obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Kdo nemá peněz, je chudý; kdo nemá přátel, je chudší; ale kdo nemá srdce, je nejchudší na světě."
Fjodor Michajlovič Dostojevskij
obr
obr počet přístupů: 2915659 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39756 příspěvků, 5802 autorů a 392268 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Brackenridgeova uklízečka ::

 autor brackenridge2010 publikováno: 11.10.2010, 11:32  
 

rackenridgeovi se sice v Masokombinátu, kurva, líbilo, ale vedoucí směny Březina ho brzy přeřadil na noční. Brackenridge teď zařezával od deváté večer až do šesté ráno. Po týdnu nočních si už trvale posraný Brackenridge uvědomil, že nestíhá. Do hospody musel chodit brzy odpoledne, a tak se většinou přiožral ještě než si píchl na jatkách. Permanentní stav podnapilosti mu nijak nebránil v chlapském bourání skotu. Ke své lítosti však nemohl jet v hospodě domrtva, jak byl z dřívějška zvyklý. Pokud se chtěl pořádně poblít a vyspat ve škarpě, musel to pak těžce dohánět ráno po směně. Jenže komu by se chtělo chlastat v šest ráno sám doma a pak se vláčet z pohodlné postele do nevyhřáté škarpy?
Krom toho se Brackenridge začal potýkat s úplně novým problémem.
„Píča zelená, já mám doma už takovýho bordelu, že se Smradlavkův písek oproti podlaze v mý kuchyni blejská jako psí koule,“svěřil se ve čtvrtek odpoledne chlapům v hospodě.
Rezavej Prdel si nejdřív přihnul z půllitru a pak Brackenridgeovi poradil: „Vole. Pošlu ti tam Mařku s kýblem. Ale jestli na ní hrábneš, dostaneš takovou po čuni, že vysereš vlastní játra, vole.“
Brackenridge si matně vzpomněl na starou Rezavýho Prdele, dvěstěkilovou téměř bezzubou dryáčnici s fialovou trvalou, a pochopil, proč Prdel konzumuje denně více než dvacet rumů. Na Prdelově účtence dnes vyrostl velmi hustý rumový les. V tomto stavu Rezavej Prdel technicky ani nemůže rozeznat Mařku od Bardotky.
Brackenridge si s Prdelem plácli na sobotu (Brackenridge má volno a může se pořádně sešrotit, zatímco Mařka bude poklízet a dokonce mu i vypere prádlo včetně posránů a pochcánů). Půllitry cinkaly a rumy lítaly vzduchem takovou rychlostí, že se Brackenridge dosral do Masokombinátu až ve čtvrt na deset. Propil se do ožralecky nasrané fáze, a tak se mu vedoucí směny Březina už zdálky klidil z cesty, aby od Brackenridge nevyfasoval nějakou přesdržku „jen tak mimochodem“.

Páteční noční zmohla Brackenridge do stádia nirvány. Probral se kolem poledne s jednou nohou ve Smradlavkově písečku Mikeš a druhou v lepkavé kaluži rumu na kuchyňském linoleu. Smradlavka, dotčen anektem svého sociálního zařízení, se uraženě vychcal Brackenridgeovi na nohu.
„Hodnej kluk,“ pochválil ho Brackenridge a propadl se zpátky do bezvědomí.
O necelou hodinu později byl Brackenridge plně při vědomí, po snídani (malé pivo, velký rum) a po ranní hygieně (celkem dobře se vysral). Kuchyňské lino s pičovaným vzorem se v odpoledním slunci lesklo mastnotou, na které v abstraktních obrazcích zaschly během pracovního týdne kousky cibule (buřty s cibulí), drobky (chleba s cibulí) a kapky rumu (rum s cibulí). Brackenridge se otřásl odporem. Žiju jako prase, uvědomil si. No a co, do piči, jsem snad nějaká sračka? Dloubl nehtem do kousku cibule. Co si ta Mařka zasraná o mně asi pomyslí? Bezděčně se poškrábal na prdeli a čichnul si k prstům. Vůně chlapa ho inspirovala. Neměl bych tu podlahu trošku přelíznout, kurva, aby se mi tady z toho nepoblila? Po krátké úvaze (čím by to asi nejlíp pustilo?) nalil Brackenridge asi půl litru přípravku na mytí nádobí do záchodové mísy, vířením vytvořil bublinky a pustil se do šůrování. Jakákoliv fyzická námaha se Brackenridgeovi odjakživa líbila, a když poznal, že při mytí podlahy se docela i zapotí, začal se cítit dobře. Krásně do sucha vytřenou podlahu zapil velkým lokem rumu. Podlaha vypadá dobře, ale co ty vokna? Brackenridge cvrnkl mozolnatým ukazovákem do mrtvé mouchy na okenním rámu zašedlým cigaretovým kouřem. Povlak špíny na skleněných tabulích udržoval Brackenridgeův skromný příbytek ve stavu trvalého přítmí. Čím se sakra mejou vokna? Modré tekutiny v plastikové láhvi s nálepkou Okena už bylo na dně, to by na všechna okna jistě nestačilo. Proto Brackenridge zbytek Okeny jedním lokem vyzunkl a k mytí načal úplně novou láhev vodky. Stoličnaja příjemně skřípala Brackenridgeovi mezi prsty. Začal si pobrukovat oblíbenou píseň Rozhodčí je píča. No ale když tady už meju vokna, tak bych u toho moh hodit aspoň jednu várku do pračky, kurva, osvítila jej náhle shůry geniální myšlenka. Dám tam tu nejposranější hromadu, třeba není Mařka na pořádně chlapský hovna zvyklá.

V pět patnáct vyrušil Brackenridge zvonek z tantrického stavu relaxace. Dvoumetrový neoholený kolos kroužil po domku jako včelka dělnice s prachovkou a stíral poslední zrnka prachu z šamotových cihel krbu. Mařka kopla do dveří a uvedla se do obýváku.
„Prdel si dělej z plastelíny!“ vykřikla na Brackenridge prochlastaným altem a převrhla modrý kbelík. „Co ze mě děláš piču? Tady se dá žrát z podlahy, nač já se sem vláčím s kýblem?“ Brackenridge jí strategicky zastoupil cestu na záchod. Záchodová mísa se drze blyštila jako právě vysoustružený briliant.
„To snad není možný, ty kreténe, ty máš i vyžehleno, co já sem lezu? Si myslíš, že nemám doma co na práci?“
Brackenridge sklopil zelené oči (jako falešná kočka, říkávala jim babička) a podvědomě ucouvl z Mařčina dosahu. Kdyby to byl chlap, rozbiju mu ciferník na sračku.
Mařka stačila ještě zaregistrovat vycíděné umyvadlo, vonící ubrus a kytici lučních květů v zavařovačce na stole. A to byl možná ten moment, kdy její bojovně založené paže měkce klesly na oblinu tučných boků a široce rozkročená stehna se koketně rozvlnila v tanečním kroku směrem k Brackenridgeovi. Jako na zrychleném promítacím plátně, Brackenridge najednou svíral v náruči morbidně obézní, fialově kudrnatou Mařku.
„Líbej mě, šmudlo,“vydechla mu česnekově do tváře.

Ten večer se Brackenridge poprvé po několika letech neožral. Nepotřeboval to. Poblil se několikrát v obýváku, jednou v kuchyni a na hajzlu už jenom vypouštěl z úst kyselou žaludeční šťávu. Do postele si pak vzal Smradlavku a drbal ho tak dlouho za ušima až se prodrbal do úlevného objetí spánku. Co jsem měl asi dělat kurva? Zejtra si opeču buřty s cibulí a podlahu zasviním tak, že to už nikdy nesleze.


 celkové hodnocení autora: 89.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 1 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 3.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 3.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 1 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 31 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 11.10.2010, 11:31:18 Odpovědět 
   Zdravím!

Tato část (oproti té předešlé) mě dost zklamala. Nejde o ony obhroublé výrazy (otec pracoval kdysi na šachtě a pak v železárnách, takže mi také nejsou ona slůvka cizí), ale... I vulgární pojetí (ať už jde o dialogy, nebo myšlenkové pochody) musí být podáno tak, aby nepůsobilo spíše negativně a textu neškodilo. Předešlý text s našim hrdinou byl určitým "nebem", tento se stal "peklem" a to nejen pro Tvého hrdinu, ale i pro čtenáře. Ano, proč nepoužít tu a tam nějakou tu přisprostlou mluvu (na jména hrdinů nekoukám, za své přezdívky nemohou), ale všeho moc škodí a nějaké to sprosté slůvko dokáže v nesprávném pojetí i dotyčný text svým způsobem "zabít"...

Obecně text vyznívá poněkud neupraveně s množstvím nevychytaných nedostatků (chybějící mezery a písmenka, chyby v textu: -- jestli na NI hrábneš -- TA okna, a podobně). A stačilo tak málo, trochu víc si z textem pohrát, vychytat mu všechny blechy a zapracovat na stylistice, aby se tato část držela (co do kvality) "výše položené laťky" z minulého dílka, který se mi opravdu líbil... ;-)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
APV
(18.9.2020, 13:40)
xcvx
(9.9.2020, 11:54)
Alexandr Heartless
(7.9.2020, 14:47)
houseofcandy
(7.9.2020, 12:01)
obr
obr obr obr
obr
Temný úsvit čás...
mat
Hudební zkušeno...
Centurio
Život a smrt
mm
obr
obr obr obr
obr

Tvý soukromý USA
Nikotin
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr