obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Láska klade odpor jakémukoliv osudu."
Miguel de Cervantes y Saavedra
obr
obr počet přístupů: 2916012 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39822 příspěvků, 5843 autorů a 393393 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: 4. Zatím je klid ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Válka kečupů
 autor pilot Dodo publikováno: 05.10.2013, 18:13  
...
 

Začala se natáčet nová reklama. Na první pohled se zdála být stejná jako všechny ostatní, ale když jste si prošli každé filmové políčko zvlášť, všimli jste si, že se jedno od zbytku zásadně liší - skví se na něm nápis 'Kečup je zbraň'.
Vítejte ve světě podprahového vnímání.
Takzvaný podprahový signál trvá příliš krátkou dobu na to, abychom si jej uvědomili; namísto toho přejde rovnou do podvědomí a ovlivní naše chování. Drahno Pazderk doufal, že tomu, kdo novou reklamu zhlédne, se v příhodné situaci 'vybaví' myšlenka použití kečupu jako zbraně. Frildulfín Ošan dal pro jistotu natáčet ještě dva další reklamní spoty, ve kterých banda rozesmátých dětí s kečupem doopravdy bojuje.
Skvělá inspirace pro mladou generaci.
Pokud by se nápad skutečně ujal a místo polštářových bitev by se vedly bitvy kečupové, měly Sdružené kečupárny v rukávě eso ve formě nové receptury kečupu, na kterou by rozhodně neupozorňovali. Ať žijí těžko vypratelné skvrny od ochucovadel! Vědci z firemních laboratoří totiž vynalezli novou syntetickou látku, zdravotně nezávadnou, bez chuti, bez zápachu a obstojně odolávající pracím prostředkům na trhu. Největší úspěch však spočíval v tom, že se jim podařilo vymyslet i způsob, jak látku z textilií odstranit. Velice rádi jej za mastný poplatek firmám vyrábějícím čistící prostředky poskytnou. Ony si už samy pohlídají, aby se o zvláštních kečupech a způsobu jejich odstraňování nikdo jiný nedozvěděl. Přišly by tak o výhodu nad svojí konkurencí.
Frildulfín se vysílání nových reklam nemohl dočkat.

Dominika se musela kvůli velikosti dodávky kečupů přestěhovat na povrch planety, neboť její loď měla příliš malý objem. Naštěstí jí její kamarád Vlado Dištanc, distributor vědeckých objevů a vynálezů na černém a temně šedém trhu, poskytl vhodné prostory pro experimentování. Velmi jej totiž kečupové válčení zaujalo a ihned vyslal ke svým kontaktům na Zemi echo, aby vyzvěděly, jak účinkovaly Dominičiny vynálezy. Rozhodně měl v úmyslu Dominičiných experimentů využít. Pro policejní oddělení pro vyšetřování organizovaného zločinu by byly kečupové zbraně tvrdým oříškem. 'Co ho mohlo zabít? Co je mohlo otrávit? Neříkejte mi, že nějaký pálivý kečup!'
Dodlidžiksó se rozhodla vyrobit regulérní zbraň. Copak si ten blbec neuvědomuje, že mi mohl způsobit trvalý následky? Kdybych ten jeho 'dáreček' normálně otevřela, tak jsem skončila jako po útoku kyselinou, kůže kompletně rozežraná, zrůda, vždyť jsem mohla zemřít v obrovských bolestech! Copak mu to nedošlo?!
Když chce moji smrt, tak budu já chtít tu jeho!

Proto po zprávě od agentů Vlada Dištance, že se Klimax stěhuje do Gibsonovy pouště v Austrálii kvůli nějakému nebezpečnému pokusu, začala vyvíjet kečupovou raketu. Dokud bydlel v hustě obydlené oblasti, kde by bylo kromě něj i při největší snaze zasaženo pár civilistů, morální zásady jí nedovolily na takovou zbraň ani pomyslet, avšak v pusté poušti...

Dan se mezitím zabydloval v Austrálii. Stále se své nové laboratoře (Copak laboratoře, přímo laboratorního komplexu!) nemohl nabažit. Všechno nejnovější, nejmodernější, prostě sen každého vědce. Udělal dobře, když vzal tu nabídku od australské vlády na výzkum červích děr. Měl nějakou vytvořit, stabilizovat a prozkoumat její praktické využití. Byl to velice tajný projekt a také potenciálně nebezpečný. Proto trůnil v poušti daleko od nejbližších obydlí a supermarketů.
Klimaxovi se podařilo vyjednat povolení používat laboratoře i ke svým soukromým experimentům, pokud to neovlivní hlavní výzkum. Už se docela těšil, až bude kečupová raketa hotová a bude ji moci pomocí své vesmírné lodičky napálit do lodi Dodlidžiksó. A na jejím pohřbu si schválně dá rohlík s kečupem, který ji vždycky tolik iritoval! Vždyť ho mohla těma koláčkama zabít! Kdyby nebyly tak hloupé a vrhly se na něj naráz, snadno mu mohly překousat žíly či tepny nebo ho oslepit a podobně, případy, kdy malí tvorové, například krysy, člověka ukousali k smrti, přeci existují a to nejsou tvořeni žíravinou, v jakou se směs pálivého kečupu a chilli proměnila!
Proto když chce Dominika jeho smrt, tak on bude chtít tu její!


 celkové hodnocení autora: 94.4 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 14 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 05.10.2013, 18:13:03 Odpovědět 
   Zdravím.

Přituhuje. Na šotky jsem nekoukal.

Kečupu zdar.
 ze dne 05.10.2013, 18:56:10  
   pilot Dodo: Áno, přituhuje a už mám o půl stupně lepší známku! Takhle zřejmě na Šímu :-D Díky!
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Ammes
(10.5.2022, 19:50)
Míra Zdanovec
(26.4.2022, 15:45)
Novalie
(12.12.2021, 23:06)
stromeček
(7.12.2021, 21:05)
obr
obr obr obr
obr
Vánoce a Nový r...
Tonyend
Já se jich nebo...
Thaddeus Colman
Neocortext53
kilgoretraut
obr
obr obr obr
obr

Intoxication
MrsSelfDestruct
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr