obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"V knize osudu jsme všichni zapsáni v jednom verši."
William Shakespeare
obr
obr počet přístupů: 2916108 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39836 příspěvků, 5847 autorů a 393429 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Ráno po noci plné lásky ::

Příspěvek je součásti workshopu: Mezi hrnci a pánvičkami
Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Literární jednohubky!
 redaktor Šíma publikováno: 13.03.2015, 3:58  
Zdravím všechny kolegy, omlouvám se za rozsah (nepouštím se už do žádných větších akcí) a doufám, že budou ke mně mí šotkové milosrdní... ;-)
 

Svítalo.

Nad nedalekými kopci se vyhouplo slunce. Ptáci přestali na okamžik zpívat a vítr se také na malou chvíli utišil. I on zanechal hýbání se záclonou u otevřeného okna v kuchyni. Kdesi zabzučela nevyspaná moucha. Opile se potácela v povětří a hledala nejbližší přistávací plochu. Její otravné bzučení se ozývalo ještě notnou chvíli, než si sedla na okoralý kousek chleba. Vzala za vděk i touto snídaní, když nebylo po ruce nic lepšího.

V kuchyni panoval až nezvyklý nepořádek. Náhodný pozorovatel by řekl, že se tu strhla nejspíš malá výměna názorů. Na zemi, na stole, i na kuchyňské lince se válelo různé náčiní, nádobí, talíře, hrnky, vařečky i nože. V koutě u koše odpočívala otevřená sklenice se zavařeninou. Nejspíš to byly jahody. U okna pod radiátorem tiše ležela zakutálená láhev od šumivého vína. A v krátké chodbičce, směrem k obývacímu pokoji jako dva milenci, byly na zemi o sebe opřeny dvě docela hezké sklenky na vysokých stopkách.

V obýváku to nebylo o nic lepší. Všude po zemi se válely kusy oblečení. Plesové šaty, silonky, kalhotky, podprsenka, sako, kalhoty a sněhobílé sliby. Vše přes sebe - halabala - pohozeno, jako kdyby někdo chystal velké prádlo. Ale kde se nacházeli samotní aktéři této velké hry na lásku? Obývací pokoj byl prázdný, jen na talíři na stole leželo několik nedojedených jednohubek napíchnutých na malých mečících z umělé hmoty. Co by za to dala ona kuchyňská moucha. Televizor u stěny tiše šuměl, nebyl naladěn na žádný kanál, ale mohlo jít o videopřehrávač, jehož kazeta dojena na konec stopáže a pak se převinula na začátek. Ale nebyl zde nikdo, kdo by ji znovu pustil...

Dveře do ložnice byly pootevřené. Žaluzie stažené, a aby toho nebylo málo, těžké rudé závěsy také zakrývaly jinak hezký pohled do malé zahrádky v luxusní čtvrti pro vyšší střední třídu. Postel v ložnici byla rozestlaná, deky i polštáře rozházeny na všechny strany. Malá stojatá lampa u okna ležela pokácená na koberci. Dokonce i povlečení bylo stržené z matrací. Na jedné z nich se rýsovala temně rudá skvrna... Stále však nebylo vidět samotné aktéry. Kam se poděli? Kam až je zavedla jejich touha? Divoký tanec lásky šálivé, který začal (snad) v kuchyni, aby přešel do obývacího pokoje a skončil v ložnici. Pokud vůbec. Na scéně se objevila znovu ona moucha. Unaveně probzučela chodbičkou a zamířila do koupelny.

Koupelna byla společná s toaletou, kterou oddělovala jen malá zástěna. Zrcadlo zdobilo velké srdce namalované rudou šminkou, uprostřed kterého bylo napsáno velkými písmeny: K+K. A pak otisk rtů. Zubní kartáčky spolu s umělohmotnými hrníčky ležely na zemi pod umyvadlem. Vedle vany se povalovala prázdná plechovka od šlehačky. Proč asi? I roztočená rulička toaletního papíru by mohla vyprávět své vlastní příběhy. Mokré ťápoty na kachličkách mířily kamsi zpět do chodbičky. I tato místnost byla prázdná...

Která místnost zbývala? Dětský pokoj? Zatím prázdný... Na koberci vedle postýlky ležela propletená dvě těla. Přikrytá, cudně – jen malou peřinkou. Spojeni spolu v láskyplném obětí tiše si chrupkali do rytmu. Ona něžněji, zatím co on svým hlubším tónem, si procvičovali své hlasivky. I moucha se přiletěla podívat na toto monumentální sousoší ležící na huňatém barevném koberci. On chrápající jí na nahých prsou a ona, něco si brumlající pod nosem, s pánvičkou v ruce. Pokojem se nesl jen vzdálený zpěv ptáků, šumění listí a vtíravé bzučení mouchy, která si sedla na jednu půlku mužova nahého zadku.

Když tu ... se zvedla tiše a rázně ženina ruka (s pánvičkou) a pleskla muže po zadku. Moucha nestačila zareagovat, avšak muž stačil jen bolestně vykřiknout s tichou otázkou v očích, kterou vystřídala jedna malá slzička. Žena jej tiše pohladila a přitáhla si ho k sobě: „Jen spi, miláčku, to byla jen otravná moucha!“

A položila svou pánvičku na dosah pravé ruky, co kdyby tu přeci jen přiletěla další, a dovolila by si rušit ono posvátné ticho po noci plné milování. A dá-li bůh, bude napřesrok pokoj plný mateřské lásky a požehnání... I s tou pánvičkou, po které onomu muži na několik minut zůstal na zadnici růžový otisk s malým krvavým flíčkem, který zbyl po vtíravé mouše. Ano, za lásku se platí a mnohdy i krví...

Tak proč si ji nedopřát?


 celkové hodnocení autora: 96.8 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 17 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.1 uložit příspěvek 
 známka poroty: [ - ] tisk příspěvku 
 počet komentářů: 30 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 60 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Alžběta 04.05.2015, 14:30:01 Odpovědět 
   No tak, Šímo, já tedy fakt nejsem fanynka téhle šedé palety ;-) , myslím, že to bylo dost snadné odcvrnknutí odlišného názoru ;-)
Ber to jako Božka - "Není na světě člověk ten...." však víš :-)
Pěknej den. Bětka
 ze dne 04.05.2015, 17:22:02  
   Šíma: ;-)

Jako stará a plesnivá literární houba už beru některé věci více s nadhledem (či se o toto pokouším) a pokud to jde, odpálkuju vše na šprým...

P.S. Také jsem se neurazil, držím se hesla: není autor ten, který by se zavděčil všem (ani kdyby se postavil na hlavu). Hihihi...

Děkuji za jakýkoliv názor a kritiku. I Tobě přeji príma den! ;-)
 Alžběta 01.05.2015, 23:33:45 Odpovědět 
   I mně přijde závěr moc vyumělkovaný, nepřirozený, nesedne mi. I mně se líbí "procházka bytem", dobrý nápad.
 ze dne 04.05.2015, 12:30:00  
   Šíma: Díky za zastavení... No, jo... Pánvička s mouchou na holém zadku není prostě 50 odstínů šedi! ;-))) Ještě jednou díky za komentík.
 Kalip 01.05.2015, 22:38:32 Odpovědět 
   Hezký večer!

Na mě až příliš popisu v tak krátkém textu, také pointa se mi zdá nějak nepřirozeně vyumělkovaná. Ostatním se ale líbí, tak to třeba jen nějak špatně čtu. :-)
 ze dne 04.05.2015, 12:29:08  
   Šíma: Nelíbí? Nevadí! ;-) Dík za zastavení a komentík (a názor). ;-)
 Jarda 12.04.2015, 17:38:32 Odpovědět 
   Zdravím.

Ten Šíma si zase pohrává se čtenářem. Každý čeká popis tance vášní. On jen předkládá prvky, jenž tlačí na rozvíjení čtenářovi fantazie. To se mi líbí. Není to takové tuctové popisování děje, kdy do toho dva buší, až hrnce skáčou.

A co mi tam nesedí? Obešlo by se to bez vyrýsované temně rudé skvrny. Někoho by to mohlo být matoucí a nedojde mu, že je to od té jahodové zavařeniny. Prostě se tam nějak z kuchyně dostala.

Líbí se mi to Šímo. Palec nahoru.
 ze dne 13.04.2015, 10:34:47  
   Šíma: Zdravím a děkuji za návštěvu a komentík. Ano, mohlo to být od jahod... ;-)
 petulin 23.03.2015, 15:23:01 Odpovědět 
   Zdravím, Šímo :)
Málem jsem na tebe zapomněl při komentování WS...

Se zájmem jsem přečetl a dobře jsem se bavil. Zejména u pánvičky :) A jak píše Cyrano, je to taková trochu detektivka.
Líbilo se mi :)
P
 ze dne 23.03.2015, 21:16:20  
   Šíma: Dík za zastavení a komentík, jsem rád, že se líbilo. ;-)

zdraví hříbek šíma
 Cyrano 19.03.2015, 15:03:43 Odpovědět 
   Tak nějak jsem čekal, že moucha coby Colombo objeví nakonec rituální společnou sebevraždu těch dvou, co si nemohli dopřát trvalé soužití...:-)
 ze dne 19.03.2015, 19:40:37  
   Šíma: Že by? (zamyšlený šmajl) Dík za zastavení a komentík! ;-)

zdraví šíma (hříbek)
 Vanessa Kuzníková 15.03.2015, 11:57:17 Odpovědět 
   SUPEEER, teda Hříbečku, smekám... trošku mě zmátla ta temně rudá skvrna v ložnici...
 ze dne 15.03.2015, 12:36:59  
   Šíma: Byla nebo nebyla ona žena (dívka) poctivá? Ovšem tolik krve, že jo? (přílišná dramatizace) ;-))) (viz má škodolibá múza) Šíma (hříbek) přepíná a děkuje za návštěvu
 florian 15.03.2015, 8:56:27 Odpovědět 
   :))) Pěkně napsané; děkuji za příjemné nedělní probouzení do nepříjemně vypadajícího dne za oknem.
 ze dne 15.03.2015, 12:37:20  
   Šíma: rádo se stalo ;-)

šíma (hříbek) se klaní
 čuk 15.03.2015, 8:28:35 Odpovědět 
   Švenkující kamera, jako když policisté obhlížejí prostor bytu, v kterém může být zločinec a mrtvola, kterou signalizují i mouchy - náhle spatří oběti v objetí. Policajt se podrbe za uchem a rozpačitě se ptá: "Čí tenký hlásek nám hlásil, že ho tady bijí po hlavě. Ne-li moucha, pak ten muž. Na rozdíl od ženy ta moucha už nezplodí potomky. Neměla se tolik přejídat až ztratila rychlost reakce." A policajt dedukuje: "Tady odtud unesli dítě! Ale co: narodí se jim jiné."
Kapitán dodal:" To sou dneska lidi: vidina dětí a rekvizity s nimi spojené jim zvyšují libido. Jako by nevěděli, co jim ty malý zvířátka způsobí patálií. Když jsou sami bordeláři. Sociální pracovnici na ně!" "Na zemi jako prosebníci utrpí jen otlačeniny a nachladí si ledviny!" dodal zbytečně povolaný soudní lékař - a když už tady byl, odebral jim krev ke zkoušce, a třeba i testu na HIV.
 ze dne 15.03.2015, 12:38:10  
   Šíma: Díky, čuku, za pěknou detektivní vsuvku!

šíma (hříbek) mrkající
 phaint 14.03.2015, 18:47:24 Odpovědět 
   Tohle je moc milá povídka: Vůbec mi nevadí, že erotika je jen v náznacích, vlastně tím lépe. Vždyť při pohledu na ten brajgl člověk jen závistivě vzdychne" To teda muselo být NĚCO!", aniž by věděl, jak to NĚCO vypadalo ve skutečnosti :)
Chvilinku jsem čekala, že dáma majzne pána tou pánvičkou po hlavě (aby věděl, co ho tak zhruba čeká), ale pojal jsi to mnohem vtipněji! 1
 ze dne 15.03.2015, 12:38:43  
   Šíma: Do hlavy ne!!! ;-)

dík za zastavení a komentík
 maja52 14.03.2015, 1:56:16 Odpovědět 
   Ráda jsem se začetla, dobře napsané. Ahoj.
 ze dne 14.03.2015, 10:35:47  
   Šíma: šíma (hříbek) děkuje
 Tonyend 13.03.2015, 14:50:54 Odpovědět 
   Prošel jsem tímto bytem, ve kterém se odehrála nervy drásající milostná scéna, sice žádné sadomaso, ale je to více o následku použitého kuchyňského náčiní, než o smyslném milování, třeba na chladném sporáku.
Přesto jsem se pobavil.
 ze dne 13.03.2015, 16:30:45  
   Šíma: Dík za zastavení a komentík. Pojal jsem to krapet méně eroticky! ;-)
 Svetla 13.03.2015, 13:22:48 Odpovědět 
   Ahoj, tento text jsem cetla kdysi jako prvni. Ted jsem si ho jen pro pripomenuti v rychlosti proletla a tu erotiku jsem tam postradala. Jak dlouhe to je ve wordu? Upozornoval jsi, ze to mas kratsi, coz je videt.

Nejvetsi eroticno se podle me odehralo v koupelne.

To plesknuti panvickou je vtipny pokus o sado maso :0) Libi se mi, ze bije zena muze a ne naopak a jeste k tomu ma dobry duvod - pry na mouchu. Hihi.
 ze dne 13.03.2015, 16:31:36  
   Šíma: Ahoj, třeba se mu pomstila za to, že si s ním byla nucena hrát celou noc! ;-))) Tak mu dala jednu pánvičkou po holém zadku! Chudák moucha, byla jen zvědavá... ;-)))
 Jenny 13.03.2015, 12:46:30 Odpovědět 
   je pátek třináctého a nám vyšla WéeSka :-) jsem ráda.
takže na začátku muška, i já jsem si trošku připadala jako muška čtenářka, když jsi mě tak hezky provedl příběhem, který je hezky vykreslen, s erotickým plácnutím :-)
líbilo se mi až na jednu připomínku, v textu jak tam máš -
...do malé zahrádky v luxusní čtvrti pro vyšší střední třídu...
to vyšší střední bych nepsala, luxusní čtvrť, tečka.
:-)
ty malé detaily a k nim lehký dovětky, to je moc fajn, jako za všechny vyberu roličku toaletního papíru, která by mohla vyprávět své vlastní příběhy :-)

překvapilo mě u tebe snad jen to, že jedna stránka, nebo možná dvě, prostě ty a krátkej text? :-)
vím z fóra, že jsi avizoval, že to máš krátký, přesto.
škoda že nebylo zadání 1-5 stránek, hned by se mi lépe uchopovalo, nevadí, už končím s těmi svými kecy v kleci
:-)

pro mě jsi se toho zhostil fajn.
pointa super :-)
 ze dne 13.03.2015, 16:32:18  
   Šíma: Zdravím a děkuji za zastavení, jsem rád, že se i tento krátký text (i na šímu) líbil! ;-)
 Nat Danielová 13.03.2015, 11:27:50 Odpovědět 
   Zdravím Šímu, velmi jemně pojaté téma, zajímavé zpracování. V samotném textu se erotika neodehrává, můžeme jen sledovat její následek a pokoj po pokoji, spolu s pohozenými proprietami, se můžeme domnívat, co se v tu noc vlastně stalo. Necháváš nám volné pole pro naši fantazii, ať si každý představíme, co si představit chceme, a ono to vlastně není vůbec na škodu. Tento způsob uchycení se mi líbí, ale nějak mi tu chybí takové tu vaaaau, nedokážu říct, na kolik je to pro mne vlastně erotické, vzrušující. Ovšem každý má tuto pomyslnou stupnici jinak. Jak tu bylo psáno, někomu se může zdát erotický i popis ženského kotníčku, bez jakýchkoliv dalších vlivů.
Líbilo se mi samotné zpracování, popisy výjevů a taková ta jemnost, laskavost. S tou erotikou jsem ale trochu na štíru.
Nat
 ze dne 13.03.2015, 11:34:50  
   Šíma: Že by neeroticky podané erotické WS? Trochu jsem experimentoval! ;-) Dík za zastavení a komentík!
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
YellowSkye
(29.7.2022, 08:38)
IndigovaRuze
(24.7.2022, 09:11)
Bath
(14.7.2022, 15:52)
Personal Mastery
(8.7.2022, 13:20)
obr
obr obr obr
obr
Odpočívá v poko...
Nuvi
Sedmý světadíl ...
An!tta
Charizma nechar...
Beduín
obr
obr obr obr
obr

Kapitola 8
dark_stuff
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr