obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Krutá jsi lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce."
Publius Vergilius Maro
obr
obr počet přístupů: 2915371 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39505 příspěvků, 5743 autorů a 390388 komentářů :: on-line: 2 ::
obr

:: Nebezpečná hra - kapitola II: ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Nebezpečná hra
 autor Ivuše publikováno: 23.04.2013, 10:41  
Nyní pohled další hlavní postavy. Pojďme se podívat do tajů ilegálních zápasů, které schovavá v náručí Praha.
 

Kapitola II.
Praha 26. Března 2013

Ilegální zápasy se konaly snad ve všech zemích a byly populární. Lidi, kteří se o to nezajímali ani nevěděli, že se něco takového může konat a policajti byli celý hr tomu zabránit. Okruh zasvěcenců se hodně rozšiřoval a počet zápasníků stále rostl. Byla to téměř nákaza. Všichni maníci, kteří si mysleli, že na to mají, dělali všechno proto, aby se do podobných zápasů dostali. A dostali, pokud je doporučili. Jenže každej z nás, kdo si do své stáje bral nové koně, chtěl něco extra. To byl i můj případ. Hledal jsem někoho, s kým bych se dostal do hlavního zápasu, který se pořádal přímo v Praze jednou ročně. Byl to vrchol zakázaných zápasů, bez pravidel za účelem vyhrát. Šlo o šílený prachy a já tyhle papíry miloval.
,,Tak co, už ses zapsal?“ ozvalo se u mě, když jsem si zapaloval. Ten hlas byl nechutně arogantní a nebylo těžké poznat, kdo na mě mluví. Henk byl ten největší americkej hajzl, který se narodil. Měl hromadu peněz, už nevěděl, za co je utrácet, a přesto měl ten šmejd pořád málo. Henk byl těžkej protivník. Z několika tisícovek psychoušů si dokázal najít potenciál a udělat z něj špičkového zápasníka, samozřejmě k tomu měl prostředky, které jsme my ostatní neměli. Tradovalo se o něm, že zároveň cvičí vždy dva zápasníky. Cvičil je proti sobě, testoval na nich, co vydrží, psychicky je šikanoval a za pomoci psychiatrů je znovu skládal dohromady. S jedním zápasníkem se ale nikdy nezúčastnil ročního zápasu víckrát, než jednou. Jeho kůň prostě najednou zmizel z povrchu zemského.
,,Na to vem jed,“ usmál jsem se a otočil se čelem.
Henk byl malého vzrůstu, výrazně starší než já a výrazně dráž oblečen. Já se svým smokingem za pár tisíc korun a on snad za statisíce.
,,A koho ti mám zabít letos? Hele, kolujou fámy, že pořád nikoho netrénuješ. Zápas je už za měsíc.“
Ten výsměch mě rozčiloval, ale měl pravdu. Složil jsem milionovou zálohu a zoufale hledal zápasníka, kterej mi za to bude stát.
„Hledáš si tu kobylu, co? Za chvilku bude zápasit ta moje. Vsaď si na ní, je to jasná výhra.“ Svůj amíckej přízvuk ztratil už po několika letech, co v Čechách žil. Henk byl jako jedinej, kdo nechal svýho zápasníka bojovat v naprosto zbytečných zápasech.
„Jo, nejspíš si vsadím, ale teď mě omluv, chci vidět slabiny toho tvýho hřebce,“ mrknul jsem a na chvíli mu skryl obličej v kouři. Henk se jen usmál a nechal mě odejít.
Přešel jsem k místu, kde se shlukovali lidi. Byly jsme v pozemním parkovišti, které bylo uzavřeno „z technických“ důvodů. Chlápci v kvádrech živě diskutovali. Některé obličeje jsem poznával, některé byly nové, přesto nepůsobily dojmem, že jsou úplní nováčci, na rozdíl ode mě. Bylo mi pětařicet a do těhle vysokých kruhů jsem se dostal vlastně náhodou. Před sedmi lety jsem pracoval jako číšník v jednom ze zdejších barů a omylem vyslechl rozhovor o ilegálních zápasech. Už od malička jsem byl nadšenec a zhltával filmy s podobnou tématikou. Měl jsem talent přesvědčovat lidi a vůbec jsem působil na všechny kladným dojem. Můj přerod nastal onoho stejného večera, kdy jsem slyšel, kde se bude jeden z menších zápasů konat. Půjčil jsem si smoking od kamaráda, a pak šlo všechno rychleji, než bych čekal. Lhal jsem, vymýšlel si a nakonec skončil tady.
Ročního zápasu jsem se účastnil jen jednou. Můj kůň byl pouliční rváč, kterýho jsem vytáhl ze společenské žumpy na světlo. Byl dobrej, ale já byl nezkušený začátečník. Zemřel v druhém kole, pak nastaly oplejtačky s policajtama, kterých jsem se zbavil díky jedné ze známostí.
Jsou to ale už dva roky a já žiju přítomností. Prachy, prestiž, zápasy. Tohle všechno jsem měl jako na dlani a chtěl jsem víc. Byl jsem podobnej šmejd jako sám Henk.
Procházel jsem okolo lidí a mířil k chlápkovi, kterej držel kasu. Okolo něj bylo hned několik po zuby ozbrojených goril, který si mě měřily pohledy.
,,Sto tisíc na Henkovo koně,“ oznámil jsem mu svůj požadavek a vytáhl tři balíčky dvoutisícovek zevnitř saka. Možná to nebyl nejchytřejší nápad, kam dát prachy, ale kšeft je kšeft a já měl za zadkem ochranku. Člověk si prostě musel dávat pozor, to k tomu patřilo. Chlap přikývl, odemkl kasu a uložil moje peníze. Pak mi podal modrej plastikovej štítek s vyraženou částkou a kasu zavřel. Odpochodoval jsem hledat místo, kde bych měl co možná nejlepší výhled. Okolo mě prošla atraktivní mladá holka v krátké sukni a podprsenkou, kde mohla dát na obdiv své vnady. Provokativně se na mě usmála a já se za ní otočil. Podvědomě jsem věděl, s kým strávím zbytek večera.
,,Dneska večer tu máme neporazitelného Konga a neznámého zápasníka z Henkovi stáje. Doufám, že ste si už vsadili, protože sázky tímto uzavírám! Pravidla jsou jasná!“ rozkřičel se chlap z utvořeného kruhu.
Zdejší rozhodčí zápasů. Když zrovna nebojovali zápasníci, kteří někomu patřili, uzavíral s nimi dohody, že když protivníka zabijou, zaplatí jim daleko víc. Pravidlo tu bylo jen jedno. Nesměly se používat zbraně. Vyhrál ten, který dokázal udržet protivníka na zemi déle než deset sekund. Což znamenalo, že ho buď úplně odrovnal, anebo rovnou zabil.
Rozhodčí se uklidil ke straně a nechal nastoupit zápasníky. Kong byl zdejší pětinásobný šampion. Vysoká, svalnatá postava chlapa, se kterým bych si to určitě nechtěl rozházet. Černé umaštěné vlasy měl stažené do ohonu. Obličej měl posetej několika modřinami a jizvami.
Potlesk, bezduché řvaní, tady neplatilo. Když jsem tu byl poprvé, ticho mě zarazilo, čekal jsem jinou atmosféru, ale tohle bylo prostě úplně něco jiného. V menších zápasech, odkud se dostávali zápasníci sem, to bylo však naopak.
Henkovo kůň na sebe nenechal dlouho čekat. Byl o dost menší než jeho protivník, vyholenou hlavu, natočenou na levou stranu, a zvláštně nepřítomný výraz. Když šel, měl potácivou chůzi a vůbec to nevypadalo, že má všech pět pohromadě. Henk se musel dočista zbláznit. Vybíral z debilů tak dlouho, dokud nepřebral. V davu to zašumělo. Kong se hlasitě zachechtal, když tomu podivínovi skápla od pusy slina. Zastavil se těsně uprostřed kruhu a pořád sebou šil ze strany na stranu. Skousl jsem si rty. Mých sto táců prostě vyletí do povětří. Měl jsem chuť Henka zabít.
,,Připraven?“ zeptal se rozhodčí toho chlápka. Nevnímal, jen se pořád otáčel napravo a nalevo. Rozhodčí se podíval Henkovým směrem, ten s úsměvem přikývl.
,,Připraven?“ položil stejnou otázku Kongovi. Ten se samolibě usmál.
,,Boj!“ vykřikl a odmával prostor mezi nimi. Kong si přešlápl a prokřupal prsty. Chlápek se přestal kývat.
,,Tak ty šašku, měl by ses pomodlit,“ uchechtl se svalovec a přešel k němu. Chytl ho za rameno, napřáhl pravou ruku, sevřel dlaň v pěst. Musel jsem mrknout, nebo někdo zastavil scénu přede mnou. Ale ten retard najednou stál vedle Konga. Ten vypadal zmateně. Ohnal se po něm, ale jeho paži ovinuly tenké prsty. Výrazně menší pěst, vyrazila k ohromnému krku. Kongovi oči se protočily v sloup, podlomila se mu kolena. Ten chlap ho pustil a hromotluk se odporoučel k zemi, kde se ani nepohnul.
To bylo šílený, to nebylo možný! Čekal jsem, kdy se začne hora svalů zvedat. Nic. Holohlavec se začal zase kývat ze strany na stranu, jako před chvílí. Nastalo hrobové ticho. Překvapené obličeje se dívaly na to stvoření před sebou a nerozuměly tomu stejně jako já sám.
,,Výborně, chlapče, výborně!“ hulákal zezadu Henk a jako jediný tleskal.
Tak tohle byl velkej průser, uvědomil jsem si vzápětí a začal se loučit s milionem v zápisným.


 celkové hodnocení autora: 95.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 5 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 7 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 mylencz 23.04.2013, 12:10:03 Odpovědět 
   Zdravím, já tedy na chybky koukala, nebo spíš ony na mne, pravopisné:
zápasníka z Henkovi stáje / Henkovy
Kongovi oči se protočily / Kongovy
stylistické:
Okolo mě prošla atraktivní mladá holka v krátké sukni a podprsenkou, kde mohla dát na obdiv své vnady / s podprsenou, příp. v podprsence.
Opět interpunkce, čárky - často přebývají nebo chybí, oproti první kapitole se mi zdá stylistika celkově chaotičtější, jako bys rychleji přemýšlela, než psala, a málo kontrolovala.
Jinak stále zajímavé téma, předjímat příběh si zatím netroufám, jen se těším ;-).
 ze dne 23.04.2013, 15:27:59  
   Ivuše: Chybky si poznamenávám a opravdu se k nim budu přiklánět ke konci románu, který se již chýlí ke konci.
Možná to je tím, že jsem se zde spíš vžila do tématu a nedávala pozor.
Určitě to vychytám :)
 Šíma 23.04.2013, 10:40:38 Odpovědět 
   Zdravím.

Tak a jsme doma (v Praze). Tentokrát však mohou být čtenáři svědky zápasů z jiného úhlu pohledu, nejde o zápasníky, ale o trenéry, o lidi, kteří vydělávají na svých "koních" (bez ohledu na bolest a utrpení, kterou jim tím způsobují - hra je hra a všichni vědí, do čeho jdou). I zde mají jednotlivé postavy "své charaktery". Když jsem se zamyslel nad samotnou formou vyprávění (pokud šlo o onu ženu, také vyprávěla svůj příběch v ICH formě, zde náš trenér je na tom stejně, pokud se tedy ti dva - docela teoreticky - setkají, budeš muset buďto přeřadit do ER formy (z třetí osoby), nebo budeš pokračovat v obou linkách, kdy Ti nezbude, než tytéž události popisovat z pohledu obou postav, což nemusí být nezajímavé! ;-) Uvidíme. Na chybky jsem nekoukal. Pro mne docela "exotické prostředí", ale jakoby mi tu stále něco chybělo. Mé druhé já se tiše chechtá, má rádo, když netuším, čí jsem!

Hezký den a psaní zdar.

P.S. Pokud se ti dva dají dohromady, románek nejspíš čekat nelze, maximálně tak vášeň, ovšem, je docela možné, že se budou oba (ON i ONA) držet svých pravidel a předsevzetí a budou spolu jen "v pracovní rovině", avšak vo čem by to bylo, kdyby lidem nekomplikovaly život city? Nebo se mýlím a jsem vedle jak ta jedle, ale tato možnost se mi nabízí jako první! ;-))) Omlouvám se za fabulaci.
 ze dne 23.04.2013, 11:21:19  
   Šíma: Pravda, jen jsem si trochu "pohrál s tím, co se nabízelo"! ;-)))

Pokud žiješ mimo Česko, kupříkladu v Americe (či jinde) a píšeš česky (svou rodnou řeči), pak klobouk dolů (viz Tvá reakce na můj komentík). Mám bratrance v USA a také mu chvíli trvá, než přepne z angličtiny (a amerického způsobu uvažování) do své rodné řeči, když přes telefon mluví s domovem...

Hezký den!
 ze dne 23.04.2013, 11:11:56  
   Ivuše: Jsi hrozně mimo :) Rychle hledáš jak to může být. Hrozně si mě usmál, prrotože jsem o 7 kapitol dopředu :D
Ich formy neopakují děje, na to jsem si dala tentorkát pozor, jen nástin situace a took myšlenek každé z postav :))

City tu jistě budou, nebude jich málo, ale ty se rozdmýchají až déle, neboť co všechno je člověk udělat pro to, aby vyhrál? :)))
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Livinginthedream
(7.12.2019, 22:31)
Antonio
(25.11.2019, 23:53)
Albína Alba
(25.11.2019, 01:02)
Amy
(23.11.2019, 22:43)
obr
obr obr obr
obr
Nic necítit, ja...
Juan Pablo
NIC KDE JE VŠEC...
Ronnie
Rozum a cit
Haisenberg
obr
obr obr obr
obr

Tydlibrky čuli brk
Centurio
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr