obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Když chce osud někoho zničit, udělá z něho hlupáka."
Publilius Syrus
obr
obr počet přístupů: 2916107 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39836 příspěvků, 5847 autorů a 393429 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Český národ a vir jménem rasismus ::

 autor Nyrty publikováno: 25.11.2012, 18:30  
Starší práce, nově nalezená :)
 

Rasismus. Jedno z nejskloňovanějších slov v poslední době. Jak v České republice, tak i v ostatních státech na celém světě.
Bulharsko, Itálie, Norsko, Rusko, atd. Masmédia nás denně informují o dalších a dalších událostech spojených s rasovými problémy v těchto zemích. Ale vlastně nemusíme ani chodit za hranice. V srdci Evropy to vře také.
Ne, nemusíme si namlouvat, že je vše tak, jak by mělo být. Ne, nejsme stát tolerantních lidí, kde barva pleti nehraje žádnou roli.
Bílá proti černé, bílá proti žluté, černá proti bílé.
Rasismus již vykukuje zpoza každého rohu ulice. Jako virus čeká na svou příležitost a při oslabené imunitě hostitele propukne v plné parádě. Situaci v Česku bychom mohli nazvat epidemií. Virus se nadobro usadil v organismech mnoha lidí a bohužel ho nelze již vyléčit. Neexistuje žádný účinný lék. To, že tento vir postihuje centrální nervový systém a poškozuje centra sebekontroly a morálky je nesporné. A tak se tedy dennodenně setkáváme s nabroušenými mačetami, zápalnými lahvemi, dlažebními kostkami a nelegálními pěstírnami marihuany.
Někteří lidé jsou vůči této nemoci imunní. Mnoho jich není, ale děkujme za ně Bohu. Tyto osoby se snaží zastávat, chránit či alespoň sprostě neurážet lidi jiné barvy pleti. To, že často skončí sami v nemocnici není žádnou novinkou. Ano, tohle jsou praví hrdinové. Jestli lze někoho nazvat čistou rasou, pak tyto lidi. Ne ty, jenž si vyholí hlavy, a pak HRDĚ pochodují nejen po hlavním městě. Ne ty, jenž evidentně při hodinách dějepisu spali.
Nejhorší je, že právě tito lidé s lesklými hlavami začínají mít až nepříjemnou převahu. Stovky se jich sejdou na mírumilovném protestu. To do jaké míry je mírumilovný, musí každý zvážit sám. Policie občas omylem zaspí, a tak na povrch vyplouvají videa, na nichž tito lidé vesele prozpěvují písničky, které různými způsoby urážejí jiné lidi. A neberou si žádné servítky.
A aby toho nebylo málo, z titulních stran novin se na nás usmívá jejich vůdce. Leckdo tento výraz zřejmě odsoudí, avšak já ho použiji bez sebemenších výčitek. A věřím, že i spousta dalších.
V poslední době se začíná na veřejnosti množit i takzvaný obrácený rasismus. Standartně, když někdo použije slovo rasismus, tak si každý představí, že bílá majorita nějakým způsobem ušlapává práva jiných minorit. Jenže v tomto obráceném rasismu je to naopak. Romové se zde střetávají s bílými občany. Hlavním projevem je fyzické napadání. Někteří ovšem za rasismus vůči bílé rase považují i okrádání, zneužívání sociálních dávek či záškoláctví. Což je trošku zarážející, ale každý má svůj názor.
Střety mezi těmito dvěma naprosto odlišnými světy jsou častější a častější. Severní Čechy, Praha, Ostrava, atd. Žádné město není vynecháno. To jak se bude tato situace nadále vyvíjet, je a vlastně není, lidově řečeno ve hvězdách. Každý si přece umí spočítat, kolik je dva a dva. RASISMUS TU BYL, JE A BOHUŽEL NAVŽDY BUDE.


 celkové hodnocení autora: 80.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 16 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Apinby 28.11.2012, 20:49:26 Odpovědět 
   Slušný člověk rozeznává grázly a poctivé lidi, v tom barva pleti nehraje roli. Proč bych měl mít rád nepoctivého Čecha, před slušných člověkem z jiné národnosti po celém světě... Jenom tupci se dívají na bravu pleti.
 Šíma 25.11.2012, 18:24:17 Odpovědět 
   Zdravím.

Nemůžu si pomoct, ale na mne působí tento textík poněkud "tuctově", jako takový obyčejný článek (nebo sloupek) v novinách či časopisech. Souhlasím, že je myšlen vážně a poukazuje (i právem) na situaci nejen v naší společnosti, ale i ve světě. Celkovému pojetí však něco chybí, text se mi nezdá ani jako úvaha, ani jako fejeton, spíše (víceméně) "suše" vypisuje všechna fakta, jakoby v něm chyběl kus "autorčina srdce a pocitů" (obav, strachu, nevyslovených otázek a podobně). Jako pokrm nedosoleno a málo koření! ;-) Hezký den a psaní zdar.

P.S. Uvidíme, jak zareagují další čtenáři! Všem se nezavděčíš a co se mého hodnocení týče, do celkového se nezapočítává! ;-)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
YellowSkye
(29.7.2022, 08:38)
IndigovaRuze
(24.7.2022, 09:11)
Bath
(14.7.2022, 15:52)
Personal Mastery
(8.7.2022, 13:20)
obr
obr obr obr
obr
Kdo neví, kdo z...
Centurio
Ráno v jednom v...
Bajaja
Kalich života -...
Trenz
obr
obr obr obr
obr

Střípky mozaiky aneb prozatímn...
kilgoretraut
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr