obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Přítel je ten, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád."
Elbert Hubbard
obr
obr počet přístupů: 2914807 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 38552 příspěvků, 5630 autorů a 384352 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: Magic Power-1.část ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Magic Power
 autor Skullka publikováno: 02.07.2009, 14:13  
16-ti letá Nicol, její setra Kate a kamarádky Lisa a Nella jednoho dne budou mít nehodu, po které zjistí, že byli vyvoleny aby zachránily království Magical Wood a bojovali proti zlému a mocnému Senseonovi. Ale musí se také potýkat s obyčejným světem, který je niní zvlášť pro Nici a Kate o moc těžší. Podaří se jim vrátit vše do normálu?
 

,,Nicollieto Katernsová!" zahrmělo celou třídou. Nadskočila jsem. A jéje, to bude problém, pomyslela jsem si. ,,Vy zase přemýšlíte nad něčím úplně jiným než nad vyučováním." Měla pravdu. Přemýšlela.. Myslela jsem na Marka, svého kluka. Jak se povedlo představit ho našim. Poprvé v životě nevyváděli. Pokaždé i říkali ,,Jsi moc malá na chození, na kluky máš času dost." To bych pochopila v 6. třídě ale ve čtrnácti to bylo moc. A navíc, Marek je první kluk který není stejně starý. Myslela jsem, že naši zešílí když zjistí,že je o dva roky starší. Ale kupodivo nic nenamítali. Jen když jsem odešla pro pití, slyšela jsem jak se ho mamka ptá na milion a jednu věc. Kdybych nepřišla, asi by ho těma otázkama ubombardovala...... ,,A zase jste myšlenkami někde jinde!" Hlas profesorky Samantové mně vrátil do reality. ,,Jestli to takhle půjde dál, nevím jaké známky budete mít na vysvědčení" pohoršeně si mlaskla a pokračovala ve vysvětlování fyziky. ,,Jen tě straší neboj" pošeptala mi Lisa ,,každý ví že si z nejlepších ve třídě." Jenomže kázání od Samantové je možná horší než špatné známky na vysvědčení, pomyslela jsem si. O přestávce mi Nella zamávala před nosem papírem ,,Dostala jsi tu pozvánku od Alice?" ,,Jo mám ji doma už se tam těším." Odpověděla jsem. ,,Co si vezměš na sebe?" ,,No, víš jak mám doma ty nový fialový kalhoty? Ráda bych si k nim vzala tu bundu z hadí kůže a tu fialovou čelenku....." Zasnila se. Akorát jsme nemohly snít moc dlouho, protože zazvonilo.

Cestou domů jsem počkala na svou mladší ségru Kate. Chodí o rok níž, a řeknu Vám, vůbec si nejsme podobné. Ona má čokoládovou pleť po tátovi, já nejsvětlejší pleť pod sluncem po mámě. Ona má tmavě hnědé, kudrnaté vlasy po babičce a já rovné, černé po tátovi. Ona má tmavě hnědé oči jako teta a já modro-fialové jako máma. Človék by si o nás nikdy nemyslel, že jsme příbuzné. Ani povahy nemáme stejné. Ona miluje módu a večírky, chce být modelkou. Já mám ráda knihy, jsem uzavřenější typ a chci být spisovatlkou. Když konečně vyšla ze dveří, netrpělivě jsem na ni houkla ,,Tak dělej, příjdem pozdě na sbor" Kývla na mě, něco si vyhrabala z tašky a podala to klukovi vedle sebe. Pak přiběhla. ,,Promiň, musela sem utřít tabuli a uklidit zbylé židle tenhle týden mám službu." ,,To neřeš!" mávla rukou Nella. ,,Hele" řekla Lisa podlézavým hláskem ,,co to bylo za kluka? A co si mu to dávala?" Kate okamžitě zrudla ,,No...to.. ale... to byl jen kámoš..a potřeboval...nějáký úkol....fakt jen nějáké cvičení....." blekotala. ,,Hele ségra" ušklíbla jsem se ,,nesnaž se mi namluvit,že si dávala kámošovi úkol v pátek!" ,,Já...no tak jo." povzdychla si ,,Jmenuje se Kamil, chodí do déčka a poprosil mě, jestli bych mu nedala číslo. Máme jít v neděli do kina. Stačí?" vrhla na nás vražedný pohled. Jenom sme všechny přikývly, protože když se Kate naštve, tak s ní není k vydržení. A teď vypadala dost naštvaná. Mít mladší ségru v partě není občas žádný med. Ale jako ségry i jako kámošky si docela rozumíme. Navíc jsou NKN (nejlepší kámošky na vždy) s Nellou. Já sem s Lisou, a to od tý doby co jsme na internátnim gymplu. Máme vlastně svůj dům v takové řadovce studentů. Dostáváme od školy i peníze, ale jenom na domácnost a tak. ,,Nicol, vzbuď se!" strčila do mě Lisa ,,Ehm? Co je?" rozhlídla jsem se nechápavě ,,Už jsme před školou." upozornila mě na staromódní budovo před náma, do které jsme chodily na sbor.

,,Uuh!" Nella vyčerpaně dopadla na gauč. ,,Sem grogy, a to mám teď ještě dělat úkoly?" přikryla si hlavu polštářem. ,,To mi povídej, neřekli nám že nás na sboru budou dusit o půl hodiny dýl." Sesunula jsem se vedle ní. Abyste si to nevyložily špatně, sbor mám ráda a zpívání taky. Akorát že po sedmi hodinách ve škole je jaksi otravné, zpívat ty samé písničky dvě hodiny dokola. Kate se na nás zazubila. ,,Chudinky, já úkoly v pátek nemám a vy jo. Je mi vás tak líto. Pudu si dát sprchu a pak se vyspat" zívla ,,hodně štěstí!" ,,Ta se má!" zaůpěla Nella ,,Holky, nechcete ty úkoly někdo udělat za mně?" podívala se na nás očima ztraceného pejska. ,,Zapomeň!" zasmála jsem se a mrskla ji polštářem. ,,Auuu!! Tohle ti nedaruju, Nici!" zazubila se ránu mi oplatila. Totiž chtěla oplatit, ale trefila Lisu. ,,No počkej!" Lisa nás trefila obě. Za pět minut už z toho byla super-polštářová bitva a neunikla jí ani Kate, kteráse vrátila ze sprchy. Nakonec jsme se s holkama shodly že úkoly uděláme zítra a totálně vyčerpané padly do postele. Když holky zhasly, já si ještě vzala baterku, blok a pokračovala jsem ve psaní svého příběhu. Nakonec jsem i já zhasla, ale můj příběh mi pořád zněl v hlavě...........

,,A co tedy mámě udělat?" ptala jsem se dámy v bílém oblečení, která stála přede mnou. ,,Musíte Senseona zastavit! Za každou cenu! Nebo náš i Váš svět, bude zničen." ,,Nebojte se královno, my ho zastavíme..Slibujeme" předstoupila Lisa. ,,Mnohokrát Vám děkuji. Naše říše Vám zůstane vděčná, navždy." ,,Nici!Nicol!! NICOLO!!!" Někdo nebo něco se mnou surově zatřásl. ,,Ach! Co je? Liso, proč mě budíš. Kolik je?" ,,Šípková Růženko, je poledne tak vstávat!" řekla a strhla ze mně peřinu. ,,Na to, že jsem Šípková Růženka mě budíš nějak drsně"
zaůpěla jsem ,,myslela jsem, že se mám vzbudit polibkem!" Lisa se zazubila ,,No, já tě nepolíbim určitě a Marka kvůli tomu volat taky nebudu." Teď jsem cítila, jak rudnu já. A to jsem
se včera Kate smála (i když jen v duchu..). Uvědomila jsem si, že v posteli není. ,,Hele Liso, kde je Kate?" ,,Ta odešla už v devět." pokrčila rameny. ,,A řekla ti kam jde?" najednou mi bylo úzko. Přece jenom je to má mladší ségra, a mám o ni strach. ,,Neřekla." Když viděla že jsem zezelenala, objala mě. ,,Neboj, je jí patnáct, už se o sebe dokáže postarat." Usmála jsem se na ni, ale o moc líp jsem se necítila.


Byly dvě odpoledne. S holkama sem dělala úkoly, ale moc jsem se na ně nesoustředila. Pořád sem musela myslet na Kate. A na ten sen. Na tu podivnou ženu, kterou jsme oslovovaly ,,královno". Taky jsme vypadaly.....jinak. Už si přesně nevzpomínám jak, ale měly jsme na sobě nějáké....jiné šaty? A co měl znamenat ten Senseon nebo co? A jak, musíme ho zastavit?
TRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!! zařinčel telefon. ,,Já to vezmu!" řekla jsem rychle. Potřebovala jsem se nějak rozptýlit, klidně i blbou reklamou nebo anketou... ,,Haló?" ,,Nicollieta Katernsová?" ozvalo ze sluchátka ,,Ano, u telefonu. Co potřebujete?" ,,Vaše sestra měla nehodu, leží v nemocnici U Svaté Marie. Je v komatu, Vaše matka nám řekla ať Vám dáme vědět. Nashledanou." ,,Nashledanou." pípla jsem a položila sluchátko. Několik minut jsem stála jako zmražená. Kate měla nehodu.....nehodu......nehodu.........to slovo mi znělo v hlavě pořád dokola jako nějáký bláznivý kolovrátek. ,,Nicčo, co se děje? Nici!" Rozbrečela jsem se. ,,Li..Liso.....N...Nello...Kate....ona..." ,,Nici nebreč, na!" Nella mi podala kapesník. Vysmrkala jsem se a začala ,,Volali mi z nemocnice....... Kate prý měla nějákou nehodu..." a znova jsem se rozbrečela ,,Cože?" vyjekly obě najednou. Přes slzy jsem zahlídla, že Nella se taky rozbrečela. Vždyť Kate je její nejlepší kamarádka! Znova jsem se vysmrkala a vstala jsem. ,,Já jedu za ní." Řekla jsem a popadla bundu ,,Jdu s tebou!" ,,A já taky!" Rychle jsme zavolali taxi. Celou cestu nikdo nepromluvil. Já jen myslela na to, jak se to všechno mohlo takhle zpackat. Z neznámého důvodu jsem cítila spojitost Kateiné nehody se svým snem, ale jakou?


 celkové hodnocení autora: 84.6 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 2 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 2.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 3.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 7 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 42 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 V45 12.07.2009, 11:05:33 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Skullka ze dne 02.07.2009, 18:39:43

   Když už jsme u těch anglických jmen... já jsem je taky dřív cpala všude, kam jsem mohla. Ale potom jsem zjistila, že i čeština má krásná jména. Zkus si s nimi pohrát, teda spíš najdi si nějaká neobvyklá. Taky to tak dělám, vždycky si vyberu vyberu jméno, které se hodí k hlavní hrdince, či hrdinovi. Například Ingrid, Barbara. Chápej. ;) Je to jen rada, nechávám to na tobě, každopádně si myslím, že pokud nemáš ráda česká jména, neměla bys tam míchat česká. Ale jak jsem řekla, je to na tobě ;) Jinak je tu vše napsáno =)
 skraloup 05.07.2009, 14:24:24 Odpovědět 
   pokud je autorce tolik, kolik uvádí v profilu, tak to na hůř než dvojku není...spíš o něco lepší....a protože jedna mínus není, tak dávám, co dávám....
díval jsem se i na blog, takže si myslím, že se zlepší a vůbec, já v dvanácti nepsal lautr nic..:-)))
 Skullka 02.07.2009, 18:39:43 Odpovědět 
   Jsem ráda, že se Vám to líbí, ale opravdu jsem ještě amatér. Je mi dvanáct a OPRAVDU ještě moc nevím, jak příběh napsat tak, jak tu popisujete. Bohužel, v žádné knize jsem tohle nevyčetla a v informatice nebo češtině jsem to taky nebrali...
DaNdÝ: Naopak, já jsem proti českým jménům. Ty mi přijdou taková...obyčejná, ani se mi nelíbí když čtu knihu od české aoutorky (resp.autora) ve kterém jsou taková jména použita. V anglickém prostředí se nevyznám, prostředí mých povídek je neutrální (většinou).
 ze dne 02.07.2009, 18:46:03  
   Ekyelka: Tady jsou téměř všichni amatéři, Skullko. :) Jen dál piš. Každý z nás začínal podobně, teď jen jde o to, jestli zůstaneš na stejné úrovni, nebo své texty potáhneš dál - třeba tím, že se zkusíš příště vyvarovat chyb, na které tě upozornili čtenáři a redaktoři. Konec konců proto se komentáře také píšou. :)
 DaNdÝ 02.07.2009, 18:04:54 Odpovědět 
   Adrastea to věru řekla vcelku správně, i s tím potenciálem - jsou tam hezký obraty i postupy - třebas ten popis hlavních hrdinek skrze jejich příbuzné, a joo ten děj taky docela fičí a první díl je pěkně otevřeně ukončenej. Ale ta formální stránka je opravdu strašně začátečnická a lidi ti to budou mlátit o hlavu, dokud s tím něco neuděláš - a budou se soustředit jen na to a ne na samotnej příběh a to je přeci škoda. takhlens to udělám...
,,A co tedy mámě udělat?" ptala jsem se dámy v bílém oblečení, která stála přede mnou.
,,Musíte Senseona zastavit! Za každou cenu! Nebo náš i Váš svět, bude zničen."
,,Nebojte se královno, my ho zastavíme... Slibujeme" předstoupila Lisa.
,,Mnohokrát Vám děkuji," řekla mi na to královna. ,,Naše říše Vám zůstane vděčná, navždy."
,,Nici!Nicol!! NICOLO!!!" Někdo nebo něco se mnou surově zatřásl.
,,Ach! Co je? Liso, proč mě budíš. Kolik je?" zeptala jsem se.
,,Šípková Růženko, je poledne tak vstávat!" řekla a strhla ze mně peřinu.
,,Na to, že jsem Šípková Růženka mě budíš nějak drsně,"
zaúpěla jsem. ,,Myslela jsem, že se mám vzbudit polibkem!" Lisa se zazubila: ,,No, já tě nepolíbim určitě a Marka kvůli tomu volat taky nebudu."
Teď jsem cítila, jak rudnu já. A to jsem
se včera Kate smála (i když jen v duchu...)
Nu tak esli pochopeno? Ani takhle by to asi nebylo dokonalé, ale pro čtenáře by to bylo určitě snesitelnější a hlavně - čitelnější, jasnější, jo? Tak pro příště. Jo eště jedna věc. nedělj ti taky trochu problém jména? Mně většinou hroznej ale takhle to taky řešit nejde. Já osobně jsem vyloženě proti anglickým jménům - nevím esli se v anglickém prostředí vyznáš tak dobře, abys o něm chtěla psát? Esli ne, tak nevím jaký k tomu máš důvod. A pak může přijít problém že tam pleteš anglick áa česká jména - Nicole, Kamil, Marek, Kate a ono to totiž působí dost amatérsky, páč takhle to používají amatéři a může to taky čtenáře odrazovat. Nevyčítám, jen zmiňuju.
Takže jináč řečen - určit v tom příběhu pokračovat, pěkně se v něm vypsat a třebas sem tam si dát poradit z nějakých komentářů.
 Fenixp 02.07.2009, 14:52:25 Odpovědět 
   Ah, no... Já nevím, vážně se to vůbec nečetlo dobře a asi mi nezbude nic, než ti také dát trojku :-/ Kvůli gramatické stránkce byl text nepřehledný, no stačilo by tak málo, aby se to četlo dobře. Nakonec, Adrastea řekla všechno, já dodám: Alespoň to odřádkování mezi přímou řečí, prosím! Zkusím přečíst i další díl, pokud si jej všimnu a uvidíme, jestli z toho uděláš něco doopravdy zajímavého :-) Zatím můžu jen držet palce.
 Adrastea 02.07.2009, 14:12:59 Odpovědět 
   Formální stránka textu je příšerná, ale kupodivu mi tvůj text přijde lepší než spousta jemu podobných (=příběhy o náctiletých dívkách s nadpřirozenými schopnostmi a posláním spasit svět), které se tu vyskytují.
Nemotáš se v kruzích, nezabýváš se zbytečnostmi, umíš děj hezky popostrčit... Prostě je v tom znát nějaký potenciál.
Jen příště prosím dbej i na úpravu textu, na gramatiku, odstavce. Ve svém věku už bys měla znát základní pravidla a jevy češtiny, jen si je připomeň a při psaní na ně mysli. Pokud bys měla nějaké pochyby ohledně čehokoli, zkus to konzultovat s těmito chytrými stránkami:
http://prirucka.ujc.cas.cz/
Otřepanost tématu už jsem na začátku nakousla, ale klidně se svému příběhu věnuj dál, aspoň se vypíšeš, lépe poznáš své schopnosti.

Závěrem bych ráda připojila omluvu za to, že jsi musela tak dlouho čekat na publikaci. Občas se to tu stane.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Kasparek
(20.5.2018, 08:13)
Hexor
(16.5.2018, 11:09)
Arnorax
(14.5.2018, 12:09)
Haisenberg
(8.5.2018, 18:59)
obr
obr obr obr
obr
Archon- Epilog
Iserbius
Ochutnávka z: T...
Barbora
Zavři oči, přek...
Amarantine
obr
obr obr obr
obr

Cikánka
cajushka
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr