obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Slunce tak neupřímně tvoří klam dokonalého světa."
NelaS
obr
obr počet přístupů: 2915543 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39807 příspěvků, 5772 autorů a 391761 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Prolog: Za mřížemi na lepší časy ::

 autor Mouvela publikováno: 04.11.2012, 13:48  
Jaký je asi svět na druhé straně zákona? Jaké je to žít ve světě, kde vás omezují mříže? Jak se cítí člověk, který je vytržen ze svého života a hozen do jámy lvové? Ač zločinec, tak stále člověk. A člověk může vždy doufát v lepší zítřky.
 

Sedím na lavici obžalovaných s hlavou svěšenou a sbírám sílu, abych si poslechl verdit soudce. Stud mi nedovoluje zvednout hlavu a podívat se mu z příma do očí. Stejně by to nepomohlo, neobměkčilo jeho srdce, nezměnilo jeho rozhodnutí. Budu pro něho napořád jen zločinec, člověk, který se odmítl přizpůsobit dnešním konvencím a vybočuje ze směru spořádaného života, jenž nám je vtloukán do hlavy již od dětství. Ale přál bych si, aby mohl v mích očít spatřit alespoň lítost, alespoň trochu lidské stopy.
Mé odhodlání už je natolik veliké, abych to udělal, když tu se ozve hlas moci a já jsem vyzván, abych se postavil a vyslechl rozhodnutí soudu.

Jako v mrákotách a za pomoci doprovodu se postavím. Z hluboka se nadechuji a jsem připraven na slova, která mají navždy změnit můj život. Život, který nebyl dobrý. Promrhal jsem ho v alkoholu, drogách, pitkách a flámováním s děvkama. Nikdy jsem neudělal nic dobrého, šířil jsem jen strach a bolest. A to vše je mi teď opláceno slovy, která vychází s úst mého kata.

"Obžalovaný Patriku Machu, po zvážení veškerých důkazů předložených obžalobou, Vás soud shledává vinným z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. Za tento čin Vás soud odsuzuje odnětím svobody na 4 roky nepodmíněně. Místo pro výkon trestu Vám bylo určena Věznice Praha - Ruzyně a to s nástupem ihned."

Další slova mi již splývají, v hlavě se mi stále dokola přehrávájí ty čtyři roky nepodmíněně. Čtyři roky za mřížemi, bez svobody. A kvůli čemu? Jen proto, že jsem se chtěl alespoň jednou v životě zachovat správně? Že jsem chtěl alespoň jednou v životě udělat něco dobrého? A za to teď budu pykat ne jen ty posraný čtyři roky, ale již zbytek mého života. A každou noc mě teď bude strašit obraz mého nejlepšího kamaráda, který se na mě dívá mrtvýma očima s nožem zabodnutým v zádech. A to všechno jen kvůli jedné holce, do které jsem se nikdy neměl zamilovat.


 celkové hodnocení autora: 92.4 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 1 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 12 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 04.11.2012, 13:46:54 Odpovědět 
   Zdravím.

Vcelku umně napsaný prolog, který čtenáře seznamuje s hrdinou a jeho příštím "dobrodružstvím" za mřížemi. Také nastiňuje některá fakta, proč se to stalo a zač vlastně bude náš hrdina pykat. Snad další části přinesou i prostřednictvím flashbacků více informací, jak už o charakteru hrdiny, tak o událostech, které samotný proces předcházely. Pobyt za mřížemi musí být tíživý a psychicky bolestný. Svobody si mnozí neváží, dokud ji neztratí. Těším se na další část a jsem zvědav, jak se popereš s vězeňským prostředím a vším kolem toho (sám jsem jako autor o tomto nikdy nepsal, takže jsem zvědavost sama). Přeji hezký den a ať se daří.

P.S. Známka je čistě "alibistická", prolog toho většinou nejen mnoho neřekne, ale také neprozradí (nejen co se obsahu, ale i stylu týče), většinou jde totiž o víceméně kratší pasáže, proto si počkám s hodnocením na pokračování...
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
TheaK
(16.5.2020, 11:57)
Ka
(11.5.2020, 21:51)
BukBird
(3.5.2020, 22:07)
Kakofonie Osudu
(2.5.2020, 20:00)
obr
obr obr obr
obr
Evangelium
Semtex
Bažina III.
Jera Igor
Lepší svět?
ShNel
obr
obr obr obr
obr

Kosmické hlasy I.
Jáchym Vostřický
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr