obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"V knize osudu jsme všichni zapsáni v jednom verši."
William Shakespeare
obr
obr počet přístupů: 2916054 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39836 příspěvků, 5847 autorů a 393429 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Kavárna Pod Jírovci II. ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Kavárna Pod Jírovci
 autor Verry Chatty publikováno: 19.10.2012, 23:35  
Pokračování podzimního příběhu
 

Zednářská ulice 17:15

Konečně jsem se nacházela v Zednářské ulici. V tomto městě bydlím od narození, ale přece jen je moc velké, abych znala všechny ulice. Proto jsem se sem dostala až teď. Ptala jsem se kolemjdoucích, zda neví, kudy se sem jde. Připadala jsem jako cizinec.
Po chodníku jsem ulicí prošla a hledala číslo 666. Starý patrový dům s nápisem Holičství/ kadeřnictví a s tímto číslem stál až na rohu.
Napadlo mě, zda si tu nechce nechat ostříhat vlasy na ježka, abych ho nepoznala, kdybych na něj náhodou narazila. Nebo jsem se mýlila a ten papírek vůbec nic neznamenal. Musela jsem to zjistit, skutečně jsem ho chtěla poznat.
Bylo otevřeno, tak jsem vešla dovnitř. Nacházela jsem se v chodbě. Otevřela jsem další dveře. Za nimi byla malá místnost. Podél stěny stálo pár prázdných židlí. Naproti dveřím kadeřnice stříhala šedé vlasy postarší paní. Ta seděla v křesle a koukala se do zrcadla před sebou na to, jak jí na zem padají ustřižené vlasy.
Kadeřnice přestala stříhat a podívala se mým směrem. „Potřebujete něco?“ zeptala se.
Zaváhala jsem. Mohla jsem se zeptat, zda se tu on neobjednal. Pokud ano, stačilo by jen v daný čas sem přijít. Měla bych možnost ho vidět. Ale to jsem neudělala.
„Ne, nic. Nashledanou.“
Vycouvala jsem z místnosti a zavřela dveře. Rychlou chůzí jsem se dostala pryč z kadeřnictví, ze Zednářské ulice, z této části města. Šla jsem rovnou za nosem, do ulice plné výloh obchodů s oblečením.
Nenechala jsem si utéct šanci. Obávala jsem se, že už se mi podobná šance nenaskytne. Neměla jsem tušení, kde bydlí a on asi ani neměl zájem mě potkat. Nemohla jsem se mu divit. Tehdy jsem se zachovala dost zbaběle.


 celkové hodnocení autora: [ - ]

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 10 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 19.10.2012, 23:34:42 Odpovědět 
   Zdravím.

Další část textu je tu! ;-) Hrdinka se po strastiplné cestě městem (byť se v něm narodila, připadala si tu a tam nejspíše jako Alenka v Říši divů) doráží k inkriminovanému domu (s číslem popisným 666). Zde mne napadá, pokud si dala záležet a ztratila hledáním tolik času, proč pak utekla? Opravdu neměla dost odvahy zeptat se na onoho kluka? Na druhou stranu, kdo ví, co adresa na onom lístku skutečně znamenala. Třeba tam na té adrese měl ten kluk jen svou dívku, nebo jde o adresu holičství a nic jiného v tom není (nejspíš nám to prozradí až další pokračování).

Po technické stránce je tato část krátká. Možná by nebylo od věci se více rozepsat (více detailů prostředí, více myšlenkových pochodů hrdinky, ovšem ne příliš - rada pro kočku, že ano?). Ani moc, ani málo (aby vynikla atmosféra příběhu a zároveň se příběh nezvrtl do kupříkladu patetické roviny s přílišnou váhou na onu pocitovou stránku). ;-)

Ono, hrdinka se zabývá jen místem, které odpovídá adrese na onom papíru. Pohlédneme-li však do "psychologické stránky věci", můžeme se utvrdit v přesvědčení, že je naše hrdinka velmi impulzivní (jedná podle nálady a nepromyšleně, neplánuje své další kroky, ale dělá a řeší jen to, co musí, nebo co ji osud přivede do "cesty"). Možná je nejen nesmělá, ale i potřeštěná a také světa neznalá. Uvidíme...

Prozatím víceméně spekuluji. Když jsem u toho, nechala či nenechala si ujít svou šanci? Stále neví, na čem je a co má od toho všeho očekávat. Občas může zápor kladený na začátku slovesa čtenáři docela zamotat hlavu. Co když jsou její dedukce mylné? Co když o ní neví? Jen ji míjí, zatímco ona o něj by ráda projevila zájem, jen neví jak na to? ;-)

Na výraznější práci šotků jsem nenarazil, pokud jsem něco přehlédl, jistě mne opraví další čtenáři. Hezký den a psaní zdar.

P.S. Taková maličkost:

-- Starý patrový dům s nápisem Holičství/ kadeřnictví a s tímto číslem stál až na rohu. -- (dal bych název podniku do uvozovek) -- Starý patrový dům s tímto číslem a nápisem: "Holičství-kadeřnictví" stál až na rohu. -- (je to jen návrh, jak zvýraznit skutečnost, že je v tomto domě živnostník zabývající se péčí o vousy a vlasy zákazníků)
 ze dne 22.10.2012, 16:07:51  
   Verry Chatty: Děkuji za názor, na třetím díle si dám záležet! =)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
YellowSkye
(29.7.2022, 08:38)
IndigovaRuze
(24.7.2022, 09:11)
Bath
(14.7.2022, 15:52)
Personal Mastery
(8.7.2022, 13:20)
obr
obr obr obr
obr
Sedmý světadíl ...
An!tta
Když jsem byl m...
Oskar
Zápas
Karule
obr
obr obr obr
obr

S láskou - Ďáblova millenka 12
Nat Danielová
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr