obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Krutá jsi lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce."
Publius Vergilius Maro
obr
obr počet přístupů: 2915695 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39810 příspěvků, 5809 autorů a 392491 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Vita Velocci ::

Pro hlasování musíte být přihlášen(a)!
 autor Velocci publikováno: 17.11.2012, 14:27  
Velký krok
 

Představte si, že naleznete člověka, který splňuje Vaše představy, Vaše očekávání i dokonce fyzické předpoklady. Ty jsou v dnešní době víc než důležité. Představte si, že jste právě nalezli někoho, s kým byste chtěli strávit zbytek života. Někoho, koho byste neopustili, nepodrazili ani nepodvedli. Člověka, který dokáže s Vámi vyjít vstříc, bavit se s Vámi bez jakéhokoliv běhání kolem horké kaše, bez oplácaných formalit, bez otřepaných nervózních vět. Totiž situace mezi dvěma lidmi, která se nijak dál volně nevyvíjí po té, co jste druhou osobu oslovili, k ničemu nevede.

Stále si tedy představujete tento ideál. Otázkou je, jak moc se skutečnost liší od reality. Je vůbec možné někoho takového potkat? Samozřejmě nemluvím o lásce na první pohled. To je výmysl pocházející z amerických filmových studií. Láska na první pohled se týká pouze fyzického předpokladu. Nedokážete tedy odhadnout, jak se krásná smějící se hnědovláska chová, jaké má záliby nebo jaký má životní styl. Určitě se najde víc jak polovina mužů, co by si rádi užili s hnědovláskou, aniž by ji oslovili. Kdo by tento případ řešil jinak že?

Ale co potom když najdete zmíněný ideál? Nepůjdete za ní zbrkle, protože máte strach, že Vás ideální žena odmítne, že od Vás odejde nebo dokonce uteče. Přece si nenecháte utéct ženu svých snů. Dnešní seznamovací kůry mají na starosti sociální sítě. Problém celé společnosti. Lidé si dopisují přes internet za účelem seznámení, flirtování nebo setkání. To pravé skutečné setkání poznají až tehdy, kdy se s osobou setkají! A co potom? Už více jak většina lidí nedokáže mluvit o důležitých věcech. Jenom si o nich dopisují. V tom je problém dnešní společnosti, a co víc, bude hůř.

I já jsem potkal ideál. Jsou tomu už tři roky. Nastupoval jsem na obchodní akademii a měl jsem to štěstí, že doteď sdílím stejnou třídu jako ona. Víte, všechno je to jenom o tom, udělat velký krok. Zásadní krok, bez kterého si Vás vysněná slečna ani nevšimne. Každý muž nebo žena mají svůj velký krok odlišný. Protože každý ideální člověk snese víc nebo míň. A dostáváme se k dalšímu kontroverznímu tématu. Říká se, že nikdo není dokonalý. Na každém ideálním člověku najdeme i tu nejmenší chybičku. To už každého nutí si myslet, že vlastně vysněný ideál je jenom vysněný ideál a skládá se s několika lží a fantazií. Tak tedy člověk, který říká o svém protějšku, že je dokonalý a bezchybný, si jenom myslí, že je dokonalý a bezchybný.

Já ale na své spolužačce nenašel jedinou chybu. Možná se tolik nesoustředím, a jsem schopen sledovat jenom ty překrásné oči, překrásnou tvář, překrásné vlasy. Kdybychom hledali na všem chyby, moc by jsme si ten život neužili. Proto se nakonec přidružíme ke kompromisu. Kompromisem mám namysli například ženu, o které víte že Vás fyzicky přitahuje, ale už teď víte, že dál to nevede. Dál to nepotrvá. Spíše je to něco jako prozatímní vztah se vším všudy bez všeho. Jestli se Vám zdá předešlá věta bez smyslu, je to tím, že je bez smyslu.

Značně těžší je se dostat k dokonalé ženě blíže. Sociální sítě prosím vypněte, nejspolehlivější způsob je řeč. Z očí do očí, při pozvání na večeři, při romantické procházce, při cestě do kina, při cestě z kina, při cestě z kina do postele. Je to na Vás jak učiníte tento velký krok. Ale zaručeně se po něm dozvíte, zda je to Váš vysněný ideál nebo jste o pár lží vedle. Jestli Vás jako ideál odmítne, není to pro Vás už vysněný ideál, protože první chybičku, kterou ideál mohl spáchat, je Vás odmítnout.


 celkové hodnocení autora: 86.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 2 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 1 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 13 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 17.11.2012, 14:26:22 Odpovědět 
   Zdravím.

Čtivý text nejen o seznamování a randění. Existuje dokonalý muž nebo dokonalá žena? Vždyť je přeci každý z nás určitým způsobem nedokonalý. Možná za to mohou ony "růžové brýle". Trochu jsem se zamyslel, zda jde o fejeton či zamyšlení, nakonec je to jedno, protože tu jde o něco jiného (a mnohem důležitějšího), o to jak nebýt sám a najít si k sobě (pokud možno co nejdokonalejší) protějšek. A také jak je to se sny a s onou realitou. Hezký den a psaní zdar.

P.S. Na chybky jsem nenarazil, snad jen v jednom případě jsem se zarazil a nechal své druhé já přemýšlet, zdali tam nepatří náhodou (před ono "když") čárka:

-- Ale co potom když najdete zmíněný ideál?
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Emmajackson2711#
(23.10.2020, 08:22)
Filion
(14.10.2020, 22:49)
Koala
(14.10.2020, 20:43)
Barbuch S. D.
(14.10.2020, 07:48)
obr
obr obr obr
obr
O tom, co mělo ...
Gabriela Green
Možné falsum di...
Dír
Srdce v sametu
Lord Mordvig
obr
obr obr obr
obr

TILDA a její příběh, část druh...
Tilda
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr