obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Pít bez žízně a milovat se kdykoli, tím se člověk liší od jiných zvířat."
Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais
obr
obr počet přístupů: 2915778 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39714 příspěvků, 5825 autorů a 392914 komentářů :: on-line: 2 ::
obr

:: Kapitán Arkos - Pevnost Kalu - bitva část III ::

 autor Akras publikováno: 19.04.2013, 12:04  
 

Kapitán Arkos – pevnost kalu – bitva část III

Měsíc svítil na paseku před hradbami pevnosti. Louče na hradbách hořeli za hlasitého praskání jasným plamenem. Vojáci nachystaní na boj, vytasené meče a štíty. Slechy napnuté až slyší z lesa tiché bubnování : BUM , BUM, BUM stále se zesilovalo až přešlo na zvuk, který zněl jako dunící bouřka. Náhle vše utichlo. Během mžiku se hrnuly z lesa stovky ozbrojených barbarů řvoucích z plných sil: garůůůůůů

:Barbaři byli urostlí, vysocí asi 2 metry, svalnatí, životem v lese otrlí. Připomínali spíše neandrtálcenež lidi. Byli celí namazaní blátem, a pod každým okem měli bílý pruh, znak jejich kmene.

Dřevěné kopí, dlouhé luky, šípy napuštěné smrtícím jedem, štíty z dubového vysoce pevného dřeva, vše pečlivě opracované a dokonale vyhotovené pro lov zvěře, a nyní pro boj s vetřelci na jejich posvátné půdě.

Z lesa se jich mrknutím oka vyrojilo asi 1000, první linie s meči, hned za nimi lukostřelci .
Asi po 100 metrech se druhá linie s lukostřelci zastavila a začali zapalovat a pálit po pevnosti zápalné šípy. Jen to svištělo vzduchem. Šípů letělo tolik, že jejich světlo ozářilo celou oblohu. Většina našla svůj cíl a dopadala na hradby a slaměné střechy, které začali bleskově hořet a římští vojáci začínali pomateně pobíhat a požáry hasit vodou. Hodně šípů zasáhlo legionáře na hradbách. Ti co měli luky opětovali palbu, ale zasáhli velmi málo. Jen zlomek římských střel našel svůj cíl, neměli potřebnou razanci, barbaři se teprve blížili na potřebný dostřel jejich krátkých luků.

:Barbarští lukostřelci měli velkou výhodu oproti římským, měli dlouhé speciální dalekonosné luky, s velmi dalekým dostřelem:

První bitevní linie pěchoty s meči stále utíkali ze všech sil za řevu : garůůůůůů již jsou nedaleko opevnění s ostrými kůly, a na hradbách už je mají lučištníci na dostřel.


 celkové hodnocení autora: 75.4 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 3.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 7 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 20 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Govrid 24.04.2013, 8:17:56 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Govrid ze dne 21.04.2013, 21:01:10

   No, ale ono nejde o to, přebrat něčí styl, ale pochopit ho... Naučit se porozumět gramatice atd. (Taky v tom nejsem zas tak dobrý.) Jde taky o to, aby jsi porozuměl, jak by měl být text slylizovaný (Různé úpravy textů, odstavců atd.)

Dá se říct, že dnes je vše kopií všeho... :)

P.S. Taky je to jenom můj názor laika... :)
 Govrid 21.04.2013, 21:01:10 Odpovědět 
   Zdravím,

takže... Nejprve bych chtěl říct, že text je tak krátký, že pročtení a opravování by tolik času nezabralo a navíc by tomu hodně pomohlo. Všechny své síly a schopnosti zaměřuješ jenom na napadení pevnosti - to mi ale připadá trochu málo. Třeba proč ho chtěli dobýt atd. Našlo by se toho spousta. Psát jenom o té pevnosti a dobývání mi moc záživné nepřijde. Chtělo by to asi něčim oživit. A ještě ti poradím jednu univerzální radu - hodně čti a zkoušej psát.

Govrid
 ze dne 24.04.2013, 1:38:58  
   Akras: pak se nikdo nemůže divit, že je vše na jedno brddo, tak jak trepné USA filmy, samé klyšé a kopie kopií atd... nebo více kopírovaných stylů do jednoho filmu v knížkách se bojím, že to bude to samé, protože dle knížek je to natáčeno.... vše na jedno BRNO a nudaa.... proto se na takové kraviny ani moc nedívám maximálně jako oddechovku po nedělním obědu, jinak mám rád filmy jen dle skutečné události, a nebo dokumenty....
 ze dne 24.04.2013, 1:33:59  
   Akras: ono se to rekne hodně čti, ale kdo hodne čte, a pak i píše? není to pak jen kopie něčího stylu nebé více stylů? HM?.... řekl bych že ano... :) můj laický názor
 Šíma 19.04.2013, 12:02:54 Odpovědět 
   Zdravím.

Tak to byl šrumec, že jo? Že sis to po sobě alespoň jednou pozorně nepřečetl? ŠOTKY NA TEBE!!! Oni Ti tu už řádili, ale málo. Kdyby nebyly nedostatky v textu náplní jejich práce, nechal bych je, ať Tě někam přivážou a lechtají tak dlouho, až... však víš. Uspěchaný text až běda! Kam běžíš? Bitva to byla sice veliká (a ještě neskončila), ale celkový dojem si zabil nejen gramatickými a stylistickými nedostatky... Mé druhé já si jen odfrklo: "Pfff." A pak šlo hledat nějaký luk, nejlépe nějaký dlouhý a dalekonosný, který dostřelí opravdu daleko! (bez legrace a bez urážky) Nechal ses krapet unést? Také se nechávám unášet, občas to patří k věci, ale po zábavě nastává po dopsání práce, aby vypadal náš text k světu a neměl podobu práce školáčka na prvním stupní ZŠ!

Tak... Ony scény se mi docela líbily, dokonce jsem si je i představil před očima (svým vnitřním zrakem), ale kroutil jsem furt hlavou. Mrkni se do nějaké teorie válek a dobývání, pak popřemýšlej, jak celý text "osolit a opepřit" (detaily popisů tam, kam patří a pozor na zbytečnou vatu, která jen překáží ději - občas Ti to stylisticky dost "uletělo").

Hodně zdaru a múzám zdar!

Co mi padlo do oka:
============

-- Louče na hradbách hořeli za hlasitého praskání jasným plamenem. -- hořely (TY louče)

-- Slechy napnuté až slyší z lesa tiché bubnování : BUM , BUM, BUM stále se zesilovalo až přešlo na zvuk, který zněl jako dunící bouřka. -- (lidi mají slechy? pozor také na interpunkci a střídání času)

-- Během mžiku se hrnuly z lesa stovky ozbrojených barbarů řvoucích z plných sil: garůůůůůů -- (zdá se, že i znaménko na konci této věty vzalo roha)

-- :Barbaři byli urostlí, vysocí asi 2 metry, svalnatí, životem v lese otrlí. -- dva metry (číslovky je lepší vypsat slovy, pokud nejde o velmi přesnou hodnotu čehokoliv)

-- Připomínali spíše neandrtálcenež lidi. -- (mezera mezi slovy je taky fuč)

-- Z lesa se jich mrknutím oka vyrojilo asi 1000, první linie s meči, hned za nimi lukostřelci . -- tisíc (pozor na nadbytečné mezery v textu)

-- Asi po 100 metrech se druhá linie s lukostřelci zastavila a začali zapalovat a pálit po pevnosti zápalné šípy. -- Asi po sto metrech se druhá linie s lukostřelci zastavila a ti začali zapalovat hroty svých šípů a pálit je po pevnosti. (zápalné vs zapalovat)

-- :Barbarští lukostřelci měli velkou výhodu oproti římským, měli dlouhé speciální dalekonosné luky, s velmi dalekým dostřelem: -- dlouhé luky s dalekým dostřelem ??? (technicky: natáhli je více a stříleli dál než Římani, asi + co ty dvojtečky?)

-- První bitevní linie pěchoty s meči stále utíkali ze všech sil za řevu : garůůůůůů již jsou nedaleko opevnění s ostrými kůly, a na hradbách už je mají lučištníci na dostřel. -- (chápu, že musel být v oné bitevní vřavě pěkný zmatek, ale nechápu, proč je zmatek i v tomto souvětí - chce to doladit - stylisticky)

Tož tak... Hodně zdaru přeji! ;-)
 ze dne 19.04.2013, 18:16:18  
   Šíma: Zdarec.

Souhlasím, že krátké luky jsou na blízko a dlouhé na dálku... ;-) Jde o to, jak ten luk jeden natáhne, aniž by ho tím i ne-zničil. Prý mongolští nájezdnící (či kdo) vymysleli luky skládané, krátké luky, které střílely docela daleko a přesně (s dlouhých luku se kupříkladu špatně střílí za jízdy na koni, když jdeš pěšky, tak je to jedno). Pokud jsem někde udělal botu, tak pardon! ;-) Já nejsu na fantasy (spíš mne berou jiné žánry)... ;-)
 ze dne 19.04.2013, 16:51:39  
   Akras: Zdarec, jo tak jsem přeltěl hodnocení, a s luky nemáš pravdu, krátké luky jsou na boj z blíska, dlouhé luky na dalekonosné střeli, kdo zná problematiku, fantasi - tak ví.... atd... ale díky za opravy,... snad IV díl už bude vychytanější, a pořádná řežba :D
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Mr Solaiman
(15.1.2021, 11:53)
VNVNVNM
(8.1.2021, 09:15)
albert lisy
(8.1.2021, 06:41)
andrerushell
(7.1.2021, 12:46)
obr
obr obr obr
obr
Dejte hlt a špe...
Centurio
4. Zatím je kli...
pilot Dodo
Posel smrti V: ...
Lukaskon
obr
obr obr obr
obr

Děda
SiLK
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr