obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Láska klade odpor jakémukoliv osudu."
Miguel de Cervantes y Saavedra
obr
obr počet přístupů: 2915690 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39806 příspěvků, 5808 autorů a 392461 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: Ožrala ::

 autor cokoliv publikováno: 06.09.2011, 7:36  
 

Jsem tady. Určitě jsem tady. Nebo ne? Píši si pro sebe? Píši pro ostatní? To je jedno. Vše vyvrátím pro svůj neprospěch. Takový jsem. Miluji to. Víc než kohokoliv. Jsem to já. Co jsi zvolil tuto cestu. Co když najdu někoho podobného? Myslím, že mě pochopí svým smyslem a bude mi chtít pomoct. Zamiluje se do mě. Já do ní. Bude to holka. Překvapivě. Láska nás změní. Přesto všechno, ale budeme jen my dva. Budeme jen my dva. Budeme cestovat jako molekula vesmírem. Budeme chtít nalézt něco, co nikdo nepoznal. Chceme to, když zemřeme. Chceme. Musíme si pomoct za svými cíli. Chceme být nesmrtelní. Chceme se milovat na věčnost. Lze to? Lze. My to dokážeme. Naše láska bude věčná.
Umíráme. Nic pro nás není překážkou. Je věčná, přijímáme ji. Chceme, aby naše těla umřela. Chceme, abychom poznali to, co nikdo nevysvětil. Chceme najít své místo. Bude smrt dobrá? Bude. Najde se kus skládanky. Naše cesty se určitě propojí jako láska ostatních. My budeme ti, co budou psát o tom, jak bylo v ráji. Vše dokonalé, nudné. Umřít znamená nic. Život znamená zábavu.
Probouzíme se na lůžku. Ruce máme propletené jako milenci. Nevíme o sobě. Kdo jsem? Co jsem? Kde to jsem? To je cena za vykoupení? Ano…


 celkové hodnocení autora: 70.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 1 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 3.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 3 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 12 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Hanulka222 11.09.2011, 15:25:13 Odpovědět 
   Podle názvu by člověk čekal něco jiného. Rozhodně ne text tak souvislý, od jednoho bodu k druhému, stroze, cize, nevýstižně. Takže pak vyplývá otázka, zda ožrala nutně rovná se alkohol. Aspoň pro tento případ.
Dílku by rozhodně slušela větší rozsáhlost, vypointovanost, vůbec dojem toho, že autor udělal víc, než jen sedl, napsal, publikoval. Osobně doporučuji nechat napsané věci odležet, pak se k nim vrátit, doladit, zapřemýšlet, zda to zní přesně tak, jak by mělo. Přijde mi, jako by mě od textu dělila ještě nějaká mlha, neprostupnost, možnost navázat s textem bližší duševní kontakt, vžít se do postavy a podobné věci, které by dle mého čtení doprovázet měly. Samozřejmě se jedná o můj subjektivní pocit, takže brát s rezervou.
 kulkul 06.09.2011, 8:47:23 Odpovědět 
   Název naznačuje, že se se text s autorovým úmyslem asi minul. Z hrdinovy řeči vychází všechno možné, jen opilství ne. Začátek je výborný, autor se do zobrazené postavy snaží příkladně vcítit a mluvit jejími ústy. Zachytit člověka, když se mluví sám se sebou. To je vždycky nosné. Text je ovšem moc krátký a přelétavý, těžko o něm něco říct.
 čuk 06.09.2011, 7:34:19 Odpovědět 
   Ožralství se tady projevuje vykřikováním jednoduchých sentencí, kladením otázek. V tomto případě euforií, pak se lomí v oslavu smrti a hned se couvne.
A ráno nevíme nic. Bylo to, co se stalo vykoupení? Snad v tom, že se projely základní životní pocity a musí se začít zkoumat znova. Neb v kocovině se případné výdobytky i otázky ztrácejí Text je programovým zjednodušením. Úsečným chrlení mezi pauzami, trochu existencionální esence. Nic se neobjevilo, jen pošetilost, ale hlavně, že se objevovat chtělo. Samozřejmě stylizace tohoto přístupu může působit úderně, jako forma pesimistického názoru, či obraz epizody, kterou obvykle někdy slyšíme a nevnímáme ji. Ale myslím, že je to spíš autorův výlev bez kontroly a zkrášlování.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Filion
(14.10.2020, 22:49)
Koala
(14.10.2020, 20:43)
Barbuch S. D.
(14.10.2020, 07:48)
Burik
(12.10.2020, 18:11)
obr
obr obr obr
obr
HLAS
Tilda
Osud prostých o...
D. V. S.
Drak v mém srdc...
Eillen
obr
obr obr obr
obr

Co říct Maxíčkovi
Raba
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr