obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Slunce tak neupřímně tvoří klam dokonalého světa."
NelaS
obr
obr počet přístupů: 2915731 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39650 příspěvků, 5807 autorů a 392668 komentářů :: on-line: 2 ::
obr

:: ZERO I 2.část ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: ZERO
 autor Carljack publikováno: 04.08.2012, 21:26  
Od napsání první části Zero, už nějaká ta doba uběhla… první část byla dlouhá a dost strhující, ale neměla žádné pokračování. Když jsem si dnes ZERO přečetl, věděl jsem, že je potřeba udělat pokračování a využít ten děj, který jsem dávno zrodil, ale nikdy nedokončil! Proto vám radím přečíst si Zero I znovu… děj pokračuje!


ZERO není nula, ZERO je tým agentů, kteří byli vycvičeni pro ochranu lidí! Agentura ale zkrachovala a všechny informace byly ukradeny! Zbytek agentů, ze staré agentury FDR, se spojilo a vytvořily tým s názvem ZERO… protože začínají od nuly!
 

Tento tým potřebuje peníze a nějaké informace, pracuje s věcmi, které sehnal v agentuře než skončila! Nyní přijal první práci pro jakéhosi mafiána Ricka Lassa, který po nich chce následující: ,,Týme Zero, věřím, že jste tak dobří, jak jste psali… proto mám pro vás následující úkol… musíte se dostat do bezpečnostního centra v New Yorku. Je to jedno z bezpečnostních center z osmdesáti v New Yorku. Měly by tam být informace o důležitých lidech… tyto informace já potřebuji! Jakmile je budete mít, bezpečnostní centrum si bude pamatovat, že jste do budovy vnikli, musíte tedy shodit druhé patro, aby byly informace o vniknutí do budovy zničeny… poté mi data pošlete! Přesně v ten moment dostanete 500 000 dolarů, jak jsme se dohodli!‘‘ takto zněla původní zpráva, kterou tým Zero přijal a vydal se na cestu! (viz. 1. díl)

Nyní se dostáváme k horší situaci! Kvůli nepřipravenosti Mika (hlavního hackera týmu) se musel James vrátit do serverovny a napojit druhý slot USB! Jelikož se v Bezpečnostním centru objevila jednotka, musel James utíkat do výtahu a rychle se dostat pryč z Centra. Anna musela odbouchnout celé druhé patro a díky tomu se ztratilo spojení s Jamesem! Mike dostal všechna data do svého počítače a John s Annou odjeli pryč, aby na ně nepřišli! Právě teď nikdo neví, kde James je a jestli vůbec ještě – ,,JE‘‘…

John je s Annou na cestě autem do sídla Ricka Lassa, aby okamžitě předali data. Mezitím John nadává přes vysílačku Mikovi: ,,Panebože, proč jsi na to nemyslel, jestli je James mrtev… jestli je…‘‘ tohle samozřejmě nemohl dokončit, bylo mu z toho špatně a Anně samozřejmě také. James byl hodně kvalitní parťák a hlavně dobrý střelec, on fungoval v týmu jako největší posila, když se něco zvrtlo! Rád se pral a střílel a díky tomu byl tak důležitý! To Anna zase byla krasavice, a když se na mise upnula do kostýmků, všichni zírali, ale s pistolí to samozřejmě uměla také, a když byla potřeba atletika, nikdo lepší se nenašel, no jo, bývala zlodějka! ,,Já se omlouvám, Johne, já netušil, že těch dat bude tolik, můžeme být rádi, že tam ten druhý slot byl, jinak by ty data byly neúplné. Hlavně, že mi stačil signál a slot vysílal data rychle, jinak by sloty shořely rychleji, než by se mi data odeslala!‘‘ řekl Mike do vysílačky smutným hlasem z toho, že je James v tahu. ,,Miku, shlédni ty data, chci vědět, co Lassovi posíláme, nikdy nevíš, co se může stát a připraven buď na cokoliv,‘‘ řekl John zpětně a vypl vysílačku. Šlápl na plyn a střihl to přímo po dálnici k domu Ricka Lassa!

James se stále neozýval, i když to Mike zkoušel stále, nikdo se neozýval. A tak zkontroloval data a snažil se všemu přijít na rozum! Mike byl hlavní programátor v agentuře FDR, ale také byl hacker a technik, dokázal skoro všechno prolomit a každý večer hrál na konzolích. Byl to doslova NERD, ale svou práci upřednostňoval, hlavně teď, když jsou sami jako tým. John to fakt táhl, jel doslova co to šlo, aby to měl už za sebou, poté se mu ozval Mike a sdělil mu všechny informace, co z dat za tu dobu vytáhl: ,,Hele Johne, mám tu zkrátka různé seznamy lidí, kde se scházejí, s kým se scházejí a proč se scházejí… je toho hrozně mnoho, ale nic důležitého. Jsou to jen nějací Arabové, například tenhle: Lis-Liwbr-euc. Fakt takové jména tam jsou, takže to má asi z osobních důvodů,‘‘ řekne Mike a John neodpoví, koukne na Annu, co se ve sportovním BMW převléká do pohodlnějšího, a očima ukáže na pistole… je jasné, že nepřipravení k Lassovi nepůjdou.

Jakmile přijedou k domu Ricka Lassa, koukne na ně ochranka jeho velkého sídla a otevře jim chráněné brány. John autem vjede po cestě ke garážím, kde auto zaparkuje. John ve svém černém triku a tmavě modrých džínách vystoupí z auta a nasadí si frajerské brýle. Anna v bílé košilce a krátké sukni také vystoupí a urovná si vlasy. Oba na sebe kouknou a vejdou do budovy. ,,Vítejte, kde máte kámoše? Ten se nechce zúčastnit této slavnostní chvíle?‘‘ zeptá se Rick Lasso, co už v havajské košili sedí na gauči a drží v ruce drink. ,,Pane Lasso, náš parťák James je nezvěstný a možná i mrtvý, aby vám dodal všechna data!‘‘ řekne vážně John a smutně koukne na Annu, co vytáhne z kabelky mobil. ,,To je mi líto, no, stejně jsem chtěl za tu práci poděkovat, tak teď mám šanci, místo 500 000 dolarů jsem na váš účet právě odeslal 800 000 dolarů, které máte za vašeho parťáka. Nyní se ale posaďte a předejte mi data,‘‘ řekne ušlechtile Rick a očekává data. Mike odpoví do sluchátka: ,,Ano, 800 000 je na účtu, posílám je na bezpečnostní účet, aby je už nemohl nijak dostat zpět!‘‘

V tom Anna začne diktovat: ,,Vaše data jsou na FTP serveru: rl.akuran.com, heslo od FTP serveru je: 831rl12kr2, zkontrolujte si to a data si odešlete,‘‘ řekne vážně Anna a telefon schová do kabelky. ,,Děkuji vám, týme, zvládli jste svou práci dobře.‘‘ ,,Pane Lasso, prosím řekněte nám o svých plánech se seznamem jmen,‘‘ zeptá se John a Rick se usměje. ,,No, popravdě vám to může být jedno, ale jelikož jste ztratili toho parťáka, řeknu vám to! Jména na seznamu jsou jména slavných herců, skrytá v kódech, které se musí luštit. Například hned první jméno: Lis-Liwbr-euc, znamená Bruce Willis a informace dál mi řeknou, kde se často schází a s kým. Já pak provedu jisté útoky, při kterých tito slavní lidé umřou!‘‘ řekne vážně Rick a pak se začne smát. Aby to nebylo divné, začne se smát i Anna. Mike všechno slyšel a server okamžitě vypíná s tím, aby si připojený počítač myslel, že stále odebírá data. Anna vystrčí na Ricka poprsí a John řekne: ,,Dobrá tedy, máme ještě nějakou práci, takže se raději vydáme k autu!‘‘ Rick ukáže rukou a ochranka otevře dveře, aby mohli oba agenti odejít. Když se Anna otočí, Rick jí stále kouká na zadek a pak se jen zasměje, jak mu plán dokonale vychází! ,,Cha cha cha cha cha‘‘ - Konec druhé části -


 celkové hodnocení autora: 60.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 3 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 3 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 04.08.2012, 21:25:36 Odpovědět 
   Zdravím.

Hm... Do Tvého stylu Ti mluvit nemůžu. Ovšem... Ano, text vyznívá poněkud nevypsaně (ono se to časem poddá). Chce to hodně číst (třeba oblíbené autory či žánry). Ono to má dvě výhody - ať už jde o slovní zásobu, či ukázku, jak s textem pracují jiní autoři a co dělají proto, aby byl jejich text čtivý a zajímavý. Tak... U tohoto pokračování mi stále chybí "šťáva". Děj má čtenáře uchvátit, naladit čtenáře na Tvou vlnu a prostě jej připoutat k židli, dokud "nedojde" k závěru té či oné části. Třetina tohoto dílu je shrnutím předchozího děje (viz 1. část), pak se textík dává do popisování dalších "dobrodružství" našich hrdinů. Opět jde o poněkud "dokumentární styl" ve kterém schází napětí, tajemno, pocity hrdinů, jejich myšlenkové pochody, prostě ta omáčka, která pomáhá posouvat děj vpřed (činí jej zajímavým) a text není jen oním popisem, co kdo udělal a řekl. Snad nejsou má slova příliš tvrdá (snažím se vymáčknout ze sebe své dojmy a třeba i trochu pomoci). Ne že bych nebyl zvědavý, jak bude příběh pokračovat (jsem zvědav zda Bruce Willis skutečně zemře, nebo ne - viz má škodolibá část), či co naši hrdinové podniknou k záchraně všech významných herců (a osobností). Tož tak... Určitě jsi četl nějaký ten thriller (ve kterém se to hemží nejen "exotikou", ale i momenty, kdy čtenářovi takřka tuhne krev v žilách). Zkus s příběhem něco udělat, aby byl čtivější (a tak dále). Nechci zde psát návod, jak pracovat s textem (ani si tu "vytahovat triko"). Ani náhodou... :-( Po technické stránce: pozor na opakování slůvek, střídání času (ve vedení vyprávění), bacha na přímou řeč a její prezentaci v textu (dialog hrdinů mihající se na řádku bez odsazení také nevypadá dobře - opět stačí juknout do povídkové knihy či románu). Ono i samotné dialogy vyznívají dost "strojeně" (zkus si představit své hrdiny, opravdu by takto spolu hovořili)? Chce to buď hovorovější jazyk, nebo překopat slovosled (apod.). Pomůže třeba i další čtenář (betareader), který se nebude bát říci svůj názor, nebo "uložení textu na čas k ledu" (ono je dobré podívat se na svůj textík s odstupem času). Každý má svůj způsob psaní a také svůj styl. Někdo je již vypsaný, jiný se teprve hledá! Osobně mám pocit, že jsi víceméně autor hledající! Proto neházej psací potřeby do žita... ;-) Hezký večer a psaní zdar.
 ze dne 05.08.2012, 10:18:22  
   Šíma: Zdarec.

Ono tak nejde o ono "porovnávání" jako o to, všimnout si, co dělají ostatní, že jsou jejich texty čtivé a žádané! (mrk) Piš a snaž se psát tak, jak Ti to nejlépe jde a zároveň se pokus na sobě pracovat (usnout na vavřínech není to pravé ořechové). Každý autor brání své texty (také to občas dělám, pokud se mi něco "povede"). Jak pozná autor, že jsou jeho práce dobré? Z ohlasů publika - čili čtenářů. Pokud čtenáři brblají, znamená to, že to ještě není ono. A čím více čtenářů se ozve, tím lépe. Takže jsem zvědavý nejen na pokračování, ale i na reakce dalších čtenářů!

P.S. Jinak, s psaním na pokračování (tedy tvorbou delších textů) to není jednoduché... A každý "začátek" je těžký. Sám jsem kdysi začínal s novelami (tedy co se "serióznějšího psaní týče). Lehčí je však začít s povídkami... Psaní zdar a ať se daří.
 ze dne 05.08.2012, 0:29:21  
   Carljack: Ahoj, děkuji moc za velmi významný názor...
jsem si svých chyb velmi vědom i první poloviny, která popisuje předchozí děj.
Jedná se o to, že první díl byl sepsán před rokem a nyní jsem napsal díl, který to má celé shrnout... to se v dalších dílech opakovat nebude :)
Jsem rád, že tě zajímá jak to celé dopadne a budu se snažit psát lépe a lépe... teď sepisuji 4.část tak tam využiji tvých rad a dám zase otevřenější mluvu. Zkontroluji ještě 3.část a porovnám to s jiným literálním dílem ;)

U té trojky ještě uvidím jak to upravím, ale u čtvrté části se můžeš stoprocentně těšit na toto:
napětí, tajemno, pocity hrdinů, jejich myšlenkové pochody, prostě ta omáčka, která pomáhá posouvat děj vpřed (činí jej zajímavým) a text není jen oním popisem, co kdo udělal a řekl.

Děkuji moc a doufám že to nebyl poslední díl, co si četl :)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Wayne
(1.12.2020, 18:26)
jessyjason0321
(1.12.2020, 07:37)
ab0nd
(28.11.2020, 20:04)
p8aefwimsg
(28.11.2020, 18:36)
obr
obr obr obr
obr
FANTASMAGORIE R...
JOFF
Zakázaná láska ...
Petra Vávrová
Místo, které mě...
Akt Emil
obr
obr obr obr
obr

STOPY
javavia
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr