obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Múzy přejí těm, kteří je prohánějí po lesích, lukách a kopcích. Ne těm, co na ně čekají se založenýma rukama."
Gandalf
obr
obr počet přístupů: 2915551 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39826 příspěvků, 5773 autorů a 391839 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Brackenridgeovo rande ::

 autor brackenridge2010 publikováno: 18.09.2010, 6:15  
 

Brackenridge se potil i v prdelní škvíře. Co se dalo v tom vedru taky dělat. Deodorant samozřejmě nepoužíval, a po cestě na rande teritoriálně obchcával rohy. Na náměstí dal málem přes držku vyšamponovanému Jehovistovi (něčím ho od pohledu sral), ale pak si vzpomněl, jak se mu v krymu minule nelíbilo, a tak se žádná nakládačka přece jenom nekonala.
----------
Brackenridge se nespokojeně prohlédl v odrazu výkladní skříně H&M. Chlapi z hospody ho přemluvili, aby si na schůzku oblékl čisté triko (a nesměl se ani vysmrkat do rukávu!). V čistých slipech se Brackenridge také cítil nesvůj (narušilo mu to systém čtyřdenního nošení spoďárů: první den hnědým dozadu, druhý dopředu, třetí a čtvrtý den repete, ale naruby). Kromě toho se do nějakého vztahu nehnal: Když cítil potřebu fyzické lásky, zastavil se v pokojíku u hospodské. Ta mu dala skoro vždycky, a ještě byla ráda. Brackenridge si ji většinou vypil a zhasnul do krásy. No a když Šukina nebyla k dispozici, Brackenridge se nebránil ani autoerotice.
Ta bělostně nažehlená krása před knihkupectvím Barvič a Novotný mu vyrazila dech. Na chvíli zalitoval, že si po těch šesti rumech na kuráž alespoň nevyčistil zuby.
Dívka přistoupila k Brackenridgeovi a s dobře skrývaným opovržením mu podala ruku. Za tohle Romana zabije! Zase jeden z jeho vypitých žertíků! Kdyby věděla, jakou gorilu s ní pošle na rande, vymazala by si ho z mobilu i z Facebooku nenávratně!
Brackenridge se neobratně představil (Zdar, tak já jsem ten Brackenridge) a dojemně se pokusil nastartovat konverzaci (Vedro jak v prdeli, že?). Klárka se trochu zastyděla. Ne že by k Brackenridgeovi cítila jakékoliv sympatie, ale tou bezradností ji připomněl její babičku, která několik dní před smrtí přestala poznávat příbuzné a nechápala, proč za ní všichni ti cizí lidé lezou do nemocnice a vykládají jí nesmysly.
Brackenridge pocítil šimrání v okolí bránice (napadlo ho,že to asi budou játra, z chlastu). Poprvé v životě použil frázi Moc mě těší a navíc se mu podařilo souvisle vokalizovat celou větu, ve které použil výraz hovno jen dvakrát. Brackenridge byl smrtelně zasažen něžnou nevinností Klárčiny nadýchané blůzky. Šukina a její zašedlé bombarďáky byly rázem zadupány do odpadkového propadliště Brackenridgeovy duše. Brackenridge přijal Klárčino pozvání do cukrárny (DO CUKRÁRNY!!!), kde třicetiletý hromotluk poprvé ochutnal zmrzlinu (příchuť rumová pralinka, aby ho to napoprvé neporazilo). Brackenridge Klárku na oplátku pozval k sobě domů. Chtěl ji tam překvapit seznámením s roztomilým (v jeho očích) kocourem Smradlavkou. Klárka byla po pár hodinách ve společnosti dojemně se snažícího Brackenridge rozhodnuta vykonat samaritánský akt: Vyspí se s ním! Koncept Krásky a zvířete ji nadchnul. Udělá dobrý skutek, a krom toho, pro takového obra jistě nebude problém ji později (jaksi za odměnu) vykopat studnu, opravit zídku či jinak píchnout při příležitostných, fyzicky náročných, pracích.
----------
Brackenridge byl emocionálně tak rozrušen, že se po příchodu domů musel jít okamžitě vysrat (navíc alkoholem zhuntovaný organismus se nedokázal tak náhle vyrovnat s tisícikalorickou zmrzlinou). Ze zcela nečekaného popudu roztočil vodovodní kohoutek úplně na maximum a zapnul větrák. Šplouchavá sračka zahučela do záchodu a Brackenridge si (zase po dlouhé době) vytřel prdel. Zkontroloval smotek Harmasanu a utíral tak dlouho, než použitý papír zůstal bez hnědých stop. Ruce si samozřejmě umýt zapomněl, ale s vytřenou prdelí si i tak připadal jako anglický lord. Brackenridge spěchal za Klárkou do obýváku, překotně přemýšleje, co by jí tak mohl nabídnout ze skromných zásob ledničky (Plát tlačenky? Načatou konzervu guláše? Půlku cibule?).
„Klárko, dala by sis chleba s cibu...“
Brackenridge málem omdlel, ale nakonec v šoku jen pevně sevřel víčka. Když se konečně vzpamatoval, oči naopak nepřirozeně vytřeštil a z úst mu bezděčně vyklouzlo A do piči... Což byl v podstatě celkem výstižný popis pornografického obrazu, který Klárka pro Brackenridge namalovala ordinérní nahotou svého těla. Rozcapenost mezinoží na hnědém otomanu připomněla Brackenridgovi liščí noru, kterou mu v kdysi dětství ukázal laskavý (a napitý) myslivec. Kocour Smradlavka si nezúčastněně lízal koule. Brackenridge pochopil, co se od něj v této situaci očekává a technicky zvládl soulož prostou na jedničku. Smradlavka se po chvíli začal nudit a rozhodl se, že se vymočí na sněhobílou halenku pohozenou vedle otomanu. Hlasitý proud kocouří tekutiny ohlásil konec Brackenridgeova podivného pocitu, který se v něm dnes odpoledne probudil, sílil a nyní byl nenávratně uchcán k smrti.
----------
„Tak co, chlape?“ uvítali čerstvě smradlavého Brackenridge chlapi v hospodě.
„Přefiknuls jí?“
„Polib mi prdel, pičuse!“ odvětil podrážděně Brackenridge a převrhl do sebe první škopek.


 celkové hodnocení autora: 89.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 2 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 5 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 40 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Viktor 08.11.2010, 8:16:56 Odpovědět 
   povídka je poměrně zajímavá, ale vulgarismy jsou vní použity nešťastně a možní i strojeně... neumocňují atmosféru ani ji nijak neautentizují... většinou jen ruší

hodně o evokuje Pelce
 Anna Weberová 01.10.2010, 21:33:32 Odpovědět 
   Zdravím, no, povídka je svérázná, ale mně se líbila, řemeslně je zpracovaná, myslím, na velmi slušné úrovni. 1
 Radmila Kalousková 29.09.2010, 12:20:16 Odpovědět 
   Ahoj, sice obhroublé a dosti vulgární, ale k hlavnímu hrdinovi to prostě sedí. Líbilo
RK
 Šíma 18.09.2010, 12:07:25 Odpovědět 
   Ačkoliv se hlavní hrdina choval malinko "nevkusně", je textík napsán vkusně a líbil se mi. Patrně se bude muset každý čtenář zamyslet nad tím, co vedlo onu dívčinu k tomuto kroku, aby šla s tímto rubiánem a ochlastou! ;-)))

P.S. Na šotky jsem nekoukal, jedna docela bezvýznamná jednička je tam (kritik šíma má zase dovolenou) a dílko putuje k oblíbeným (Proč? Sám nevím)!!!
 čuk 18.09.2010, 6:14:21 Odpovědět 
   Neomalenost a bezprostřednost hrdiny z nejnižšího levelu s ústy plnými neslušných slov a přitom okouzlený dívkou je v této situaci kompenzována tělesně "neslušnou" Kráskou. Podivná dvojice, nebo podobná nátura pokaždé jinak ( o Klárce se přííliš nedovíme, je opravdu tak naivní? nebo slušně oprsklá?). Vtip je poněkud obhroublý, ordinérní (šokárny se prolínají i do kulis), ale přiléhavý a dá se mu smát, po odložení slušného pohledu a slovníku čtenáře. Ale v podtextu se dá nalézt hořká pravda i dojemnost setkání dvou lidí, byť halené do oplzlostí. Že by vykukoval i růžek naděje, snad trochu pošetilé, že B se trochu zkulturní.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
ciernezviera
(4.6.2020, 01:54)
TheaK
(16.5.2020, 11:57)
Ka
(11.5.2020, 21:51)
BukBird
(3.5.2020, 22:07)
obr
obr obr obr
obr
Jak jsme hráli ...
Louise Courbet
Medvěd
Gilbert Cunninghamm
(Revoluční rok)...
Rebekka
obr
obr obr obr
obr

O zahradním nábytku
SvaEl
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr