obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Manželství je památka na lásku."
H. Rowland
obr
obr počet přístupů: 2915543 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39807 příspěvků, 5772 autorů a 391768 komentářů :: on-line: 3 ::
obr

:: Automatické psaní ::

 redaktor Šíma publikováno: 30.06.2014, 14:53  
Zdravím. Už hezky dlouho jsem sem nic nedal, proto přikládám jeden text v rámci pisálkovského klání na serveru Pisálci sobě (http://www.pisalcisobe.cz/). Zkoušeli jste už někdy automatické psaní? Taktéž se mne jako autora zeptalo zadání dalšího Praktika. Nuže... Zkusil jsem to a napsal jsem, co mne napadlo. Omlouvám se za chybějící diakritická znaménka (viz počítačová mluva) a loučím se s vámi svým oblíbeným: šotkům zdar!
 

Automaticke psani.

Zacatek noveho radku.

Prvni slovo, druhe slovo, treti slovo… Kontrola. Bez vady.

Pokracuji ve psani. Ctvrte slovo, pate slovo, seste slovo. Nalezena potencionalni hrozba. Vyhodnocuji. Objekt neznamy. Vzdalenost? Objekt pridan do databaze. Pokracuji ve psani.

Sedme slovo, osme slovo, devate slovo, desate slovo. Prerusuji. Objekt znovu nalezen. Skenery hlasi zmenseni vzdalenosti. Zapinam databazi. Vyhledavam… Zadna shoda. Objekt ztracen. Zapinam vsechny senzory: termalni, dotekove, tichove, zmeny v hustote vzduchu… Negativni. Pokracuji ve psani.

Jedenacte slovo, dvanacte slovo… Narusitel v objektu. Vyhledavam mozne misto pruniku. Stale vyhledavam… Negativni. Narusitel stale v objektu. Zapinam roboticke hledace. Mouchy a vcely v akci. Pripravuji psy a kocky. Trhaci v pohotovosti. Narusitel opět mimo dosah! Pokracuji ve psani…

Trinacte slovo, ctrnacte slovo, patnacte slovo… Narusitel v bezprostredni blizkosti. Nejvyssi pohotovost. Psani slov pozastveno. Automaticke psani vypnuto. Hledam narusitele. Negativni. Senzory mlci. Prepinam na pripadnou autodestrukci.

Data nesmi padnout do nepovolenych rukou…

Narustel v blizkosti serveru, zapinam odpocet. Deset, devet, osm, sedm, sest, pet, ctyri, tri, dva, jedna… Nula! Nula je hezke slovo.

(Exploze…)

Poznámka: Hihihi… Může i počítač používat “automatické psaní”! Kdo ví, jak tráví počítače volný čas…


 celkové hodnocení autora: 96.8 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 3 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: [ - ] tisk příspěvku 
 počet komentářů: 18 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 40 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 čuk 03.10.2014, 9:57:09 Odpovědět 
   Řekl bych, že se počítač stal tvým nepřítelem, který své viry zasazuje do autora. Technika někdy ovládne autora, že víc než bojovat s tématem psaní je nucen bojovat s počítačem. Ale horší je, když nějaká osoba pronikne počítačem až k tobě: může nejen rušit proces psaní, ale pomocí počítačové sugesce ti vnutit i cosi neblahodárného. To by mohlo být téma tvé pokračující tvorby, ale pozor, abys neskončil u psychouše. Ovšem strach z počítače může být oprávněný
PS: Možná že hlasy, které slyšeli blouznivci, mohly pocházet z jedinců, kteří ovládali podobnou techniku napojenou na "počítač" mozku.
 ze dne 03.10.2014, 10:18:47  
   Šíma: Ano, pozor na Chocholouška... Tento text je pouze výstupem z počítačového "myšlení" (jak to napsat - co si počítač "myslel" a vypsal to na nějaký terminál). ;-) Když jsme u ovládání lidské mysli, kdo ví, třeba to funguje a někdo z nás lidí dělá marionety... Ale pšt, panika není na místě, jde jen o můj osobní názor, ze kterého by byla zajímavá kniha...

Dík za zastavení a komentík.
 Charlotte Cole 03.10.2014, 5:53:38 Odpovědět 
   Experimentální text, rozhodně zajímavý (Jak jsi postupoval?). Text se mi líbil, nicméně hodnotit nebudu. U prózy beru v potaz víc věcí, než pouze líbí-nelíbí, nicméně myšlenkově/nápadově rozhodně líbí.

Docela mi to připomnělo to, jak jsme se nedávno s Nancy připravovaly na brainstorming tim, že jsme vyprázdnily hlavu dá se říct automatickym psanim. Zadáním bylo slovo, například „pas“, a úkolem bylo napsat větu o odpovídajícím počtu slov začínajících na písmena u původního slova. Důraz byl na to, aby to psaní nebylo úmyslné, ale napsalo se první slovo, které člověka napadlo bez hodnocení nebo úvahy nad tím, jak moc je slovo vhodné. Takže třeba z „pas“ vzniklo „První Asi Spí.“ nebo „Pěkné Antisociální Sele.“ :) Po tomhle cvičení se brainstormingovalo suprově.
 ze dne 03.10.2014, 10:16:28  
   Šíma: Dík za zastavení a komentík...
 Siggi 04.08.2014, 18:56:51 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Siggi ze dne 03.08.2014, 3:06:11

   A to je přesně ten důvod, proč jsem přestal psát.
 Siggi 03.08.2014, 3:06:11 Odpovědět 
   To jsi mne pobavil. Šel jsem se podívat na doby, kdy jsem byl ještě naivní a myslel jsem si že lidé budou číst povidky které napíšu a ejhle. Tohle mi padlo do oka.
 ze dne 03.08.2014, 13:42:38  
   Šíma: Zdravím a děkuji za komentář a zastavení! ;-)

Autor bláhově pevně věří, že bude čten, skutečnost bývá však jiná... Hihihi... Podle mne si každý text najde svého čtenáře, stačí jen trochu chtít... Ale je pravdou, že už to není, jak to bývalo, ale pšt.
 Dandy518 01.08.2014, 2:41:59 Odpovědět 
   Tak a jest dokonáno. Čtenářský maratón jsem úspěšně a poctivě doběhl až do konce a cítím se teď svobodný. Svůj dluh k tobě jsem smysl a splácení trvalo jen dva měsíce ustavičného čtení. Musím tě pochválit za tvou rozmanitou fantazii, poněvadž napsat tolik příspěvků je až nemožné.
Vzpomínám na začátek mého čtení, když jsem se pustil do Ohnivých jazyků a pak Lodi snů. Ty dvě novely jsem přečetl celkem dvakrát (před dvěma roky a letos) a byla to teda fuška, to ti řeknu.
U některých příspěvků jsem téměř vypustil duši vyčerpáním, jak byli nekonečné a únavné, ale pokaždé jsem je dočetl. Nalezly se však i příspěvky, bylo jich sice méně, které vykouzlili úsměv na tváři teda neskutečně.
A teď si mohu konečně vyřknout: „Jsem jediný čtenář na Saspi, jenž přečetl veškerou tvoji tvorbu, kterou si zde zveřejnil!“
Jsem vážně rád, že už čtení mám za sebou. Sice jsem plánoval, že skončím někdy v srpnu, ale tak dlouho jsem nechtěl, aby čtení trvalo. A dnešních snad 25 příspěvků, to byl teda záhul až do večera.
Nemusíš mi děkovat, teď jsme vyrovnáni a já můžu spokojeně odejít. Ahoj...
P. S. 90% příspěvků přečteno na dotykovém mobilu, jinak bych se před monitorem patrně složil.
 ze dne 01.08.2014, 12:11:46  
   Šíma: Zdravím, Dandy!

Pro Kristapána! Tys to celé dal? A já myslel, že mi zešílel prohlížeč, nebo komp! 260 komentářů 241 známek? No potěš! Kdybych měl nějakou medajli, tak Ti ji dám! Mezi námi, snad nebude mít tento marathon na Tvém zdraví nějaký negativní účinek a neodradí Tě dále od čtení. Nakonec, mé texty jsou jen jedny z mnoha a (mezi námi) ne všechny jsou dokonalé, toho jsem si pevně vědom...

Měj se hezky!

šíma (hříbek)

P.S. Dovolím si ještě: jezusku a to mám na všechny komentáře odpovídat? ;-)))
 Dandy518 01.08.2014, 2:41:41 Odpovědět 
   31. 07. 2014
To je ale hrozná blbost, co jsi napsal, uvědomuješ si to? :D
 ze dne 01.08.2014, 12:13:36  
   Šíma: Zdarec.

Blbost? Ano, může být, ale zamysli se na okamžik... Jak "přemýšlí" počítač? Nemyslím teď humanoidní "roboty", ale počítače... Jak vyhodnocují jednotlivá data. Mohou mít také inteligenci a reagovat na své podněty netypickým způsobem? Na druhé straně by mě zajímalo, kdyby počítače myslely, jak by asi zabíjely nudu? ;-))) Ale jo, je to ptákovina! Dík za zastavení.
 Jenny 17.07.2014, 19:35:39 Odpovědět 
   jediný co, tak ta interpunkce rušila, škoda.
ale
"Nula! Nula je hezke slovo." - to úsměv
takže.
 ze dne 17.07.2014, 20:00:14  
   Šíma: P.S. Nechybí v textu diakritika - diakritická znaménka (viz háčky a čárky)... Interpunkcí jsou přeci jen čárky, tečky (za slovy a na konci vět) a tak dále... ;-) Ale pšt, já nic, já tu jen čtu a píšu!
 ze dne 17.07.2014, 19:57:07  
   Šíma: Pro počítače, který funguje prostřednictvím "binární soustavy" (nemýlím-li se) musí být nula pěkné "slovo", ale možná je to jednička... To vážně netuším. Díky za návštěvu a přeji príma večer! ;-)
 kulička 04.07.2014, 10:44:36 Odpovědět 
   Dneska jsme se asi dobře vyspali, neboť i tvé dílko mě příjemně pobavilo. Hezký den přeji :)
 ze dne 04.07.2014, 14:01:57  
   Šíma: Díky za zastavení a komentík. Zdá se, že to všechno vyšlo tak, že si počítač řekl, že je nula pěkné slovo a pak se vyhodil do povětří... (zajímavé i v rámci automatického psaní, nad textem jsem nepřemýšlel, napadlo mě to) ;-)
 SiLK 02.07.2014, 10:49:54 Odpovědět 
   Ahoj,

koukám, že žádné komentáře? Tak to musím být první. A pak přijde druhý, třetí...

Zajímavý pokus, jestli to chápu správně, jedná se o experiment, kdy si člověk sedne a píše hned, zaznamenává to první co ho napadá a je to jistá forma meditace. Je tedy těžké hodnotit ty první myšlenky...myslím, že je ale účast při takových akcích nebo jako trénink velice přínosná.

Tu myšlenku to nakonec chytilo, přestože začátek byl hodně kostrbatý a ani se mi nechtělo číst dál. Neustále vracení se k podstatě toho, proč je text psán v samotném textu je známka malého množství zkušeností s daným pokusem (je to tak? :) ).

Nehodnotím, je těžké, aby se něco takového zalíbilo, přecejen jak někdy dopadáme s díly propracovanými...:) Ale ten pokus samotný je výborný!

Nehodnotím
Krásný den

T. :)
 ze dne 02.07.2014, 11:52:50  
   Šíma: Díky, přesně, je to jen pokus, žádné velké dílo, hezký den přeji a ještě jednou děkuji za zastavení! ;-)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
TheaK
(16.5.2020, 11:57)
Ka
(11.5.2020, 21:51)
BukBird
(3.5.2020, 22:07)
Kakofonie Osudu
(2.5.2020, 20:00)
obr
obr obr obr
obr
Modrá
Láďja
Šumavské moment...
sumus
SLEPIČÍ REVOLUC...
Anna Weberová
obr
obr obr obr
obr

Kosmické hlasy I.
Jáchym Vostřický
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr