obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Krutá jsi lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce."
Publius Vergilius Maro
obr
obr počet přístupů: 2916012 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39820 příspěvků, 5843 autorů a 393391 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: The Life 2: (14-18) Shadows of Hormones ::

Pro hlasování musíte být přihlášen(a)!
 autor Mates publikováno: 15.10.2011, 14:22  
 

Po nějaké době se konečně vývojáři z God’s Games rozhodli vydat i druhý díl velice populární hry The Life – tentokrát dělanou na věk od 14 do 18 let – s podtitulem Shadows of Hormones. A stejně jako první díl se těší v hráčské komunitě velkému úspěchu. A není se čemu divit. Hra je dokonalým pokračováním svého předchůdce, který si získal příznivce po celém světě.

Už na první pohled hra zaujme propracovanou grafikou. Ta je dodělaná do nejlepších detailů. Doslova do každého atomu a její kvality jsou dalece za schopnostmi lidských očí. Každý objekt má svůj stín, každá barva svojí jedinečnost, každé škrábnutí na předmětech uvidíte do nejmenších podrobností. S tím také souvisí dokonalá fyzika. Každá kapka je zvláštní, voda teče tak, jak bychom čekali, nemůžeme zanedbat ani vítr, tření, mokré ulice a jiné jinak poměrně běžné nedostatky.

Podívejme se teď na herní stránku tohoto titulu. Ovládání je naprosto dokonalé. Můžete si s ním vymyslet naprosto cokoliv, co je ve vašich schopnostech. Stejně tak herní možnosti. Hra běží v reálném čase a vy si můžete vymyslet prakticky všechno… tedy pokud budete počítat s následky. Realita prostředí je totiž také značná. Budete-li jak se říká „dělat bordel“, můžete počítat s tím, že vám brzy někdo vynadá nebo na vás prostě zavolá policii. K pěknému zážitku ze hry je také nutno přičíst, že vás na obrazovce neotravují žádné ukazatele a radary a kdovíco ještě. Veškeré údaje o zdraví, fyzické kondici, hladu, žízni atd. totiž cítíte doslova na vlastní kůži.

Jednotlivé módy jsou také skvělé a lze mezi nimi téměř volně přecházet během hry (jak jsem již zmínil, hra běží v reálném čase a na menu tady není kdy). Cíl všech je však vlastně stejný – uspokojit svoje potřeby, v tomto díle poměrně silně ovlivněné psychickými a fyzickými proměnami, související s věkem ve hře. Hráčsky velice populární je hlavně Classic mode, kde za čtyři herní roky vystřídáte asi tak 3 – 7 partnerek/partnerů a s větším či menším úspěchem se dostanete tam, kam chcete (což je samozřejmě také na vás). Většina hráčů se proto věnuje tomuto „stylu“ hry. Ale na výběr je i také velice populární Flirt mód, který si co do počtu hráčů s tím klasickým téměř nezadá. Zde je množství partnerů/partnerek vlastně nelimitované a heslo je jen jedno – dostat se za každou cenu co možná nejdále. Často bývá dokonce spojen s nezákonnou strategií, což má ale špatné následky v okolí i na postavě a nedává to zrovna dobrou pozici pro start do plánovaného třetího dílu. Další možností pro hráče vybíravější, ovšem také v určitém slova smyslu odvážnější, je Clear mód, kdy je cílem doslova „překousat“ celé toto období i přes hlas svých pudů a všeho okolí. To ovšem není nic snadného, a proto se takoví hráči najdou jen zřídka. Skoro stejně málo hráčů se snaží o Career mód, kdy si pomalinku ale jistě vypipláváte svého přítele/přítelkyni a jen s opatrností a po malých krůčcích se dostáváte k něčemu dalšímu. Je to neoblíbené jednak kvůli časové náročnosti, jednak kvůli obtížnosti a také kvůli riziku, že když něco nevyjde, ztratíte vše, co jste si doteď pracně získávali. Nicméně zde už se přeci jen pár hráčů najde. Ojediněle, ale přece. A jako by možností hry nebylo málo, mezi módy jde vesměs přecházet (až na nenávratné výjimky) a dají se vymyslet i jiné styly hraní než jen výše uvedené – záleží jen na vaší fantazii.

Hra je dokonalým propojením simulace, strategie a adventury, ale obsahuje i prvky RPG, akcí a jiných her. Je dokonalá v podstatě neomezenými možnostmi, skvělou hratelností, propracovanou grafikou, fyzikou a zvukem. Absence jakéhokoliv návodu či tutoriálu vlastně také nevadí, protože díl navazuje na předchozí hru a stejně bude plynule přecházet do svého pokračování. Sečteno, podtrženo, dokonalý herní zážitek, který si nikdo nesmí nechat ujít.

Plusy: hratelnost, možnosti, velikost mapy, grafika, zvuk, fyzika, příběh
Mínusy: absence save/load, občas real-time, někdy až přílišné propojení s hráčem (bolest, hormony, pachy,…)
Celkové hodnocení: 98%


 celkové hodnocení autora: 94.6 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 3.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 15 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 31 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Limpidité 19.10.2011, 16:59:14 Odpovědět 
   Prvních několik řádků jsem si myslela, že je to opravdu jen o životě. Když jsem zjistila, že jde o hru, trochu mě to zklamalo a začala jsem se ztrácet, protože ji neznám. Vrátím se radši k příběhům :)
 ze dne 21.10.2011, 15:23:19  
   Mates: Již propíráno v diskuzi - o hru nejde. Myslela sis správně. Je to jen takový experiment, který jsem vyhrabal. Každopádně díky za návštěvu.
 Latent_Fay 18.10.2011, 19:22:07 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Latent_Fay ze dne 16.10.2011, 12:45:06

   Určitě to bude tím, že počítačové hry mi nic moc neříkají :)
 m2m 16.10.2011, 13:10:40 Odpovědět 
   Kdysi jsem na některém herním webu četl "recenzi" na hru "The Life".
Čili nevím, jak se k tomu stavět, přijde mi to jako okopírování tý samý "recenze"... takže asi tak.
 ze dne 18.10.2011, 19:10:30  
   m2m: Ok. Jak říkám, přišlo mi to divný. Nic ve zlým :)
 ze dne 18.10.2011, 17:11:16  
   Mates: Páč s tím mám zkušenost. Navíc je to asi rok starý text, takže jsem byl akorát na sklonku tohoto dílu a bylo to cílené hlavně na pubertu a "problémy" s ní spojené.
 ze dne 17.10.2011, 13:53:52  
   m2m: Je to možný, no. Mně to přišlo takový podivný, obzvlášť, když jsi tuhle "recenzi" napsal rovnou k druhýmu dílu :)
 ze dne 17.10.2011, 13:49:52  
   Mates: Njn. Žádný nápad, byť z vlastní hlavy, není zaručeně originální... :-/
 ze dne 16.10.2011, 16:15:53  
   m2m: Už jsem to našel:
http://bonusweb.idnes.cz/zivot-cloveka-0d9-/Karta.aspx?idKarty=14188

;o)
 ze dne 16.10.2011, 15:28:00  
   Mates: Poté, co jsem tohle publikoval a kámoš to přečetl, se mi o tom taky zmínil, ale tohle bylo vymyšleno nezávisle na tom. Já vím, že mi tu můžete věřit a nemusíte, ale já mám svědomí čisté.
 Latent_Fay 16.10.2011, 12:45:06 Odpovědět 
   Použití počítačové hry jako metafory pro život je fajn a dokonce mi to došlo hned na začátku, že se vlastně jedná o recenzi na život, ale na druhou stranu v tom nevidím nic až tak zábavného. Možná je to tím, že všichni tuhle hru hrajeme a dobře ji známe. Proto nad takovouto recenzí můžeme jen pokrčit ramena a říct si: "No jo, tak nějak to bude..." :)
 ze dne 16.10.2011, 12:52:14  
   Mates: Asi jak pro koho, no... Díky za návštěvu a komentář.
 Šíma 15.10.2011, 14:21:15 Odpovědět 
   Zdravím.

Na první pohled chytlavá recenze na počítačovou hru. Ovšem je tu malý háček, ti kteří tuto hru nikdy nehráli, či čtenáři věci naprosto neznalí, kteří sotva budou vědět, jak takový počítač vypadá, se vůbec nechytí. Recenze je dohromady o všem a o ničem. Nedovedl jsem si představit herní lokace, postavy, či samotný děj. Tvé popisy jsou sice pěkné, ale neukazují čtenářům hru takovou, jaká ve skutečnosti je, tedy onu herní realitu. Úžasná grafika, úžasná hratelnost, možnost hýbat s každým předmětem, komunikovat s každou herní postavou, to je dneska už takřka normální vlastností každé "áčkové hry". Chybí mi zde nejen stručná charakteristika (ohlédnutí za první částí), ale také pocit hráče, který měl tu čest tuto hru skutečně hrát. Je to takové "nemastné a neslané". Abych řekl pravdu, pokusil jsem se danou hru vygooooglit, ale vyhledávač o této hře nic neví, stejně tak přední český web o PC hrách. Nejde o fiktivní recenzi na smyšlenou hru? Název vývojářského týmu možná i napoví (viz God`s Games - něco jako: boží hry?) ;-) Napadlo mne, zda nejde o "parodii na recenzi na hru... Ano, jsem zcela mimo mísu...

Podíváme-li se na způsob zpracování textu (tedy nejen obsahovou, ale i stylistickou stránku), je vidět, že ve svém textu dost přeháníš, čili se vyjadřuješ nadneseně (jako bys tuto hru chválil až do nebe). Ono "do každého atomu" mne rozesmálo! Pozor na způsob prezentace jednotlivých popisů, cos myslel pod slovním spojením: "běžné nedostatky" při popisování prostředí (toto zní spíše jako kritika, než chvála). Jeden by řekl, že popisuješ onu boží hru na stvoření a udržení života (viz život na Zemi, lidstvo a podobně). Nu což. Mohl být text ještě vychytanější a vymazlenější, protože takto vyznívá trochu neurčitě (což může být i samozřejmě záměrem)? Mohl... Ovšem třeba má tento text právě takto vypadat, ať už je onou hrou myšlena jakákoliv tomuto žánru podobná hra, nebo samotný život a existence tohoto světa. To bych pak rád věděl, které pako hraje za mou postavu! ;-) Hezký den přeji!
 ze dne 15.10.2011, 21:52:24  
   Šíma: Takže aspoň z části jsem se trefil - viz parodie recenze na PC hru život (maličko)! ;-) Dík za objasnění!
 ze dne 15.10.2011, 18:47:19  
   Mates: A sakra... Já jsem chvíli váhal, jestli nemám do poznámek podotknout, o co vlastně běží, ale nikdo z mých známých neměl problém pochopit, která bije, a tak jsem spoléhal i na čtenáře tady na SASPI... No dobrá, já to zkusím shrnout.
Upozornění pro každého, kdo tohle bude číst: Tenhle článek je parodií na tucty recenzí (možná i víc), které jsou všude na internetu a neříkají skoro nic, ale za přelohu si bere právě reálný svět a skutečnost. Je to opravdu recenze na The Life = život v jeho skutečné podobě a na tom je založena komika celého textu (kdo by si občas nechtěl "savenout" hru, a když něco nevyjde, prostě to načíst? Atd. skrytých věcí je tam více). Stylisticky jsem se snažil napodobit mnohé stručné recenze na internetu a někdy i v různých novinách nebo televizi.
Takže Šímo - ano, je to "hra" jménem život, a proto jí jaksi chybí tutoriál, menu, HUD a save/load, zatímco má skvělou grafiku a fyziku apod. No nic. Pro příště to raději do té poznámky napíšu, když sem budu zase dávat nějaký experiment...
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Ammes
(10.5.2022, 19:50)
Míra Zdanovec
(26.4.2022, 15:45)
Novalie
(12.12.2021, 23:06)
stromeček
(7.12.2021, 21:05)
obr
obr obr obr
obr
Dračí amulet - ...
Aranel Dreamer
Noční hudba
Lord Mordvig
2. kapitola - S...
svacinka.A
obr
obr obr obr
obr

Intoxication
MrsSelfDestruct
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr