obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Sen je sůl bez chleba."
Ramón Gómez de la Serna
obr
obr počet přístupů: 2915775 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39710 příspěvků, 5825 autorů a 392900 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: Popletená pohádka ::

 autor Ziell publikováno: 04.03.2013, 12:20  
Jak název napovídá, jedná se o trošku jinou pohádku - O červené karkulce. Myslím, že více tu psát nemusím. Snad jenom užijte si čtení :)
 

Byla jednou jedna máma vlčice a ta měla dvě malá vlčata. Jednoho dne si vlčice zavolala jedno vlče: „Jdi k řezníkovi a kup dvě pěkné slepice. Babička má narozeniny a my už jsme u ní dlouho nebyli. Dones jí je a popřej jí hodně zdraví. Hlavně dej pozor na Červenou Karkulku. Číhá tady v lese na malá vlčata, jako jsi ty a zavírá je do útulku. A ne, že se zase budeš někde loudat. Koukej dorazit k babičce vlčici dřív, než večer padne rosa. A už běž, nebo to nestihneš!“
Tak vlče jde, zastaví se u řezníka a už pádí po cestě směrem k lesu. Aby mu cesta rychleji uběhla, vesele si vyje. Když je asi v půlce cesty, začne mít žízeň. Řekne si, že se zastaví u studánky a sní si k tomu svačinu, kterou si taky koupil u řezníka. Když se tak cpe, najednou na něho zpoza křoví vybafne Karkulka. „Copak tady hledá takové vlče jako ty?“ ptá se hned Karkulka. Vlče jenom pípne, že jde k babičce, vyskočí na nohy a už utíká pryč. Přesně na to Karkulka čekala. Vběhne zpátky do křoví, našlápne moped a pádí za vlkem. Vlče se snaží Karkulce utéct a kličkuje mezi stromy, skáče přes pařezy, ale Karkulka je pořád blíž a blíž.
Jak tak vlče utíká, najednou zakopne a skutálí se přímo do řeky. Ale je to dobrý plavec, přeplave na druhou stranu a kouká, jak se na protějším břehu vzteká Karkulka, protože neumí plavat. Vlče se vydýchá z toho běhu o život a pokračuje dál.
Mezitím to Karkulka otočila a žene se k babičce. Ťuky ťuk. „Kdo je tam?“ ozve se zpoza dveří. „To jsem já, Vlček z druhé strany lesa“, povídá Karkulka. Vstoupí dovnitř, skočí na babičku, sváže jí nohy, ruce a tlamu a šup s ní do skříně. Karkulka si rychle lehne do postele a zachumlá se do peřin.
Za chvíli se objeví vlček. „Babičko, to jsem já, vlček, nesu ti dárek k narozeninám, dvě pěkné slepice.“ a jde dovnitř. „Babičko, ty máš nějaké malé ruce a oči a nos.“ „To nic, jen pojď blíž,“ povídá Karkulka. Vlček přistoupí až k posteli, Karkulka hned vyskočí, chytí vlčka a ten už se válí na zemi a křičí o pomoc. Náhodou ho uslyší myslivec, vtrhne do chaloupky a vidí, jak Karkulka svazuje vlčka. Popadne pistoli a namíří jí na Karkulku. „Ani hnout!“ povídá jí. „Stoupni si a dej ruce za hlavu. Jménem Lesní hlídky tě, Karkulko, zatýkám za ohrožování vlka nožem a další únosy vlků v okolí.“ Najednou se ze skříně vyvalí babička. „Jo a za svázání babičky Vlčice dostaneš jeden rok navíc.“dodává myslivec. Nasadí Karkulce želízka a už si jí odvádí s sebou na stanici. Vlček potom osvobodí babičku a dohromady si s ní sní slepice, které přinesl. Babička jim k tomu ještě uvaří čaj. Nakonec jim ty narozeniny docela dobře dopadly.


 celkové hodnocení autora: 88.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 2 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 2.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 7 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 14 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 mylencz 06.03.2013, 17:41:48 Odpovědět 
   "...si s ní sní slepice" :-D
Ale jo, i mezi tolika parodiemi na klasické pohádky je to celkem osvěžující. Při kontrole hlídej spíš správné ukončování vět, přímé řeči apod., pravopis se mi problémový nejevil. Když si s příběhem víc pohraješ, může být legrace...držím palec ;-).
 Govrid 06.03.2013, 17:20:10 Odpovědět 
   Zdravím a vítam tě na SASPI,

usměvná a popletená pohádka... Popletenost není špatná, ale mě hned při čtení napadlo - nechci ti nijak radit, co by mělo v tvých povídkách být - že by mohlo být dobré, kdyby si z vlčka udělela vlčiči a z Karkulky Karlíka. Jinak je to trochu uspěchané, chtělo by si to po několika dní přečíst a upravovat - povídka se ti bude jevit jinak - euforie zmizí... Jinak se mi to líbilo. :)
 Kalip 04.03.2013, 20:35:34 Odpovědět 
   Musím přiznat, že mě ty novodobé předělávané Karkulky už moc nebaví, a tak mě tato svým nápadem docela příjemně překvapila. Trochu mě ruší ten moped a to, že důvodem k myslivcovu zásahu byla pouhá náhoda. Četlo se fajn.
 ze dne 04.03.2013, 21:40:10  
   Ziell: Děkuji za názor, moped jsem tam vložila spíše pro zasmání, ale chápu, že to může rušit :) Příště se pokusím polepšit ;)
 Šíma 04.03.2013, 12:17:59 Odpovědět 
   Zdravím.

Úsměvná pohádka o Karkulce. Tak nějak "naruby" řekl bych. Kdysi tu na SASPI proběhla taková "vlna" Karkulkománie, Tvá pohádka je docela zajímavým oživením. Mé druhé já říká, že je textík krapet uspěchaný, pozor na šotky a jeho nedostatky (textík je to krátký a proto Ti jeho dopilování a oprava nezabere tolik času). Zdravím Karkulu (tu zlou holčičku) a vlčkům přeji dlouhý a spokojený život. Hezký den a psaní zdar.
 ze dne 04.03.2013, 21:37:25  
   Ziell: Děkuji za komentář, s těmi chybami mám bohužel problémy, protože pravopis mi opravdu moc nejde :( Jinak co se týče nedostatků, tak se mělo primárně jedna o pohádku, proto jsem nechtěla příliš popisovat ;) Jinak děkuji za přivítání a příštímu dílu se zkusím trochu více věnovat :)
 ze dne 04.03.2013, 12:20:24  
   Šíma: P.S. A abych nezapomněl: vítám na SASPI a ať se daří! ;-)

Pořád jsem myslel na tu Karkulku na mopedu a malého vlčka, jak před ní utíká. Neříká se tomu "psí život"? I vlk je vlastně šelma psovitá. Ještěže ten hajný stojí za zvířátky...

Co se těch chybek týče, pomůže pozornější pročtení, popřípadě betareader (další pár očí navíc), pokud také trpíš oním druhem "autorské slepoty". ;-)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Mr Solaiman
(15.1.2021, 11:53)
VNVNVNM
(8.1.2021, 09:15)
albert lisy
(8.1.2021, 06:41)
andrerushell
(7.1.2021, 12:46)
obr
obr obr obr
obr
Za dveřmi
Betwithell
Mytí rukou
Tom A. Trammel
Motýl, který ni...
Ribbon
obr
obr obr obr
obr

Mlčky
BaD
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr