obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Všechno, co vidíme nebo v co věříme, je jen pouhým snem ve snu."
E. A. Poe
obr
obr počet přístupů: 2915787 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39721 příspěvků, 5825 autorů a 392949 komentářů :: on-line: 2 ::
obr

:: Krátký monolog nespláchnutého hovna ::

 autor Leeter publikováno: 27.10.2009, 20:01  
Je to sračka...
 

Vzhledem k tomu, že jsem jaksi rozbředlé a na několik částí nastříhané podle střev, nemohu ani posoudit zda sedím, stojím, či ležím. Nebezpečně olizuji všemi částmi své existence sněhobílý porcelán a koukám se za světlem, přímo vzhůru do oválného oválu s prkýnkem. Nemám touhu se dostávat nahoru, iluze, že budu inženýrem, či věčným studentem jsem poztrácelo již v žaludku, kdy spletitost věcí a tělních tekutin ze mne udělalo beztvarou hmotu valící se přímo do hajzlu. Kopulace? Ta též nepřichází v úvahu, jelikož nemohu najít své pohlavní orgány a jsem si skoro jisté, že hovna nic takového nemají. Účel mého bytí je tu být, nespláchnuté a nepotřebné, cítící se jako šikanované dítě, ošklivá žena, muž bez koulí, poslanec v parlamentu.

„Smrdím.“

Narozdíl od šikanovaného dítěte se ale takto budu cítit jen dokud mě nespláchnou. Nemyslím, že kolektivní šikana je ve většině případů šikanou jen tak. Zdá se mi, že šikanovaní lidé jsou povětšinou jaksi odlišní, něčím zvláštní, nezapadají a zřejmě nějaký pozůstatek z dob dávno minulých nutí ostatní je vytlačovat ze své komunity a… Hele, ono to tu není zase tak špatné… Voda, cákající mi na bříško, nebo co to k čertu mám, mě příjemně stimuluje a moje ego roste s každým dalším vyřčeným slovem. Vlastně jsem rádo, že jsem vylezlo z prdele intelektuálovi. Můj úsměv na tváři by rostl, kdybych nějakou mělo. Ale pořád…

„SMRDIM!!!“

Ošklivý ženský jsou na tom taky hůř, těm já fandim. Za čas rozkladu v žaludku jsem také ledacos pochytilo. Dle rozhovorů mého kakapána soudím, že pojmy: blbé, narcistické, bezduché, jednoduché a krásné v určitém věku, někdy bohužel nadosmrti, chodí pospolu spoutané v jedné osobě a zájem stejně vygumovaných megasamců je jen a jen posiluje v jejich přesvědčení o dokonalosti. Podle mě jsou to jen takové mrňavé zrůdičky, jen o tom neví a nikdy je o tom nikdo nepřesvědčí. Potichu si zestárnou a to je prakticky celý jejich trest… zestárnou. Blbé je, že jsem při setkání s nimi slýchávalo prapodivné steny a nejednou se stalo , že jsem mělo velice stísněný prostor v břišní dutině. To se mi u těch ošklivých stávalo řidčeji, ovšem rozhovory s nimi byly více plodné a nevinuly se cestou k nákupům a husím řečem, ani ke žvástům o rozmazané řasence. Naopak se tam objevovalo cosi jako náznaky snů, duše a inteligence. Bohužel jsem slyšel i tu nejhorší variantu: ošklivá, zlá a hloupá žena… koneckonců zlá je spíše důsledek těch zbylých dvou proporcí a přiznejme si, není to jen její chyba, není to ničí chyba. Chyba je, že tu ležím už půl druhé hodiny bez povšimnutí… Přestává se mi to líbit, jelikož

„Smrdím!!!!“

Chci spláchnout… Spláchnout, spláchnout.
Tak mě ještě napadá… asi to vidím moc černě, Ale co chcete od hovna. Můj stvořitel, budiž mu televize, jak tak poslouchám, lehká, navázal kontakt i s jinými partiemi a říkám, že kdybych mělo koule, nebylo poslancem a mělo větší sebevědomí než hovno, stáhlo bych je k sobě do mísy. Jde o specifický a velmi vzácný typ rozkošných a inteligentních dívek, které mají v povinné výbavě duši. Nenechají se opít vlastní krásou a tím se nezmrví. Někdy je to tím, že to neměli v životě lehké a to je probralo z toho, aby dávaly největší energii do řešení bot a svého odrazu v zrcadle a nahradili to podstatnějšími věcmi. Možná, jen možná ještě zauvažuju a rozvinu to počas cesty kanálem , až se někdo uráčí …

„Spláchnout!!!“

Stejně se mi asi nejvíc líbily ty mimo kategorie… Ty zvláštní, divný… měli kousek ze všech, byli zajímavější než všechny dohromady a přitom každá naprosto jiná .
Je to jedno. Když vidíte člověka zevnitř, jak mu všechny ty vztahy ať už povedený, méně povedený, i ty, kdy přímo naletěl, sebraly iluze, vědomí, svědomí, pocity, duši a zničily trávicí trakt, chci spláchnout. Není důležitý jak začaly, jak probíhaly ani jak končily. Všechno ničí. Muži se spijí a padají mimo společnost a ženy se tím otráví, znechutí a normalizují. Pak už nezbyde nikdo, s kým by to stálo za to. Ať bleju sračky, v úvahách se rozmělňuji nebo ne, po tom vztahu zbyde vždycky jenom ho…
„Zdenku, ty si nespláchnul.“

„To tys mě tlačila na žaludeční stěnu?“

„Zdenku, pojď sem, to hovno mluví…“


 celkové hodnocení autora: 95.6 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 6 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 8 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 51 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Alasea 07.11.2010, 20:03:13 Odpovědět 
   No, obvykle se mi dílka podobného typu příliš nelíbí, stejně tak vulgarismy v "krásné literatuře", ale tohle bylo opravdu boží! :-) Originální, vtipné... Takže tam ta slůvka tolik nevadí.
 Sider Orea 27.10.2009, 23:30:07 Odpovědět 
   Zdravím
I přes nějaké ty chybičky jsem se opravdu dobře bavil...a bod navíc za originalitu;-)
 ze dne 31.10.2009, 12:14:10  
   Leeter: Díky moc. Za známku i komentář
 Šíma 27.10.2009, 21:09:07 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Šíma ze dne 27.10.2009, 21:08:24

   V perexu je uvedeno: "Je to sračka..." Aha... Fakt? ;-)))
 Šíma 27.10.2009, 21:08:24 Odpovědět 
   Ahoj! ;-)

Ty jo, hezký textík o hovně (do slova a do písmene)! Hihi... Líbilo, ale i tak si myslím, že by se dalo s textíkem ještě pracovat a hlavně na něm zapracovat. Napadá mě, že ty naše exkrementy mohou mít různou konzistenci i tvar (každý to určitě zná ;-))), ale pořád je to hovno. Omlouvám se za vulgarismy v mém komentíku, ale již samotný text povídky napovídá, že jinak nelze... ;-)))

+ nápad (líbilo a rozesmálo)
+ poměrně povedeně namícháno (viz myšlenky smíchané s monologem + něco navíc - na konci, ono: "...to hovno mluví..." mě málem dostalo do kolen, stejně tak intelektuální myšlení tohoto lidského "výkalu").

- možná trochu moc ukecané, nějaké to osekání (zejména v části o šikaně a ošklivých ženách a nadsamcích) by nezaškodilo, ale zde jde patrně o věc názoru a ostatní čtenáři budou mít na celou věc jiný názor (jak jinak)
- v tomto případě jde patrně o dialog hovna a dívky (ženy), ale pointa se mi zdá vytržená (z kontextu), nebo myšlenky celého dílka a trochu vyznívá "nelogicky", přestože je první moment hodně vtipný... ;-))):

„Zdenku, ty si nespláchnul.“
„To tys mě tlačila na žaludeční stěnu?“
„Zdenku, pojď sem, to hovno mluví…“

Konec Tvého dílka se mi zdá trochu nelogický, nebo zmatený... Co, nebo kdo, tlačil na čí žaludeční stěnu? Určitě víš, jak probíhá trávení potravy - od úst až ke konečníku. V ústech se rozmělní a smísí se slinami a putuje jícnem do žaludku, kde se míchá nejen s kyselinou v něm obsaženou, ale také s dalšími tekutinami (co dotyčný zrovna pije). Žaludek to pěkně natráví a promíchá a pošle do tenkého střeva, kde se z této kaše vybírají živina a další látky, v tlustém střevě dochází k vysušování a odvádění "vody" z výkalu, který putuje do konečníku a vychází z těla v podobě stolice. Hihi, nač ta "laická" přednáška? Prostě jsem nepochopil onu otázku, ledaže by mělo i hovno žaludek! :-DDD

Pardon. Jedna až Dvě.

P.S. Pořád jsem myslel na to, zda jde o klasické a kvalitní hovno, nebo rozmáznutý průjem! ;-))) Fuj, ano... Snad tento komentář nikdo nesmaže... Omlouvám se, protože tato myšlenka není podstatná a nemá na celkovém pojetí povídky žádný vliv!!!!!! Hihi, ono by to bylo zase o něčem jiném, kdyby se ono "hovno" zamýšlelo nad tím, jak vypadá a z čeho je složeno a v jakém je stavu... Mizím a hezký večer přeji! ;-)
 ze dne 31.10.2009, 12:13:14  
   Leeter: Jo, konec je trošku mimo mísu... forma hovna v žaludku je taky nelogická, tedy pokud nebereme rozmělněnou potravu a žaludeční šťávy jako jeho nižší vývojový stupeň... prostě jsem to nevychytal... Díky za známku a také sáhodlouhý komentář. U tohoto je možná lepší vypustit fantazii :D
 Anna 27.10.2009, 20:01:13 Odpovědět 
   O tomhle textu se v redakci poměrně široce diskutovalo a podobné reakce lze předpokládat i u čtenářů.
Osobně toto nahrubo načrtnuté, poněkud roztěkané uvažování považuji za zajímavé z několika důvodů:
1) Důležitost všeho lidského konání jest velmi relativní. Na čem jiném se to ukáže názorněji než na polidštěně uvažujícím exkrementu?
2) V textu se postupně dotkneš několika otázek, které rozhodně nejsou o h…, naopak. Jejich závažnost, domyšlena do důsledku, je až děsivá. Šikana, přehnaná důležitost, jakou přikládáme fyzickému vzhledu, ztráta iluzí.
(Dost možná mimoděk se Ti povedlo vystihnout motto řady šikanovaných: cítí se stejně odporní a bezmocní jako nejposlednější exkrement…)

Jiná věc je, že jednak zjednodušuješ (při daném rozsahu textu v kombinaci se záběrem témat jinak ani nelze), vulgarismů je až moc (dobře vychytaný text tohoto druhu by měl dle mého názoru obsahovat dva – tři, používej je jako koření, ozvláštnění, nadužívané dnes už nikoho nepohorší, naopak pouze sráží text na úroveň, jakou je zcela běžné slyšet na ulici…), a Tvůj přístup ke gramatice by se dal taky vylepšit.
Myšlenek máš dost, ovšem chybí Ti důslednost, propracovanost, vůle dotáhnout syrový text, vrátit se k němu opakovaně, třídit a dolaďovat. Je-li toto cena za neotřelost, budiž Ti přáno, jen škoda, že odradíš řadu čtenářů, kteří by Tě jinak pravidelně četli, protože Ty máš co říct..

Pozor na:
na několik částí nastříhané – rozpadlé?
vzhůru do oválného oválu – do oválného otvoru
již v žaludku, kdy – kde
spletitost věcí a tělních tekutin ze mne udělalo – spletitost (ta)… udělala
jen o tom neví – nevědí
že to neměli v životě lehké, nahradili – neměly, nahradily (ty dívky)
měli kousek ze všech, byli zajímavější – totéž: měly, byly

Moc se mi líbila pasáž: "Vlastně jsem rádo, že jsem vylezlo z prdele intelektuálovi. Můj úsměv na tváři by rostl, kdybych nějakou mělo. Ale pořád…
„SMRDIM!!!“"
Stejně tak slovo "kakapán", to je luxusní.
Známka je orientačním, hrubým výsledkem 1 za obsah a 2,5-3 za formu.
 ze dne 31.10.2009, 12:07:43  
   Leeter: Já tam ty vulgarismy nedávám kvůli pohoršení, prostě to tak nějak napíšu. Asi už je to taková nějaká má nemoc, navíc je tam ani nevidím, nebo je spíš nevnímám jako vulgarismy.
Děkuji za dlouhý a vyčerpávající komentář, nečekal jsem až takovou pitvu.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Mr Solaiman
(15.1.2021, 11:53)
VNVNVNM
(8.1.2021, 09:15)
albert lisy
(8.1.2021, 06:41)
andrerushell
(7.1.2021, 12:46)
obr
obr obr obr
obr
Posel smrti VI:...
Lukaskon
Hunold a Elina ...
Ellien
Ryky tyky doodl...
Centurio
obr
obr obr obr
obr

Černý jezdec - Ruka spravedlno...
Annún
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr