jsou moc hezká. Tak se do toho s chutí pusť a já si tě zase s chutí příjdu přečíst.
 Jeňýk 29.04.2009, 20:39:14 Odpovědět 
   Rád jsem si to přečetl a líbilo se mi to. Pěkně zákeřný ryby. :-)
 ze dne 29.04.2009, 20:57:18  
   Apolenka: Moc ti děkuji, milý Jendo, za ten tvůj podpis v mém památníčku.
 angela25 23.04.2009, 17:37:44 Odpovědět 
   Teda Apolenko, ještě teď se směju: představuju si, jak ručkuješ po plotě (doufám, že nemáš nadváhu, abys ho neponičila!)
 ze dne 25.04.2009, 2:20:29  
   Apolenka: Jéje, Aničko, moc ráda tě poznávám. Děkuji za přečtení a tvůj smích.
Nadváhu nemám.
 lucinda 23.04.2009, 9:50:30 Odpovědět 
   Nemohla jsem jinak!

Úžasně jsem se pobavila, tvé povídky mají tu úžasnou scopnost mě naprosto uvolnit a obveselit, a otevírají okna vzpomínek dokořán ...
Děkuji za pobavení! L.
 ze dne 25.04.2009, 2:16:16  
   Apolenka: A já nemohu jinak, než děkovat a obrovsky se radovat z tak milých čtenářů.
Moc jsi mě, Lucinko, tím hezkým komentíkem potěšila.
 Amater 21.04.2009, 22:37:49 Odpovědět 
   myslím, že ti pode mnou už všechno řekli, tak jen dám známku a letím dál
 ze dne 22.04.2009, 17:47:47  
   Apolenka: Počkej, Kat, neutíkej tolik, vždyť jsem ti nestačila ani poděkovat ...
je od tebe moc hezké, že jsi tu byla a přečetla. Děkuji.
 Altro 21.04.2009, 21:02:04 Odpovědět 
   Zdravím,
Nevím, čím to je ale pokaždé mi něco svými příěhy připomeneš. Zrovna dnes jsme do našeho jezírka konečně nasadili karasy, předtím jsme osazovali vodní květiny a ještě dále v minulosti, jsem ono jezírko vykopával vlastníma rukama, věř, bagr je hodný stroj. ale po osazení toho tankového okopu plachtou a vodou, jsem si konečně něco uvědomil. Že můj otec je vodní blázen a je jen jeho štěstí, že má taky jednoho kluka, který mu vše vykope, přenese apod. :D

Takže nad krásným vzpomínáním mého ztraceného času, pro vodní nádrř plnou slizských obratlovců čeledi ryb, jsem se rozhodl ti dát

1

ale bráti to z pohledu spíše osobního, jednička by to nebyla :)

Altro
 ze dne 22.04.2009, 17:44:08  
   Apolenka: Tvůj táta bude nejspíš vodník, ty jsi jeho syn, z čehož plyne ...

Děkuji, Altro, tvoje návštěva mě vždy moc potěší.
 AmonAmarth 21.04.2009, 15:53:31 Odpovědět 
   No, klobouk dolů. Tak trochu mi z toho čouhá Ota Pavel, nevím proč. Nicméně v pozitivním slova smyslu, takže 1 ^^
 ze dne 21.04.2009, 17:57:01  
   Apolenka: Jé, Tomáši, tebe bych tu nečekala. Moc mě těší, že jsi zaskočil, a tvůj milý komentík mě těší ještě více. Děkuji.
 Tavode 21.04.2009, 15:38:06 Odpovědět 
   Jak jen říct, že je to fajn a neopakovat se... No prostě pěkné je to, jen co je pravda :-) Ještěže můj osobní Bivoj nemá jezerské ambice :-)
 ze dne 21.04.2009, 17:54:07  
   Apolenka: Ráda tě tu vidím, Jani, a moc děkuji za zastavení a hezká slova.
A taky za tu jedničku.
 Dani 21.04.2009, 15:32:29 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Dani ze dne 21.04.2009, 15:08:24

   Apolenko, díky. Já se také smála, když jsem si četla o jezírku alias rybníku. Úsměv na rtech mi zmizel, až když jsem objevila tu známku. Podala jsem u Admina žádost o zrušení, ale netuším, zda to jde. Já totiž chodím na Saspi prostřednictvím mobilního internetu. Zatím jsem komentovala a známkovala bez problémů. Až dnes se net nějak zbláznil. Nemá holt vychytané všechny mouchy. Měj se krásně a ještě jednou PROMIŇ.
 ze dne 22.04.2009, 16:10:57  
   Gandalf: 4 smazána.
 ze dne 21.04.2009, 17:51:04  
   Apolenka: Nedělej si s tím, Dani, žádnou hlavu a měj se hezky.
 zrcadlo 21.04.2009, 15:10:38 Odpovědět 
   PŘEDPOKLÁDÁM, že se autorka dani ve svém hodnocení této skvělé povídky spletla, když dala za 4 ! Je tak zbabělá, že nedokáže své známkování obhájit komentářem???
 ze dne 21.04.2009, 17:49:08  
   Apolenka: Ali, ty jsi úžasná obranářka ... takhle krásně se mě zastat.
To ti nezapomenu.
Ale Dani je v tom, chudák, úplně nevině. Je moc hodná a ta čtyřka od ní je jako pohlazení.
Moc děkuji vám oběma, jste moc hodná děvčata.
 Kaileen 21.04.2009, 15:09:58 Odpovědět 
   Teda, jako obvykle bezva jsem si početla a celou dobu se výborně bavila. Hlavně druhý a třetí odstavec za hvězdičkama... Super :-D
 ze dne 21.04.2009, 17:37:55  
   Apolenka: Ale Maruško, nejsi ty tak trochu škodolibá? Copak ti mě není ani trochu líto, když musím ručkovat po plotě a prolézat záchodovým okénkem?
Přesto moc děkuji za zastavení, přečtení, známku, za všechno.
 Dani 21.04.2009, 15:08:24 Odpovědět 
   Ježíši, Apolenko, promiň. Nějakým nevysvětlitelným omylem, se mi ukázala známka 4. Ale já stiskla JEDNIČKU. Pokusím se to nějak změnit. Moc mě to mrzí, takhle hrozně zkazit tvůj dokonalý průměr 1. Mně se to opět strašně líbilo a jsem nesmírně nešťastná z té známky. Já stiskla 1, nejdříve nic a po dalším stisku byl hlas přijat. Vždy si známky kontroluji a teď, když jsem se podívala, polilo mě horko. Co na to jen říct? Je to příšerný omyl. Promiň :-(
 ze dne 21.04.2009, 15:21:57  
   Apolenka: Milá Dani, nic si z toho nedělej a nic na tom neměň!!! No tak ti ulítla ruka a co má být? Věř, že mi to nevadí ... stejně jsem se na té topce necítila dobře. Nepíšu kvůli známkám! Měla bys vidět, jak srdečně se tady směju.
 Agibail 21.04.2009, 14:03:38 Odpovědět 
   Uvařila jsem si kafíčko ( rozpustné s mlíčkem - minule jsi se ptala :-)) ) a s požitkem si ho vychutnávám u další skvěle napsané povídky :-))
Jednou, až vydáš knížku o Bivojovic rodince, tak mi o tom písni a já ji honem poletím koupit - aby mi ji nevyprodali :-))
Bude to úsměvná chlouba mé knihovničky :-))
přeji silné nervy při soužití s Bivojem
A.
 ze dne 21.04.2009, 17:27:44  
   Apolenka: Bože, já jsem tě propásla!!! Ani tu bábovku jsi neochutnala!!!

Tak příště u tebe, Ivanko ... a mramorovanou bábovku upečeš ty.

Moje knížka? To je krásný nesmysl.
 OH 21.04.2009, 13:51:56 Odpovědět 
   Ach, nemáme to my muži s vámi ženami lehký, jeden se vám nikdy nezavděčí, na všem vidíte nějaký mouchy a jeden přitom dělá co může...
Jako obvykle Apolenko, moc pěkný.
 ze dne 21.04.2009, 17:17:20  
   Apolenka: Zavděčí OHáčku, zavděčí ... ale teď honem nevím čím???

Děkuji moc za zastávku ... a jedeme dál.
 zrcadlo 21.04.2009, 13:22:01 Odpovědět 
   Z tvého příběhu jsem se poučila - díky! (po mužovi teď už bazén chtít nebudu!!!).
Ahojky!
 ze dne 21.04.2009, 17:13:20  
   Apolenka: Chtěj dovolenou na Kanárech!!! A basta!!!
 paryba 21.04.2009, 12:33:48 Odpovědět 
   Takže pro nás nezkušené: jezírko ne-eeeeee :-)
Apolenko, u Tvých povídek se nedá neusmívat - a okolo očí už je to znát! Až zestárnu, budu říkat: to nejsou moje vrásky, to jsou Apolenčiny :-) Děkuju Ti za ně!!! Měj se krásně. Pa, J.
 ze dne 21.04.2009, 17:08:14  
   Apolenka: Tedy, parybko, tvůj veselý komentík mě úplně dojímá. Jsi moc, moc, moc hodná a já ti moc, moc, moc děkuji.
 Divoká Orlice 21.04.2009, 9:19:32 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Divoká Orlice ze dne 21.04.2009, 9:16:46

   Teď to po sobě čtu - ten belíček (kýblíček) jsem ,,mu dala" ne ,,du dala". No.
 ze dne 21.04.2009, 17:10:57  
   Apolenka: Náhodou to znělo moc hezky ... teď už to není ono.
Ale ba jo ... taky pěkné.
 Divoká Orlice 21.04.2009, 9:16:46 Odpovědět 
   Někdy mám pocit, že obcházíš okolo naší zahrady. Taky mám doma podobnýho Bivoje. Bydlíme v novostavbě a kráter na zahradě (bez jezírka) tam strašil donedávna. Mělo to ovšem jednu výhodu. Když byl náš Matyáš batole batolecí, umístila jsem ho právě do tý díry, tam du dala belíček a lopatku a v klidu pila kafe. Nemoh nikam utýct. No pro změnu mám proti své vůli na zahradě ovocný sad. Moc ti fandím, Apolenko!
 ze dne 21.04.2009, 17:03:40  
   Apolenka: Další Bivoj? Až odpovím na komentáře, dám si práci a spočítám všechny Bivoje, co už mi čtenáři nahlásili. Založím si kartotéku a ... Bivojové, těšte se!!!
Moc děkuji, že mi zachováváš přízeň.
 janie 21.04.2009, 7:58:31 Odpovědět 
   :D:D Koukám, že si doma užijete legraci (pokud je alespoň z části pravda). :D
Bivoje chválím! Chtěla jsi jezírko? Chtěla! :D Není radno koukat se na stavaře při práci, citlivému ženskému oku často spadne slza.. ne-li tisíc slz :D
tleskám, Jane
 ze dne 21.04.2009, 16:48:51  
   Apolenka: Ještě jsem zapomněla napsat: Děkuji
 ze dne 21.04.2009, 16:47:38  
   Apolenka: No jo, janie, máš pravdu, ale já jsem přece chtěla jezírko a né rybník ...
Ty příběhy opravdu píše život ... já z něj jenom opisuji.
 Romana Tamová 21.04.2009, 7:43:00 Odpovědět 
   Opět se ti povedlo mě pobavit. Jak vidím tvého Bivoje myslím, že se máme na co těšit. Piš! Piš! Piš!
1***
 ze dne 21.04.2009, 16:40:12  
   Apolenka: A tobě se, Tami, zase povedlo udilat mi radost. Děkuji moc.
 Mirach 21.04.2009, 1:59:56 Odpovědět 
   Nie často sa mi stáva, že ma pobaví niečo čo súvisí s odborom môjho štúdia (záhradná architektúra). Mám však taký pocit že miesto záhradného architekta teraz budeš potrebovať potápačský kurz ;)
 ze dne 21.04.2009, 16:37:46  
   Apolenka: Do potapěčského kurzu už jsem zapsaná a teď si sháním výstroj.
Děkuji, Evi, že jsi tu byla.
 AnetkaAne 21.04.2009, 0:50:05 Odpovědět 
   Tak trochu po nocích maluji a tak při tom občas mrknu co je kde nového. A trochu se obávám, že ten můj je někdy horší než "Bivoj", tak asi snad preventivně zůstanu i tento rok při nafukovacím bazénku naší malé vnučky terezky! :-) Bety
 ze dne 21.04.2009, 16:34:03  
   Apolenka: Doufám, že to co namaluješ uvidím na tvých web. stránkách. Příjdu se podívat.
 AnetkaAne 21.04.2009, 0:19:00 Odpovědět 
   Ježiši, přemlouvám manžela aby udělal na zahradě bazének! Jediné štěstí že jsem to četla ještě včas a že k nám na zahradu nemůže vjet bagr (neprojede vjezdem), ale u chlapů a jejich "vynalézavosti " si člověk nikdy ničím nemůže být jistý! :-) Děkuji za úsměv! Určitě 1*** a děkuji že jsem tě díky tvé zprávičce u mě na stránkách našla! Budu se k tobě ráda vracet! Moc tě zdraví Bety
Jo a uvozovky mě také jdou dělat jen oboje nahoře, převrátila jsem klávesnici naruby a jinde je nenašla... :-)
 ze dne 21.04.2009, 0:27:52  
   Apolenka: Veliké díky, Betynko, že jsi zavítala v tuto pozdní hodinu. Co že nespíš? A jezírka se neboj ... pokud máš doma něco jiného než Bivoje, nemusíš mít z toho obavy. Měj se moc hezky a znovu ti připomínám PIŠ!
 Vanessa Kuzníková 20.04.2009, 23:46:07 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Vanessa Kuzníková ze dne 20.04.2009, 21:09:11

   To je těžké, ale upozorňuji tě, že jsem ve vyjmenovaných slovech. Takže na těch dvou S trvám.
A jsi si jistá že ve slově naschvály se píše tvrdé i.
 ze dne 20.04.2009, 23:56:47  
   Apolenka: Jsem si jistá.
 Vanessa Kuzníková 20.04.2009, 22:56:33 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Vanessa Kuzníková ze dne 20.04.2009, 21:09:11

   Che, che.
Chodila jsem na kýbl a neustále si očůrávala nohy.
Nejsi ty tak trošku vztahovačná?
Tvé odstavce jsou naprosto úžasné, takové neumí ani Šíma, Šímovič a že jich ve svých textech mývá habakuk. Ani nevím, že jsem tě kvůli nim buzerovala.
Ty nevíš co jsou to uvozovky? Šmarjá a víš vůbec co je to tečka? Holka, holka.
Mám pro tebe něco o Bivojovi.
 ze dne 20.04.2009, 23:54:45  
   Apolenka: Odstavce se ti líbí? Tak to mi spadl kámen ze srdce ... važ si jich, dělala jsem je pro tebe. Vždyť jsi mě kvůli nim kárala u psychiatra (v té povídce).
Teď už ale vážně ... spodní uvozovka mi nejde udělat. Nevím proč? Prohlídla jsem si kvůli tomu příspěvky jiných autorů a někteří je mají jako já, taky jenom nahoře - půl na půl. Jestli bys mi uměla poradit, byla bych ráda.

Máš-li pro mě něco o Bivojovi, sem s tím. Ahojky
 Sakora 20.04.2009, 22:31:30 Odpovědět 
   Příroda a manžel, to jsou živly!
S hrůzou jsem si teď vzpomněla, jak se "můj Bivoj" včera u našeho napůl rozestaveného domku zasnil se slovy - Letos se zaměříme víc na tu zahradu, co? Díky tvému příběhu jsem "vyzbrojena"!
 ze dne 20.04.2009, 23:27:41  
   Apolenka: A jéje, další Bivoj. To je úrodička. Škoda, že se proti těmto přírodním živlům nelze pojistit.
Děkuji, Sako, za ten hezký komentík.
 Guardianes 20.04.2009, 22:24:58 Odpovědět 
   Chudák Apolenka, takovou škodu by nenapáchalo ani tisíc krtků... Ale Bivoj se snažil a to se cení.
Hezké a poutavé vyprávění jako vždy, není co dodat.
 ze dne 20.04.2009, 23:20:37  
   Apolenka: Ano ano, chudák Apolenka ... teď místo zalévání krmí ryby.
Je od tebe moc hezké, žes tu ztratil čas a přečetl. Obě ti, Guardi, moc děkujeme.
 Šíma 20.04.2009, 21:20:13 Odpovědět 
   Hezký! ;-)))

Čekal jsem takové to "menší jezírko" s pěkným proklenutým můstkem a japonskou zahradou okolo a ono... Bagr! Co bagr! Dinosaurus a namísto jezírka je u baráku moře se žraloky... No tak žralůčky, ale i tak a ještě chce Bivoj ono středozemní moře změnit na oceán? No nazdar! Hihi, ale líbilo a jednička je tam, vlastně Jednička! ;-)))
 ze dne 20.04.2009, 23:10:11  
   Apolenka: Děkuji za jedničku s velkým J, ale ještě více za to, žes tu byl a přečetl.
A poslušně hlásím, že během těchto dnů se naše zlovolné ryby rozmnožily.
 Vanessa Kuzníková 20.04.2009, 21:09:11 Odpovědět 
   Ano znám budovatelské touhy některých mužů. Jednou se mě přítel zeptal zda chci zrekonstruovat byt a co myslíš, že jsem řekla?
Ano, ano a po té odpovědi jsem pak tři dny chodila kakat na veřejné WC stanice Křižíkova.
Apolenko až na pár maličkostí (co to máš s uvozovkami?) je tvůj textík opět skvělej a prodloužila jsi mi život.
 ze dne 20.04.2009, 22:59:57  
   Apolenka: A teď ještě ke všemu zjišťuji, že sis do jména dala dvě S, když já ti přitom píšu jen jedno.
Děláš samé naschvály!!!
 ze dne 20.04.2009, 22:28:37  
   Apolenka: No, Vanesko, mne ani tak nezajímá, jestli svému příteli říkáš ANO ANO, nebo NE NE, mne spíš zajímá, kam jsi ty tři dny chodila čůrat???
A musím ti, Vanesko, říct, že už mě ty tvoje nároky začínají zmáhat. Minule se ti nelíbilo, že mám málo odstavců. Udělala jsem tedy parádní odstavce, aby se Vanesce dobře četlo, ale poochvala žádná!!! Místo toho mě buzeruješ kvůli nějakým uvozovkám ... ani nevím, co to je.
Přestaň zlobit a buď ráda, že jsem ti prodloužila život!!!
 Charlotte Cole 20.04.2009, 21:01:04 Odpovědět 
   Tvoje vyprávěcí schopnosti jsou opravdu skvělé! Ohromně jsem se bavila a co víc – dokázala jsem si situaci živě představit. Bravo! *potlesk* U mě máš jedničku jistou…
 ze dne 20.04.2009, 22:01:50  
   Apolenka: Ahoj Terko, tak ty si mě umíš představit jak ručkuji po plotě a vrhám koulí?
Děkuji ti za milý komentík, ale s tou chválou radši skromněji ... abych z toho nezpychla.
 Ina 20.04.2009, 20:42:44 Odpovědět 
   Apolenko, tak tohle mi chybělo k završení mé dnešní snahy na naší zahradě. Mám doma podobného "Bivoje". Nic neřekl a pokácel desetiletou, skoro rozkvetlou broskev, kterou si při osazování okrasné zahrádky při koupi domku se zahrádkou vynutil jako nezbytně potřebný strom!
Díky tvému JEZÍRKU mě smutek a zlost přešly. Smála jsem se tak nahlas, že se moje provinilá polovička přišla podívat, co že mě tak rozesmálo!
Příjemný večer!
P.S.: a pozdravuj Bivoje
 ze dne 20.04.2009, 21:44:05  
   Apolenka: I tobě příjemný večer, Inuško.
S údivem zjišťuji, že skoro v každém baráku se vyskytuje nějaký ten Bivoj ... a já bláhová jsem si myslela, že je na světě jen jediný - ten můj. V tom případě si ho radši nechám.
Tvoje líčení mě pobavilo. Děkuji za přečtení a moc milý komentík. A za jedničku taky.
 Ekyelka 20.04.2009, 20:14:00 Odpovědět 
   Zdravím.
Jezírko. Tohle slovo mi rozcuká koutky rtů asi ještě mnohokrát, protože jinak reagovat po tvém příběhu ani nejde. A ano, Bivoj je... muž. Se vším, co to obnáší. ;)
 ze dne 21.04.2009, 20:07:56  
   Ekyelka: A je nutné to měnit? Protože název je dostatečně poetický, aby pointa byla o to... hm, trefnější? ;)
 ze dne 20.04.2009, 21:12:32  
   Apolenka: Milá Eky, děkuji za rychlou publikaci, za tvoje hezká slova i za ty rozcukané koutky ... to potěší.
Sama sebe jsem ale nepotěšila. Ta povídka se totiž měla jmenovat "Jak jsem dostala rybník". Psala jsem to v noci dvakrát, protože prvně mi to těsně před vložením vypadlo, a pak jsem tam v nějakém pomatení smyslů napsala "jezírko". Nejraději bych si nabouchala kokos. Dal by se ten název dodatečně změnit?
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Mr Solaiman
(15.1.2021, 11:53)
VNVNVNM
(8.1.2021, 09:15)
albert lisy
(8.1.2021, 06:41)
andrerushell
(7.1.2021, 12:46)
obr
obr obr obr
obr
Skřítci
JR
Posel smrti VII...
Lukaskon
6. Darl
kadla
obr
obr obr obr
obr

Děda
SiLK
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr