obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Osud má dva způsoby jak nás drtit - odmítáním našich přání a jejich plněním."
Henri Fréderic Amiel
obr
obr počet přístupů: 2915546 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39814 příspěvků, 5772 autorů a 391781 komentářů :: on-line: 2 ::
obr

:: Nesmělá láska ::

 autor Rikudou_Sennin publikováno: 04.02.2013, 18:43  
Mě osobně se tohle dílo tematicky moc nelíbí a myslím, že stylisticky by to taky šlo líp. Ale byla to slohovka a téma je téma, tak jsem to sesmolil. Konec je celkem useklý, protože jsem se trochu rozepsal a pak si všiml, že místo na papíře není natahovací.
 

Pozoroval ji už dlouho. Vlastně od začátku školního roku. Jak z ní mohla přes prázdniny vyrůst taková krasavice? Nikdy nebyla škaredá, ale krásná taky ne. A teď byla přímo oslňující. Vždycky se mu líbila, ale byl příliš nesmělý. Pokaždé už se připravoval, že jí něco řekne, ale když ji uviděl, odvaha byla pryč. A teď, když už cítil, že by se i odhodlal, věděl, že by ho měla jen za dalšího pokrytce, který o ni jeví zájem teď, když se z ošklivého káčátka vyklubala labuť. Přesto se rozhodl, že to nějak udělá.

Další den ve škole a on místo toho, aby dával pozor, neustále pokukoval po ní. V hodině ho vyvolala učitelka, a když sebou cukl a zatvářil se tak zmateně, že nebylo pochyb, že to nehraje, třída vybuchla smíchem. Když učitelka s úsměvem na tváři řekla, že vypadá, jako by byl zamilovaný, zrudl jako pivoňka. Po zbytek dne se snažil dávat pozor, ale stejně občas nevydržel a pokradmu se na ni podíval. Ach, jak byla nádherná! Už to nemohl vydržet. Po skončení vyučování, když šli všichni do šatny, zaslechl, jak se baví s kamarádkami, že večer zajdou do jednoho podniku. V tu chvíli se rozhodl, jak to udělá.

V podniku se cítil trochu nesvůj, ale když si dal pár piv a panáků na kuráž, cítil se odhodlaně. Nechtěl vypadat jako zoufalec a tak si šel první zatančit jen tak do davu. Když se na ni občas podíval, jak to míval poslední dobou ve zvyku, všiml si, že i ona jej po očku sleduje. V tu chvíli nemohl dýchat a srdce mu málem vyskočilo z hrudi. Po chvíli si vzpomněl, jak se dýchá a pokračoval v tanci. Po tanci si zašel ještě na jednoho panáka a řekl si, že jestli se neodhodlá teď, tak už nikdy. Šel za ní a začal s ní tančit do rytmu hudby. Přestože byl ze začátku trochu nervózní, teď už tančil zcela přirozeně a skvěle se bavil. Po přibližně dvou hodinách ji najednou chytil a začal se s ní líbat. Ona polibky opětovala. Pak se najednou odtrhla a vlepila mu takovou facku, až se lidi kolem otáčeli. On byl celkem spokojený, protože jí v očích vůbec neviděl žádné naštvání. Facka ho ještě pálila na tváři, ale nemohl se ubránit úsměvu…


 celkové hodnocení autora: 85.8 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 8 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 04.02.2013, 18:42:36 Odpovědět 
   Zdravím.

Souhlasím, jde-li o slohovku, tlačí autora dvě věci: rozsah a čas. Pak už jen zbývá rozhodnout se, zda svůj text vydat "v původním znění", nebo jej ještě dopilovat (ale pak už by to nebyla "slohovka"). ;-)

Vcelku zajímavé povídání o "váhavém střelci", který po dlouhém mučení vlastní nerozhodností přeci jen dojde k určitému rozhodnutí. Přes překážky (posilněn nějakým tím panákem a pivem) přeci jen "zabodoval".

Ona facka byla nejspíš jen "obranným mechanismem" ze strany dotyčné dívky (nejspíš nabyla dojmu, že se chová jako poletucha a že za to může právě on), na druhé straně čtenáři nebudou vědět, zda se ti dva dali dohromady (snad její úsměv napoví).

Držel jsem mu palec a na chybky nehleděl - nic "vážného mne neplesklo do tváře". Mé druhé já souhlasí s Tvým druhým já, text mohl být vymazlenější (a vymakanější), netváří se sice jako "bůh ví co", ale i tak je čtivý. Konec je takovým "happyendem" a vo tom to je (žádný překvapivý závěr, ale na druhé straně příběh k ničemu "výraznému" nesměřoval - i ona facka byla zajímavým zpestřením).

Hezký den a psaní zdar.
 ze dne 04.02.2013, 18:51:15  
   Rikudou_Sennin: Děkuji, tak dobré hodnocení jsem ani nečekal. Ono, hlavní problém byl, že v zadání bylo, že ta věta "Facka ho ještě pálila na tváři, ale nemohl se ubránit úsměvu…" musí být poslední větou slohovky. A jak jsem říkal, v hlavě jsem to měl daleko delší, od té věty, která začíná "Po chvíli si vzpomněl..." jsem to kvůli nedostatku místa začal rapidně zrychlovat.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
TheaK
(16.5.2020, 11:57)
Ka
(11.5.2020, 21:51)
BukBird
(3.5.2020, 22:07)
Kakofonie Osudu
(2.5.2020, 20:00)
obr
obr obr obr
obr
Myšlenky
Sofie Magot
Prkna za růže [...
Lilitka
FANTASMAGORIE R...
JOFF
obr
obr obr obr
obr

Co skýtá
Jiří Ondra JL"
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr