obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Mnohem lepší je žít bez štěstí než bez lásky."
William Shakespeare
obr
obr počet přístupů: 2914952 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 38820 příspěvků, 5664 autorů a 385779 komentářů :: on-line: 2 ::
obr

:: 22. Sestřička, polštáře a vůbec ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Pilot Dodo
 autor pilot Dodo publikováno: 29.08.2012, 12:24  
...za případné šotky se omlouvám, mozek se mi přes prázdniny změnil v bramborovou kaši a má domácí čtenářka-češtinářka mi dočasně zmizla... nebojte se však na konkrétní chyby poukázat :-))
 

Oslňující černá tma. Absolutně černočerná, kdy nevíte, zda-li jste slepí, nebo pouze zíráte do naprosté temnoty. Sem tam promluví jakési hlasy. Mluví bíle. Nemohou mluvit i barevně? Neměly by mluvit bez barvy? Konečně temno ustupuje. Na její místo se vkrádá pohlcující světlo. Počkat, to světlo má zdroj. Takový hranatý s klikou uprostřed. Zaostří a ze světla se mu vyloupnou stěny pokoje.
Stín se probral z narkózy.
"Tak přeci jenom," ozve se povědomý hlas zleva. "Už jsem myslel, že tě máme z krku."
"Hoto?" zachraptěl Stín.
"Kdo jinej," povzdechl si obandážovaný Sun. "Měl tady místo mne ležet kompars, ale blbě hrál zranění, tak ho vyrazili."
Stín mu nerozuměl ani slovo. Jen doufal, že to je nesmyslností pašerákova tvrzení a ne jeho hlavou. Nadechl se k otázce, ale pak si ji rozmyslel a raději prozkoumal svoji zdravotní kartu, překvapivě instalovanou tak, aby si ji i pacient mohl přečíst. Pár naražených žeber a zlomená ruka - to celkem ujde. Zrentgenoval Hoto Suna - vypadal, že má též něco se žebry a (pro změnu) místo zlomené ruky zlomenou nohu.
To jsme ale páreček!
Otevřely se dveře a do pokoje vstoupila sestřička s tácem jídla. "Dobré odpoledne. Á, pán je již vzhůru," obrátila se na Stína, "jak se cítíte?"
"Oblačno až zataženo," usmál se na ni (hlavně na její vnady).
Sestřička mu úsměv opětovala a potom spustila: "To se ani nedivím, vždyť vás přivezli úplně nadranc! Krve by se ve vás nedořezal, skoro jste žádnou neměl, i když mimo krevní řečiště jí bylo i tak až moc a co teprv kosti, žebra vyhlížela jak psychedelický obraz a ruku jsme si ještě před spravením vypučili na otevření šampáňa, slavili jsme totiž ředitelčin úspěšný porod paterčat, no není to úžasné?" škodolibě na něj mrkla a s kroutěním zadečku odplula pryč. Sadistka.
Stín omdlel.

O pár čtvrtí dál málem omdlévalo Bar-č-o. Tvor se s Dodou hádaly, jestli jí budou vyprávět od okamžiku, kdy se Dodo s Hotem setkali, nebo od rvačky na vesmírné pumpě, kdy se do příběhu dostala Tvor.
Právě po sobě začaly vrhat polštáři.
Bar-č-o nevědělo, jestli se má začít smát, plakat nebo si nevěřícně ukroutit hlavu. Nakonec spojilo "začít se smát" s "nevěřícně si ukroutit hlavu" následkem výpadu Tvora s malým polštářkem, který skončil tak, že se obě vrhačky válely v chumlu na zemi, kde se Tvor snažila vyprostit svůj útočný polštářek ze smyčky, ve kterou se změnila Dominika, aniž by měla některou z mutantských vlastností.
Ovšem brzy na to Bar-č-o skutečně omdlelo, protože do toho všeho se vřítila rozlícená Marie. Nechtělo vidět ten malér. Bohužel se tímto Bar-č-o připravilo o neskutečnou scénku: Maruš plnými decibely i svým vlastním tělem vrazila do Tvora, která vytáhla Dodo za polštářek dobrých třicet centimetrů nad zem. Tvor, stále se držící polštářku, se s Maruš přerazila o pohovku a sklouzla po ní na hranu stolu, z níž ji srazila Marie, která se skutálela pod stůl a zapomněla přitom pustit Tvorův hábit. Poněvadž se ani Tvor, ani Dodo nepustily polštářku, provedla Dodo při Tvorově pohybu let v půlkruhu s přetočením na záda, aniž by k tomu potřebovala pod zadkem Ochablého Sokolníka, přičemž se praštila do hlavy o lustr, a zapíchla to do rohu gauče, kde se zašprajcla o Tvorovi trčící nohy zpod stolu, takže nyní byla spojnice Tvorova ruka-polštářek-smyčka Dodo napružená jako struna kytary.
Nikdo se neodvážil pohnout.


 celkové hodnocení autora: 94.4 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 3 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 6 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 29.08.2012, 12:22:43 Odpovědět 
   Zdravím.

Po pravdě... Tvůj text absencí "bety" příliš neutrpěl! ;-) Posádka je rozdělená na ty v nemocnici a ty, kteří v nemocnici ještě nejsou (ale možná budou). Musel jsem se kouknout na předešlou část a zapátrat v paměti, co že se stalo našim hrdinům a proč je Stín se Sun v nemocnici s polámanými údy. Třeba se všichni setkají v jednom pokoji (ve špitále), protože ze závěru této části lze vyvodit cokoliv (i ta nejhorší možná zranění). Děj opět mírně ulítlý, hrdinové popírají snad všechny přírodní zákony (včetně Dodo) a nezbývá, než jim držet palec. Po technické stránce toho v textu (co se nedostatků týče) mnoho není, všiml jsem si jen tohoto:

-- "Dobré odpoledne. Á, pán je již vzhůru," obrátila se na Stína, -- ... obrátila se na Stína.

Hezký den a psaní zdar.
 ze dne 29.08.2012, 13:08:41  
   pilot Dodo: po odstavcích? no, dokud to nebudou holé věty, tak to snad pude, ne? :-D né, snad se zase prodlouží... dříve či později ;-))
 ze dne 29.08.2012, 12:24:15  
   Šíma: P.S. Všiml jsem si, že jsou Tvé části stále kratší a kratší, za chvíli nám Dodin příběh budeš servírovat po odstavcích! ;-)))
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Dominika Veselá
(7.10.2018, 17:55)
Pišta Pištovič
(7.10.2018, 01:01)
Dír
(4.10.2018, 21:20)
Díra
(4.10.2018, 21:15)
obr
obr obr obr
obr
Grafikovo pozdn...
Malíř
Ledová královna
Edocsil
Náhražka mexiká...
Jimi Sean
obr
obr obr obr
obr

Bambulka a dráček Fráček 10
Dani
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr