obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Když chce osud někoho zničit, udělá z něho hlupáka."
Publilius Syrus
obr
obr počet přístupů: 2915731 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39650 příspěvků, 5807 autorů a 392668 komentářů :: on-line: 2 ::
obr

:: Pro ignoranty ::

 autor RockChick publikováno: 22.04.2011, 15:46  
Tento pamflet nebyl napsán se záměrem se někoho dotknout, nebo snad házet všechny do jednoho pytle. Jak praví nadpis, byl napsán pro ignoranty, a pokud se mezi ně milý čtenáři neřadíš, tak není co řešit :)
 

Tak ty tři zas.raný roky už konečně uběhly. Je ti líp s těmi dvěma písmenky před tvým jménem? Asi jo, páč všichni tví staří kamarádi jsou už v tahu, žádná ženská tě nechce, ale ty se stejně pořád tak křečovitě trapně usmíváš, jak z reklamy na prášek. Dostal jsi dobrýho fleka v dost zámožný firmě, ale co si budeme nalhávat, drahoušku, tam by tě vzali i bez titulu. No, hlavně že jsi ztratil další tři roky své bezvýznamné existence, které jsi strávil především pojídáním předražených jídel z fastfoodů, vyspáváním do odpoledne, čuměním do monitoru do pozdních nočních hodin, utrácením všech svých peněz a chlastáním na parties s lidmi, kterými jsi stejně většinou opovrhoval. Hlavně že jsi byl ten správnej cool mladý dospělák. Ale všechno to stejnak bylo financování kapsou maminky a pápinky, nemám pravdu?
Všem si sice říkal, že děláš výšku, ale tam jsi většinou chodil stejně jenom o zkouškovém, protože tě ve skutečnosti nic z toho, co se tam říkalo, nezajímalo. Studoval jsi film, ale to jenom proto, že ses asi jako každý jiný normální, inteligentní občan této země na film rád díval, a nenapadlo tě nic jiného, co by si měl po střední jakože studovat. Všichni ti říkali, že je normální, že tě studium nebaví, ale ve škole vás přitom učili, že na výšce je nejkrásnější, že už se učit nemusíš, ale chceš. Taky vám říkali, že pokud vás to nebaví, tak můžete odejít, nikdo vás nedrží – proč jsi tedy zůstal? Bylo to skutečně jenom proto, aby si měl titul, protože bez toho tě dnes přece nikde nevezmou? Anebo to bylo jenom proto, abys nevyčuhoval z řady podobně smýšlejících pitomců? Aby jsi vyhověl svým rodičům? Protože ty tři roky rádoby studia už dávno uběhly, ovšem jediné, co děláš je, že pracuješ ve firmě, kde nikoho tvá kvalifikace filmového odborníka nezajímá. Připadáš si tedy aspoň důležitější, když jdeš v sobotu s bývalými spolužáky ze střední, kteří to zabalili hned po matuře, na pivko? Studoval jsi výšku snad proto? Nechci ti kazit radost, ale je tvůj titul skutečně nezajímá, ani si nepřipadají vedle tebe méněcenní. Jen se smějí tvému stěžování na práci, kterou jsi teď už konečně objevil. Protože, kamaráde, ty jsi chtěl dobýt svět, ale ve skutečnosti jsi skončil úplně stejně jako oni. A klidně se můžeš smát svému sousedovi, té ztracené existenci, ve kterou vzdali víru i jeho vlastní rodiče, ale on narozdíl od tebe děla něco, v co opravdu věří. Vždy říkal, že bude psát, a to taky dělá bez ohledu, zda se vůbec kdy dočká úspěchu. A není to někdy právě o tom? Být šťasten z té prostinké skutečnosti, že žiješ a děláš to tak podle svého nejlepšího přesvědčení?
Tak mě napadá, čím si chtěl vlastně být? Myslím ještě před tím, než ses tak náhle a dramaticky rozhodl dát na dráhu firemního poskoka? Nepředpokládám, že hercem nebo snad režisérem, k tomu by ti tvá škola nestačila, ovšem mám takový dojem, že ani o kariéře filmového badatele si nesnil, tohle mi prostě nenalhávej. Tak čím tedy? A dozvím se to vůbec od tebe nebo spíše od tvých rodičů, kteří toho o tobě stejnak vždycky věděli ze všech lidí nejvíc, dokonce i víc než si toho věděl o sobě ty. Koneckonců nepřetrpěl si ty tři roky „nikde“ jenom kvůli nim? Och, to je od tebe tak ohleduplné, kamaráde, ale stejnak to na konci budeš ty a zase jenom ty, kdo bude muset tento tvůj život žít, takže se tě ptám: Skutečně ti je líp s těmi dvěma písmenky před tvým jménem? Protože já to už pochopila, a je na tobě, jak se s tím hodláš smířit.


 celkové hodnocení autora: 90.4 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 3.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 5 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 28 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Siggi 12.03.2012, 23:16:27 Odpovědět 
   Docela by mne zajímalo, zda si to ten, komu je to určeno přečetl. Asi ne. Je to jako psát otevřené dopisy politikům. Také je nečtou a ani je nezajímají.
 Dark Blink 02.10.2011, 11:11:03 Odpovědět 
   Je zřejmé, že v tomto textu nejde o pravopis, ovšem "Aby jsi..."? To bude asi onen extrémní způsob zpracování.
 Lord Mordvig 22.04.2011, 16:14:49 Odpovědět 
   tento pamflet očividně byl psán se zájmem se někoho dotknout :D

ten člověk nemusí být nutně ignorant, může být prostě jenom hloupý, řekl bych

co se formy týče, vypadá to jako tiráda hysterické ženy, kterou dost možná i je
 ze dne 23.04.2011, 22:53:55  
   RockChick: Bylo to napsáno jako reakce na názory určitých lidí, proto název Pro ignoranty. Kritizovanou osobu zde využívám jenom jako prostředek, jak vyjadřuju svůj postoj zase já. Forma je taková, jaká je, protože absurdní situace si asi zaslouží absurdní ("do extrémních poloh dohnané") zpracování. I když hysterická žena? No, proč ne :D
 čuk 22.04.2011, 15:44:45 Odpovědět 
   Z textu vyčuhuje osobní zášť. I když takovéto případy bývají dosti běžné, podáváš málo informaci, pomáháš si otázkami a osočuješ. Stavíš problém do příliš extrémních poloh. Nepokoušela ses vystihnout podstatu tohoto fenoménu, příčiny ani detaily. Ale ani charakter tvého útočného stylu nepřidává na věrohodnosti textu. Mám dojem, že tento ignorant by se mohl při jiném natočení pohledu stát pragmatikem: kontrastní svobodomyslnosti v textu příliš není, neprojevuje se.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Wayne
(1.12.2020, 18:26)
jessyjason0321
(1.12.2020, 07:37)
ab0nd
(28.11.2020, 20:04)
p8aefwimsg
(28.11.2020, 18:36)
obr
obr obr obr
obr
Jen jedno přání
Miro Sparkus
1 000 slov o Fr...
Jackie Decker
Název díla
maja3
obr
obr obr obr
obr

STOPY
javavia
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr