obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"To, co vychází ze srdce, nebývá nikdy směšné."
F. Caballero
obr
obr počet přístupů: 2915490 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39731 příspěvků, 5764 autorů a 391411 komentářů :: on-line: 3 ::
obr

:: Magic Power-2.část ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Magic Power
 autor Skullka publikováno: 03.08.2009, 5:59  
16-ti letá Nicol, její setra Kate a kamarádky Lisa a Nella jednoho dne budou mít nehodu, po které zjistí, že byli vyvoleny aby zachránily království Magical Wood a bojovali proti zlému a mocnému Senseonovi. Ale musí se také potýkat s obyčejným světem, který je niní zvlášť pro Nici a Kate o moc těžší. Podaří se jim vrátit vše do normálu?
 

Jakmile taxík zastavil před nemocnicí, vtiskla jsem taxikáři do ruky peníze a se slovy ,,To je dobrý, zbytek si nechte." vyběhla ven. S holkama jsme přiběhly k recepci ,,Jsem Nicol Katernsová, moje sestra Kate prý měla nehodu mohu ji vidět?" drmolila jsem ,,Na pět minut to snad nebude vadit. Druhé patro, pokoj A4, ale pospěšte si."
Zaslechla jsem se jak říkám ,,Děkuji" ale to už jsem běžela po schodech so druhého patra, holky za mnou. Nějáká babička něco brblala, ale mně zajímala jen Kate.
Konečně jsem viděla dveře A4. Zpomalila jsem, protože jsem zevnitř slyšela nějáké hlasy.
O pár vteřin později vyšel ze dveří mladý doktor. ,,Oh, ty budeš jistě Nicol, že ano?" obrátil jse na mě. Přikývla jsem ,,Pane doktore, co se stalo? Jak jí je? Vyléčí se?" ,,Pomalu, bude v pořádku, neboj. Srazilo jí auto na přechodu, nějáký blázen který jel na červenou. Policie už ho chytla. Museli jsme jí operovat, takže už je mimo ohrožení života. Jenom.." odmlčel se. ,,Co? Co se stalo?" naléhala jsem, a snažila jsem se udžet, ať neomdlím. ,,Dostala hodně prudkou ránu do hlavy, taky se jí dostaly do očí střepy. Dělali jsme co jsme mohli, ale Kate už asi nikdy neuvidí." Bylo to jako hodně, hodně velká rána do hlavy. Nedovedla jsem si Kate, tu odvážnou holku která pořád lítá po obchodech představit SLEPOU! ,,Ale, je nějáká šance, že ano?" zeptala se Nella. Doktor zavrtěl hlavou ,,Bohužel, skoro žádná." ,,Mohu za ní?" pípla jsem,,Ano, ale pouze ty. Tvé kamaádky....." ,,Jsou to i JEJÍ kamarádky!" rozkřikla jsem se přes celou chodbu, až jsem se sama divila, kde se to ve mě vzalo. ,,Já vím, ale taková jsou pravidla. Ale je v komatu, ale to asi víš. Na pět minut." Otočila jsem se na holky . ,,Jen běž!" špitla Lisa a objímala při tom brečící Nellu. Otevřela jsem dveře. Stěny byly vymalovány tak zářivě bílou, až mě z toho rozbolela hlava. Uprostřed té nekonečné bílé, ležela Kate. Přes skoro celý obličej měla kyslíkovou masku, přes oči obvaz. Byla napojená na spousty kapaček a přístrojů. . Přitáhu si židli k její posteli a přemýšlým, za co jí život tak potrestal. Za pět minut mě ale sestra vyhodila a my se s holkama šouraly domů. Když jsme dorazily, Lisa si sedla na křeslo s hlavou v dlaních, Nella se schoulila na kraj sedačky a já jsem se odšourala do postele. Byla jsem z toho všeho tak hotová, že jsem okamžitě usnula. Ve snu vidím Kate jak přechází silnici, já se jí snažím zastavit ale srazí jí auto. A pořád dokola, jako nějáký bláznivý kolovrátek...

Probudila jsem se brzo ráno. zavřela jsem oči a snažila sama sebe přesvědčit, že to byl jen sen. Že vedle na posteli leží Kate, já ji vzbudím a budeme s holkama dělat úkoly a všechno bude v pořádku... Když jsem ale přišla dolů pochopila jsem, že je to realita. U stolu jsem uviděla ubrečenou Nellu a skleslou Lisu. Sedla jsem si k nim a vzala si rohlík z košíku. Po dvou soustech jsem ho ale musela odložit, jak mi bylo zle. Nakonec jsem se rozbrečela. Rozbrečela se i Nella. Dokonce i Lisa! Když jsme se všechny vybrečely, Nella vstala a řekla ,,Musíme toho nechat! Nemůžeme celou dobu, co tu Kate není profňukat. Jakmile se probere, jede domů. A to je za chvíly." Obě jsme přikývly. Nella má pravdu. Už to bude jen pár dnů....snad....

Seděla jsem na zídce v parku a klimbala nohama. Podívala jsem se dolů a pak kolem sebe. Byl už to takový můj rituál. Ráda chodím do parku, je tu zídka rozděělujícího s menším městečkem. Tady buď můžu na všechno zapomenout, nebo s prázdnou hlavou přemýšlet. Ani ta hrozná skutečnost, že Kate oslepla, mi tady nepřipadala tak hrozná. Nebo to je jednoduše tím, že tady se všechny starosti rozplynou....... ,,Heej, Nicol!" ozvalo se z dálky. ,,Marku!" zakřičela jsem. Pokaždé, když ho vidím, ty jeho blond krátké vlasy a tmavě hnědé oči, cítím se tak.........šťastná. V rychlosti jsem si uhladila svůj modrý svetr a krátkou černou sukni. Rozběhla jsem se k němu a objala ho ,,Ach Marku, sem tak ráda že tě vidím. Od té doby, co jsme jeli navštívit naše jsme se neviděli!" Jo, jak sem říkala na začátku...naši bydlí dost daleko a tak jsem jejich návštěvu spojila s představením Marka. Kate jet nechtěla, tak jsem jí to ani nevyvracela. S našima nemáme moc dobrý vztah, tak jsme je uprosily, ať nás pošlou na internát. Při myšlence na Kate se mi do očí vhnaly slzy..... ,,Nici? Co je ti? To kvůli Kate?" Markův hlas zněl ustaraně. Přikývla jsem. ,,A co se vlastně stalo?" sedli jsme si na lavičku a já mu všechno povyprávěla. On celou dobu nic neříkal, ale nakonec mě objal a řekl ,,Neboj Nicolko, to bude dobrý." pak mi ještě pošeptal ,,Miluju tě!" a nádherně mě políbil. Já ho taky miluju. A jsem strašně ráda, když mi říká ,,Nicolko".Zato nenávidím, když mi někdo řekne Nicollieto. No, takový hrozný jméno......... Pošeptala jsem Markovi, že ho taky miluju, ale už musím jít. Nabídl se že mě odveze domů. Má čerstvě udělaný řidičák a koupil si svoje auto, občas mě nebo holky vozí. Když jsem vystupovala před naším domem, přepadl mě zase splín, který v pakru téměř zmizel. Smutně jsem si povzdychla a hledala klíče v tašce. Když jsem odemkla, atmosféra byla už trochu veselejší. Lisa blbla na písničky z nějákýho televizního pořadu a Nella vařila večeři. Večer už konečně proběhl normálněji. Když jsme šli spát, vytáhla jsem jako skoro každý večer svůj příběh. Je o holce Melanii a její nejlepší kamarádce Nancy. Je to takové ze života.... ale mám to psaní hrozně ráda. Když jsem dopodrobna popsala Melaniino rande a Lucasem, byla jsem tak ospalá, že jsem už toho nechala. Před spaním jsem se přinutila myslet na Melanii, a ne na Kate ale moc se mi to nedařilo. Alespoň, že se mi zdálo o Markovi..........

Další dny proběhly normálně. Škola, kroužky.....i když bylo hrozně divný jít na kroužky bez Kate. A ještě horší bylo, že už s ní nejspíš na žádné kroužky nepůjdem! Tyhle a i jiné špatné myšlenky mě pronásledovaly celý týden. Teprve až jsme se v odpoledne vracely domů, mě to trochu přešlo. Nikomu ale nebylo moc do řeči. ,,Půjdu si dát sprchu." a s těmihle slovy jsem zmizela v koupelně. Trochu jsem si tam i pobrečela, to nepopírám. TRRRRRRRRRRRRR!!!!! Zase řinčel telefon. okamžitě se mi vybavil ten okamžik, kdy mi zavolali tu hroznou správu o Kate..... měla jsem co dělat, abych se nepozvracela. ,,Ano?" zaslechla jsem Lisin hlas ,,Hned vám ji dám. Niciiiii!!!" Vyletěla jsem ze sprchy jak nejrychleji to šlo. Popadla jsem telefon ,,Ano? U telefonu Nicol Katernsová!" ,,Voláme ohledně Vaší sestry Kate" sevřelo se mi hrdlo ,,dneska ráno se probrala, a říká že s Vámi chce mluvit Měla by ste za ní přijet, to je vše nashledanou." Nemohla jsem tomu uvěřit!! Kate se probrala! Probrala se! Zase jsem tam stála několik minut jako zamrazená, tak to holky asi hodně vylekalo. ,,Nici? Co se děje?" hlas Nelly zněl, jako by se každou chvíli měla rozplakat ,,Holky" začala jsem, ale hlas se mi třepal ,,Kate se....probrala!!" skoro jsem vykřikla. Nella s Lisou na mě pět minut koukali s pusou dokořán. Pak jsme začali jančit, řvát a blbnout. ,,Prý se mnou chce mluvit. Musím za ní!" řekla jsem rozhodně. ,,Půjdem s tebou!" vykřikla Lisa a Nella už volala taxíka.


 celkové hodnocení autora: 84.6 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 1 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 24 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 amazonit 03.08.2009, 5:58:26 Odpovědět 
   Minulý díl jsem sice nečetla, ale snad nevadí, že si ,,vezmu" tento...
Za prvé bych asi řekla, že je lépe dopsat jednu věc na pokračování a nezačínat vícero, pokud je již napsané máš, stejně by bylo lepší vložit na saspi nejprve jeden celkek a pak teprve ten druhý.
Musím říci, že píšeš čtivě, živě, i když je patrná nevypsanost, ale to je naprosto logické, a jak jinak se toho zbavit než psaním.
Text by si zasloužil trochu jinou grafickou podobu, aby z něj vystoupila přímá řeč, která je ,,ztracená" v textu.
-peníze a se slovy ,,To je dobrý, zbytek si nechte." - peníze
se slovy: ,,To je...

Nemůžeš začít přímou řeč jen tak. Minimálně bys měla ukončit větu nějakým znaménkem.

- jako by se každou chvíli měla rozplakat ,,Holky" začala jsem - ...rozplakat. ,,Holky," začala jsem

Také pozor na čárky, kterých máš v příběhu nedostatek, ale i to se jistě, společně s vypsáním se, zlepší:-)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
endlessness
(3.4.2020, 01:58)
Elis66
(1.4.2020, 21:52)
kapsymedu
(30.3.2020, 15:36)
Abisek
(26.3.2020, 11:55)
obr
obr obr obr
obr
Existuje i smrt...
markus
Uroboros sedum
kilgoretraut
Paranormální je...
Džordž J.S.
obr
obr obr obr
obr

Ty jsi ten déšť
lucinda
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr