obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Dobré dílo poslouží jako potrava pro duši, špatné i jako podložka nohy stolu."
Pavel Sečkář
obr
obr počet přístupů: 2915779 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39714 příspěvků, 5825 autorů a 392914 komentářů :: on-line: 2 ::
obr

:: Výstřižek z deníku VII. ::

 autor Verity von Leatri publikováno: 01.11.2012, 13:02  
Flashback
 

„Podívejte, kluci, tohle je vaše sestřička, Izabella.“ nakloní se mamka a podá svým chlapcům do náručí malinký uzlíček, který se spokojeně usmívá. Sedmiletá dvojčata koukají na svojí sestřičku a už se oba moc těší jak ji budou vozit v kočárku. Sestřička se na ně dívá z peřinek a maminka už ví, že v tuhle chvíli vzniká mezi sourozenci pouto, které nikdy nic nerozdělí. Ještě ten večer se kluci zavřeli v pokojíčku a v pokrevní přísaze, přísahají, že od svojí sestřičky budou odhánět všechno špatné, že jí nikdo neublíží.
„Teď se chci houpat já. “ křičí malá holčička na zadní zahradě rodinného domku a běží k houpačce, na které sedí její starší bratr. Usměje se, když vidí, jak k němu běží malá copatá holčička. Pomůže jí vylézt na houpačku a rozhoupe ji. Ona se směje a on jí úsměvy oplácí. Dlouhé, blonďaté copy jí vlají podle toho, jak se houpačka hýbe. Na zahradu se vyběhl druhý bratr s její panenkou v náručí. Posadil se na zem, dost daleko od houpačky. Oba bratři koukají na svojí sestřičku, jak se spokojeně usmívá a hledají jakýkoliv náznak toho, že by mohlo být jejich zlatíčku ublíženo. Chvíli ji ještě houpali a potom ji jedn z bratrů pomohl dolů. Zvedl ji do náruče a usmál se na ní. Objala ho a upřela na něj svoje veliké, čokoládové oči. Měla ho moc ráda. Oba svoje bratry milovala. Postavil ji na zem a ona se rozběhla k druhému bratrovi, který jí pomohl na klouzačku. Bylo jí pět let. Ráda si s nimi hrála. Oba si ochotně oblékli máminy korále a šaty jen, aby jí mohli dělat společnost. Jako děti spolu trávili spolu hodně času. Neudělali bez sebe ani krok.
Když se stali staršími tak se to změnilo. Nejdříve to nechápala. Kluci přestávali být večer doma a už jí nečetli pohádky. Nikdo si s ní nehrál. Jediný, kdo s ní byl doma, byla maminka. Sedávala hodiny u okna a čekala až se kluci vrátí ze školy, jako to bylo vždycky. Rostla a rostla. Postupem času jí docházelo, že už to nikdy nebude jako dřív. Už nikdy ji bratři nemůžou vzít sebou ven. Musela se pořád schovávat. Kolem jejich domů neustále stáli novináři a křičící holky. Byla na to všechno naštvaná. Její bratři dosáhli obrovského úspěchu a proto ona teď musela trpět. Nesměla se s nimi vídat. Proto se teď museli stěhovat z jejich domu, aby měli klid. celkové hodnocení autora: 90.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 1 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 5 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 01.11.2012, 13:02:15 Odpovědět 
   Zdravím.

Jo, malinká odbočka do minulosti. Úspěch s sebou nepřináší jen radosti, ale i starosti (být mediální hvězdou není nic s medem a málokdo to ustojí). Napadlo mne, že naše chování formuje nejen výchova, ale i osobní prožitky (působení okolí) a to, jak se to či ono zaneslo do nás samých (naprogramovalo naši mysl). Uvidíme v dalším díle, jakou bude mít souvislost tento flashback s dalším směrováním příběhu. Pozor na interpunkci na konci přímé řeči a návaznost uvozovací věty na ni (pomůžou nejen pravidla, ale i povídková kniha či román, jak to tam s tou přímou řečí je, popřípadě internet).

-- „Podívejte, kluci, tohle je vaše sestřička, Izabella.“ nakloní se mamka a podá svým chlapcům do náručí malinký uzlíček, který se spokojeně usmívá -- „Podívejte, kluci, tohle je vaše sestřička, Izabella,“ nakloní se mamka a podá svým chlapcům do náručí malinký uzlíček, který se spokojeně usmívá.

Hezký den a psaní zdar.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Mr Solaiman
(15.1.2021, 11:53)
VNVNVNM
(8.1.2021, 09:15)
albert lisy
(8.1.2021, 06:41)
andrerushell
(7.1.2021, 12:46)
obr
obr obr obr
obr
Polibek múzy IV...
leane
Filosofická
Charles
Hrozně
Meisek
obr
obr obr obr
obr

Vrčící jamb
D. V. S.
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr