obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Přítel všech - přítel nikoho."
Aristoteles
obr
obr počet přístupů: 2915317 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39434 příspěvků, 5735 autorů a 389989 komentářů :: on-line: 3 ::
obr

:: Pojem „ideální muž“ ::

 autor bestievsamete publikováno: 05.08.2010, 9:08  
Takové lehce namíchlé noční zamyšlení nad muži. prosím, nečekejte nic velkého, nepsala jsem nic než články několik let;)
 

je pojmem, kterým nás krmí laciné romantické komedie. Opravdový ideální muž ovšem neexistuje a vlastně ani existovat nemůže. Kdyby takový byl, ženy by patrně udělaly cokoliv, aby takového získaly pro sebe.
Samozřejmě, že někteří muži se ideálu blíží. Více či méně. Problém pro ženy nastává, pokud je jejich táta podstatně blíže ideálu, než jejich partner. To pak mohou nastávat situace, kdy jsou oba velice naštvaní či smutní a ani jeden neví, jak z nastalé situace ven. Žena se cítí dotčená, zapomenutá a smutná a muž naštvaný, protože ženinu rozmrzelost nechápe. Taková situace, zprvu se tvářící jako prkotina, se dokáže vyhrotit do absurdních rozměrů a může skončit až tragicky.
Místy se tomuto dá předcházet, jako upozorňovat týden dopředu, že se blíží datum Vašeho svátku, narozenin či výročí a doufat, že Váš drahý si již to datum mezi ostatními daty najde. I přes veškerou snahu se ale může stát, že na Vás muž zapomene. Nezbývá, než to přejít se stoickým klidem a počkat, zda mu to dojde- v době FB, mailů a mobilních telefonů by to neměl být zase takový problém. Ovšem pokud je, musíte prostě naťuknout. Pak by si měl již najít způsob, jakým opomenutí odčinit. Většina žen, kteří takového „truhlíka“ doma mají, už s jistými trablemi předem počítají a spokojí se s květinou či čokoládou a slovy jako „mrzí mě to..“ . (a těm, které zvyklé nejsou, vřele doporučuji stejný postup..)
Je ovšem typ muže, kterému to připomenete předem, zjistí to ex post a vy mu i dáte najevo, že by bylo na místě chybu napravit- s ním to ovšem ani nehne. Co s takovými, sama nevím..


 celkové hodnocení autora: [ - ]

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 8 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 30 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Bereniké 25.08.2010, 19:49:43 Odpovědět 
   naprosto souhlasím s Radmilou - vedle toho myslím, že když člověk má někoho skutečně rád, přejde takové drobnosti automaticky a nemá s ním problém, prostě ho bere jako ideálního. a mluvím ze zkušenosti, kdyby chtěl někdo vyvracet. za další je jasné, že co člověk, to ideál a proto se taková věc nedá moc zobecnit...
 Radmila Kalousková 25.08.2010, 18:09:17 Odpovědět 
   Ahoj,
myslím, že na toto téma "ideální muž" je to až příliš krátké a nerozvedené. Jen se to tak mihlo kolem jedné situace, která tě asi zrovna trápí. Popravdě bych se do takového tématu nůbec nepouštěla. Krom toho, že ideální muž může pro každého znamenat něco jiného. Takové zapomentí na jmeniny či výročí mě například vůbec nerozhodí, často na to zapomíná sama (a to i na své :-))Narozeníny by mě sice trošku mrzely, a tak to raději hlásím dopředu a vše zařídím sama, ale na tom vztah přece nestojí!
RK
 Sakora 08.08.2010, 20:56:07 Odpovědět 
   Hm, opravdu... spíš jen takový článek.
Asi mi v textu něco chybělo... humor, neočekávané zjištění, překvapivá pointa, těžko říci, měla jsem trochu problém je vůbec dočíst.
 ze dne 11.08.2010, 15:53:00  
   bestievsamete: Já vím, beru to a omlouvám se za nudu, píšu pro školní časopis spíš rozhovory či nějaký ekonomický věci, tak jsem takovej suchar". ;)
 Šíma 05.08.2010, 10:14:41 Odpovědět 
   A známkovat nebudu, přestože se v tomto případě jedná o určité zamyšlení, jehož kvalita mohla být vyšší a onen pohled na na muže, kteří zapomínají na výročí svých protějšků, mohl být z více úhlů (ať už jde o svátek, nebo narozeniny, či připomenutí dne zasnoubení, nebo svatebního dne). Takto jde čistě o jednostranný pohled na danou problematiku ze strany samotné autorky. Snad trochu přinutí čtenáře k zamyšlení, ale nic více. Snad zpracování ve formě fejetonu by bylo výhodnější (s patřičnou dávkou ironie, nadhledu a humoru). Ono nakonec se zase tolik nestalo...
 Šíma 05.08.2010, 10:05:08 Odpovědět 
   Co by asi řekl pan Uzel?

"Patrně bude záležet na "výchově" v rodině (ze které muž vyšel), na jeho charakteru a stupni zamilovanosti, který mezi onou ženou a oním mužem panuje. Pokládat muže za truhlíka jenom proto, že vám k svátku nedal kytičku, nebo čokoládu je jistá degradace mužů, protože je nutno přihlédnout k faktu, že ani ženy nejsou dokonalé a také se víceméně k tomuto ideálu přibližují! A každý přijde na to, co si vzal, nebo s čím žije ve společné domácnosti (třeba i na hromádce, jak se tomu s oblibou říká, nebo také na psí známku), až mu spadnou ony růžové brýle a zamilovanost vystřídá tvrdá životní realita. Protože nikdo nemůže být jen trvale zamilovaný, avšak onu lásku jednoho k druhému, vzájemnou úctu a pochopení, to můžeme v sobě a v druhých (tedy zejména ve svém protějšku) pěstovat i nadále (i tehdy, když zjistíme, že náš milovaný, nebo naše milovana, není tím, čím se nám zdál(a), ale stále se máme rádi a nic nám nepřekáží v našem vzájemném soužití)..."

Tolik slov doktora Uzla v podání jisté literární houby... ;-))) Jinak s tím plně souhlasím a hezký den přeju!!!
 Jujacek 05.08.2010, 9:42:13 Odpovědět 
   Ahoj :)
Zajímavý článek ;) Já bych řekla, že opravdový ideální muž existuje, ale jen prvních pár měsíců, než nám začnou opadávat růžové brýle :P A pak už je to jen na nás, jak se s tím poperem ;) Avšak mohly bysme se zamyslet i nad tím, jestli existuje opravdová ideální žena :D :)
No já zatím ideálního, zatím přítele, mám, i když teprve chvíli :) A snad si datum mých narozenin bude pamatovat i za xx let, když teď si je pamatuje. Hihi :)
Ať se daří se psaním :)

J.
 čuk 05.08.2010, 9:07:14 Odpovědět 
   Buď vítána na saspi.
Zde jsme literární server, takže článeček sem nezapadá.
Postřehy se mi zdají být správné.
Řekl bych, že vazby, které jdou od ženy jinam nejsou mužům proti chuti a mohou je ignorovat ze zásady ( i otrlí), v tomto případě, že se od nich chce falešný projev, jaksi nadiktovaný, a On, Muž projevuje pozornost spontánně, kdy nečekané více potěší a má větší váhu. Řešení: připravte v onen den (třeba svých jmenin) malé slavnostní pohoštění a muže usvědčte z děravé hlavy a uvéste do rozpaků, hlavně se usmívat a vnitřně se přenést. Však Ho napálíte jindy a snížíte mu sebevědomí ex post., a budete to dělat vytrvale.
Uvidíme, jak budou čtenáři reagovat. JInak je to dotaz na Radima Uzla.
Známku dávám těžko, neboť je text nesrovnatelný, bez vstupního komentáře však nelze publikovat.
A píšou se tři tečky.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Měneznáš
(8.10.2019, 16:27)
Sakkas
(8.10.2019, 08:19)
Faithy Rocks
(7.10.2019, 15:24)
Wiktoria
(7.10.2019, 15:00)
obr
obr obr obr
obr
Vzpomínky pod p...
Bajaja
..na moji manže...
dufka
Arn Dresko VII....
jindra
obr
obr obr obr
obr

Klavír 1921
sumus
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr