obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Je pouze jeden originál lásky, ale na tisíc způsobů."
W. Shakespeare
obr
obr počet přístupů: 2915726 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39859 příspěvků, 5813 autorů a 392648 komentářů :: on-line: 3 ::
obr

:: Edice Superbůh - Superbůh ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Ke smazání
 autor PavelKastl publikováno: 24.03.2014, 10:34  
 

Majitel té strašné obří Koule mě "zabil". Od poznání malinkého "úlomku" jeho reality jsem chvílemi ve velmi podivném stavu.
Myslím na tu jeho Kouli a na to, jak dlouho vydrží. Chci, aby tu byla věčně, aby se v ní mohlo stávat to vše dobré, a zároveň chci, aby přestala fungovat, aby se v ní už nikdy nemuselo stávat to vše zlé.

*********

Když jsem viděl, že je Všeorganizmus jedna velká Koule se svým Superbohem, který je v ní schopen existovat věčně mladý, automaticky mě napadlo, že je takovýchto Koulí více a že náš Prastvořitel patří k nějakému dokonalému druhu duševních bytostí, existujících v prostorách za Všeorganizmem. A sám nevím, je-li tato má myšlenka, jež se objevila rychle a i s některými detaily, jen výplodem mé fantazie, nebo neuvěřitelnou skutečností.

(Co se týče podstaty štěstí, které mi Pán dal poznat, každý subjekt je designován pro jeho jiné prožívání. To může být třeba krátkodobé a intenzivní a úzce cílené, nebo naopak dlouhodobé a méně intenzivní a složitěji rozvrstvené, a podobně. A také jsem viděl, jak je možné sebe samého naprogramovat k tomu, aby byl dotyčný v určité době určitým způsobem šťastný.)

Některá moudrá poučení vztahující se k Pánovi:

• Chvílemi se mi stává, že mě náhle napadne, že jde jenom o něj. Že všechno musí být podřízeno tomu, aby byl věčně mladý a aby se cítil dobře, a to i kdyby se kvůli tomu měli nějací uměle vytvoření tvorové v té jeho Kouli trápit po věky věků.

• Jeden příklad použití takové Koule: Pokud její Majitel existoval mimo ní a určitým způsobem při tom zestárnul a ocitl se v o něco horším stavu, než byl předtím, může do ní vstoupit a zaměřit první děje, v ní se odehrávající, na regeneraci a omlazení svého Superbožského těla. A až se ocitne v ideálním stavu, teprve pak zaměří ty děje pouze na udržení své osobnosti v něm. A bude je opakovat až do té doby, než bude situace za hranicemi jeho Koule požadovat, aby z ní vystoupil. Takže třeba milionkrát.

• Možná byste rádi věděli, do jaké míry Superbůh spoluprožívá utrpení tvorů, žijících v jeho Kouli. Okay, já vám to nyní přiblížím.
Jak jsem již psal, mezi subjektivním vědomím živého tvora (nejjednodušeji to lze popsat u takového, který má jenom "jednu realitu", jež plně prožívá) a jeho tělem je proud, kterým je ten tvor připojený ke kousku osobnosti Pána. Ale kromě toho jsou k jeho osobnosti různými proudy připojené také jednotlivé buňky mikrokosmu duše, vědomí i fyzického těla toho tvora.
Vědomí toho tvora má přímé a plné připojení na všechno, co prostřednictvím svého těla subjektivně prožívá, kdežto Pán to prožívá víceméně jinak - nepřímo a oklikově.
Pomocí svých energeticko-hmotně-informačních proudů ví o každém mikrokousku vědomí toho tvora a každý z nich má obsažený ve své "Všedimenzi" a "Malé hoře" (= "Little Mountain"). A pokud se mám vyjádřit k tomu, v jaké míře spoluprožívá utrpení toho tvora, pak musím říci, že pouze v malé, ale ví o něm.

("Little Mountain" je útvar, připomínající spíše jednu delší než dvě malé hory, ve kterém je uskladněný Vzorec Všeorganizmu v podivné krajině, mající tmavší a vybledlé verze barev, jakými je mosazná, zelená, hnědá a podobně, přičemž kousek nalevo od toho útvaru se nachází nějaká světlejší čárka. "Malá Hora" vypočítává i sama sebe včetně toho, kdo na ní kdy pomyslí, kdo jí kdy zahlédne a tak dále.)

• Vidět to (všechno) z té (Super)Boží pozice mě tak poznamenalo!

• Při výpočtu vnitřního uspořádání Všeorganizmu se musela splnit různá kritéria. Všechno se v něm muselo rozdělit, nastavit a naplánovat takovým způsobem, aby bylo vyhověno nejen potřebě prožití a obnovy jednotlivých kousků Prastvořitelovy osobnosti, ale zároveň i nutnosti vyrovnání protikladů a také vlastnostem všehmoty & přírodním zákonům této uzavřené reality.

• Jak víme, v případě globálního zájmu jejich národa radí Pekelní lidé jeden druhému, zatímco normální člověk musí leccos, někdy dokonce i vše, dokázat bez rady a pomoci těch druhých, tedy úplně sám. Ovšem na druhé straně právě tím se může hodně rozvinout a zdokonalit. Vždyť ten nejvyšší a nejdokonalejší je také sám. To mi připomnělo, že když kdysi automatickou tužkou **** psal s tím "nejvyšším duchem", podepisoval se mu "Sám".

• Kdybyste viděli, jak to všechno vidí (Super)Bůh a o co mu jde. To je tak podivné, tak nelidské!

• Zatím jsem jen malinko nahlédl do hierarchie duševních druhů Všeorganizmu a proto následující informace jsou jenom velmi přibližné a mohou se časem ještě změnit:
Humanoidní druhy nepatří k nejvyspělejším bytostem a nacházejí se ve druhé třetině rozsahu této hierarchie. Třetí třetina jsou Bohové. Pekelné humanoidní duše jsou těsně nad polovinou rozsahu a normální lidské na ní nebo těsně pod ní. Strážci "Boží Svatyně" jsou nad Pekelnými humanoidními dušemi a ještě kousek výše stojí členové "Svaté Rady", už těsně pod Bohy. Ten náš hlavní je téměř ve tři čtvrtě rozsahu té hierarchie.


 celkové hodnocení autora: 80.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 1 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 9 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 24.03.2014, 10:34:24 Odpovědět 
   Zdravím.

Co takhle méně "žoviálnosti" a více publicistického přístupu? Ano, situaci (i dané skutečnosti jsi přiblížil). Z publikovaných myšlenek by mohlo být i docela zajímavé sci-fi nebo docela nové náboženství. Čím jsme? Čím je bůh? A proč tu vlastně žijeme? A proč existuje on?

Na práci šotků jsem nehleděl. Existence vesmíru jako roztahujících se (a vyvíjejících) koulí už prezentovali i jiní (i v rámci dokumentárních filmů či knih). Pravda je někde tam venku. Možná je náš vesmír tak mikroskopický, že sami netušíme, v čem žijeme. A možná jsme natěsnaní všichni (i se svými vesmíry) v jednom velkém supervesmíru, který s dalšími supervesmíry sídlí v něčem jiném. Co je boží tělo? Co je jeho krev? A co když se rouháme už při samotném pomyšlení, že vše (tak jak to známe) může být jinak?

Hezký den a múzám zdar.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Jacob liam
(26.11.2020, 06:50)
mapato
(17.11.2020, 14:39)
Franta Baďura
(15.11.2020, 17:36)
marker.publishers
(27.10.2020, 20:24)
obr
obr obr obr
obr
Posel smrti VI:...
Lukaskon
O lásce 3
Martin Kundera
Tilda a její př...
Tilda
obr
obr obr obr
obr

MOMENTKY
Literaturista
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr