obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Přítel všech - přítel nikoho."
Aristoteles
obr
obr počet přístupů: 2915449 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39666 příspěvků, 5755 autorů a 391125 komentářů :: on-line: 2 ::
obr

:: Gabrieli... ::

Příspěvek je součásti workshopu: Bez kapky krve
 autor Edith publikováno: 27.11.2011, 23:10  
 

Gabrieli... tolik jsi mi chyběl. Převalím se ve spánku na druhý bok. Cizí pokoj, okno do neznáma.Svlékáš mě, a hladíš mě po celém těle. Jsi silný jako dřív. Dotýkáš se mě všude. Plamen ve tvých očích mě nenechává na pochybách. Ale jak jsi to dokázal a kam ses mi vlastně ztratil? Necháváš mne zvědavou... Těch pár nocí, kdy jsi ke mě chodil v jejich podobách ti nemohlo dodat tolik síly. Vzpomínám na něj, na toho od Dity. Vlastně bych to asi měla brát jako poctu, že se mi tenkrát ukázal. Byl tak silný, skoro viditelný. Tak jako teď ty, když stojíš ve dveřích a pozoruješ mne. Stahuje se kolem tebe temná atmosféra. Co vlastně jsi?
Jsi nějaká entita, astrální bytost, ubohá larva, pohlcující moji energii? Můj inkubus? Démon?
Jsi můj Lasher... Jen myšlenka na to jméno mě hladí po šíji. Jsi moje zhmotněná touha.Budím se v orgasmu několikrát měsíčně, ba týdně.
" V novinách píší o neznámé epidemii, jenž postihla ženskou část populace. Dámy bývají přes den skleslé a melancholické. Nadcházející noc v nich však probouzí chtíč..."
Ráno co ráno hledám na krku ony dvě pověstné ranky, ale nenacházím.
Tak co jsi zač?
Čím temnější bude tvé tajemství, tím nadšeněji bych ho přijala, ale ty mlčíš. Oba mlčíte a já se vzmítám mezi dvěma pochybami. Oba mi lžete, a já už nechci dál!
Chci hrát na flétnu a pokaždé si tě přivolat, silnějšího. Spolu to dokážeme... Ale co on? ptáš se mě. Mlčím v rozpacích. Čekal jsi tak dlouho, abych si musela vybírat? V úžasu zůstávám němě stát.
Tak proto to všechno...?
Takhle to je... pomalu mi to dochází, a já nevím, jestli to chci chápat. Jsi šílenec, Gabrieli! Kde bereš jistotu, že si po tom všem vyberu tebe? ... Ach... ano, tam... ještě... Tvoje polibky mě dostávají do varu. Hezky to na mě zkoušíš, ale myslím, že mě znáš. Dost dobře na to, abys věděl, že se svých hraček nevzdávám. Ten pokus se Serathem ti nevyšel co? Všechno to už do sebe zapadá. Teď se mi budeš pokoušet nahnat strach tajemnými zvuky z kuchyně? Radši se ztrať!


 celkové hodnocení autora: 84.8 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 5 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 2.4 uložit příspěvek 
 známka poroty: [ - ] tisk příspěvku 
 počet komentářů: 9 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 39 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Leontius 03.12.2011, 20:46:43 Odpovědět 
   Napsané to je velmi obrazně, dynamicky (snad i proto se objeví pár nesrovnalostí), ale spíš než horor mi to připomíná úrývek z nějakého lechce erotického upířího románu. Snad kdyby se příběh nějak rozvinul, měl nějaký konkrétní děj a ne spíše jen vypisovací hodnotu, jak na mě působí. Třeba ta zmínka o epidemii by určitě stála za rozvinutí.
 ze dne 12.03.2012, 14:43:12  
   Edith: Leontilus: ta zmínka o epidemii je narážka na knihu Drakula od Luise Scafatiho... hororové to snad ani nemělo být. píšu, co mě napadne :-) Nadpozemský je jen jeden, druhý je zcela hmotný... vysvětlení nedávám, o tom to je. že mám problém napsat něco delšího a ucelenějšího vím... tak. snad jsem odpověděla všem
 salvator 30.11.2011, 11:10:05 Odpovědět 
   Je to dobré, jak popsali i ostatní, jen jsem se, což jsem od hororu tak nějak očekával, nijak neobával toho, co je, nebo bude.
Chybí tomu větší prostor. Škoda.
Přeji hezké dny. S.
 Yontalcar 29.11.2011, 21:42:44 Odpovědět 
   Musím souhlasit s ostatními. Je velká škoda, že jsi to více nerozepsala. Námět potenciál má. To je naprosto jisté. Zajímavá je nepřímá myšlenka dvou nadpozemských svůdníků, kteří sice můžou být iluzí, jež vyvolává neznámá epidemie, ale také nemusí. Vše může být zcela jinak. Kdyby ses více ponořila do mysli hlavní postavy, tak by určitě děj nabral větší spád a možná bychom se dočkali velice překvapivého konce. Alespoň jeden takový mě teď napadá. Jestli budeš mít chuť, zkus napsat pokračování. Jsem si jistý, že to bude stát za to :)
 čertíček244 29.11.2011, 20:56:20 Odpovědět 
   Ahoj,
abych pravdu řekla, jsem trochu na rozpacích v tom, jak přistupovat k tomuto příspěvku do WS...
Víš, máš skvělou myšlenku, nápad, ze kterého by se dalo tolik vytřískat a ty napíšeš jen šest odstavců, tedy pokud dobře počítám. Proč?
Čírtě
PS: Dobré nápady na povídku nenajdeš jen tak na ulici, když už k tobě přijdou, snaž se je co nejvíc využít. Myslím, že potenciál na to máš. Za nápad bych dala jedničku, za zpracování, bohužel čtyřku. Takže, ač nerada, musím dát za tři.
 lotty 29.11.2011, 19:24:29 Odpovědět 
   Zdravím,
jsem poněkud zmatena. Máme zde ženu a entitu, či co – Gabriela.
Námět textu zajímavý.
V textu jsem ani nepostřehla žádné gramatické chyby.
Hodnotím za jedna.

lotty
Zdravím,
jsem poněkud zmatena. Máme zde ženu a entitu, či co – Gabriela.
Námět textu zajímavý.
V textu jsem ani nepostřehla žádné gramatické chyby.
Hodnotím za dva.

lotty
 čuk 29.11.2011, 8:42:57 Odpovědět 
   Ty dvě představy či přízraky mě matou: Gabriel a ten od Dity. Mohl by Gabriel být skutečný, přicházející k poblouzněné Edith, třeba využívající onu podivnou epidemii, jíž může být Edith zasažena. Hodně nejasné, přízračné, ale mohlo být vyostřenější. Nebo ten duševní přesmyk je spojen s tou hračkou, pak by se otvíral jiný pohled (není tohle vlastně pointa?)
 Lyrie 28.11.2011, 18:16:19 Odpovědět 
   Zajímavá choroba, kde se dá sehnat "virus"? :-)

Ale vážně: příběh je sice krátký, ale zato pořádně žhavý. Bylo by jistě zajímavé zjistit, nakolik jsou představy hlavní hrdinky způsobené chorobou a nakolik jsou skutečné. Ona to cítí jako skutečnost, dokonce si může vybírat ze dvou krásných mužských. Líbí se mi jistý nadhled v zavěrečných větách. Je to známka toho, že hrdinka se svou nemocí bojuje? Bůh ví.

K formální stránce: chybí pár čárek a nějaké to odsazení. Jinak: dobré :-)
 Jackie Decker 28.11.2011, 7:32:17 Odpovědět 
   Je to trochu krátké, ale na druhé straně to nemusí být vždy na škodu. Všechno to jsou vlastně myšlenky hlavní hrdinky, která je oblouzněná touhou po neznámé cizí mužské bytosti. Nebou dvou bytostech? zřejmě dvou, když si má na konci vybírat, že? Trcohu mě mrzelo, že nedošlo k žádnému vysvětlení, i že to bylo tak krátké, postrádala jsem jakýkoliv děj. Nemohu říct, že by zde chybělo tajemno, ale že by mi to vyloženěně mělo nahnat strach? Co ale musím ocenit je, že to není nic co by se dalo označit za klišé... Má to myšlenku, nápad i hezké zpracování. Toť asi vše co k tomu mohu říct.. :)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Victor Lancel
(24.2.2020, 14:11)
karin.kimberly
(13.2.2020, 19:55)
Wade Milbot
(8.2.2020, 22:42)
wavawe6611@bizcomail
(8.2.2020, 06:04)
obr
obr obr obr
obr
Mukl
mandril
Život po životě...
guru
It was her
Charles
obr
obr obr obr
obr

Gembler
pilniczek
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr