obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Kdo žije z naděje, zemře hlady."
Walter Benjamin
obr
obr počet přístupů: 2915549 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39820 příspěvků, 5772 autorů a 391814 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Pravěk ::

Pro hlasování musíte být přihlášen(a)!
 autor Sonic publikováno: 15.03.2012, 11:43  
 

Pravěk

Jsem pravěkej člověk! Teď si asi myslíte jak je to vohromný co ?! Jak je to strašně fajn bejt v pravěku a tak?! Tak to vám teda povim, že je to fakt pěkně v prdeli hele! Celej zasranej den, už vod božího rána trčet v tý smrdutý vlhký jeskyni s prasatama, co se umejou jednou za rok a to ještě náhodou, jelikož upadnou do kaluže, a hlavně furt poslouchat ty kecy vo mamutech…. Jak je fajn je lovit, nebo jak to zase prozměnu vůbec fajn není, jestli je prej lepši jít na mamuta se sekerou nebo voštěpem, zda na něj skočit ze stromu, zaútočit přímo (nedoporučuju- blbej způsob jak hnusně umřít) nebo se plížit po zemi v bahně a bejt jako hovado… No aspoň se teď člověk může umejt, to dřív nebejvalo, dokud ten chytrák vod vedle nepřišel s tim svým vynálezem – mejdlo tomu říká. Tak to zas musim řict hele, že tohle se mu fakt povedlo, jenže všechny jeho vynálezy nejsou až zas tak v pohodě.. Celej den se tu motá a všem vykládá vo tom svym Kole místo aby udělal něco kloudnýho. Kolo! Co to kurva je!? Prej převratnej vynález! To fakt nemá nic lepšiho na práci?! Už delší dobu ho pozoruju a podezírám, že se mu nechce na mamuty a tak vymejšlí ty svý píčoviny, aby se tomu vyhnul.. Ale to mejdlo se mu povedlo, to zas jo….
No ale že se zas vracim k těm mamutům… Zkuste si to představit jo!? Na snídani sušenej mamutí vocas s jahodama, na voběd vařenej mamutí lalůček v jahodový vomáčce á la něco, a na večeři buď půst nebo mamut se zelenou plísní vobloženej jahodama (tohle je fakt hnusný). No když nad tim tak přemejšlim, tak ty zasraný jahody taky nemůžu ani cejtit..
Dneska po vobědě za náma přišel náš Šéfik (jako vůdce kmene a tak – chápete?) s fakt hodně ujetym nápadem. Že prej zajdem do jeskyně na kopci a nakreslíme tam ňáký zvířata, lovecký výjevy a ňáký ty výjevy z běžnýho života pravěkejch lidí a podobný krávoviny. Starý senilní kretén! Ale von je šéf.. Ať tu prej po nás něco zbude pro ty budoucí generace. Co mi je kurva po nich! Ať si pro mě za mě třeba chcípnou ne!? Ale nechtěli jsme ho prudit, tak jsme tam něco načmárali, ale stojí to fakt za hovno.. Já nakreslil mamuta, co taky jinýho, když vo nich slyšim vod rána do večera. Jo a ještě jednu hovadinu vymyslel, ale to už je fakt hodně hustý. Prej když jako už budem cejtit, že to na nás jde, že se jako chystáme zhebnout, tak že si máme vykopat jámu a tam si lehnout a až chcípnem, že vo tom máme dát vědět a voni nás zaházej hlínou.. Prej kvůli hygieně a taky kvůli těm budoucím generacím..
Co když údajně budou chtít proštudovat naše kosti.. Perverzní co?! Já to ale řikal už dávno, že s tím starým ůchylákem není něco v pořádku.. Vždycky trávil víc času s ovcema než s náma..
No teda aspoň s těma ženskejma si můžem užívat ne, ale vono to taky už není takový jako to bejvalo kdysi. Hele, u mě má správná pravěká ženská bejt pořádně zarostlá chlupama jak se sluší a patří, ale to vono ne, voni ty chlupy už jim nejsou dost dobrý, teď prej se nosí bejt vyholená ne.. Dobrá, říkám si, když to ňákýmu úchylovi hnusnýmu připadá jako fešný tak teda jo, ať si užije, ale já zůstanu při starým. Vono mi nepřipadne, že sedřít si chlupy i s kůží by bylo až zas tak fajn, ale proti gustu žádnej dišputát. Ten co vynalez to blbý kolo prej říkal, že v budoucnu budem všichni chodit voholený a že na to budem mít takový uřčitě fajnový přístroje. Zmrd jeden blbej! Takový budoucnosti já se teda dožít nechci a dokud tu sem, budu chodit jak mě pámbů stvořil..
Máme tady u nás jednoho zkurvenýho budižkničemu, vždycky zmizí už ráno v lese, celej den se tam courá a večer přijde totálně vymazanej, směje se jak čurák a všechno co z něj leze je jen kupa nesmyslnejch píčovin. Je viditelně šťastnej!
Co bych za to dal! Hele já myslel, že je jeden z těch parchantů, co udělaj všechno na světě, aby se vyhnuli lovu a pojídání těch zasranejch mamutů, ale vod tý doby, co z lesa přines tu svou zázračnou rostlinku, začal bejt svět pro nás všecky vohromně snesitelnej. Protože máme fakt malý mozky a nejsme ještě na vrcholu tý vývojový větve, tak nás zatím nenapadlo nic lepšího, než tý rostlince říkat Tráva…ale jsem si jistej, že ty budoucí generace přijdou na spoustu trefnějších a honosnějsích pojmenování.
Vod tý doby co tenhle zelenej zázrak přidáváme celej den do vohně, jsou naše denní navyky trochu nabouraný. Nikomu se nechce z jeskyně na mamuty, každej se jen vymlouvá, že je prej nachlazenej a tak, že prej musí dodržovat léčebný kůry, a všichni se vod slunce východu až do noci válej u vohně, vdechujou kouř a umíraj smíchy.
Dva dny už není co žrát, zásoby došly a jak to tak vypadá, nikdo se nechystá je doplnit. Ten s tím kolem povidal, že prej budem úplně zdegenerovaný, jestli toho nenecháme, ale dva dobře mířený ůdery šutrem do hlavy mu votevřely voči. Je teď hrozně krotkej a vdechuje dým jako vostatní.
Trávy je zatím dost, takže lov se odkládá na neurčito, no a já přeci nechci kazit partu, když u vohně je nám tak zatraceně fajn…..


 celkové hodnocení autora: 97.2 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 1 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 2.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 3.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 15 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 15.03.2012, 11:43:30 Odpovědět 
   Zdravím.

Netvrdím, že museli pravěcí lidé "mluvit" jako profesor jazyků na vysoké škole. Příběh je veden dosti hovorovým jazykem se spoustou jadrné mluvy (ani já se jí občas nevyhýbám). Není občas méně více nežli více? (Věc názoru? Zcela určitě, uvidíme co další čtenáři.) V textu chybí čárky ve větách a souvětí, občas nadbývá nebo schází mezera... Co se další interpunkce týče, jen tři tečky (ani více, ani méně - dvě či čtyři tečky se nepočítají). Text mohl být dopilován (více vymazlen), působí poněkud odbytě. Pořád si říkám, že jej psal nějaký ten "neandrtálec", který tvůrčímu psaní a literatuře moc nehoví (viz účel světí prostředky). Nejspíš jsi zatáhl za "špatný konec" a nevzal to z té lepší stránky. Kdo ví? Uchýlím se k průměru. Hezký den a psaní zdar!

P.S. Snad na mne nevezmeš nějaký ten kyj, nebo mi před barákem nevykopeš jámu - jako na mamuty! ;-) Určitě to byla pro nás zajímavá doma (tahat holky za vlasy do jeskyně, přestože může jít jen o zažité klišátko a v příběhu o tom není zmínka, ale jen tak mě to napadlo, mám rád recesi, absurditu a tak podobně, jen to chce zabalit do správného kabátku)...
 ze dne 15.03.2012, 17:17:39  
   Sonic: Zdravím.

Díky za komentář. Spisovnou češtinu používám v jiných svých věcech, ale tohle bylo napsáno záměrně takto humpolácky, podle mě to pak lépe vyznívá. Nicméně chápu, že každému to nesedne.

P.S. S kyjem se na nikoho nechystám... aspoň prozatím :-)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
TheaK
(16.5.2020, 11:57)
Ka
(11.5.2020, 21:51)
BukBird
(3.5.2020, 22:07)
Kakofonie Osudu
(2.5.2020, 20:00)
obr
obr obr obr
obr
Roztřískat osud...
WALLIANT
Jak prodat svou...
Apinby
Šedý Rabi - IX.
Peter Stumpf
obr
obr obr obr
obr

Krychle
Alan de la Pont
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr