obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Láska neotáčí světem."
F. Jones
obr
obr počet přístupů: 2915320 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39437 příspěvků, 5735 autorů a 389996 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Alice ::

 autor kamarádka publikováno: 10.04.2015, 13:22  
Próza
 

Alice seděla před zrcadlem a zkoumavě se v něm prohlížela...své zelené oči, husté dlouhé kaštanové vlasy, plné rty, štíhlou postavu, akorát velká prsa a pevný zadeček. Ze zrcadla na ni hleděla krásná žena v hezkém a vkusném oblečení. Přesto se ji chtělo i ve svých třiceti letech zálezt někam do kouta a brečet. Zase má někdo mnohem větší štěstí než já a je šťastnější. Zrovna se vrátila ze svatby kamarádky Mariky, která si dnes brala Dana. Muže, který před rokem začal pracovat u nich ve firmě a zrovna, když Alice začala vážně uvažovat o tom, že by stálo za to, dát Danovi znát, že ji není lhostejný a využít svých ženských zbraní, předběhla ji Marika.
Oznámila, že stačilo před Danem říci, jak moc touží vidět muzikál Cats a hned přišlo pozvání, zda by ji na tento muzikál mohl pozvat a sledovat ho s ní. Když o tom Marika mluvila, čišela z ní ryzí zamilovanost a radost ze života. Pak už to šlo rychle a dnes se Dan s Marikou vzali. Šťastný konec šťastného příběhu. Alice měla svou kamarádku ráda a chtěla jí to štěstí přát, ale přesto něco uvnitř jí křičelo, proč jsem tentokrát ta šťastná nemohla být já! Ano. Byly tři kamarádky. Ona, Marika a Eva. Eva, ta nejzakřiknutější z nich. Stydlivá blondýnka s velkýma tmavýma očima se vdala už ve svých dvaceti letech a teď má dvě krásné děti, dvojčátka Janičku a Petříka,a za manžela sympaťáka Marka. Jak se mu nasmáli, když se s ním poprvé potkali na diskotéce a on ze sebe udělal jejich dvorního šaška. Teď už dávno dospěl a zmužněl. Přesto měli Marika a Eva vždy strach, že jim Alice přebere každého kluka, na kterého narazí. Ano, Alice z nich prý byla nejhezčí a nejatraktivnější. Tvrdila to i sebevědomá Marika s vlnitými černými vlasy a modrýma očima. Co bude dál?


 celkové hodnocení autora: 46.6 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 3.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 5 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 20 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Kalip 02.05.2015, 11:51:40 Odpovědět 
   Hezký den,

já doplním poznámky níže:

- pozor na pravopisné chyby (skloňování zájmena ona, shodu podmětu s přísudkem)

- a souhlasím s čukem, časté opakování slova štěstí textu příliš nesvědčí

- také mi není úplně jasná pointa. To, že je Alice zklamaná je trochu málo i na mikropovídku.

Určitě ale piš dál! Ono to půjde.
 Nat Danielová 12.04.2015, 18:38:17 Odpovědět 
   Hezké nedělní odpoledne, musím říct, že příběh má - pro mne - slibný děj, takovéhle věci mě baví, ale musí být napsané poutavě, aby mne to chytlo.

Tady mi to tak trochu připadá, jako bys sedla, něco sem napsala a honem šup k publikaci. Jak už jsem tady kolikrát říkala, je potřeba se na text soustředit, hrát si s ním a dumat, zda by na něm nešlo ještě něco vylepšit, zdokonalit. Není to jen tak, něco napsat, já nad svými texty dumám hodně dlouho a stejně se tam najde chybička.

Přijde mi to uspěchané, rychlostí blesku nás přesouváš od zrcadla ke svatbě, jen tak z rychlíku nás seznamuješ s Aliciinými kamarádkami... trochu moc informací na těch dvacet řádků, nemyslíš?
Chtělo by to text krapet uhladit, třeba i roztáhnout, určitě tady sneseme i pár stránek, když bude o čem číst.

Chtěla bych se těšit na pokračování, jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet, jestli se Alice projeví jako pořádná mrška - a to ženy bývají! a bude se snažit Marice milého Dana přebrat? Tipla bych to na to, protože jinak nevím, proč by se o něm v tomhle prologu psalo...

Jsem zvědavá, jestli se mýlím nebo ne a také jsem zvědavá, jestli o tom, co Ti tady píšeme, budeš přemýšlet a něco si z toho vezmeš, protože pokud ano, bude to super, pokud ne, ubydou Ti čtenáři.

Mám návrh - zkus to celé překopat, pohrát si s tím, doplnit více informací... a hoď to sem znovu, co říkáš?
Dnes bez známky.

Budu se těšit, Nat
 ze dne 14.04.2015, 10:51:04  
   kamarádka: Ano, dávám Ti za pravdu Nat, opravdu jsem měla děj rozepsat více a teprve potom dát publikovat a nad textem déle dumat. Slibuji, že pokračování bude delší a budu nad nad ním mnohem více uvažovat. Hezký den.
 jaryn 11.04.2015, 12:47:00 Odpovědět 
   První kámen úrazu je kompozice. Zhruba polovinu celého textu zabírá expozice hlavní hrdinky (úměrně k tomu by měl být zbylý text delší, popř. expozice kratší). Uchopení tématu je ovšem vůbec špatné: např. náhlé zmiňování o třetí kamarádce, a pak bum a konec. Taky vyvozování takového závěru, že se vysněnému muži stačilo jen zmínit o jeho oblíbeném muzikálu, aby s danou osobou běžel k oltáři, je vyloženě hloupé; člověk si tu ani nemůže představovat lidi, ale spíš panenku Barbie s jejím "neodolatelným" Kenem (nebo jak se jmenoval). Textu taky nepřidá tvůj sloh, který je na úrovni dítěte z 1. stupně ZŠ. Nemyslím to ve zlém, jen tě chci podnítit k přemýšlení. Ahoj. ;-)
 čuk 10.04.2015, 13:22:01 Odpovědět 
   Text je naznačením vztahů tří kamarádek, strohá charakteristika, jako bys rozestavěla figury k nějaké partii ženského typu s nádechem červené knihovny. Text nemá pointu a je příliš krátký, plochý a nezdá se mi nijak originální. Alice se mi jeví jako poněkud zatrpklá, která má utkvělou představu o štěstí (toto slovo se v textu objevuje v různých variantách několikrát). Perex je nic neříkající: pokud budeš v psaní a publikování pokračovat, mohla jsi v perexu víc naznačit.
Překlep: zálezt
Takto krátký text se těžko známkuje, dávám průměr, příště by známka mohla být směrodatnější a doufám, že lepší.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Měneznáš
(8.10.2019, 16:27)
Sakkas
(8.10.2019, 08:19)
Faithy Rocks
(7.10.2019, 15:24)
Wiktoria
(7.10.2019, 15:00)
obr
obr obr obr
obr
Posel smrti V: ...
Lukaskon
Nevěřím na bezp...
Euridika
Únos I.
KikMa
obr
obr obr obr
obr

Povětrnice
Jeroným Večer
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr