obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Láska je povídka v citoslovcích."
C. Baudelaire
obr
obr počet přístupů: 2916012 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39820 příspěvků, 5843 autorů a 393391 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: EMO Povídka! ::

 autor Matthias publikováno: 28.05.2009, 22:05  
Upe lafuju t0kio hot3l a mocikny lawuju ímou :) Chtěl jsem říct, že se jedná o krátkou EMO povídku.
 

Milý deníčku, mám dnes zoufale smutnou náladu, hluboce se utápím v černé propasti nicoty a bolesti. Nejhorší na mém životě je, že mi zase došly baterky v MP3 přehrávači a já nemohu poslouchat My Chemical Romance.

Žlutohnědá rez pod šedou spletí plotových ok obíhala kolem dokola mrtvé zóny, jenž byla plná stromů a vysoké husté trávy. Na tom pozemku se uprostřed chladné noci brodili tři emaři. Brodili se trávou, zapojujíce u toho všechnu svou sílu.
„Život je skutečně nekonečné utrpení, dneska mi maminka nechtěla uvařit polévku a já se musel jít do temného kouta vybrečet a podřezat zhiletkou.“ povídal Emo Boy s patkou, co mu zakrývala polovinu obličeje. Jeho jméno bylo Cákající Tepna.
„Myslím, že takhle ten McDonald nikdy nenajdeme, a vůbec, jdeme pořád dobrou cestou?“ ptal se velmi smutně další Emo Boy se stylovou modří na konečkách vlasů, jehož jméno bylo Nepatřím Sem.
„Ztratili jsme kompas, ztratili jsme mapu, jsme naprosto v koncích, dopadneme jako v záhadě Blair Witch, akorát to nebude záhada, bude nad slunce jasné, že nás najdou a roztrhají medvědi.“ naříkal poslední Emo Boy s bledou tváří, zebrovitým svetrem a piersingem ve spodním rtu, co náležel blíže východnímu okraji :) Ten poslední se jmenoval Život je Bolest.

Probrodili se dlouhým shlukem husté trávy na malou mýtinu, která tvořila centrum oploceného pozemku. Měsíc zářil tak jasně, odlesk jeho svitu zvýraznil bílou tabuli s červeným nápisem "Keep Out!".
„Ti Metloši nám lhali, říkali, že stačí projít dírou v plotě a probrodit se trávou a najdeme tu ten Mekáč, je tu ale jenom prázdno, prázdno a prázdno jako v mém srdci...“ naříkal Cákající Tepna a ještě dodal „Ale já jsem pravý Emo ostatní si na to jenom hrají!“
„Možná bychom se měli rozdělit, třeba potom najdeme cíl naší cesty mnohem rychleji.“
„V žádném případě, bez Vás se nikam nehnu kluci! Ani profil na Líbku bych bez vás nezaregistroval!“
„Vidím to černě, je konec, je konec všechno, není jiná možnost, musíme se všichni podřezat, vykrvácet a umřít!“ navrhl Cákající Tepna a utrousil křišťálovou kapičku ze silně nalinkovaného oka.
„Věř ještě naději! Vždycky je nějaká naděje! Víra nás zachrání!“ udržoval Život je Bolest pozitivní atmosféru na cizím nočním opuštěném a depresivním místě.
„Naděje je dávno pryč! Všichni v ní věříme a proto žijeme! Je nám jedno, že děti v Africe nemají co do huby, že jsou všude války, že je ekonomická krize, že se zubní pasta testuje na myších, všichni totiž věříme v nějakou naději, že prostě přijde někdo jinej a zachrání, co se dá, ale já už nevěřím, můj život tady prostě skončil!“ naříkal stále Cákající Tepna. V rukou se mu zatřpytila tenká zhiletka, kterou našmátral v kapse u ryflý.
„Jdu si najít klidné a tiché místo za stromem, kde mohu vykonat svůj poslední čin. Chci se nechat pohřbít s upe nejnovější fošnou od Billy Talent.“

Emaři jenom kývli na něj hlavou a on odešel se skloněnou hlavou za strom, jeho pomalá chůze směrem ke smrti sevřela jejich žaludky, každé čvachtnutí conversek o bahno jim rozbušilo srdce. Ale je to jeho vůle a když si Emař umane, že se probrodí masem až ke kosti, nepojede tento vlak jinou trasou. Když se jeho kůže párala, bylo to slyšel na mnoho kilomentrů daleko. Cákající Tepna zahynul By his zhiletka :(
Život je Bolest hlasitě dýchal, doslova nasával mrtvý vzduch kolem do svých chřípí, zatímco ho opouštěla naděje i jakákoliv iniciativa pro zlepšení atmosféry a ještě je všemu ztratil zase svoji Emo placku -> Sakra!
„Já... Já už taky nemůžu dál, tohle je OPRAVDU konec...“ povzdechl si Život je Bolest a zašmátral si rukou po svém Piersingu. Z emo kapsy vytáhl na měsíční svit další emo zhiletku, kterou u sebe Emaři běžně nosí v případě nedostatku serotoninu v mozku, nebo kofeinu v krevním oběhu. Prudce se řízl do tenké ručičky a zaječel: „Fůůůj, nesnáším maso! Jsem vegetarián! Jim *JENOM* kuřata!“ zmodral, poblil se, zaklel, ocákl krví nejnovější Simple Plan poster z Brava a umřel.
Nepatřím Sem zůstal naprosto sám, neměl nikoho. Stále nemohl uvěřit, že je sám a že je tak prázdný. Hustou mlhou jemně prosvítal měsíc na opuštěnou mýtinu, kde stál jako ztracená duše. Myslil pouze na smrt, na to, že je nejlepším řešením na problémy.
Když tu se náhle za jedním stromem vynořila temná postava, vypadající jako snad sama smrt. Nepatřím Sem se ulekl, až mu hrůzou poskočily tkaničky u Adio bot. Postava se přiblížila, až ji celou odhalila stříbrná zář měsíce. Vlasy blonďaté, tričko Children of Bodom, postava hubená a vysoká, pyramidový pásek držel černé rifle s nášivkami, glády s modrým nádechem. Byl to metalista tělem i duší, i pravil: „Emaři, co zde děláš tak sám uprostřed noci?„
„Plánuji sebevraždu! Je mi hrozně a chci umřít!“
„A nezajdeme do McDonaldu? Je ihned tady za rohem, můžeme to tam probrat....“

:)


 celkové hodnocení autora: 81.4 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 4 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.5 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 23 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 43 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Kris Vaňková 12.06.2009, 19:13:32 Odpovědět 
   ;-)
 Kris Vaňková 12.06.2009, 15:15:52 Odpovědět 
   na druhou stanu je to narážka na kult.. a proto ti dávám dvojku (jedničku už v mém ředchozím zapálení zavrhuju:-))
 ze dne 12.06.2009, 15:23:08  
   Matthias: Klííídek, já netvrdím, že emo je tohle, já paroduji dnešní společnost se vším všude, včetně domnělého pohledu na emo.
 Kris Vaňková 12.06.2009, 15:13:32 Odpovědět 
   ááá nenenene, ty tam strkáš předsudky, a ač jsi to možná myslelo v dobrém, docela mě to vytáčí... už proto že Talenti jsou moje nejoblíbenější kapela, a vůbec nejsou emo (jako 90% které jsi zde uvedlo, -souvisí s kultem který SAKRA-NENÍ-EMO)
 DaNdÝ 12.06.2009, 14:46:16 Odpovědět 
   hm, sem se i zasmál, to jsem skorem nečekal. Týž si myslím, že první půlka je lepčí, i když představa všezachrańujícího metalisty je taky dobrá, vpodstatě dobrá suchá pointa.
míň je někdy víc, mí mínění k některejm částem, že pak některý prvky parodování můžou bejt opravdu až takový okatý, i dyž by třeba vtipnější, aspoň pro mě, byli míň vyhrocený. Třeba tam jak říká že se musel jí vybrečet do kouta, by to skorem myslím úplně stačilo. Tu žiletku si čtenář buď domyslí, nebo se s ní eště setká pozdějc, to samý cákající tepna mě moc nepobavila jako jména, ale zas ty dvě další - ty sušší, naopak pobavily dost.
To smaý v mým případě platí i o tom závěrečným jakoby parodovaně dramatickým umírání, zas jakoby trochu přehnaný parodování.
A jeden skorem literární prvek co tu byl dost dobře využitej jsou myslím ty všemožný odkazy - na kapely, blair witch, toho je dobré se myslím držet pář tím jde dobře stanovit atmosféra a tady to bylo využitý myslím přesně vkusně, ani moc a přesně tak aby to byl patrnej prvek. Nu dobré, teda nebo spíš za dva dávám.
 BaD 30.05.2009, 13:28:56 Odpovědět 
   Zdravím. Ten začátek byl mňamózní. Ve druhém odstavci jsi rozjel ponurou, melancholickou (emo) atmosféru a když přišli na scénu tři bloudící kýčovití a skicovití emaři, mé srdce poskočilo blahem. I zápletka se ztraceným McDonaldem mě pobavila. Depresivní debata, která se následně rozjíždí má taky celkem slušný potenciál, ale nakonec se to zvrhne a emaři začnou umírat jak mouchy.
A v tom bych právě viděl kámen úrazu. Když umírá Život je bolest, jde už o úplně jiný styl humoru - násilně tlačený, daleko přesahující únosnou mez parodování. A hlavně je tahle hlavní část strašně zhuštěná, jako by tě psaní už přestávalo bavit a hnal ses k závěřečnému vyvrcholení (které sice není špatné, ale rozhodně bych ho nepovažoval za nejsilnější čás příběhu).
Abych to shrnul, závěr trochu zklamal má očekávání.
Pokud bych měl hodnotit známkou, tak by to byla dvojka, možná trochu k trojce. A to je škoda, úvod vypadal na jasnou jedničku.
 Vanessa Kuzníková 30.05.2009, 13:18:45 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Vanessa Kuzníková ze dne 30.05.2009, 12:48:27

   Ano, ano to mi připomíná tu známou větu: Nesmyls má smysl.
 BaD 30.05.2009, 13:18:27 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: endless ze dne 29.05.2009, 15:31:00

   Ale endless, tohle je základní neznalost. Dneska už každý ví, že žiletka, se neřekne jinak než zhiletka apod. No dobře, uznávám, že ne každý to ví, ale co se týče EMO stylu a jeho parodování, je tohle už celkem vyjetá kolej:-)
 ze dne 30.05.2009, 15:12:23  
   Matthias: Nj... Měl jsem raději napsat ZhiLeTgA :)
 ze dne 30.05.2009, 15:05:36  
   endless: ... halt jsem stará generace. Příště se nechám poučit ,-)))
 Vanessa Kuzníková 30.05.2009, 12:48:27 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Vanessa Kuzníková ze dne 30.05.2009, 11:59:33

   Bylo to zvlášť tak se ptám.
 ze dne 30.05.2009, 13:03:49  
   Matthias: Dřív jsem to dokázal a byl jsem si tím jistý, dnes to dokážu ale nejsem si tím jistý :)
 Vanessa Kuzníková 30.05.2009, 11:59:33 Odpovědět 
   Tak dík, hezky jsem se zasmála, ale fakt. Výborný nápad. trošku tam drhne slovosled a odstavce, ale jinak se mi to líbilo.
Dokážeš se vcítit?
Jo a ten konec byl fakt nepředvídatelný.
A já věřím, že by šel s metalistou kamkoliv, když byl tak náhle sám a neovlivňován. A třeba neměl tu zhiletku :-)
 ze dne 30.05.2009, 12:35:34  
   Matthias: Počkat, proč se ptáš, jestli se dovedu vcítit? Nepochopil jsem souvislost se zbytkem komentáře :)

Ale jinak díky za komentář.
 Valhala 29.05.2009, 16:48:11 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Valhala ze dne 29.05.2009, 15:52:07

   Tak to je dobře =) Já jen že píšeš: mocikny lawuju ímou =) Tak sem se musela zeptat.
 ze dne 29.05.2009, 16:49:51  
   Matthias: To bylo jenom do perexu, tak z legrace.
 Valhala 29.05.2009, 16:47:53 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Valhala ze dne 29.05.2009, 15:52:07

   Tak to je dobře =) Já jen že píšeš: mocikny lawuju ímou =) Tak sem se musela zeptat.
 Valhala 29.05.2009, 15:52:07 Odpovědět 
   Jejda! No, omlouvám se za kritiku, taky nepíšu nic moc, ale vtipná emo povídka? Tak to jsem fakt ještě nečetla. =) Podle mě je to takový celý podivný. A hlavně se na mě nezlob =) Jinak tak mě napadlo. Ty jsi emo?
 ze dne 29.05.2009, 15:58:34  
   Matthias: Jestli jsem Emo? Ne, já jsem již dospělý.
 endless 29.05.2009, 15:31:00 Odpovědět 
   Pokud jsou chyby záměrem, vyplatí se na to upozornit (proto tu koneckonců máme perex). Jinak - ano, povídka jednou publikovatelná se později upravovat nedá.
Ale můžeš napsat novou ,-))
 First Girl 28.05.2009, 23:36:07 Odpovědět 
   Je to strasne vyhroceny extrem, pri kterem jsem se stejne musela usmivat. :) Ta predstava, ze nekdo takovy existuje... a hlavne tohle me rozsekalo:
...když si Emař umane, že se probrodí masem až ke kosti, nepojede tento vlak jinou trasou
:DDD
 endless 28.05.2009, 22:04:36 Odpovědět 
   Vítej na SASPI! Jakkoliv pointa byla zřetelná víceméně od počátku, a jazyk vyprávění by místy zasloužil větší péči (někde je parodie až moc chtěná), přiznám se, že jsem se bavila.
Nastavuješ zrcadlo, ne vždy jen veselé a zábavné - děsí mě to prázdno (btw. nejsem EMO!!!), to, jak bezcenný může být v jistém pojetí lidský život.
Dosti signifikantní je i charakteristika jednotlivých postav skrze značky jednotlivých částí oděvu.
Jinak ale... mezi námi - že by šel emař s metalistou do McD... to se mi nějak nechce věřit. Ale bez toho by jaksi... jistě, vím.
Pozor na:
zhiletkou - ???
jdeme pořád dobrou cestou - jdeme správně???
piersingem - piercingem
Všichni v ní věříme - v ni
v kapse u ryflý -(promiň, ale: FUJ!!!!) u riflí
kývli na něj hlavou a on odešel se skloněnou hlavou za strom - pozor na časté opakování
Cákající Tepna zahynul By his zhiletka :( - to už je moc i na parodii
ještě je všemu - ke všemu
 ze dne 29.05.2009, 15:27:29  
   Matthias: Děkuji za kritiku :)
Zapomněl jsem mimochodem přidat odkaz na jiné servery, kde publikuji tuto povídku, povídku jsem ještě nahrál tady: http://piste-povidky.cz/dilo/7999
Bohužel ji už asi nemohu upravit... no nevadí.

A většina gramatických chyb tam byla záměrně, kvůli jakési kritice mladých lidí, co často kašlou na gramatiku.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Ammes
(10.5.2022, 19:50)
Míra Zdanovec
(26.4.2022, 15:45)
Novalie
(12.12.2021, 23:06)
stromeček
(7.12.2021, 21:05)
obr
obr obr obr
obr
Daň z prodlení
Malíř
Vzpomínky pod p...
Bajaja
Říše Svobodná R...
William Joe
obr
obr obr obr
obr

Intoxication
MrsSelfDestruct
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr