obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Nic nezničí lásku tak jako ženin smysl pro humor."
Oscar Wilde
obr
obr počet přístupů: 2915731 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39650 příspěvků, 5807 autorů a 392668 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Nesmělá láska ::

 autor Rikudou_Sennin publikováno: 04.02.2013, 18:43  
Mě osobně se tohle dílo tematicky moc nelíbí a myslím, že stylisticky by to taky šlo líp. Ale byla to slohovka a téma je téma, tak jsem to sesmolil. Konec je celkem useklý, protože jsem se trochu rozepsal a pak si všiml, že místo na papíře není natahovací.
 

Pozoroval ji už dlouho. Vlastně od začátku školního roku. Jak z ní mohla přes prázdniny vyrůst taková krasavice? Nikdy nebyla škaredá, ale krásná taky ne. A teď byla přímo oslňující. Vždycky se mu líbila, ale byl příliš nesmělý. Pokaždé už se připravoval, že jí něco řekne, ale když ji uviděl, odvaha byla pryč. A teď, když už cítil, že by se i odhodlal, věděl, že by ho měla jen za dalšího pokrytce, který o ni jeví zájem teď, když se z ošklivého káčátka vyklubala labuť. Přesto se rozhodl, že to nějak udělá.

Další den ve škole a on místo toho, aby dával pozor, neustále pokukoval po ní. V hodině ho vyvolala učitelka, a když sebou cukl a zatvářil se tak zmateně, že nebylo pochyb, že to nehraje, třída vybuchla smíchem. Když učitelka s úsměvem na tváři řekla, že vypadá, jako by byl zamilovaný, zrudl jako pivoňka. Po zbytek dne se snažil dávat pozor, ale stejně občas nevydržel a pokradmu se na ni podíval. Ach, jak byla nádherná! Už to nemohl vydržet. Po skončení vyučování, když šli všichni do šatny, zaslechl, jak se baví s kamarádkami, že večer zajdou do jednoho podniku. V tu chvíli se rozhodl, jak to udělá.

V podniku se cítil trochu nesvůj, ale když si dal pár piv a panáků na kuráž, cítil se odhodlaně. Nechtěl vypadat jako zoufalec a tak si šel první zatančit jen tak do davu. Když se na ni občas podíval, jak to míval poslední dobou ve zvyku, všiml si, že i ona jej po očku sleduje. V tu chvíli nemohl dýchat a srdce mu málem vyskočilo z hrudi. Po chvíli si vzpomněl, jak se dýchá a pokračoval v tanci. Po tanci si zašel ještě na jednoho panáka a řekl si, že jestli se neodhodlá teď, tak už nikdy. Šel za ní a začal s ní tančit do rytmu hudby. Přestože byl ze začátku trochu nervózní, teď už tančil zcela přirozeně a skvěle se bavil. Po přibližně dvou hodinách ji najednou chytil a začal se s ní líbat. Ona polibky opětovala. Pak se najednou odtrhla a vlepila mu takovou facku, až se lidi kolem otáčeli. On byl celkem spokojený, protože jí v očích vůbec neviděl žádné naštvání. Facka ho ještě pálila na tváři, ale nemohl se ubránit úsměvu…


 celkové hodnocení autora: 85.8 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 8 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 04.02.2013, 18:42:36 Odpovědět 
   Zdravím.

Souhlasím, jde-li o slohovku, tlačí autora dvě věci: rozsah a čas. Pak už jen zbývá rozhodnout se, zda svůj text vydat "v původním znění", nebo jej ještě dopilovat (ale pak už by to nebyla "slohovka"). ;-)

Vcelku zajímavé povídání o "váhavém střelci", který po dlouhém mučení vlastní nerozhodností přeci jen dojde k určitému rozhodnutí. Přes překážky (posilněn nějakým tím panákem a pivem) přeci jen "zabodoval".

Ona facka byla nejspíš jen "obranným mechanismem" ze strany dotyčné dívky (nejspíš nabyla dojmu, že se chová jako poletucha a že za to může právě on), na druhé straně čtenáři nebudou vědět, zda se ti dva dali dohromady (snad její úsměv napoví).

Držel jsem mu palec a na chybky nehleděl - nic "vážného mne neplesklo do tváře". Mé druhé já souhlasí s Tvým druhým já, text mohl být vymazlenější (a vymakanější), netváří se sice jako "bůh ví co", ale i tak je čtivý. Konec je takovým "happyendem" a vo tom to je (žádný překvapivý závěr, ale na druhé straně příběh k ničemu "výraznému" nesměřoval - i ona facka byla zajímavým zpestřením).

Hezký den a psaní zdar.
 ze dne 04.02.2013, 18:51:15  
   Rikudou_Sennin: Děkuji, tak dobré hodnocení jsem ani nečekal. Ono, hlavní problém byl, že v zadání bylo, že ta věta "Facka ho ještě pálila na tváři, ale nemohl se ubránit úsměvu…" musí být poslední větou slohovky. A jak jsem říkal, v hlavě jsem to měl daleko delší, od té věty, která začíná "Po chvíli si vzpomněl..." jsem to kvůli nedostatku místa začal rapidně zrychlovat.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Wayne
(1.12.2020, 18:26)
jessyjason0321
(1.12.2020, 07:37)
ab0nd
(28.11.2020, 20:04)
p8aefwimsg
(28.11.2020, 18:36)
obr
obr obr obr
obr
Oxygeno Raines
Amarantine
Prsten osudu (6...
Filip Vávra
Piková dáma (24...
Jackie Decker
obr
obr obr obr
obr

STOPY
javavia
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr