obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Sen je sůl bez chleba."
Ramón Gómez de la Serna
obr
obr počet přístupů: 2915784 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39719 příspěvků, 5825 autorů a 392933 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: DROGY MOBILY A ROKENROL 2 ::

 autor Mima publikováno: 28.04.2013, 11:51  
Všechno má svůj protipol.Tak i básnička drogy mobily a rokenrol.A protože mi básničky bylo nějak líto,rozhodla jsem se ,že by si text zasloužil podání i z té druhé skryté strany tématu.Na komentář před básničkou jsem odpověděla v jednom dotazu v komentářích pod básničkou.
 

Básničku jsem napsala sice v mužské rodě,ale je tím myšleno člověk,v nadhledu společnost ve které žijeme.V první sloce,,rozum a city"je myšlenka,která znázorňuje společnost přesycenou informacemi a člověk může být rozpolován do extrémních výkyvů čemu má věřit.Souboj rozumu a intuice pokud není v rovnováze vzniká problém.Když přestaneme věnovat pozornost intuici dochází k jejímu potlačování právě drogami.Tím je myšleno vše co nás nějakým způsobem na chvíli utlumí...alkohol,léky,jídlo..to je obzvlášť oblíbené na zahnání negativních pocitů.I když je to základní potřeba,často se z ní stane destruktivní závislost.
Další věta,,před sebou utíkáš"je znázorněna zrychlenost času,přestože je čas relativní.Myslím,že většina tohle známe.Stále častější oblíbená věta,když potkáme někoho známého.Po pár minutovém rozhovoru se loučíme se slovy:,,já nemám čas,spěchám,zavoláme si".
Věta ,,o propadání mostu"znázorňuje,že občas můžeme pociťovat ztrátu půdy pod nohami,rozvažování jaké jsou jistoty v životě.
Téma drogy z mého pohledu.Drogy tady byly,jsou a budou.Možná do té doby než se naučíme využívat větší procento kapacity mozku.Potom už nebudou náhražky třeba.
Věta,,na stříkačku sis sed""vyjadřuje,že dopad drog především na mladé lidi,děti je děsivý.Je to všude kolem nás a nedá se před tím zavírat oči.Právě v dospívání,kdy je člověk plný nadějí a snů může být sražen až na dno.
Co se týče mobilu, můj názor je ten,že jako všechno co slouží lidem je dobrý sluha,zlý pán.V případě mobilů už jsou delší dobu vědecké důkazy o jejich škodlivosti.Na stejném základě jako se kdysi začínaly šířit cigarety co by modní.Smrtelné nemoci už se nemohly skrývat,tak se daly nálepky na krabičky.V případě mobilu je postup podobný jen s tím rozdílem,že účinek na člověka může být ještě více devastující.V tomhle případě větší míra informací není na škodu.Dokument průmysl mobilních telefonů před soudem stojí za zhlédnutí.
Téma,,rokenrol" pod tím vidím hudbu všeobecně.Záleží na náladě,pocitech,věku,jaký styl nás zrovna oslovuje.Třeba to,že vnímavější rodiče právě podle hudby kterou poslouchájí jejich děti,můžou zaznamenat co se v nich odehrává,jaký postoj stylem hudby vyjadřují.
Hudba má velikou moc a sílu,kdy naše duše může vzlétnout.A tady mobily se svým dopadem na zdraví můžou narušit naše city a vnímání.
A ještě jedna souvislost.Sex ,který má taky svou sílu a moc je v básničce zastoupen mobily.Podobná potřeba kontaktu s druhými.Ale tady je vyjádřena povrchnost,vše z dostatečné vzdálenosti,že může chybět blízkost druhého člověka.
Přesto kdyby se položila hypotetická otázka:,,chceš mobil nebo sex?" věřím,že by byla stoprocentní odpověď sex.Teď mně napadlo...až se rozšíří kybernetický sex...no nic,blbá myšlenka.Jem optimista,stejně si nakonec každou myšlenku otočím do pozitivna.
Tak to je můj vnitřní pohled na tuto básničku.A kombinací pohledů vznikl text podaný takovým způsobem,možná z potřeby dát najevo nějaký postoj a takové čeření vody,jestli to ostatní vidí podobně.
Pokud se mi v textu projevil šotek mi v tomhle případě ani tak nevadí.Spíše budu doufat,že mi do psaní nezasahovalo moje ego.
Protože úmysl vyjádřit se, chtěla moje duše.


 celkové hodnocení autora: 92.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 7 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 28.04.2013, 11:49:55 Odpovědět 
   Zdravím.

Tvou báseň jsem si přečetl (viz perex), abych byl v obraze! Tento text bych bral jako vysvětlení ze Tvé strany (jak to vidíš a vo čem asi píšeš). Čtenář si nakonec udělá svůj vlastní názor a bude (či nebude) s ním souhlasit.

Pozor na chybějící mezery v textu (za interpunkcí na konci vět). Určitě víš, co se sluší a patří a jak má vypadat celková úprava textu (literární text není SMS-kou, aby se v něm šetřilo úhozy). Nakonec, každý text je vizitkou autora, který je také (sám sobě) za text zodpovědný - i co se jeho kvality týče!

Hezký den a psaní zdar.

P.S. Na šotky je dobrý vysavač či koště a na múzy... (každý má jiný recept)! Ať se daří! ;-)
 ze dne 01.05.2013, 13:08:40  
   Mima: Děkuji za komentář a přeju hezký den.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Mr Solaiman
(15.1.2021, 11:53)
VNVNVNM
(8.1.2021, 09:15)
albert lisy
(8.1.2021, 06:41)
andrerushell
(7.1.2021, 12:46)
obr
obr obr obr
obr
Zenová
jh2403
Já jsem naživu
Hugozhor
Panoptikum stín...
Sai
obr
obr obr obr
obr

Má píseň jako jepice
jiřička
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr